Výkazy činnosti CNT o. p. s.

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Zpráva
Autor
InHuMan
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 238
Registrován: ned 19 úno, 2012 03:05
rok narození: 19 pro 1989
ID CNT statistics: 134

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#41 Příspěvek od InHuMan »

Horvi píše:PS s tím počítačem zkusím pohledat, jestli to není definováno co je počítač, tak mají smůlu :) V principu věci existují počítače s více zdroji, základními deskami a procesory :)
Jako teď je to defakto jeden velkej super (super, protože se táhne přes několik pater 45hh ) počítač - bez serveru nejsou ty osatní komponenty schopny samostatného provozu... 45cc
Aktuální stav týmových počítačů
IQE: Obrázek
Cimrman: Obrázek
IQE farma: Obrázek
Matfyz farma: Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#42 Příspěvek od forest »

Horvi píše:Já chci nějaký výchozí stav, od kterého se mám odrazit, nechci slyšet proč to neni, ale kde to ustalo. Jestli mám vycházet z toho souboru co jsi mi poslal nebo z nečeho jiného.
Zde je seznam po poslední aktualizaci:
http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2010060002
Do konce roku se to pokusím zaktualizovat dle svých záznamů. Potom bych potřeboval kompletní seznam změn, aby podle něho mohla účetní přepracovat vše v účetní evidenci a evidenci majetku.
Horvi píše: PS s tím počítačem zkusím pohledat, jestli to není definováno co je počítač, tak mají smůlu :) V principu věci existují počítače s více zdroji, základními deskami a procesory :)
Pohledat můžeš co chceš, ale musíme vycházet z toho, jak to máme založeno a jak to účetně léta vedeme. Je to i kvůli účetní (aby se v tom vůbec vyznala a mohla to případně při kontrole obhájit) a také kvůli dárcům, aby věděli kde jejich díly jsou a kolik práce odvádějí. Prostě v tom byl pořádek a ten v tom musí zůstat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#43 Příspěvek od forest »

Včera a dnes jsem se zúčastnil volebního sjezdu České astronomické společnosti, který se konal v Brně. Byl jsem tam jako delegát za CNT o.s. s pravomocí hlasovat a podávat návrhy nejen v otázkách voleb jednotlivých orgánů, ale i usnesení sjezdu a úkolů na další (nyní čtyřleté) období. Jen připomenu, že na tom posledním volebním sjezdu před třemi lety v Ondřejově, se mně podařilo prosadit spolupráci s ČAS, která vyústila až v dnešní funkční projekt Asteroids@home.

Před sjezdem jsem byl tajemníkem ČAS Petrem Sobotkou požádán, zda bych v sobotu na sjezdu krátce představil projekt Asteroids@home a jeho vývoj v těch třech letech mezi volebními sjezdy. I když je sjezd na dva dny, není na podobné příspěvky moc času a tak má přednáška dostala limit pouze 15 minut a byla jednou ze tří všeobecných, která na sjezdu zazněla. Tím všeobecným myslím, že se netýkala přímo voleb, ale spíše toho, co se dokázalo v minulém volebním období. I když jsem se hodně krotil a na doporučení vynechal samotný popis projektu (všem delegátům byl hned po vydání článku na našem webu poslán odkaz a doporučení, aby si článek před sjezdem přečetli), jsem to nakonec natáhnul na minut 30. Tedy včetně dvou veřejných odpovědí na dotazy, které byly jako minimum připuštěny. Ovšem těch zvednutých rukou bylo fakt hodně. Přednáška sklidila velký úspěch a nadchla i čestného předsedu Jiřího Grygara, který se k podpoře této aktivity v rámci ČAS okamžitě přidal a hovořil dalších několik minut. Bylo to velice příjemné a hodnotné.
Byl jsem velice potěšen reakcemi delegátů a významných pozvaných hostů, kteří se snažili ze mně v následujících přestávkách a na společenském večeru vytáhnout další informace. Ty jsem jim samozřejmě milerád poskytnul a navázal důležité kontakty do budoucna.

