CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Zpráva
Autor
eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#61 Příspěvek od eisler jiri »

este jednou jsem to koukl. tesi me, ze jsem tam videl dva kamose (lze li to tak nazvat). forest si vedl jako TV profik (pamatuji kdy jsem kecal v TV a prdelka mi delala jako kdyz stipa osmicku drat). druhy kamos jan sokol, muj byvaly spolupracovnik a pozdejsi skoro prezident CR. forest dik za dustojnou repre CNT :smt023
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#62 Příspěvek od forest »

Díky moc za kladné hodnocení mého působení. Pro Jirku upřesním, že než jsem vlezl do toho studia, strach jsem fakt měl jak popisuješ, pak už na to nějak nebyl čas. Byla to první taková zkušenost a jsem rád, že to dopadlo dobře.

Schválně jsem nechal prostor na vyjádření více pisatelů fóra zde, než napíšu svůj osobní názor na ten pořad a co se dělo před ním. Vkliber a kyong vědí, povídal jsem jim o tom podrobně už když jsme byli v Praze.

1) Můj prostor byl značně omezen již předem a v podstatě jsem ho dostal (asi díky moderátorce) více než mně bylo původně řečeno. Měli jsme oba mluvit co nejvíce věcně dle otázky a pokud možno stručně, takže jsem se snažil toho držet.

2) Zaměření bylo předem dané a neměl jsem od něho odbočovat - oblast biologie WCG a prezentace IBM jako podporovatele těchto výzkumů. Pokud bude jiný pořad o distribuovaných výpočtech obecně, rád se tam vykecám 45cc I tak jsem se snažil poukázat trošku na to, že WCG není jediným projektem, snad to tam trochu vyznělo.

3) Co se mně hlavně nezdálo na pořadu a jeho směřování, bylo nemístné vychloubání IBM (a napíšu to klidně takto veřejně) něčím, co z velké části vymyslel někdo jiný. Měl jsem možnost přečíst si večer před natáčením to, co tam bude číst v úvodu ta morerátorka a okamžitě jsem žhavil telefon. Prezentovat IBM jako někoho, kdo vymyslel distribuované výpočty bylo fakt moc na mou náturu a to tam měly i texty jako největší veřejný výzkum na světě, nejvíce účastníků projektu a podobné věci. Telefon trval asi půl hodiny a stál mě docela dost peněz, ale k úpravě textu nakonec došlo, i když i tak tam toho dost zůstalo. Čekal jsem, zda si toho někdo všimne, ale na podobnou poznámku jsem zde nenarazil, tak snad to tak nemlátilo do očí. Snažil jsem se to i já kompenzovat tím, že jsem uvedl, že zkušenosti s DC byly i před WCG atd., ale zaraženej jsem z toho směřování trochu ten večer před natáčením byl.

4) Instrukce předem zněly, že ten pan Kleindienst se má snažit vecpat do pořadu i zmíky o dalších aktivitách IBM ve zdravotnictví. Nechápal jsem to a dost mě to vadilo, jelikož tahle aktivity nemají s WCG nic společného a není to nic neziskového, ale bohužel jsem to musel překousnout. V pořadu ta jeho vsuvka úplně mlátí do uší, ale co se dá dělat.

5) A nyní k osobě pana Kleindiensta. Nazývali ho tam duchovním otcem projektu a netuším proč. To mě také ve studiu hodně zarazilo. Je to ředitel laboratoře na výzkum rozpoznávání řeči v Praze a s WCG nemá nic společného. Bohužel WCG v rámci naší republiky nemá žádného člověka, který by se jím zabýval nějak obšírněji. Potřebují prezentovat IBM jako společnost a i takto "zneužít" jiných neziskových aktivit na propagaci těch komerčních. Pan Kleindienst je prostě člověk, co za IBM již několikrát v rádiu a TV vystupoval a proto byl na to vyslán. Co ale naděláme, musíme být vděční za ten prostor, co jsme dostali. Bez té spolupráce s PR a tiskovým oddělením IBM v Praze, by jsme ani takto DC to TV nedostali.

Tedy pocity na jednu stranu dobré, na tu druhou to mohlo mít dopad mnohem lepší, s trochu jinou koncepcí. Už jsem dostal dva maily, ve kterých je vyčítána právě ta směs neziskovosti a komerce, která se v pořadu prolíná. Je to obojí od lidí, kteří s DC nepřišli nikdy do kontaktu a chtějí vysvětlit jak to vlastně je. Já osobně se moc nedivím.
S těma webovýma adresama je to smůla, já jsem je jako podklady posílal, ale název týmu a projektu WCG byly napsány hned na několika místech během debaty, tak snad si to někdo poznačil a najde.

