Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČAS)

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#21 Příspěvek od forest »

Právě jsem se vrátil ze sjezdu ČAS (od sobotního rána do dneška odpoledne 16h), na kterém jsem byl jako delegát za CNT o.s..
Přednesl jsem v plánované přednášce vše podstatné co jsem měl v plánu a to téměř na začátku sjezdu a pak se postupně seznamoval s dalšími účastníky. Jaký přínos tato moje účast měla pro tým popíši ve stručnosti nejdříve zítra, ale podrobný komentář, fotky a snad i nějaká použitelná videa z foťáku budu prezentovat na srazu. Jen podotknu, že sjezd se konal v Ondřejově, takže bylo na co se koukat a co zajímavého poslouchat.

Nyní si jdu trochu pročíst co se dělo za mé nepřítomnosti na fóru a hlavně se trochu vyspat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#22 Příspěvek od forest »

Takže konečně mám malou chvilku a jinak celý den starostí až nad hlavu, tak alespoň ve stručnosti uvedu nejzásadnější věci.

Volební sjezd ČAS se koná jednou za 3 roky. Každá ze složek má nárok vyslat na sjezd jednoho delegáta a potom ještě další když mají více členů, kteří jsou zároveň členy ČAS. Nyní se konal sjezd v Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově, který se v průběhu sjezdu stal i novým místem sídla ČAS, ale popořádku. Jako kolektivní členové jsme byli vyzváni k vyslání jednoho delegáta, který měl právo volby vedení i dalších orgánů ČAS a také jednání v zájmu vlastní kolektivní organizace, tedy CNT o.s., potažmo našeho týmu. Zároveň jako nově přijatí (v posledním tříletém volebním období) jsme byli požádáni o naše představení a představení naší činnosti v podobě cca 10 minutové přednášky. I když jsem ve vedení sdružení vzhledem k velkému vytížení a rodinným povinnostem účast na sjezdu odmítal, nakonec jsem byl i tak vyslán, tedy nikdo jiný se k tomu dobrovolně nepřihlásil. Nakonec jsem ale vůbec nelitoval, jelikož jsem poznal partu skvělých lidí a odborníků a zároveň si prohlédnul věci které jsou u nás unikátní a které si neprohlédne nikdo při běžné prohlídce areálu. Například včerejší prohlídka 2 metrového dalekohledu (2m průměr zrcadla) pro spektroskopii hvězd, který byl kvůli pár zvědavcům (byl jsem mezi nimi 33aaa ) sklopen a podroben kompletnímu (i vnitřnímu) průzkumu, byl neskutečný osobní zážitek. Na srazu mohu ukázat hromady fotek.

Ještě bych se chtěl zmínit o tom, že celý ČAS je také občanské sdružení nadšenců jednoho stejného zájmu, jaké je CNT, potažmo CNT o.s. a byl jsem překvapen jak všech těch několik desítek lidí hýřilo různými aktivitami pro zájmy o rozvoj sdružení a také kolik se jich tam i přes relativně mnohem menší počet (celkem má ČAS 500 členů) z různých koutů republiky sjelo. Byla to velká inspirace a doufám, že až bude mít náš tým také přes 90 let činnosti za sebou, že budeme minimálně na obdobné úrovni činnosti a zájmu členů o celkový chod.

Nuže k samotnému sjezdu. K našemu představení jsem byl vyzván hned po úvodních procedurách během představení činností ČAS za poslední tříleté období. Sklidil jsem potlesk (který ale provázel všechny přednášky a o kvalitě tedy nemusel moc vypovídat 45cc ) a následovaly další věci na programu. Co bylo pro nás důležité, představení naší činnosti, nabídka poskytnutí části našeho výkonu prostřednictvím distribuovaných výpočtů pro potřeby ČAS a úvaha nad širší spoluprací při vytvoření prvního českého astronomického projektu v systému BOINC, zaujala několik dalších delegátů. Těch bylo na sjezdu více než 40 a celkem bylo v sále 50-60 lidí, dle různých přednášek. Tedy ve volných přestávkách jsem byl osloven několika z nich a hlavně večer při společné večeři a po ní jsem mimo žhavých diskusí okolo voleb a lobování kandidátů odlehčoval atmosféru představováním našeho světa distribuovaných výpočtů. Našlo se hned několik možných cest jak by se dalo naší činnosti prostřednictvím ČAS v české astronomii pomoci a tyto diskuse pokračovaly dále v průběhu neděle.