Podrobnosti a závěry sjezdu si zájemci budou moci jistě přečíst na webu ČAS astro.cz. Já to zde rozvádět nebudu, budu o tom pokud bude opět zájem referovat podrobně na našem následujícím týmovém srazu va Štokách, případně v Brně. Byla to opět velice přínosná zkušenost i s ohledem na nahlédnutí do toho, jek to dělá jiná, mnohem starší nezisková organizace.

Zmíním jen ty nejzásadnější věci, které se týkají přímo našeho týmu:
- podařilo se mně na sjezdu zjistit, které složky by byly schopné (a dle rozhovorů na společenském večeru a o přestávkách i ochotné), pomoci s doplňováním vhodných kvalitních fotometrických dat do projektu Asteroids@home. Po předešlé mailové komunikaci před sjezdem je reálné, aby mgr. Ďurech zveřejňoval na webu projektu objekty, ke kterým schází jen několik málo těchto dat pro zpracování v projektu a nebo již byl zpracován, ale z tohoto zpracování vyšlo několik nejlepších modelů, které obdobně fitují vstupní data. Dokonce nám byla na sjezdu nabídnuta možnost informace o těchto objektech doplňovat přesnými daty kdy bude možné u nás objekty pozorovat a odkazovat na další zdroje, kde je možné si zjistit podrobnosti o objektu a možnostech pozorování.
Toto by byl velice průlomový pokrok v projektu, který by umožnil jednak členům ČAS se přímo akivně podílet na rozšíření možností projektu a také projektu pomohl zvýšit úspěšnost nalezení jednoznačného modelu.
- dostal jsem dvě nabídky, které předám kyongovi, na možnost vzdáleného přístupu na počítače MAC, nebo dokonce zapůjčení některého stroje. Možnosti podílet se na případném testování aplikace pro tento systém brali tito navrhovatelé jako samozřejmost. Vyřešili by jsme tak problém kyonga s možným přístupem k této technice a on by mohl opět o něco rozšířit okruh možných počtářů projektu.
- to asi hlavní přišlo dnes, kdy jsem v daném diskusním bloku požádal opět o několik minut prostoru a představil jsem za naše sdružení žádost pro nové vedení ČAS, aby se aktivné zabývalo propagací Asteroids@home a případně se pokusilo o nové obeslání organizací a institucí s odkazem na výsledky projektu, zda by neměli zájem také o pomoc tímto způsobem. Tedy návrh na další rozšíření spolupráce a možný vznik druhého projektu distribuovaných výpočtů v naší republice, v tom následujícím čtyřletém období.
Hlasování o tomto návrhu dopadlo nejjednoznačněji ze všech. Pro schválení byli téměř všichni delegáti sjezdu kteří mají hlasovací právo (tuším 44, hosté a běžní účastníci z řad členů ČAS nemají hlasovací právo), nikdo nebyl proti a jeden se zdržel. Návrh byl schválen v této podobě a takto asi bude i v těch zápisech ze sjezdu formulován:

Sjezd doporučuje Výkonnému výboru aktivně propagovat projekt Asteroids@home a ve spolupráci s CNT o. s.vyhledávat vhodné výzkumy pro založení dalšího českého projektu distribuovaných výpočtů.


Opět se ukázalo, jak jsou podobná setkání pro náš tým a jeho rozvoj důležitá. Bohužel né vždy je v možnostech členů našeho sdružení se na ně vydat a také to obnáší nemalé finanční náklady na dopravu, ubytování a stravu. Ti kdo jezdí na naše srazy do Štoků o tom asi vědí své. Jako kolektivním členům nám ČAS na účast nepřispěje ani korunu. Sjezd má ČAS každý rok a pevně doufám, že se nám bude dařit se jich co nejčastěji účastnit. Ty běžné nevolební jsou prý mnohem volnější a je na nich více prostoru pro přednášky a diskuse. Úplně ideální by byl stále stejný člověk za naše sdružení, jelikož se tam navazují kontakty a osobní vztahy a lidem se mnohem lépe jedná s člověkem, kterého již zná, ví co dělá, jaká je jeho funkce v ČAS a jakým způsobem nám může pomoci. Rovněž na mou cedulku už nekoukalo tolik lidí se zájmem jak se jmenuji a za jakou jsem tam organizaci. Mnozí si mně i po těch třech letech pamatovali. Netroufnu si ale tvrdit, že se mně každým rokem podaří, se na podobný sjezd vypravit. Už obhajoba těch dvou víkendů na srazy ve Štokách je doma fuška 45cc

