Výkazy činnosti CNT o. p. s.

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#61 Příspěvek od Czech Human »

Já bych jim demokraticky navrhnul že když mě nepodpoří, tak přejdu na Linux a tento budu i propagovat na jejich úkor jako technicky vhodnější OS :-). Možná by to bylo ještě rychlejší než pokorné žebrání v koutku... A ne že bych chtěl být rejpal, ale proč používat windows, když na linuxu výpočty běží také, vimbau má hlavně nvidie a tam je situace s linuxem velmi dobrá? Menší výkon?
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

InHuMan
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 238
Registrován: ned 19 úno, 2012 03:05
rok narození: 19 pro 1989
ID CNT statistics: 134

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#62 Příspěvek od InHuMan »

Czech Human píše:Já bych jim demokraticky navrhnul že když mě nepodpoří, tak přejdu na Linux a tento budu i propagovat na jejich úkor jako technicky vhodnější OS :-). Možná by to bylo ještě rychlejší než pokorné žebrání v koutku... A ne že bych chtěl být rejpal, ale proč používat windows, když na linuxu výpočty běží také, vimbau má hlavně nvidie a tam je situace s linuxem velmi dobrá? Menší výkon?
Všechno s nvidiema (a bez GPU) běží na Linuxu (nvidie maj snad i vyšší výkon oproti windows a hlavně to znamená míň práce pro mě 45hh ). Windows tam jsou jen na ATI (momentálně - Win: Matzyz 1 a 4, Cimrman I a II, Linux: IQE , IQE 1-9, MATFYZ 2 a 3)
Aktuální stav týmových počítačů
IQE: Obrázek
Cimrman: Obrázek
IQE farma: Obrázek
Matfyz farma: Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#63 Příspěvek od forest »

Už jsme museli dvě licence kupovat za plnou cenu kolem 4500,-Kč a další dvě co využíváme jsou časově vázané na dobu studia Horviho a ImHuMana. Jde opravdu o počítače s ATI kartami, ale nikdy nevíme, kdy se nám tyhle otevřené dveře budou hodit.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#64 Příspěvek od Czech Human »

Já tedy popravdě používám karty AMD pod linuxem ve většině a protože windows nemám, tak se cítím dobře s jejich výkonem. Ani jejich rozchození nebylo taková hrůza co se tu obvykle podává, aktualizované ovladače se dokonce instalují pohodlněji než nvidie aniž by se muselo vypnout xorg :-). AMD karty mi i pod linuxem podávají lepší výsledky než ta jedna nvidie co mám k dispozici a vychází to na body zhruba podle papírové výkonnosti dle wikipedie. Ale je pravda, že omezení co se projektů týká tam je, v tomto ohledu myslím hlavně záleží na pisatelích boinc aplikací pro GPU.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

InHuMan
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 238
Registrován: ned 19 úno, 2012 03:05
rok narození: 19 pro 1989
ID CNT statistics: 134

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#65 Příspěvek od InHuMan »

Czech Human píše:Já tedy popravdě používám karty AMD pod linuxem ve většině a protože windows nemám, tak se cítím dobře s jejich výkonem. Ani jejich rozchození nebylo taková hrůza co se tu obvykle podává, aktualizované ovladače se dokonce instalují pohodlněji než nvidie aniž by se muselo vypnout xorg :-). AMD karty mi i pod linuxem podávají lepší výsledky než ta jedna nvidie co mám k dispozici a vychází to na body zhruba podle papírové výkonnosti dle wikipedie. Ale je pravda, že omezení co se projektů týká tam je, v tomto ohledu myslím hlavně záleží na pisatelích boinc aplikací pro GPU.
No my tam ani xorg nemáme 45cc (proč taky, že?), nvidie ho nepotřebujou. ATI jo, jinak to nepočítá a ještě musí být přihlášen uživatel, jinak to nechce počítat (aspoň moje zkušenost). U nvidie se to jen nainstaluje a jede to hned, žádná konfigurace netřeba 22rrr
Aktuální stav týmových počítačů
IQE: Obrázek
Cimrman: Obrázek
IQE farma: Obrázek
Matfyz farma: Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#66 Příspěvek od Pepino65 »