Nechme se překvapit jaký to bude mít dopad a jak bude spolupráce s IBM-WCG u nás pokračovat dál. Navrhnul jsem jim několik věcí na spolupráci, kde by mohli pomoci i finančně, nebo poskytnutím HW, ale vyjádření bylo napřed odloženo o měsíc a včera o další měsíc na konec ledna. Když jsem žádal o to partnersví, představoval jsem si nějakou širší spolupráci na propagaci, na hledání vhodného výzkumu u nás atd., ale velké naděje už si nedělám. Takže asi tak. Chtěl jsem, aby jste věděli jak to celé bylo a třeba když se na to kouknete znovu, možná si až při tom některých těch věcí o kterých jsem psal všimnete víc. Snad příště bude možnost prezentace trochu méně svázaná a vhodnější. Bohužel čas na vysílání si předplatit nemůžeme a musíme čekat, až nás někdo znovu osloví. Uvidíme, za jakých podmínek to bude příště.

Díky moc bundaboyovi za nahrání a rychlé poskytnutí ke stažení. Sice jsem si to doma nahrál také, ale nevím kdy se ke zpracování dostanu a asi to bude větší velikost.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#63 Příspěvek od forest »

S tím odkazem na hlavní stránku webu asi budeme muset počkat. Na stránkách ČT jsem to ještě nenašel, ten odkaz na který odkazuje vkliber mně nějak nefunguje a dávat odkaz na stažené video není moc košér, když na to nemáme ta správná povolení. Takže bych počkal na možnost odkazu na oficiální zdroj. Dneska už se k tomu nedostanu, tak tam kouknu zítra ráno, nebo to nechám na další dva adminy.

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#64 Příspěvek od Frenk »

Odkaz funguje ted jsem se prez nej dokoukal :smt023
Foreste jsi frajer zvladl jsi to na jednicku :smt038 Skoda, ze ti nedali vice prostoru k DC, ale tenhle krok je dulezity.


PS: pozor abychom se nestali loutkamy v nejake kampani , ale verim, ze Forest jde svim smerem a spravne 45uu
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#65 Příspěvek od bundaboy »

Pekne shrnuti foreste, par veci, ktere jsi zminoval, me taky trosku zarazeli, ale co nadelame... 33aaa

Hlavne mi tam na konci chybelo neco jako "Pokud vas toto tema zaujalo, jdete tam a tam, stahnete si BOINC, vyberte projekt a pocitejte!" Takhle to bylo jen takove obecne povidani a tezko rict, kolik lidi si po odvysilani sedlo k pocitaci a zacali hledat WCG nebo CNT... :smt017
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#66 Příspěvek od eisler jiri »

forest ta skryta rezije tam couhala jak slama z bot (pro IBM). nedelej si z toho hlavu. udelal jsi pro to co bylo lze a jeste vic. jinak mam dojem, ze to je i tak velky uspech i pro nas. krom rafanu z CNT neviditelne kydy. pro CNT reklama. este jednou dik :smt038
budu zhavet draty na media a snad se neco chytne :smt045
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#67 Příspěvek od vkliber »

Ten můj původní odkaz by měl být přímý odkaz na stream do databáze ČT, ale je zvláštní, že to někdy nefunguje.

Tady jsou odkazy přímo na stránku videoarchívu ČT :

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... -milenium/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015 ... 228/video/
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#68 Příspěvek od hanbanaroda »

Jenom tak dopředu říkám, že jsem prvně viděl Milénium a pak až četl forsetův komentář. IBM (nebo alespoň pan Kleindienst) se podle mně chlubí cizím peřím a záměrně překrucuje pravdu. Třeba jak se ho moderátorka ptá na to "propocení" ( 45hh ) počítačů, tak říká, že je to unikát na světě. Cože?!? Ten člověk buď neví, o čem mluví, nebo lže! A pak to přejal i ta moderátorka, prý unikátní a první... A IBM stejně nebude mít z foresta radost, protože na otázku "Jak funguje partnerství s IBM?" odpovídá "pomáháme jim projekty zmedializovat a nabrat další počtáře" a mezi řádkama "nic z toho nemáme". I když ono to tak je, že? :smt102 Zatím mně to místo partnerství připadá takové jednostranné.
A hlavně forest mluví o DC všeobecně a pan Kleindienst o WCG, což se mu samozřejmě nedivím, je za to placený 45hh Nevím, jak to vnímali lidi tématu neznalí, ale mně to připadalo spíš že jste si odporovali, než že byste vedli společnou řeč 45hh Ale nevím, proč pan Kleindienst mluvil úplně mimo o eHealt. Každopádně se snad víc lidí dozví o DC a v konečném důsledku to bude (cituji) "pro lidské blaho" 45cc

EDIT:no, a samozřejmě že jsem zapomněl pochválit foresta za odvahu a za reprezantaci 45hh :smt023
Naposledy upravil(a) hanbanaroda dne stř 29 pro, 2010 04:17, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
tatik
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 649
Registrován: úte 10 črc, 2007 03:04
rok narození: 0- 0-1971
ID CNT statistics: 3872
Bydliště: Rymarov
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#69 Příspěvek od tatik »

Foreste, zvládl jsi to dobře, 22rrr .
Je to těžké hodnotit, můj dojem je ale takový rozpačitý. Asi by by bylo lepší, kdyby byly distribuované výpočty představeny obecně a následně pak WCG. Prostor je omezený, komerce vládne světu.
Na jednu stranu to mohlo být lepší, na druhou je dobře, že WCG a DC dostali alespoň takový prostor.
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. [Einstein Albert]
Kde jsem byl UoD
Moje osobní statistika
Medaile na WCG : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Medaile na Primegridu : ObrázekObrázek
Medaile na yoyo : ObrázekObrázek
Medaile na enigmě : Obrázek
Medaile na radioactive : Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#70 Příspěvek od vkliber »

Berme to jako takovou první vlaštovku 45cc .

Se zájmem jsem si poslechl i několik předcházejících pořadů Milénia abych si udělal obrázek, mimochodem skoro všechny se věnují z velké části medicíny, všechny byly velice zajímavé, a v mnoha z nich byla použita televizní grafika ke zobrazení doprovodných informací (promítání v okně vpravo nahoře v době kdy host o něčem dlouze a zasvěceně hovoří)., Škoda že to nebylo použito i v tomto dílu, mohly se promítat záběry na web stránky IBM, WCG, na spuštěný BOINC s projektem WCG, na naše web stránky, ukázat nějaké grafy o výkonu WCG, nějaká čísla ve Flopsech, ...
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#71 Příspěvek od forest »

Beru to také jako první vlaštovku. Ono těch příležitstí v rádiu i TV bylo již dříve nabídnuto víc, ale vše v Praze a to je pro mě jak časově, tak finančně neúnosné realizovat. Několikrát jsem zde i výzvu uveřejnil, ale nikdo se k tomu nepřihlásil. Tedy uvidíme kdy a v jaké formě to bude příště.

Odkaz jsem na hlavní stránku dal a i rozeslal upozornění čitatelům webu. Zároveň to asi poletí na Twitter a FB předpokládám.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#72 Příspěvek od eisler jiri »

aby nedoslo k mejlce "krom rafanu z CNT neviditelne kydy". ty kydy myslim od pana IBM a jeho reklama vlastniho pisecku 45hh
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Dugi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 364
Registrován: čtv 05 črc, 2007 14:16
rok narození: 16 bře 1987
ID CNT statistics: 6455
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#73 Příspěvek od Dugi »

Já zastávám i v životě názor: Buď vděčný aspoň, za to co máš. 45cc

Tzn. i když mělo tohle vystoupení své mouchy (ovšem ne ze strany foresta, ten byl super :smt038 ), myslím, že to může být stavební kámen pro nějakou budoucí spolupráci. Snad se aspoň u někoho podařilo zachytit drápkem 45ff
Obrázek

Moje malé diskusní fórum o kosmonautice - https://vesmir.thos.cz

Na čem počítám:
Falcon - noteboook Samsung R530 - Pentium Dual Core 2.1 GHz, 3 GB RAM

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#74 Příspěvek od petnek »

Konečně jsem se na to podíval.

Foreste, bezvadné 33iii :smt038 .

Chlápek z IBM mě trochu zarazil a překvapil. Mnohdy na něm bylo dle mého názoru znát, že ani pořádně neví o čem povídá. Například že "to" zabere na disku 8MB (co takový CEP2?). Bylo toho tam víc. Perfektně to shrnul forest ve svém příspěvku. Ten hovor co měl určitě stál za to, protože tohle zaznít v pořadu, nebylo by to dobré.
Obrázek

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#75 Příspěvek od Zík »

Dobře zvládnutá reprezentace foreste :smt023

Prostor byl sice malý, ale kdo by si dřív pomyslil, že se nám dostane aspoň něj..nemůžeme očekávat hned velký prostor, je to potřeba brát po malých krocích, s pílí se výsledky dostaví.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: CNT o.s. se stal partnerem projektu World Community Grid

#76 Příspěvek od Pepino65 »

Foreste, bylo to opravdu skvělé. Nějaké drobnosti jdou vždy na vrub trémě, kdo si něco takového nevyzkoušel, neví. Trému měl i tvůj "souputník v pořadu". Příště budeš suverénní, jinak mě to opravdu potěšilo. :smt023
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“