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#44 Příspěvek od Indy »

Super, to je sqelé :smt023

Obdivuhodné, jak to vše zvládáš, klobouk dolů. 22rrr

Určitě to hodně pomůže projektu Asteroids, a to po všech stránkách (noví počtáři, reklama, možná i sponzoři ...)
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#45 Příspěvek od vkliber »

forest 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#46 Příspěvek od KPX »

Vskutku obdivuhodné! :smt023 Foreste, jsi borec. 22rrr
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#47 Příspěvek od zdenek »

Taky na to valím oči, jak to stíhá.

Petr.350
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 734
Registrován: sob 31 bře, 2012 14:27
ID CNT statistics: 13326
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#48 Příspěvek od Petr.350 »

Skvělá práce 22rrr
Obrázek

PG SGS: 2337608400675*2^1290000-1

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#49 Příspěvek od forest »

Moc díky za kladné reakce. Řeknu to asi tou nejotřelejší frází, která v takových případech existuje, ale ona je to ta největší pravda. Bez podpory rodiny, by to nešlo. Čas, který věnuji do DC, v podstatě ubírám jim, ale oni to chápou. Alespoň většinou. A popravdě spíš neustále nestíhám dělat vše to, co mě v rámci DC napadá. Více aktivnějších lidí, kteří by ulevili minimálně té běžné agendě, by se hodilo jako sůl.

Pevně doufám, že se i z účasti na tomto sjezdu nakonec vyklube něco, co nás posune zase o kousek dál.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#50 Příspěvek od Kyong »

Tak to jsou skvělé zprávy, skvěle to stíháš řešit při tvém pracovním/domácím vytížení.
Další český projekt by byl skvělý, já bych rád obnovil to počítání drah asteroidů, jenže to zřejmě bude vyžadovat dost času, který nevím, jestli seženu.
A s těmi Macy jsi mě moc nepotěšil, doufal jsem, že ty se nebudou řešit vůbec. 45hh Zapojení této platformy v BOINCu je dost malé a jak jsem jeden den měl možnost ho vyzkoušet, tak jsem zjistil, že tam toho oproti linuxu dost chybí, v konzoli mi toho moc nefungovalo, SDK je placené a jsou potřeba další přídavky do kódu jako k windows verzi. Díky té uzavřenosti ho nepovažuji za moc dobrou platformu pro vývoj. Můžu to zkusit, ale zabere to opět dost času, asi jako s win verzí. Nevím, na jak dlouho by šlo to zapůjčení, takže lepší asi přes tu vzdálenou správu. Tento systém jsem kvůli tomu všemu původně nechtěl podporovat vůbec, jedině, pokud by to nebyl tak velký problém.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#51 Příspěvek od forest »

Na aplikaci pro MAC se mně na místě ptali hned tři lidi a dva z nich se nabízeli s tou pomocí. Jeden z nich se živí přímo servisem MAC v okolí Třebíče a navštívit ho můžeme i třeba v rámci následujícího srazu. Bydlí někde u Telče. Nedělá už hromadu let nic jiného než MAC, takže by i nějaké ty programy možná měl. Mám od něj přislíbené i pozorování noční oblohy v odlehlé části civilizace v rámci srazu, pokud by to vyšlo časově a pokud by bylo dobré počasí. Je to předseda sekce ČAS v Třebíči, takže to určitě nebyly jen plané řeči.