Zdenku, vzhledem k úskalím, které spolek má, tak Česká astronomická společnost je poněkud pozadu. To se neprojeví hned, ale časem. Při zahájení spolupráce jsem sám zjistil, jak jsou v mnohém pozadu, my vedli podvojné účetnictví, oni ne. Potom zjistili, že nebudou dostávat dotace, protože pod. účetnictví je vyžadováno, tak na to přešli. Jinak by přišli o opravdu velký balík peněz od Rady vědeckých společností, atd. Ten spolek stejně mají jen proto, že jim to připadá levnější, nic jiného za tím nevidím. Stejně na to časem přijdou a změní to sami.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#67 Příspěvek od forest »

Chtěl bych všechny upozornit, že v obchodním rejstříku jsou již doplněny všechny dokumenty společnosti. Tedy jak Výroční zpráva za rok 2015, tak i zápis z jednání dozorčí rady a správní rady z června ve Štokách. Těm co se podrobněji zajímají o to, co se v týmu děje a plánuje do budoucna, přeji hezké počtení: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=736262

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#68 Příspěvek od forest »

Do sekce ke stažení, na našem webu, jsem právě nahrál zápisy z posledního jednání správní rady, i valné hromady zakladatelů. Odešlu je i na soud do sbírky listin.
Koukal jsem se, že v té sekci "ke stažení" schází několik zápisů, ale ve sbírce listin v obchodním rejstříku jsou, takže to brzo doplním, aby byly na obou místech všechny k nahlédnutí.

Ukolů jsme si stanovili jako vždy hodně, budeme se snažit to vše do jarního sjezdu naplnit.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#69 Příspěvek od forest »

Aktualizoval jsem a i historicky doplnil oba seznamy dárců. Tedy jak finančních darů, tak těch hmotných. Je to poslední verze, před dostavbou těch dvou Threadripperů, to doplním během, nebo po srazu. Musíme tam dořešit jak to přesně zaevidujeme. Aktualizoval jsem i výši aktuálních finančních prostředků společnosti: https://www.czechnationalteam.cz/content/podpote-ns

Ve sbírce listin jsou umístěny všechny dosavadní zápisy CNT o.p.s. Zápisy CNT o.s. jsou jen na našem webu. Ustanovující schůze proběhne tento rok až na podzim, jelikož nám na jaře scházeli členové dozorčí rady. Poté vydáme závěry obou sjezdů dohromady a zveřejníme je. Včetně výroční zprávy za rok 2017.

Nyní se chystám aktualizovat ještě seznam týmových sestav, ve kterých se dělaly kvůli těm dvěma TR drobné změny. Vše doplním jejich fotkami. Termín raději psát nebudu 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#70 Příspěvek od forest »

Ve sbírce listin ve veřejném rejstříku již jsou založeny poslední zápisy z jednání vedení společnosti, i loni schválená výroční zpráva:
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=736262

Pokusím se zveřejnění těchto dokumentů tento rok trochu urychlit, ale hodně záleží na účasti členů všech řídících orgánů společnosti na jarním srazu. Loni nebyla dozorčí rada na jarním srazu usnášenischopná a muselo se to tedy odložit až na podzim. Potom se zápisy musejí sepsat, schválit, zaslat na soud a skoro měsíc trvá to zalistování na soudě :smt102

Nyní se můžeme s čistým svedomím vrhnout na uzávěrku, daňové přiznání a výroční zprávu CNT za rok 2018 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#71 Příspěvek od forest »

Aktualizoval jsem seznamy dárců financí i HW k dnešnímu datu: https://www.czechnationalteam.cz/?q=con ... dporte-nas
Zároveň je tam aktualizovaný i stav financí společnosti.

Aktualizoval jsem i podrobný seznam konfigurace všech počítačů v majetku týmu: viewtopic.php?f=311&t=4700

V týmové fotogalerii si můžete prohlédnout fotky všech týmových strojů: https://gallery.czechnationalteam.cz/

V následujících dnech představím i výsledky hlasování o udělených oceněních za rok 2018 a plánovaný termín a místo jarního týmového srazu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#72 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zde prezentovat výsledky jednání vedení společnosti (ale i členů CNT) v Brušperku:

Co se týče záležitostí okolo týmu, tak se nám podařilo běhěm těch tří dní následující:
- přepracovat částečně vzhled úvodní stránky hlavního webu a na dalších drobných úpravách se dohodnout. Šlo hlavně o horní menu, návazné úpravy na webu. Pokračovat budeme zkrácením popisu pod menu, abychom zkrátili výšku hlavní strany. Podrobný popis jsme přesunuli do článku "o nás", který ještě doplním.