Součástí nedělního programu byly nejen volby, ale po nich i návrhy na závazky ČAS v dalším volebním období a úkoly pro nové vedení. V rámci průběhu tohoto programu, jsem opět veřejně vystoupil (v podstatě na několikrát) s návrhem na to, aby vedení ČAS prozkoumalo možnosti využití distribuovaných výpočtů v oblasti české astronomie a možnosti založení prvního českého astronomického projektu distribuovaných výpočtů. Po následujících rozpravách (i v kuloárech) se o jednotlivých návrzích hlasovalo. Snad neřeknu nic tajného (jelikož tiskové prohlášení už asi bylo do médií odesláno) když zde uvedu že návrh byl přijat 39 hlasy delegátů, proti nebyl nikdo a jeden člověk se hlasování zdržel. To je asi to nejdůležitější co se podařilo dosáhnout.

Další z věcí byly nabídky na místní přednášky pro různé organizace, které jsou kolektivními členy ČAS a vesměs se zabývají propagací astronomie na školách a na místních hvězdárnách. Na to osobně opravdu nemám ani čas, ani prostředky, ale slíbil jsem, že každou takovouto konkrétní nabídku předložím veřejně týmu a když se někdo přihlásí že by měl zájem tam představit naší činnost, předám kontakt a k realizaci může dojít.

Nabídka která mně ještě více potěšila ze strany vícero zájemců byla na rozdávání (jejich osobně) propagačního letáku distribuovaných výpočtů v oblasti astronomie na těchto přednáškách, bohužel mně zároveň zamrzelo, že náš léta plánovaný leták je stále u ledu a nikdo se k němu nemá. Nedokážu si ani představit jak moc by to pomohlo při osvětě distribuovaných výpočtů v naší republice a krom vytvoření letáku, jeho tisku a rozeslání by nás to nic nestálo. To by měla být tedy naše priorita co nejdřív a já pevně doufám, že se toho konečně někdo chytne a přijde minimálně s nějakým návrhem. Sdružení na ten tisk a distribuci prostředky nyní díky darům v poslední době má dostatečné. Nebyl by to v první fázi všeobecný leták o distribuovaných výpočtech(i když část těch všeobecných informací tam být musí), ale měl by být zaměřený hlavně na aktivní projekty (tedy 4) a jen krátká zmínka o dvou ostatních. Dole by jen mohlo být pod čarou zmíněno, že stejně pomáhají distribuované výpočty i v dalších oblastech vědy a ty tam vyjmenovat. Čerpat můžete určitě ze seriálu článků uveřejněných na stránkách astro.cz o distribuovaných výpočtech v oblasti astronomie. Je tam jak všeobecný úvod, tak informace o všech projektech a stačí to tedy jen sestříhat na jednu A4 (možná by nebylo špatné na dvě pro oboustranný tisk) a doplnit 2-3 fotkama a naším logem. Byl bych moc zklamaný, kdyby alespoň s tímto nikdo v týmu nepomohl. Sám opravdu na vše nestačím a předpokládám, že mně po sjezdu čeká další nával práce s diskusemi po mailu s některými delegáty, jako bych už tak toho neměl dost a rozpracovaných věcí minimálně na rok dopředu.

Je to tedy na nás všech jak těchto všech možností využijeme. Já mám čisté svědomí, že jsem na tomto sjezdu udělal pro tým a jeho další rozvoj vše, co bylo v mých silách. Doufám že jsem naplnil všechna očekávání lidí kteří mně tam vyslali a snad je i alespoň o kousek předčil.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#23 Příspěvek od vkliber »

Děkuji forestovi za prezentaci CNT, o.s. a celého týmu na 18. sjezdu ČAS.

Doufám že bude na srazu čas na další podrobnosti a shlédnutí fotek.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#24 Příspěvek od Pepino65 »

Jak tě znám, tak si rozhodně ostudu neudělal. Děkuji za účast. :smt038
Obrázek

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#25 Příspěvek od Meharts »

Foreste 22rrr děkuji za tvou účast za CNT, o.s.

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#26 Příspěvek od Don »

take se pripojuji s diky a obdivem 22rrr 45uu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#27 Příspěvek od petnek »

Foreste, díky za účast 33iii . Stejně tak děkuji za shrnutí ze sjezdu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#28 Příspěvek od Indy »

2 Forest: Díky za účast a vzornou reprezentaci :smt023 Předpokládám, že ten, kdo se zdržel hlasování jsi byl ty.
forest píše:... vytvoření letáku, jeho tisku a rozeslání by nás to nic nestálo. To by měla být tedy naše priorita co nejdřív a já pevně doufám, že se toho konečně někdo chytne a přijde minimálně s nějakým návrhem. Sdružení na ten tisk a distribuci prostředky nyní díky darům v poslední době má dostatečné. Nebyl by to v první fázi všeobecný leták o distribuovaných výpočtech(i když část těch všeobecných informací tam být musí), ale měl by být zaměřený hlavně na aktivní projekty (tedy 4) a jen krátká zmínka o dvou ostatních. Dole by jen mohlo být pod čarou zmíněno, že stejně pomáhají distribuované výpočty i v dalších oblastech vědy a ty tam vyjmenovat. Čerpat můžete určitě ze seriálu článků uveřejněných na stránkách astro.cz o distribuovaných výpočtech v oblasti astronomie. Je tam jak všeobecný úvod, tak informace o všech projektech a stačí to tedy jen sestříhat na jednu A4 (možná by nebylo špatné na dvě pro oboustranný tisk) a doplnit 2-3 fotkama a naším logem. Byl bych moc zklamaný, kdyby alespoň s tímto nikdo v týmu nepomohl ...
Asi už mě to chytlo, takže nemusíš být zklamaný. Pokud bude stačit, když to udělám ve Wordu a pak třeba převedu do pdf. Dělal jsem vizitky a pozvánky na oslavy pro celou rodinu, tak to snad zvládnu. Pokud máš něco bližšího, kvalitní obrázky a představu, co by tam rozhodně mělo být, tak vše pošli na mail. Zítra podám daňové přiznání za sebe i moji neziskovku, poté s autem na garančku a pak už mě čekají jen samá pozitiva :-)
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#29 Příspěvek od forest »

Budu moc rád, když se toho Indy chytneš :smt045
Představu moc nemám, jen bych to udělal asi na ty dvě stránky, tedy oboustranný potisk jedné A4 (ověřím v reklamce zda to není nějak extra nákladnější). Na jedné straně představení DC jako takového a stručně i našeho týmu (počet členů bych uvedl jen jako tisíce, počet počítačů taky jako tisíce (jestli jich nejsou desetitisíce), umístění v BOINCu bych uvedl jako v TOP10.... vyvaruj se přesných čísel, aby leták brzo neztratil na aktuálnosti) a třeba 2 projekty a na straně druhé zbylé 4 projekty. Fotky použij které ti padnou do oka. Vyměnit případně fotku za jinou stejné velikosti je drobnost, s tím bych si hlavu nelámal.

Matně si vzpomínám, že někdo ze členů nabízel barevný tisk zdarma. Nevím zda by byl oboustranný, nebylo by špatné tuto možnost oprášit. I když známé na tisk po reklamkách mám, takže by se určitě dala vyjednat nějaká slušná cena.

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#30 Příspěvek od Zík »

Velké poděkování za účast a report 22rrr

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#31 Příspěvek od vkliber »

Forest byl odhalen na sjezdu ČAS : zde 45hh .

Celá galeie fotek ze sjezdu je zde.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#32 Příspěvek od forest »

A sakra, ještě že tam těch fotek není víc 45cc

Jinak jsem se koukal na tiskovou zprávu a ty úkoly na další volební období tam vyjmenovány nejsou. Aby jste pochopili jak moc důležitá věc se podařila prosadit, tak ty závazky byly celkem tři (tedy tři takové tématické okruhy, některé se dělily na více ustanovení).

1) Provozní věci - revize interních směrnic, databáze členů a podobné administrativní věci
2) Robotizovaný dalekohled se vzdáleným ovládáním a sledováním pro členy ČAS
3) a potom ten projekt distribuovaných výpočtů

Není to tedy jedno z mnoha úkolů a už vůbec ne okrajový, ale poměrně důležitý závazek na další tři roky volebního období nového vedení ČAS.

Před chvílí jsme si zde chvíli povídali s nenymem o mnoha věcech, ale mimo jiné i o tomto tématu. Nebylo by určitě na škodu a byl by to náš velký přínos celé realizaci, kdyby se u nás v týmu vytvořila pracovní skupinka lidí, kteří by se pokusili zjistit co pro takové založení projektu je vlastně potřeba a potom jej jen v té základní testovací verzi co je k dispozici nainstalovali a ozkoušeli. Musíme to brát tak, že naše stránka pomoci při realizaci je to know-how jak výpočty fungují, jakých se vyvyrovat počátečních chyb které se v průběhu let vyskytly, jaké je vhodné ohodnocení a třeba také co vlastně je vůbec pro spuštění projektu třeba.
ČAS by dodal myšlenku výzkumu, dostatek dat ke zpravování a zajistil zpracovávání výstupů a odborné výstupní zprávy o výsledcích. Nemůžeme čekat, že si s tím celým poradí sami a myslím že můžeme hodně v těch začátcích pomoct.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#33 Příspěvek od vkliber »

forest píše:...
Nebylo by určitě na škodu a byl by to náš velký přínos celé realizaci, kdyby se u nás v týmu vytvořila pracovní skupinka lidí, kteří by se pokusili zjistit co pro takové založení projektu je vlastně potřeba a potom jej jen v té základní testovací verzi co je k dispozici nainstalovali a ozkoušeli.
...
Instalaci BOINC Serveru, import týmů z BOINC wide teams a spuštění výpočtů na aplikaci UpperCase jsem schopen provést 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#34 Příspěvek od petnek »

Takový český projekt a s podporou našeho týmu by vůbec nebyl špatný 45ff . Snad se najde něco v čem bychom tímto mohli pomoci. Ve vesmíru, nebo astrofyzice je dost věcí/záhad, které by si zasloužily pozornost, nebo prozkoumaní.
Obrázek

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#35 Příspěvek od Zík »

Zde jsem narazil na velmi zajímavou diplomovou práci Optimální rozvrhy pomocí systému Boinc. Co jsem ji zatím zběžně proletěl, tak by nám určitě mohla dost pomoci při realizaci. Nachází se v ní popis prostředků použitých pro řešení pod Boinc i nasledující popis implementace.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#36 Příspěvek od forest »

vkliber píše:
forest píše:...
Nebylo by určitě na škodu a byl by to náš velký přínos celé realizaci, kdyby se u nás v týmu vytvořila pracovní skupinka lidí, kteří by se pokusili zjistit co pro takové založení projektu je vlastně potřeba a potom jej jen v té základní testovací verzi co je k dispozici nainstalovali a ozkoušeli.
...
Instalaci BOINC Serveru, import týmů z BOINC wide teams a spuštění výpočtů na aplikaci UpperCase jsem schopen provést 45cc .
Paráda, připrav se že tě beru na první setkání ČAS a CNT ohledně toho projektu, jestli se nějaké uskuteční 45cc

Myslím že dost zásadní bude nastudovat, co všechno se musí měnit (případně jak moc je to složité), aby se ze standarrdní distribuované verze BOINC serveru stala plně funkční verze projektu dle vlastních potřeb. Tedy jak se provádí změna aplikace, kam a jak se vkládá práce, kam proudí výsledky které se vracejí od počtářů a v jaké formě, jak a kde se nastavuje ohodnocení(samostatná kapitola bude asi možnost fixního ohodnocení), atd.. Předpokládám, že na to všechno bude existovat nějaký návod, ale chtělo by to aby se na to kouknul někdo, kdo takovým věcem alespoň trochu rozumí.
Nápady čím by se mohl projekt zabývat padly dva přímo na sjedu, ale byly to jen takové nástřely. Každopádně máme určitě kde pomoct a realizace projektu není jen ve hvězdách. Uvidíme jak se to posune a kdy. Určitě by bylo skvělé, kdyby jsme v tom momentě byli plně připraveni vše opět vysvětlit a co nejvíce jim pomoct.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#37 Příspěvek od forest »

Zík píše:Zde jsem narazil na velmi zajímavou diplomovou práci Optimální rozvrhy pomocí systému Boinc. Co jsem ji zatím zběžně proletěl, tak by nám určitě mohla dost pomoci při realizaci. Nachází se v ní popis prostředků použitých pro řešení pod Boinc i nasledující popis implementace.
Jenom jsem to prolétl, a moc těmto věcem nerozumím, ale určitě se to bude hodit 33iii

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#38 Příspěvek od Kyong »

Já se k tomu taky přidám. O tvorbě vlastního projektu pod BOINC jsem už taky uvažoval a na wiki stránkách BOINCu je k tomu taky informací dost. Ale protože už za ten měsíc a něco mám ty absolutoria, tak bych se do toho vložil více až po nich.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#39 Příspěvek od forest »

Předpokládaný hrubý termín nějaké konkrétní schůzky jsme na sjezdu stanovili na září. Dali jsme tak prostor nám i lidem v ČAS na přípravu podkladů, aby jsme se potom mohli bavit o konkrétních věcech. Když budou obě strany připraveny dříve, není proč to odkládat. Budu moc rád, když na tu schůzku pojede několik lidí za náš tým, kteří si nastudují možnosti a překážky ohledně toho založení projektu. Předpokládám, že i z jejich strany přijede vícero lidí.
Pokud by jsi tedy Kyongu jel, vkliber by tuto nabídku také přijal a našel se třeba ještě někdo kdo by chtěl být u toho a věděl by jak pomoct, budu moc rád. Myslím že je to jedinečná příležitost a téměř povinnost ze strany našeho týmu, aby jsme s tím pomohli v rámci našich možností.

S tím mě napadá ještě jedna věc. Nevíte jaké jsou rozumné požadavky na internetové připojení pro tok dat z projektu a do něj? Bude to další aspekt, který je třeba zmínit a splnit. Je to jedna z důležitých věcí bezproblémového chodu projektu.
Další z věcí je HW vybavení takového serveru projektu. Nevím co kde mají, aby jim to jelo s co možná nejmenšími problémy. Taky by to chtělo trochu více prozkoumat.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní členství v České astronomické společnosti (ČA

#40 Příspěvek od petnek »

Rád bych se do tvorby prvního českého projektu pod BOINC také připojil, ale moje znalosti v oboru serverů nejsou nijak valné, v tom asi nepomůžu. Mohl bych pomoci s grafikou.

Na připojení serveru by bylo vhodné co nejrychlejší spojení v obou směrech (stejný up/down). Pokud budou jednotky zabírat pár kB, možná by stačilo připojení 100Mbit, v případě větších bych volil asi 1Gbit. Ceny takových spojení nejsou nijak levné, ale pro rychlé přístupy jsou vhodné. Při připojení 5 000 PC už bude probíhat traffic neustále, pokud nebudou jednotky dlouhé např. 8 hodin...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“