Czech National Team

Týmové fórum
Právě je čtv 23 lis, 2017 21:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 275 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 20 kvě, 2017 07:33 
Offline Stats
10.5263157895 %
10.5263157895 %

Datum narození: 03 pro 1979
ID CNT statistik: 17065
Honza1616 má pravdu v tom posílat výzvu k soutěžení v předstihu. Klidně i 5 dní! Všichni máme své kalendáře a může se snadno stát, že zrovna první dva večery budeme mít plné.
Kdybych dostal výzvu pět dní v předstihu, dokopal bych se dříve k tomu vygooglit si Ryzen cpu-Z časování pamětí G.Skill s tím mým PART NO... a měl bych před začátkem Pentathlonu 100-procentně stabilní DDR4-2400, takže by počítač první cca 3 dny neběžel skoro celý den naprázdno (hned od prvního pádu). Třeba bych i dříve odstranil to přihlašování heslem do windows 10, to by taky pomohlo - v případě náhodného pádu BSOD by to opět naběhlo a začlo počítat (byť GUI - Manager by hned po startu pravděpodobně crashnul, jako vždy po Creators Update, tak ale client i jeho plánovač jede a počítá naplno... ). :-)

Takže opravdu moc a moc prosím o větší předstih, klidně i týden předem, aby všichni stihli zapojit i úplně nové a ještě nedoladěné počítače - protože právě tyto mají obvykle největší potenciál! :-)

P.S. Jak zjistím, kolik skutečně mám těch bodů v Cosmology (v rámci toho Pentathlonu 2017) ?

Honza1616 píše:
overtonesinger píše:
Kdyby zůstal na Legacy, tak by měl méně než 10 procent toho, co má, protože by se skoro nic z toho nestihlo zvalidovat.
Podívej se, jak dopadl muj BRISINGR II , a to jen proto, že na Ryzenu (zatím ještě) nejedou vBox aplikace! Skončil jsem na místě: 1007. !

ježiš zase ten tvůj Ryzen, ty jsi ho ještě nereklamoval ? už to hod z okna, to je pořád nefunguje chlazení, nefunguje taktování, nefungují Vbox apliakce na Ryzenu Ty máš na Cosmology 59902 bodu a já 262.765 a polovinu z toho mi udělal právě ten muj Ryzen a to ho mám o několik procent slabší, já myslím že v tvém případě bude spíš chyba někde mezi hlavou a tou tvojí "Rachotinou" když ti to nedá ani polovinu bodů co mě dal můj Ryzen a to jsem počítal na všech počítačích bez VBox, ....(malá rada)...třeba taková teplovodivá pasta, ono někdy mín znamená více.... než tam narvat kilo pasty a na to plácnout boxovej chladič kterej byl přibalený k CPU

Co se týče aktivity týmu, docela mě překvapilo kolik lidí je v tabulce ale zamrzí že jen asi 60 počítá aktivně a jen asi prvních 40 mělo počítače puštěné nonstop na to naváži....
nemůžete lidi nutit aby jim stroje běželi nonstop jak už bylo psané žere to neskutečné peníze, Eon mě spočítali že v poměru k velikosti bytu a počtu osob na byt mám nejvyšší spotřebu a patřím do TOP 2% tuším, největších odběratelů a ročně propálím navíc odhadem 10000Kč
a jak jste už psali vaše druhé polovičky jsou sice možná rády že doma zatopíte ale provětraný učet taky nevypadá dobře