Pošlu ti v týdnu kontakt na oba ty pány a uvidíš sám, co bude reálné. To už samozřejmě necháme na tobě.

eLPeCKo
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 965
Registrován: pát 27 led, 2012 22:20
ID CNT statistics: 12781
Bydliště: Brno

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#52 Příspěvek od eLPeCKo »

Foreste seš borec a patří ti velký obdiv 33iii
Já bych měl jednu poznámečku bokem, již několikrát jsi tady nastínil na spojení na jarním srazu, je již nějaké info kdy a kde by se měl uskutečnit....hledal jsem ale nenašel :smt102
Obrázek
Tady něco málo o tom na čem počítám.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#53 Příspěvek od forest »

Sraz bývá už několik let 2x ročně. Jarní se konal až na vyjímky na přelomu května/června, ale je pravda, že už je čas o termínu nechat hlasovat. Poradíme se o reálných termínech vhodných pro členy o.s. a možná i přímo nějaký určíme. Prosím o pár dní strpení.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#54 Příspěvek od forest »

Na této stánce jsem aktualizoval seznam dárců financí na provoz CNT a další poúčty sdružení. Pokud by jste tam náhodou nějaký svůj dar nenašli, tak mně to prosím napište, ale snad jsem na nic nezapoměl.

Na aktualizaci seznamu dárců HW pracuji. Rovněž tak na aktualizaci účetnictví, takže i ty částky financí jsem prozatím smazal.

Dle těchto seznamů budou i postupně oslovováni a odměňováni dárci výkonem na CII. Vedení týmu zároveň rozhodlo, že dárcům dáme na výběr si odměnu vybrat nejen na CII, ale i PC-IQE, tedy projektu GPUGRID. Odměňování výkonem na CII a PC-IQE si vzal na starosti vkliber, takže čekejte na jeho oslovení. Aktuální výpadek jedné grafiky na CII bude kompenzován poměrovým prodloužením času výpočtu dle výše odměny.

Za účelem odměňování vytvoříme i nějaký veřejný aktualizovatelný seznam odměn, které čekají na vyřízení, aby se tam každý mohl najít a bylo to na jednom místě vše přehledně.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#55 Příspěvek od forest »

Rád bych vám zde popsal to, co jsem nakousnul průběžně v některých jiných tématech a tedy naši transformaci z občanského sdružení, na obecně prospěšnou společnost.

Na začátku roku 2013 už bylo jasné, že nový občanský zákoník bude schválen. Co bylo hlavní pro nás, bylo zrušení všech občanských sdružení a jejich automatický převod na spolky, respektive zapsané spolky. Tyto ovšem mají jiná, dost striktně definovaná pravidla fungování a nemohou z nich moc nikam uhnout. Co je hlavní, spolky mohou provádět činnost prakticky jen pro své členy, což je pro nás neakceptovatelné. Členy sdružení bylo vždy jen několik málo lidí, díky kterým jsme mohli provozovat prostřednictvím sdružení mnoho činností, mimo jiné týmové počítače, soutěže, propagační předměty a mohli jsme vystupovat na veřejnosti i mezi partnery jako právnická osoba, nikoliv jen spousta nadšenců po internetu. Také jsme mohli přijímat dary a to jak finanční, tak i hmotné. Většina toho u spolků v nové podobě možná bohužel není. Bylo tedy třeba se poohlédnout po tom, co by se dalo udělat pro to, aby sdružení, potažmo tým, mohli dělat v plném rozsahu to, co dělali dosud.

Před jarním srazem jsem narazil na nově schválený zákon, který do konce roku 2013 umožňoval občanským sdružením transformaci na obecně prospěšnou společnost. Možnost založit obecně prospěšnou společnost je od 1. 1. 2014 kdy vejde v platnost nový občanský zákoník rovněž zrušena, ale společnosti které k tomu to datu budou existovat, mohou ve své činnosti pokračovat dále a řídí se do té doby platnými zákony. Na jarním srazu jsme se domluvili, že se na to s vkliberem podrobněji podíváme a do podzimního srazu se rozhodneme co s tím jde dělat.
Bylo nutné vymyslet, jak do nového subjektu zavést vše, co bylo v původních stanovách sdružení, včetně po dobu pěti let schválených dodatků a to celé tak, aby to nebylo v rozporu se zákony. Mohli jsme si to celé nechat někde právně udělat, ale to by stálo desítky tisíc a připravoval by to někdo, kdo o naší činnosti a potřebách neví zhola nic. Tedy jsme se rozhodli do toho jít v rámci časových možností sami. Nejhorší bylo nastudovat podrobně původní zákony týkající se občanských sdružení, zákony týkající se obecně prospěšných společností a všechny novely od doby, kdy ty zákony vešly v platnost. Do toho ještě ten nový zákon umožňující transformaci, o kterém prakticky nikdo nic nevěděl a hlavně jsem nenarazil na nikoho, kdo by tu transformaci už měl hotovou, aby poradil jak na to. Následně bylo třeba sepsat zakládací smlouvu, která by obsahovala vše potřebné a nechat si to právně zrevidovat, což už nebylo zadarmo. Chyby jsem v tom naštěstí žádné neudělal.
Dále bylo třeba vyřešit jeden velký problém a to podmínku transformace, kterou byla osobní účast všech členů původního sdružení na schvalovací schůzi. Byl to téměř neřešitelný problém, jelikož Zelvuska je dlouhodobě v USA a petneka také nechtěli z německa zaměstanvatelé nějak pustit. Další problém měl Kyong, který musel na domluvený víkend zůstat v práci, Pepíno to stejné a velký zájemce o práci pro sdružení Hanbanaroda rovněž musel o víkendu do práce. Ze stálých členů sdružení i dlouhodobých zájemců o činost pro sdružení jsme mohli dorazit na zakládací schůzi nakonec jen tři (vkliber, Meharts a forest), což by však nestačilo, když jsme měli být všichni. Nedivte se tedy, až budete číst zápisy z posledních jednání sdružení (které brzy pověsím na web), že jsme uvedené členy musely v pátek před zakládací schůzí ze sdružení vyloučit. Některé na vlasní zaslanou žádost, jiné po telefonickém souhlasu pro porušení stanov sdružení, jelikož účast na sjezdu byla povinná. Naštěstí se v pátek do sdružení přihlásil Zdenek a tak nás bylo pro sobotní zakládací schůzi potřebné minimum, tedy 4. Tedy tři členové museli být minimálně zakladatelé, (klidně ti stejní) tři museli být členové správní rady (nejvyššího orgánu společnosti), jeden člen musel být zvolen ředitelem (tedy statutárním orgánem, jediným člověkem oprávněným jednat jménem společnosti, je volen správní radou, ale nesmí být jejím členem), dále museli být navrženi alespoň tři členové dozorčí rady (nemuseli být přítomni, ale do týdne museli se svým jmenováním písemně souhlasit) a musel být zvolen jeden předseda správní rady a jeden předseda dozorčí rady.

Poslední starost byla s nalezením notáře, který by si na nás našel čas v sobotu. Účast notáře na zakládací schůzi byla podmíněna zákonem, toho jsme prostě zaplatit museli a i když jsme platili jen to nejnutnější, i to stálo skoro 9000,- kč. Sobotní schůlze proběhla dle plánu a dle příprav.
Následovala práce, s přípravou registrace do obchodního rejstříku, na místním krajském soudu. První kolo bohužel nebylo úspěšné, jelikož v návodech některé (v podstatě úplně nelogické) věci scházely. Bylo tedy třeba urychleně obeslat několik nových lejster s úředně ověřenými podpisy napříč republikou a jít do druhého kola na soud. Dle dopisu, který mně přišel 23. 12. jsme již byli úspěšně zaregistrováni, i když v rejstříku zapsaní dosud nejsme. Tím bohužel papírování ještě není u konce, ale to nejdůležitější jsme do konce roku stihli. Nyní už jen nahlásit změnu na ministerstvu vnitra, v bankách, u kolektivních členů, na finančním úřadě a dalších místech, se kterými jsme přišli za těch pět let do styku. Dále bude potřeba zavést všechny potřebné změny do účetnictví. Tím se téměř roční práce uzavře.
Je mně na jednu stranu hrozně líto toho všeho času, který jsem do toho musel vložit, ale na stranu druhou jsem se nedokázal smířit s pocitem, že nám někdo sebere všechny ty možnosti, které tým před pěti lety získal, i když jsme je ani dosud všechny nedokázali využít. Snad ta práce nebyla zbytečná a tým to nakopne k pokračování v úspěšné činnosti. Bohužel ta roční pauza a odsunutí všech činností je na týmu a webu znát. Snad to brzo společnými silami doženeme.

Aktuální seznam členů CNT o. p. s. a jejich funkce:

Zakladatelé: vkliber, Meharts, forest
Ředitel: forest
Správní rada: vkliber (předseda), Meharts a Zdenek
Dozorčí rada: Pepino65 (předseda), Kyong a Hanbanaroda

Chtěl bych zde moc poděkovat všem, co s transformací pomohli a kteří se rozhodli minimálně po dobu tříletého funkčního období ujmout některé s funkcí v nově vzniklé společnosti. Dále se tito lidé budou rovným dílem podílet na nákladech společnosti (tedy týmu CNT), pokud na ně nebudou zaslány v daném roce dary od ostatních členů v potřebné výši. Tedy hlavně poplatky za web, hosting, poplatky za kolektivní členství a náklady na ceny do soutěží a plakety za mimořádné počiny pro DC.
IČO díky transformaci společnosti zůstalo beze změny, bankovní účty zachovány, majetek rovněž přešel na novou společnost a adresa sídla je také stále stejná. Navenek se tedy toho moc nezměnilo a to byl ten hlavní účel, proč jsme to paradoxně dělali.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#56 Příspěvek od forest »

Je to tu. Naše "obecně prospěšná společnost" byla zapsána do rejstříku: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypi ... lic=byvzou
Nyní budu obesílat informaci o této změně všem, se kterými jsme přišli za těch pě let do kontaktu. Zároveň i na úřady, banky, atd.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#57 Příspěvek od Kyong »

Tak konečně. Upravím popisky na fóru a webu, aby jsme měli o. p. s. všude.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#58 Příspěvek od zdenek »

Tak jsem koukal na Ceskou astronomickou spolecnost a od 1. Ledna jsou spolek. Zadny vypis cinnosti jako u nas. To jsem zvedavy jak to dopadne.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#59 Příspěvek od forest »

Už jsem našel na netu informace, že některým původním sdružením byly poskytnuté částečné vyjímky, to je ale vše hodně na hraně. Sám jsem na to také opravdu zvědav a jsem rád, že tyhle starosti nebudeme muset řešit.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výkazy činnosti CNT o.s.

#60 Příspěvek od forest »

V sekci ke stažení naleznete již kompletní sbírku všech zápisů z jednání CNT o.s., včetně zakládací listiny CNT o.p.s.

Dále budu pracovat na přepracování a aktualizaci informací na webu, včetně kompletního výpisu aktuálních členů společnosti, jejich funkce a po účetní závěrce zveřejníme i aktuální stav financí.

Aktualizace seznamu dárců momentálně čeká na potvrzení od Horviho, následovat budou nové darovací smlouvy na poslední díly a opět vyřešení některých restů u těch dřívějších.

Zároveň vkliber bude pracovat na doplnění výročních zpráv které schází, aby jsme se i v tomto bodě dostali do aktuálna.

Po květnovém srazu a následném papírování (cca do konce července), by jsme snad mohli mít vše potřebné pro nový pokus o získání slevy na operační systémy od Microsoftu pro týmové počítače vve Vimbau, ale to hodně předbíhám. Zatím nám toho ještě schází docela dost, co požadovali. Jsme ale na dobré cestě a jako obecně prospěšná společnost máme i mnohem větší šanci něco z nich dostat.

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“