- přepracovali jsme sekci s návody pro systém BOINC: https://czechnationalteam.cz/content/nv ... ystm-boinc
Flash návody nahradily odkazy na videa našich členů na Youtube.
Všechny návody by měly být nyní aktuální, všetně fotek aktuální verze BM.

- do sekce "Ke stažení" jsme nahráli aktuální verze BM pro všechny systémy.
Dále budeme v této sekci pokračovat na doplnění všech vydaných dokumentů neziskové organizace CNT

Domluvili jsme se dále na těcht dalšíchto pracech na webu:
- převod samostatných subdomén "Distribuované výpočty", "Einstein@home" a "Seti@home" do redakčního systému Drupal, abychom sjednotili vzhled co nejvíce sekcí webu.
- dále budou pokračovat práce na nové podobě subdomény "projekty"
- aktualizace popisu týmových počítačů na subdoméně "statistiky"
- a ještě bychom chtěli stihnout do jarního srazu aktualizaci článků o Seti@home, Einstein@home a LHC@home

Vím, že těch plánovaných prací je hodně, ale třeba nám někdo pomůže. Dzordzik už z počátku roku pomohl hodně s aktualizací projektu WCG a nyní na srazu s dalšími popsanými pracemi. Dále nabídnul pomoc s tou rekonstrukcí subdomény "Projekty". Snad se ještě někdo přidá, jinak bude zbytek práce na mě a vkliberovi a půjde to bohužel pomalu. Já se pokusím zamakat na těch aktualizacíxh výše uvedených projektů.


Další novinky se týkají voleb do orgánů CNT o.p.s. na následující tříleté období:
Správní rada - zůstává bezezměny - vkliber, Meharts a Zdenek
Dozorčí rada - nově složená bez Kyonga - Pepino65, nově Gigadisk a Hanbanaroda
Ředitel společnosti nemá stanovené volební období. Dosud odvolán nebyl, tak nebylo potřeba volit nového - tedy pokračuji v této funkci nadále já.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#73 Příspěvek od forest »

Na krajském soudu nám konečně po několika urgencích zalistovali změnu osazenstva vedení obecně prospěšné společnosti na další tříleté období: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... &typ=UPLNY
Nelekněte se, že již tam je druhý výmaz některých členů, i opět nový záznam na další období těch stejných lidí. To je běžná praxe. V podstatě máme jedinou změnu a to na pozici člena dozorčí rady. Od Kyonga si převzal stůl Gigadisk.

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#74 Příspěvek od v.svantner »


Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#75 Příspěvek od forest »

Podařilo se nám i přes koronašílenství projednat nezbytné záležitosti on-line v průběhu června/července a zápisy, společně s tím hlavním-výroční zprávou 2019, jsou na svém místě: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=736262
Zákonné povinnosti tohoto roku máme tedy splněné 11mmm Nyní již nám zbývá jen zábava a společná práce na pokroku vědy i CNT.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#76 Příspěvek od forest »

Zapomněl jsem oznámit, že veškeré povinné dokumenty (i výroční zpráva za minulý rok) jsou již delší dobu zveřejněny v Obchodním rejstříku, ve sbírce listin:
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=736262

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#77 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Fuj že já to otvíral tolik starostí a zodpovědnosti. Díky lidičky 22rrr

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o. p. s.

#78 Příspěvek od forest »

Za ty roky už ty doklady naštěstí umíme. Bohužel i když děláme jen to nejnutnější dle zákonů, je toho kolem neziskovky docela dost. A k tomu už několik narvaných šanonů dokladů a účetnictví. Pro členy obecně prospěšné společnosti je tato práce kousek dalšího příspěvku na naši společnou činnost. Bez toho by to nešlo a naštěstí nás zatím v každém volebním období bylo dost, abychom splnili i ten potřebný minimální počet 7 osob. Pokud by o takovouto činnost a větší zapojení do samotného provozu měl někdo ze členů CNT zájem, budeme rádi, když se k nám připojí. Nemusí ani nutně jezdit na každý sraz, většinu věcí řešíme v průběhu roku v uzavřené části fóra.

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“