Co se týká návodu: určitě jsem pro napsat aspoň nějaký stručný s odkazem který povede na stránku kde to bude rozepsané pro ty co to chtějí odladit pořádně
Kvalitní návod opravdu zabere spoustu času, vše vyzkoušet a odladit pak to sepsat.... třeba jak vytvořit udice nebo Micromanagement, HT , Mt to se na foru dá najít ale jak vyřešit VBox jestli počítá a podobné na tom jsem se zasekl a přiznám se nechtělo se mi to dělat a nechal jsem to být
Mail s upozorněním na turnaj mi tentokrát přišel ale zapojte do toho aspoň odkazy na stručný a rozšířený návod a hlavně to pošlete v dostatečném předstihu třeba 1-2 dny před přepočítáváním prvního projektu aby lidi stihli vyřešit svoje stroje včas (chlazení, přetaktování....) a hned po oznámení prvního projektu mohli začít počítat a optimalizovat

BRISINGR-II: Ryzen 7 1800X, Asus PRIME-X370-PRO, Asus R.O.G.STRIX GTX 1070 8G, 2x 8GB G.Skill 3600 @ 2400, SSD: M.2 NVMe PLEXTOR M8Pe 256 GB (Toshiba MLC) ; HDD: 6TB Seagate SkyHawk "surveillance" ; Fortron Hyper-S600 ; SilentiumPC Aquarius M60

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 20 kvě, 2017 07:46 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

Datum narození: 0- 0-1956
ID CNT statistik: 10124
Statistiky zde.
Citace:
Kdyby zůstal na Legacy, tak by měl méně než 10 procent toho, co má, protože by se skoro nic z toho nestihlo zvalidovat.
Cosmology má quorum 1 na všech aplikacích, k validaci není nutný druhý počtář.

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 20 kvě, 2017 20:36 
Online Stats
21.0526315789 %
21.0526315789 %

Datum narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistik: 18958
Mně se počítalo dobře a moc děkuju všem, co sem postovali rady a návody. Je pravda, že forum čtu úplně komplet a několikrát denně, ale naučil jsem se alespoň spouštět závoru přes soubor hosts, což mi přišlo dosti snadné, a hned to bylo vidět na výsledcích :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 08:50 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Přesně tuhle debatu potřebujeme, abychom poznali co nejvíce pohledů počtářů, i zkušeností z různých úrovní pokročilosti v nastavování projektů BOINC. Nebojte se napsat cokoliv co vás napadne, hlavně nyní, když to je živé a máte to všichni aktuálně v hlavě. Na základě toho se dá stavět a lépe se připravit se na další ročník.

K těm návodům bych potřeboval co nejvíce konkrétních upřesnění. V podstatě jdou potřebné návody pro soutěž shrnout do několika málo oblastí:
- instalace BM - návod máme na webu
- připojení do projektu - máme na webu
- připojení k týmu - máme na webu
- popis samotné soutěže Pentathlon - máme rozsáhlý propagační článek na webu
- cc_config - návod máme na fóru
- app_config - máme na fóru
- hosts - máme na fóru
- vBOX - jediný návod, který nějak podrobněji nikde nemáme. Otázkou je, zda lze udělat nějaký všeobecný návod včetně univerzálního nastavení. Tedy sepsaný v tom smyslu, aby se všechny projekty vBOX využívající rozjely, neblokovali jinu práci na PC a přitom odváděli slušné výsledky s ohledem na poskytnutý výkon. Pokud by to šlo sepsat, bylo by to super a doplnil bych jej podrobnostmi pro členy, kteří by z toho chtěli vyždímat více s tím, že si budou vědomi časové náročnosti na testování a omezení ve využívání stroje.

Prosím o doplnění, zda vás napadá ještě nějaká oblast návodu, kterou pro Pentathlon potřebujeme, nebo se mně podařilo podchytit všechny. Zároveň zda jste v těch návodech našli během soutěže vše potřebné, nebo bylo něco třeba v diskusi na fóru upřesnit a tedy je třeba do návodů doplnit. Ty návody se nám ostatně budou hodit stejně i pro SPRINTy.

K té podobě návodů. Souhlasím s tím, že některé nejsou úplně přehledné, tedy krom asi těch které jsou na webu. Můžeme postupně všechny přepracovat do webové podoby, ale ptám se přímo, je to ta nejlepší vhodná podoba návodů, které si představujete? Například: Instalace BOINC a připojení do projektu - Windows
Jde o to, že taková věc stojí hodně času, tak abychom se shodli předem na tom, že toto je ta nejvhodnější forma, nebo navrhnout jinou.

Jsem si vědom, že ne všechny návody na webu a fóru jsou dostatečně aktualizované, ale je to o tom, že nás to dělá strašně málo a jsou to titéž lidé, kteří se starají o celých chod týmu. Zároveň jsou nejaktivnější na fóru, což jim bere další čas. Když to řeknu narovinu, dělají to tři již zmínění lidé (pokud nepočítám technickou podporu fóra a redakčního systému). Do toho se staráme o chod celého týmu, obecně prospěšné společnosti, statistiky, týmové počítače, jednáme se spřátelenými organizacemi, děláme účetnictví, atd. Máme každý svou rodinu a něčím se musíme živit, to zde také ostatně zaznělo a nejsme schopni někde ještě nějaký ten čas navíc získat. Něco za ten rok v tomto směru určitě jsme schopni udělat, ale je to vždy práce po drobných kouscích, jak nám prostě někdy zbyde chvilka. Potom to ale může chybět zase jinde. Například nový článek o projektu už na webu nevyšel strašně dlouho a tak rád bych na ně měl čas 45dd . Tím chci říct, že pokud máme přepracovávat návody do jiné podoby, budeme s tím potřebovat pomoc. Na to nemusí být dnes žádný odborník. Návody jsou sepsané, stačí je projít, zkopírovat do wordu text, sejmout několik screenů obrazovky a to je vše. Máme už skvělý redakční systém, ve kterém je naprosto jednoduché článek udělat a zveřejnit. Takže kdo zvládne word a udělat nějakou tu fotku, snadno z toho udělá článek s návodem na web. Ale také to může dělat další osoba, která sice neumí dát dohromady text, ale zase ho baví dělat ty fotky a udělat z toho článek na web. Jakákoliv pomoc v tomto směru by nás posunula mnohem dál k tomu stavu návodů, které byste si dle prozatím přednesených vyjádření přáli.

Když budou ty návody, je už potom jedno jak dlouho dopředu se domluvíme na rozeslání upozornění. Na poslední chvíli před startem dalšího ročníku je ale nikdo nevytvoří, to je bez šance. Musíme na tom začít makat co nejdříve a průběžně je testovat na dobrovolnících z řad nováčků. Ti nám nejlépe řeknou, zda vše z návodu rychle pochopili, nebo je třeba ještě něco přepracovat.

Plně souhlasím s tím, že jasné, přehledné a funkční návody jsou základem širší základny členů, kteří se do soutěže zapojí. Zkuste se každý zamyslet, co pro to můžete sami udělat. Někdo navrhne doplnění návodu, někdo řekne že část je nesrozumitelná, někdo že mu to někde nefunguje, někdo pošle fotku na doplnění, někdo návod přepracuje atd.. Prostě pro změnu je třeba také něco udělat a ten kousek času co si občas my tři někde utrhneme, určitě najde více lidí z týmu, když bude chtít. A za rok pak můžeme být mnohem lépe připraveni.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 12:19 
Offline Stats
15.7894736842 %
15.7894736842 %

Datum narození: 08 pro 1988
ID CNT statistik: 23300
Kdyby byl zajem rad bych se ujal zverejnovani novinek na fb(upozornovani na souteze atp.). Moc se toho tam nedeje 45cc

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 12:34 
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Úprava a zpřehlednění návodů je běh na dlouhou trať, jak píše forest, ale myslím si, že se musí začít od píky. Po letošních neblahých zkušenostech aspoň první nástřel:
1. BOINC instalovat zásadně bez Virtual Boxu s poznámkou, že VB je pouze pro pokročilé a odkaz na podrobnější návod, kdyby se v tom někdo chtěl hrabat+přidat tam upozornění na věci, které tady zmiňoval nenym. Troufám si tvrdit, že většina počtářů chce primárně pomoci, ne trávit hodiny u zprovozňování pochybných aplikací (znalí prominou).
2. Využít situace u soutěží v průběhu roku (Sprint a PG), což taky forest nadhodil. Tam se mohou všichni, kdo chtějí, postupně naučit pracovat s hosts a např. taky s tím, jak "poručit BM", aby počítal přesně tolik wu, kolik potřebuju, viz. "project_max_concurrent" případně ta samá udělátka pro konkrétní aplikaci a další configy. Pomalu, ale jistě - hlavně srozumitelně, jako bych učil páťáky na ZŠ, ne absolventy IT oborů. Za tři dny začíná další sprint, tak se to může hned zkusit. Rozhodně bych je necpal do BIOSu, ať vypínají HT apod., sám tam lezu jednou za uherský rok a jsem na.raný, že se tomu musím věnovat. Pryč jsou doby, kdy byl jeden BIOS, teď se v tom člověk musí nejdřív zorientovat, protože se používají různé názvy pro jednu věc a i najít tam HT vypínač je někdy na frťana (OS x MB), protože dneska ti BIOS nenaskočí do základního módu, ale hned do UEFI.
3. Nevím, je-li realizovatelné přihlášení členů týmu k odebírání dvou typů mailů: pro začátečníky a pro pokročilé. Začátečníci by dostali mail s pokynem: "Od...do... počítejte tohle.... Nazdar a díky. Chcete-li pomoci více a máte trochu času navíc, běžte semhle... Pokročilí by dostali sofistikovanější pokyny přímo v mailu, aby se nemuseli hrabat v několikastránkovém fóru. Jde taky o to, aby ty pokyny fungovaly, viz: "scheduler.einstein.phys.uwm.edu" z letošního Pentatlonu. Teprve tahle závora zabrala všem...
No radši jdu do přírody 22rrr

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 12:36 
Online Stats
21.0526315789 %
21.0526315789 %

Datum narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistik: 18958
Pokud mohu za sebe - směrem k málo aktivním nebo PC méně ovládajícím počtářům je podle mě mít článek na fóru jako ho nemít. Takže všechny návody pozpracování na jedno místo, ideálně na web, pokud by někdo měl tolik času, tak by bylo super udělat z návodů i video na youtube (chápu, zrovna tohle je dlouhá a nevděčná práce).
Já bych snad o prázdninách mohl vyšetřit trochu času a něco textově zpracovat, ovšem mé odborné znalosti jsou více než mizivé, app_configu a podobných věcí se bojím jak čert kříže a VBOX mně nesmí na počítač! :-D
Obecně bych hledal spíše jednodušší cesty, jak pomoci těm nejméně aktivním - štelování vboxu nebo nepovedené změny v app_configu někoho, kdo chce akorát pro dobro týmu dvakrát něco přepnout ze svých oblíbených projektů na ty soutěžní, jen naštvou nebo odradí. Pokud pár lidí Pentathlon a podobné věci nadchnou, na forů už se zeptá nebo si dohledá leccos navíc.
Propagace a rychlá upozornění během turnajů přes FCB bych taky uvítal, ale chápu, že minimálně to druhé zase musí dělat titíž, již dnes dost zahlcení lidé.

A stejně si myslím, že 7. místo vůůůbec není špatné :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 13:24 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Ještě pár informací k odesílání emailů, aby jste si udělali přehled jak to funguje.

Existují 3 seznamy emailů.
1.) registrovaní na webu (czechnationalteam.cz) ... pouze na tyto adresy tým rozesílá informace
2.) registrovaní na fóru (forum.czechnationalteam.cz) ... na tyto adresy tým nic neposílá, posílají se pouze emaily které si nastavíte sami (notifikace na soukromé zprávy, sledování vlákna, ...)
3.) registrovaní na jednotlivých BOINC projektech ... tento seznam adres jsme použili pouze jednou (tuším že při příležitosti soutěže škol) a pak jsme spoustě lidem musel vysvětlovat proč email obdrželi, protože už dávno zapoměli že měli účet na seti 45cc .

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 14:15 
Offline Stats
42.1052631579 %
42.1052631579 %

Datum narození: 18 zář 1980
ID CNT statistik: 503
Díky za info, podivné ale je že mě czechnationalteam.cz píše že jsem už registrován, email jsem ale neobdržel ...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 17:36 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Jestli ses ještě nehlásil do nového designu, zkus volbu "První přihlášení".

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 23 kvě, 2017 14:31 
Offline Stats
5.26315789474 %
5.26315789474 %

Datum narození: 02 pro 1974
ID CNT statistik: 14027
To mu bohužel nepomůže, je na tom stejně jako já, čekám na na to od 8.5., když zkusím první přihlášení, tak dostane hlášku, že uživatelské jméno a email jsou už použity a Uživatelské jméno bazina není aktivováno nebo je blokované - můj případ, takže není aktivovaný účet. Takže asi čekat.....

email, který jsem dostal:
bazina

Děkujeme vám za registrování na Czech National Team o. p. s. . Vaše žádost o účet v současné době čeká na potvrzení. Jakmile se tak stane, obdržíte od nás další e-mail obsahující informace o tom, jak se přihlásit, nastavit si heslo a další detaily.

-- Tým Czech National Team o. p. s.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 23 kvě, 2017 18:10 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Vítej na fóru 45nn a dík za info. Nějak to zkusím popohnat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 23 kvě, 2017 18:24 
Offline Stats
5.26315789474 %
5.26315789474 %

Datum narození: 02 pro 1974
ID CNT statistik: 14027
Díky za přijetí, už to funguje.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 23 kvě, 2017 18:29 
Offline Stats
42.1052631579 %
42.1052631579 %

ID CNT statistik: 2
bazina píše:
To mu bohužel nepomůže, je na tom stejně jako já, čekám na na to od 8.5., když zkusím první přihlášení, tak dostane hlášku, že uživatelské jméno a email jsou už použity a Uživatelské jméno bazina není aktivováno nebo je blokované - můj případ, takže není aktivovaný účet. Takže asi čekat.....

email, který jsem dostal:
bazina

Děkujeme vám za registrování na Czech National Team o. p. s. . Vaše žádost o účet v současné době čeká na potvrzení. Jakmile se tak stane, obdržíte od nás další e-mail obsahující informace o tom, jak se přihlásit, nastavit si heslo a další detaily.

-- Tým Czech National Team o. p. s.

Zdar, moc se ti omlouvám za pozdní reakci. Už jsem tě verifikoval a už jsi aktivní. Ta prodleva padá na moji hlavu. Už ti budou chodit newslettery.

Dzordziku u tebe jsem se díval, že rada vklibera vše vyřešila a jsi aktivní.

P.S pro ostatní pokud máte problém, že jste se registrovali na stránkách a čekáte na verifikaci, prosím pošlete mi SZ s nikem jaký jste registrovali a já vás ověřím.

best regards Meharts

Edit: Tak prošel jsem všechny žádosti cca 300 všechno jsem pročistil zaktivoval všechny skutečné účty a ty spamovací jsem odstranil. Takže začínáme s čistým štítem:)

Budu teď aktivně kontrolovat nové žádosti každý týden a potvrzovat je.

Obrázek

Článek o Tapatalk

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 23 kvě, 2017 21:34 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Procházím to zhruba jednou za měsíc, ale je to dost časově náročné, jak píše i Meharts. Ta ochrana je totřeba, to je jasné. Nějak se pokusíme to zvládat častěji.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 275 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina