Czech National Team

Týmové fórum
Právě je čtv 25 kvě, 2017 21:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 275 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 10:06 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Děkuji všem účastníkům za skvělou zábavu (a za spánkový deficit 45cc ).

Letos jsme se umístili na 7. místě. Prvních 6 příček leželo hodně vysoko. Ke tradičním silným týmům SETI.USA, Planet 3DNow!, Overclock.net, SETI.Germany se letos přidal i Gridcoin (očekávaně) a Team China (velice překvapivé 3 místo). Rozdíl mezi 3. a 6. místem byl pouhých 15 bodů. Nás může těšit, že jsme za sebou celkem bezpečně udrželi další tradiční silné účastníky L'Alliance Francophone, Rechenkraft.net, TeAm AnandTech, OcUK - Overclockers UK a [H]ard|OCP.
Medaili jsme bouhužel nezískali, nejblíže jsme k ní měli ve Sprintu na Yoyo@home. Tam nám zřejmě uškodilo pozdější vyhlášení startu Sprintu.
K týmové strategii se možná vyjádří nenym, ale podle mě nedošlo k žádnému chybnému rozhodnutí. Konkurence je velká a první příčky jsou vysoko.

Co se týká týmových účastníku, tak z celkového počtu téměř 600 účastníků se všech disciplín zúčastnilo něco přes 40 lidí. Ale dík patří samozřejmě všem.

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 11:06 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

ID CNT statistik: 10124
Jednu svoji chybu vidím.
Výchozí předpoklad:
Bláhově jsem doufal, že nás v marathonu podrží jako základ e-mailem obeslaní, avšak na fóru neaktivní členové. Někteří se zúčastnili, ale přínos byl podstatně slabší, než jsem očekával.
Rozhodnutí:
Počtáře, reagující na strategii z fóra, jsem poslal v době sprintu na yoyo pouze na ecm, ostatní na marathon. Zamýšlený cíl: vylepšit pozici na marathonu za cenu nepříliš velké ztráty na sprintu.
Výsledek: na marathonu propadák, ve sprintu nám možná těch několik stovek OGR tasků chybělo k medaili.
Chyba: dělat si naděje na dlouhých disciplinách je blbost, naše šance jsou pouze na krátkých.

Poučení z krizového vývoje: stejnou chybu snad už potřetí neudělám, loni jsem udělal obdobnou nepodloženě optimistickou úvahu (sprint x swimming).

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 11:43 
Online Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Rovněž bych zde chtěl všem za podporu týmu v této soutěži moc poděkovat 33iii

Popravdě jsem očekával více, ale výsledek ne vždy odráží tu maximální snahu a nasazení, které v týmu panovalo a to na všech frontách. Určitě je třeba rozebrat, jaké máme možnosti se příští rok zlepšit a jaké máme šance. je na to celý rok, tak uvidíme. Přivítáme k celému průběhu soutěže vyjádření co nejvíce členů, i návrhy co pro zlepšení můžeme dělat.

Po strategické stránce si nemyslím, že by někde v průběhu nastala nějaká vážná chyba. Zpětně se dá spousta věcí hodnotit jinak, ale mám možnost vidět pokyny z obou stran a nemyslím si, že v tom tkví ten odstrup na skupinu týmů před námi až do třetího místa. Jsem moc rád, že tomu velí zrovna nenym. Mnozí z Rytířů CNT soutěži obětovali možná i dny svého času, které trávili neustálím přenastavováním několika počítačů. Já jsem si například na první týden soutěže vzal i dovolenou, abych s čistým svědomím mohl na start dohlížet a ovládat těch 15 strojů ke kterým mám přístup.

Co se týká zmíněných týmových strojů, tam bych chybu nehledal určitě. Máme aktuálně nejsilnější sestavu HW, jakou jsme kdy provozovali a to za minimální finanční podpory v posledních dvou letech. Darů přichází čímdál méně a to jak finančních, tak i hmotných.
Mnozí si jistě vzpomenou, co jsme před dvěmi lety stěhovali z Vimbau, a jaké jsme měli problémy alespoň některý ten HW uvést znovu do provozu. Za prvního půl roku se nám podařilo všechen ten HW upgradovat na moderní silné procesory, moderní silné grafické karty a co je hlavní, všechny ty počítače jedou od té doby bez jediného výpadku delším než jeden den. Stojí to obrovské úsilí několika našich členů a finanční podporu na provoz některých z nich, i když ty počítají na jejich soukromé účty. Bez nich by nejaly vůbec. Pokud někdo poskytne finance, jistě můžeme týmový HW posílit, ale do té doby jsem moc rád, čeho se nám v této oblasti podařilo dosáhnout a jakou sílu v něm máme pro všechny soutěže.

Hlavní otázkou si myslím je, co dělají ty tými před námi lépe než my. Respektive co ve svém přístupu změnili týmy na 3-6 místě, které jsme dříve porážely, když jejich týmový výkon v systému BOINC většinou není vyšší než náš. Mají větší propagaci soutěže? Lepší SW nástroje? Věnují více času a sil do špionáže ostatních týmů?

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2015
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 12:29 
Offline Stats
31.5789473684 %
31.5789473684 %

Datum narození: 0- 0-1981
ID CNT statistik: 17768
Na tvoji posledni otazku bych odpovedel: podle me maji asi lepsi propagaci a vice se snazi lidi motivovat do pocitani. Mozna bychom to meli pojat jako nejake mistrovstvi ve sportu (jako byl treba hokej) a zkusit apelovat na narodni hrdost a soutezivost. Je to preci jen mezinarodni udalost, tak to tak pojat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 12:39 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
forest píše:
...
Hlavní otázkou si myslím je, co dělají ty tými před námi lépe než my. Respektive co ve svém přístupu změnili týmy na 3-6 místě, které jsme dříve porážely, když jejich týmový výkon v systému BOINC většinou není vyšší než náš. Mají větší propagaci soutěže? Lepší SW nástroje? Věnují více času a sil do špionáže ostatních týmů?
Tak přiznejme si to, je to soutěž pro nadšence, šílence, zapálené lidi. V počátcích pětiboje jsme patřili k těm nejvíce zapáleným, byli jsme schopni mobilizovat síly a zvýšit výkon. Většina ostatních týmů brala pětiboj jako doplňkovou soutěž. Nyní, jak pětiboj získává na popularitě a prestiži, i ostatní týmy dokáží mobilizovat stejně jako my (možná i více).
Nejsem schopen z dat odhanout, kolik našich počtářů (kteří nejsou aktivní na fóru) reagovalo na propagační email a např. přesunulo své stroje na Cosmology. Ale dokáži si živě představit toho člověka, jak ze svého oblíbeného projektu (který mu tam běží bezchybně aniž o tom ví) přepne na Cosmo a najednou ... nelze se připojit k projektu, nelze stáhnout práci, po stažení se mu spustí několik VirtualBoxů a zaplní mu paměť, film/hra se seká ... seru na to, jdu zpátky na svůj oblíbený projekt 45hh .

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 13:04 
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Ahoj, chlapi.
Sledoval jsem to od začátku a myslím si, že o mnoho víc se udělat nedalo. V průběhu roku má většina vrcholných zúčastněných týmů dost podobný výkon (mimo Gridcoin), ale na ten Pentatlon se prostě dokážou tak nějak víc zaměřit. Taky si myslím, že na ty tři týdny aktivují nějaké externí firemní servery nebo tak něco a jsou schopni nejen soustředit výkon, ale taky ho na tu dobu dost podstatně navýšit. Prostě rozdíl 1 Anselma nelze vydyndat jenom aktivací počtářů (teda myslím, možná se pletu). I v dolní části tabulky, kde se běžně nacházíme 45hh , bylo znát velké navýšení výkonu. Přestože sami jsme od loňska měřitelný výkon zvedli o cca 20% na CPU, relativní byl tak o 20% v opačném směru.
Jak změnit situaci, aby MS v DC bylo bráno jako MS v hokeji, nevím.
Jak někdo napsal v PT chatu: "Vítězem jsou všechny zúčastněné projekty."
Naopak jsem moc nechápal výkřiky na nestabilitu projektů v průběhu soutěže...to snad při takovém náporu ani jinak nejde. Možná stačí vypnout přístup počtářů do databáze a nechat jen potřebný provoz, jak to udělali v rechenkraftu. Loni si třeba pamatuju, jak se jel PG, tak nebyl nejmenší problém s přístupem a vše jelo. Jasně: jsou zvyklí na turnaje a vědí, jak s tím zacházet, což některé jiné projekty neznají. Koneckonců svůj konkrétní projekt mají postavený na průběžný provoz a ne na nějaké hrátky DC fanatiků 45hh

+EDIT: to, co píše Vítek nade mnou. S tím virtuálem je to fakt na palici. U jednoho PC mi to udělalo, jak píše Vítek a než jsem na to přišel, tak uběhl den, než jsem zjistil, že se nic nepočítá a jednotky jen erorují, abych se pak za tři dny dověděl radu zde na fóru, jak to vlastně je. A to se dá říct, že patřím k těm zapáleným...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 13:36 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Datum narození: 18 zář 1980
ID CNT statistik: 503
Za mě jenom k tomu email obesílání s infem o soutěž. Mě třeba email nepřišel vůbec a kdybych nechodil na fórum denně, nevěděl bych to. Trošku jsem špiónil u konkurence a narazil na to, že ti se chystají na PTL i měsíce dopředu, ladí si výkon a nastavení na projektech o kterých předpokládají že tam budou atd, otázka je kdo, kromě zapáleného jádra tohle dělá. Mě třeba v průběhu soutěže začal dávat kožu zdroj a teď je skoro úplně ko, musel jsem stáhnout takty na GK na minimum aby vůbec jely a čekám na zdroj.
Za úvahu by možná stálo jestli takové ty zásadní pokyny neposílat teamu mailem, než čekat že se někdo podívá na fórum? A to ještě před začátkem, klidně 2-3 týdny. Jaké projekty si otestovat, co ladit, poslat linky na tipy k nastavení atd.
Nechci tím být po bitvě generálem, spíš možná takové přemýšlení nahlas. Třeba by to pomohlo. Možná i třeba v průběhu soutěže poslat hromadný email teamu že zatím se do soutěže zapojilo x lidí ale ještě jich 2/3 nepočítá a že nám to bude chybět?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 13:56 

Tak já jsem typické BFU, které zareagovalo na mail.
Nikdy jsem se ničeho neúčastnil a byl jsem v průběhu dost zmatený. Nacpal jsem do té souteže 2xi7, 980GTX a pak nějaké menší stroje. Možná by mohlo pomoci povídání o tom, jak a co udělat. Typický dobrovolník chce třeba uvolnit mašinu, souhlasí s týdnem provozu svých PC, ale už opravdu nemá čas zjišťovat, co je VirtualBox, co je předpočítávání, závora, udice, app_config.xml apod. Já to sám nevím.

Prostě zpracovat manuál, screenshoty. Poslat všem mail ráno. Prosím, až přijdete z práce, udělejte na svém stroji tyto tři kroky. Ozveme se zítra. Díky. Apod. Prostě být v kontaktu. Nespamovat, ale být v kontaktu. Mě by to obrovsky pomohlo a motivovalo.

A taky bych neměl docela naštvanou ženu, která si pořád klepala na čelo, co to jako dělám a proč utrácím energii. Upřímně řečeno, znovu do soutěže nejdu. Strašně to žralo čas. Ale s návody každý den co mám udělat? Odklikáno za 10 min a jdu za rodinou? Paráda. Znovu se zúčastním.

Pak mě ještě napadá jedna věc. Na tu dobu soutěže třeba předat heslo ke svým strojům (Boinc klientům) a nechat někoho z Vás je používat. A pak si to zase vzít zpět. Ale tohle by muselo udělat hodně lidí - opět, komunikovat více a hodně dlouho dopředu.

Toť můj feedback, i tak to bylo pro mne něčím zajímavé, i když nevím vlastně pořádně čím.
Franta

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 14:32 
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Ahoj, Franto.
Asi jsi napsal přesně to, co je potřeba a Vítek to taky popsal a sedí to i s tou rodinou. Taky mám občas pocit, jestli manželka potajmu nezavolá do Bohnic, aby mě změřili.
Ono totiž, že to žere elektriku je jedna věc, ale rodině ještě víc vadí, že to žere tátův čas.
Dovedu si představit, že v těch vítězných týmech to chodí, jak popisuješ ty a Dzordzik.
Já jsem byl třeba docela připraven, ale ten virtualbox mě dostal. Dokážu si představit projekt bez toho poťapanýho boxu, jak ho spustím pátýho května ráno a někdy na konci května si vzpomenu, že bych to mohl vypnout (takhle možná uvažoval nenym o té základní lajně pomoci, aby to neobtěžovalo, ale pomohlo - no, člověk míní...). Být tam Asteroidy, tak můžu jet na dva týdny k moři i s celou rodinou a po návratu se podívat, jestli to ještě jede. No a kdybych byl doma, tak třeba ze srandy pustím Einsteina na GTX980, aby bylo manželce teplíčko.
Jsou i jiné jednorázové soutěže - třeba Primegrid. Ale těch 10 minut tomu musíš věnovat. Aby ti neshořel PC, tak je nejjednodušší nastavit v kartě "Výpočetní předvolby" 50% CPU (u i7) a na svém účtu odpinknout daný podprojekt. Pak už stačí to ve správný čas spustit. My hračičkové jdeme ještě dál, ale stačí to i takhle.
Myslím, že určitá složitost nastavení u některých projektů je ten největší zádrhel. Kdyby všechny jely jak před 10 lety Seti, tak tralalá. Jenže tyhle úplně kamenné doby se zřejmě nevrátí.

Naposledy upravil jiri kovar dne pát 19 kvě, 2017 14:43, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 14:41 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

To je přesně to co jsem měl na mysli. Pro někoho kdo je rád že si nainstaloval BOINC a horko těžko rozchodil jeden projekt je naše mluva na diskusi často úplně nesrozumitelná. Je potřeba návod stylem krok za krokem, s obrázky a komunikovat před i v průběhu soutěže, ideálně všechno zásadní mailem. Na fórum chodí jenom ti zažraní co vědí aspoň základy a už se orientují. Tak snad toto by se dalo pro př. rok vylepšit. A hlavně dostatečně dlouho dopředu udělat email s infem co se chystá, kdy, co by to pro každého obnášelo a s anketou, kde se lidi vyjádří jestli do toho jdou a do jakých projektů se zapojí. Pro přehled o tom s čím se dá počítat by to asi bylo super.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 15:01 
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Dzorziku, a další, asi víme v čem je potíž, ale teď mi dochází, že asi dostaneme přes dršku. 45hh
Zapomněl jsem totiž, kolik lidí se tomu managmentu věnuje a v jakém nasazení fungují. Pak bych totiž přišel na to, že se to v tak malým počtu nedá za normálního lidskýho provozu zvládnout.
Forest, nenym, vkliber dva týdny skoro nespí a ještě chodí do práce a řeší běžné mezilidské věci. Forest sám má na starosti 15 PC, nenym je na tom podobně a ještě komunikovat se základnou.
Když si přečteš chat na Pentatlonu, tak zjistíš, že P. Schofer a Jeeper+translatoři a další jsou na tom podobně. Vůbec už nechápu, jak to koučuje John P. Meyers na SETI USA. Vzpomínám si na situaci před lety, John musel dopravit někoho z rodiny do nemocnice a díky tomu přišel tým SUSA o zlato. Prostě nebyl nikdo po ruce, kdo by odpinknul hotovou práci na server projektu. Ale zase byl morálním vítězem. A pak si jednu nedej.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 17:07 
Offline Stats
68.4210526316 %
68.4210526316 %

Datum narození: 14 zář 1947
ID CNT statistik: 13496
mnó tak dost toho brekotu :smt022 musíme si zvyknout, že se i pár lidí cizích na turnaje probudí jsou li správně buzerováni. docela mně zaráží naše průběžné třetí místo ve formuli a úspěchy ve sprintech
jinak forest, viky a nenym 22rrr :smt023 :smt038 ale to je jejich úděl 45hh

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 17:39 
Offline Stats
5.26315789474 %
5.26315789474 %

Datum narození: 08 pro 1988
ID CNT statistik: 23300
Škoda že spoustu projektů nejede na ARM procesorech :smt022 , Většina mých zařízení je s ARMama a tak sem se zúčastnil jen 3 projektů na kterých jsem mohl nasadit vše.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 18:08 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Nerad bych aby to co jsem napsal jakkoli vyznělo jako kritika na vedení teamu, naopak. Dělali co mohli a jsem si plně vědom jejich nasazení a za to jim neskonalý dík. Měl to být jenom námět na zamyšlení a klidně, budu-li moci, př. rok přiložím ruku k dílu ať to nevypadá, že jenom "držkuju".

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 19:04 
Offline Stats
68.4210526316 %
68.4210526316 %

Datum narození: 14 zář 1947
ID CNT statistik: 13496
jó, čovek brzy zapomene jak ještě nedávno koukal na monitor a říkal si o čem to vlastně kecaj? ty frajerské hlášky zkratky atd. a nechce-li býti za vola tak hledá o co GO a bojí se ozvat 33ooo :smt043 :smt044
tak u důležitých thémat staré kozáky prosím o srozumitelnost. půjdu f OT příkladem viz

Naposledy upravil eisler jiri dne pát 19 kvě, 2017 19:09, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 19:09 
Offline Stats
31.5789473684 %
31.5789473684 %

Datum narození: 0- 0-1981
ID CNT statistik: 17768
take dekuji vsem zucastnenym, hlavne nenymovi, forestovi a vitkovi, bez nich by to opravdu padlo! Je fakt, ze by bylo dobre (jak nekdo podotknul) drive obesilat vsechny registrovane a navnadit je, dat jim typy na projekty, odkazy, kde najdou informace a pripadnou pomoc a jak jsem psal zkusit apelovat na narodni hrdost a soutezivost. Pekna je veta: Po roce tu máme opět svátek všech počtářů, kteří mají rádi adrenalin a rádi si pořádně v našich distribuovaných výpočtech zasoutěží. Tim bych zacal :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 19:23 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

ID CNT statistik: 10124
Dzordziku, sestavit návod tak, aby k něčemu byl, je něco neobyčejně obtížného a vyžaduje také zvláštní pedagogiko-didaktický dar od autora. Jinak je spíše k ničemu, protože je buď příšerně otravný a ukecaný, nebo naopak nesrozumitelně stručný. Přitom s tebou musím souhlasit, že dobře nastavený a vyladěný stroj dokáže zázraky.

Příkladem budiž umístění Big Jerryho v Pentathlonu na 26. místě s jediným počítačem.

1. 10. místo Einstein - vhledem k jeho 2x GTX1080 nemusí být velkým překvapením, ale v defaultu by měl kredit cca 60%. Instalace všeho potřebného SW vercajku a vyladění nastavení jednotlivých parametrů mi zabralo několik hodin a to mám s Einsteinem dlouholeté zkušenosti na všech možných i nemožných OS a GPU. Nedokáži si představit, jak bych na to sestavil srozumitelný a obecně použitelný návod.

2. 25. místo Cosmology - to lze považovat za téměř zázrak, protože počítal na šesti jádrech AMD FX-8300, což není žádná výkonová špička. Základ jsem ladil asi dvě hodiny a pak několikrát dolaďoval s ohledem na dostupné aplikace. Návod na to napsat vůbec nejde, hraje roli tolik parametrů, protože každý stroj originál a ty odporné VBox aplikace jsou velmi agresivní a neomalené. Kdyby zůstal na legacy, měl by méně, než polovinu kreditů - odhadem třetinu.

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 19:46 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Já ti rozumím a taky neříkám že je to jednoduché, několik let jsem se psaním a překládáním návodů přiživoval. Dokonalé doladění je holt záležitost na dlouho a vyžaduje zkušenosti. JENŽE, tady se mluvím o tom jak přitáhnout další počtáře. Chceš říct, že je lepší se na ty návody vykašlat s tím že je to vlastně hrozně složité než to zkusit a třeba přitáhnout pár desítek nových počtářů, kteří pak už buď budou nebo nebudou mít čas a chuť ladit a zkoušet? Asi ne, viď. Tady jde o to aby když budou mít chuť našli jednoduchý návod stlyme klik klik klik aby projekt rozjeli. Nikdo nečeká že na podrobné ladění se dá udělat všeříkající a navíc stručný návod platný pro každý počítač na světě ...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 20:04 
Offline Stats
5.26315789474 %
5.26315789474 %

Datum narození: 03 pro 1979
ID CNT statistik: 17065
Kdyby zůstal na Legacy, tak by měl méně než 10 procent toho, co má, protože by se skoro nic z toho nestihlo zvalidovat.
Podívej se, jak dopadl muj BRISINGR II , a to jen proto, že na Ryzenu (zatím ještě) nejedou vBox aplikace! Skončil jsem na místě: 1007. !

nenym píše:
Dzordziku, sestavit návod tak, aby k něčemu byl, je něco neobyčejně obtížného a vyžaduje také zvláštní pedagogiko-didaktický dar od autora. Jinak je spíše k ničemu, protože je buď příšerně otravný a ukecaný, nebo naopak nesrozumitelně stručný. Přitom s tebou musím souhlasit, že dobře nastavený a vyladěný stroj dokáže zázraky.

Příkladem budiž umístění Big Jerryho v Pentathlonu na 26. místě s jediným počítačem.

1. 10. místo Einstein - vhledem k jeho 2x GTX1080 nemusí být velkým překvapením, ale v defaultu by měl kredit cca 60%. Instalace všeho potřebného SW vercajku a vyladění nastavení jednotlivých parametrů mi zabralo několik hodin a to mám s Einsteinem dlouholeté zkušenosti na všech možných i nemožných OS a GPU. Nedokáži si představit, jak bych na to sestavil srozumitelný a obecně použitelný návod.

2. 25. místo Cosmology - to lze považovat za téměř zázrak, protože počítal na šesti jádrech AMD FX-8300, což není žádná výkonová špička. Základ jsem ladil asi dvě hodiny a pak několikrát dolaďoval s ohledem na dostupné aplikace. Návod na to napsat vůbec nejde, hraje roli tolik parametrů, protože každý stroj originál a ty odporné VBox aplikace jsou velmi agresivní a neomalené. Kdyby zůstal na legacy, měl by méně, než polovinu kreditů - odhadem třetinu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 21:33 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Datum narození: 22 lis 1991
ID CNT statistik: 18396
overtonesinger píše:
Kdyby zůstal na Legacy, tak by měl méně než 10 procent toho, co má, protože by se skoro nic z toho nestihlo zvalidovat.
Podívej se, jak dopadl muj BRISINGR II , a to jen proto, že na Ryzenu (zatím ještě) nejedou vBox aplikace! Skončil jsem na místě: 1007. !

ježiš zase ten tvůj Ryzen, ty jsi ho ještě nereklamoval ? už to hod z okna, to je pořád nefunguje chlazení, nefunguje taktování, nefungují Vbox apliakce na Ryzenu Ty máš na Cosmology 59902 bodu a já 262.765 a polovinu z toho mi udělal právě ten muj Ryzen a to ho mám o několik procent slabší, já myslím že v tvém případě bude spíš chyba někde mezi hlavou a tou tvojí "Rachotinou" když ti to nedá ani polovinu bodů co mě dal můj Ryzen a to jsem počítal na všech počítačích bez VBox, ....(malá rada)...třeba taková teplovodivá pasta, ono někdy mín znamená více.... než tam narvat kilo pasty a na to plácnout boxovej chladič kterej byl přibalený k CPU

Co se týče aktivity týmu, docela mě překvapilo kolik lidí je v tabulce ale zamrzí že jen asi 60 počítá aktivně a jen asi prvních 40 mělo počítače puštěné nonstop na to naváži....
nemůžete lidi nutit aby jim stroje běželi nonstop jak už bylo psané žere to neskutečné peníze, Eon mě spočítali že v poměru k velikosti bytu a počtu osob na byt mám nejvyšší spotřebu a patřím do TOP 2% tuším, největších odběratelů a ročně propálím navíc odhadem 10000Kč
a jak jste už psali vaše druhé polovičky jsou sice možná rády že doma zatopíte ale provětraný učet taky nevypadá dobře

Co se týká návodu: určitě jsem pro napsat aspoň nějaký stručný s odkazem který povede na stránku kde to bude rozepsané pro ty co to chtějí odladit pořádně
Kvalitní návod opravdu zabere spoustu času, vše vyzkoušet a odladit pak to sepsat.... třeba jak vytvořit udice nebo Micromanagement, HT , Mt to se na foru dá najít ale jak vyřešit VBox jestli počítá a podobné na tom jsem se zasekl a přiznám se nechtělo se mi to dělat a nechal jsem to být
Mail s upozorněním na turnaj mi tentokrát přišel ale zapojte do toho aspoň odkazy na stručný a rozšířený návod a hlavně to pošlete v dostatečném předstihu třeba 1-2 dny před přepočítáváním prvního projektu aby lidi stihli vyřešit svoje stroje včas (chlazení, přetaktování....) a hned po oznámení prvního projektu mohli začít počítat a optimalizovat

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Obrázek
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PC Online - i7-6700k (OC 4,5GHz), ASrock z170 Extreme 4, Asus GTX1080 (OC+5%), 16GB DDR4 (3000MHz), System - SSD OCZ TRION 100 - 250GB, Data - SSHD Seagate 4TB, 2x WD 750GB, zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
Server 1 Online - AMD Phenom II x6 1075T, GA870A-USB3, MSI GTX275, 32GB DDR3, Samsung HDD 300GB, zdroj 700W, Win10Pro 64bit
Server 2 Online - AMD Ryzen 7 1700(4GHz), MSI X370 GAMING PRO CARBON, MSI GTX780 Lightning (OC+15%) 16GB DDR4, SSD Kingston240GB, zdroj 450W, Win10Pro 64bit

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 275 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina