Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#21 Příspěvek od forest »

Nuže k těm, které na jednotlivé kategorie navrhuji já, ale mrzí mě, že asi budu jediný. Napíšu názvy ocenění tak, jak byly finálně schválené členy vedení a k nim konkrétní jména. Sepíšu je sestupně dle mého žebříčku, ale to neznamená že hlasování na srazu tak dopadne:

1) Ocenění za propagaci distribuovaných výpočtů.
Petnek - jednak za práci na článku o zapojení GPU do DC, ale hlavně za jeho mravenčí propagační práci na facebooku, zde na fóru a na fóru světhardware.
Gigadisk - jednak za práci na článku o zapojení GPU do DC, dále za článek o QCN a také za práci kolem testovacích balíčků a tohoto skvělého srovnávacího článku o optimalizacích.

2) Ocenění za mimořádný počin v distribuovaných výpočtech.
Bundaboy - za jeho obětavou práci na projektu WCG, pro kterou přesvědčil a dal dohromady majitele celkem více než sta jader. Není to rozhodně za jeho obrovský výkon jako takový, ale výkon který je i za podprůměrný příděl kreditu na projektu a výkon který s velkou osobní aktivitou pro projekt získal.
MISteam - za významný objev v projektu Rosetta
Martinkucera - za významný objev v projektu Rosetta

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#22 Příspěvek od petnek »

Díky foreste, moc si toho vážím, i když je to jen "nominace" 22rrr 45ff .

Asi to bude znít dost samolibě, což rozhodně nechci, ale několikrát mě napadlo, že by to bylo krásné ocenění. Jak jsi napsal, práce kolem Facebooku, článek o GPU, práce tady fóru, pak možná ještě všemožné korekce, do twitteru se musím pustit mnohem víc, hlídání novinek a výsledků Foldingu, překládání a vkládání toho sem. S Foldingem se snažím obecně držet tempo, abych mohl poradit s čímkoli, co se tohoto projektu týká. Teď i akce s nákupem senzorů pro QCN. 33aaa

S oceněním pro bundaboye souhlasím. Muselo to zabrat spoustu času a počet "jeho pomocníků" je obdivuhodný. Za významný objev na projektu se člověk moc nenadře, prostě to nechá počítat a buď to přijde nebo ne. Bundaboy musel vynaložit dost síly a času na to, aby dosáhl toho, čeho dosáhl 22rrr
Obrázek

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#23 Příspěvek od gigadisk »

Já si té nominace taky moc vážím. Petnek má určitě moc mravenčí práce a to co tam je u něj vypsané... tak je obdivuhodné, že to zvládne jeden člověk.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#24 Příspěvek od vkliber »

Dobrá volba kandidátů 33iii . Už se těším na hlasování 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#25 Příspěvek od forest »

Rád bych vám všem zde představil výsledky hlasování členů sdružení o udělení ocenění za rok 2010 na víkendovém srazu:
1) Ocenění za propagaci distribuovaných výpočtů - petnek
- za práci na článku o zapojení GPU do DC
- za jeho mravenčí propagační práci na facebooku
- za jeho práci coby moderátora tohoto fóra a na fóru světhardware
- za propagační činnost okolo projektu Folding

2) Ocenění za mimořádný počin v distribuovaných výpočtech - Bundaboy
- za jeho obětavou práci na projektu WCG, pro kterou přesvědčil a dal dohromady majitele celkem více než sta CPU jader.

Fotky jak vlasně ocenění vypadá uveřejníme až zpracujeme fotky ze srazu, všem přítomným se líbilo. Petnek si cenu převzal osobně, Bundaboyovi ji co nejdříve zašlu. Částečně cíleně a částečně shodou okolností ihned uveřejňuji na webu petnekův profil aby jste ho mohli trochu lépe poznat (ti co ho již nepoznali na srazu) a o vyplnění profilu poprosím i Bundaboye. Pokud bude souhlasit, tak by snad mohl být brzy na webu i jeho profil k pročtení.

Jsem moc rád, že jsme zvládli vše potřebné pro volbu schválit a tím tak úspěšně uzavřít první ročník. Pokusím se v dohledn době na web i připravit článek o těchto oceněních, i pravidla voby která byla vyjednána a schválena. Rovněž tam budou k náhledu fotky obou ocenění a postupně doplňováni držitelé.

Prosím pište průběžně návrhy na ocenění za letošní rok a zároveň se i sami pořádně pochlubte, pokud něčeho mimořádného dosáhnete, aby jsme si vás všimli a mohli případně sami nominovat.

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#26 Příspěvek od bundaboy »

Dekuji CNT za oceneni, moc si toho vazim a mam ohromnou radost. 33zzz

Tenhle rok jsem chtel delat (a uz vlastne delam 45ff ) to same v GPUGridu, ale kdyz tak sleduju kroky Jiriho Jarose, tak nevim nevim... Ve srovnani s nim to bude vypadat jak hooodne slaby cajicek. 45hh

A gratuluju petnekovi, urcite si to svou poctivou praci pro CNT zaslouzil. :smt023
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#27 Příspěvek od eisler jiri »

jo mam taky dojem, ze rada rozhodla moudre. na petnekuv prispevek sem opravdu cumel a rikal si ten kluk do sta let me snad preskoci. :smt022 33zzz 33zzz 33zzz . beze srandy výborné.
bundu by snad meli stahnout z bot, tolik kreditu se na nich neudela 45hh , ale jinde :?: :?: :?:
ne opravdu gratulace :smt045

jen edno me mrze, ze tam neni ten supak gigadisk, kterej snad na tom mnel taky podil. tedkonc bych si ho tady rad podal :smt038
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#28 Příspěvek od bundaboy »

Dneska mi dorazil obri balik...

Rikam si, ze forest tu medaili asi fakt dobre zabalil 45hh (podle fotek ze srazu mi to pripadalo jako takova 10cm medailicka na stul). A pak se z baliku vyklubal takovy silene velky talir 33ooo - to jste se kluci uplne zblaznili! 45hh

Ale ted vazne, je to nadhera - jeste jednou diky!

Jen si ted musim najit nove misto, kam ji umistim. Puvodni planovane misto (pod monitorem) diky velikosti rychle odpadlo... 45ff
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#29 Příspěvek od vkliber »

Když tak postni fotku reprezantativního umístění 45hh .
Gratulace 22rrr .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#30 Příspěvek od forest »

Omlouvám se, že velikost neodpovídá představám a že jsem se k zaslání ceny dostal až několik týdnů po srazu, ale měl jsem toho opravdu hodně. Jsem moc rád, že vybraná finální podoba sklidila pochvalu nejen u účastníků srazu, ale hlavně u obou oceněných, co lepšího si přát. Určitě si ji oba plně zasloužíte :smt045

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#31 Příspěvek od forest »

Rok se sešel s rokem a já zde předkládám své návrhy za loňský rok. Návrhy může podat kdokoliv, nebo se k navrhovaným vyjádřit a to nejpozději 7 dní před jarním srazem. Na tom se bude opět rozhodovat o udělení ocenění. Osobně navrhuji jen jednoho člověka do každé kategorie, snad tyto návrhy nebudou těmi jedinými:

1) Ocenění za propagaci distribuovaných výpočtů.
Jan Anderle - za propagaci distribuovaných výpočtů v rámci soutěže na jejich škole http://vypocty.anderle.eu
Odvedl obrovský kus práce a na výsledky se může kouknout každý.

2) Ocenění za mimořádný počin v distribuovaných výpočtech.
Tomáš Franců - za skvělý prvotní nápad s meziškolním soutěžením - i když to byl jen návrh lokálního charakteru, spustil do pohybu velkou věc, kterou se nám podařilo zorganizovat a která má velký přínos v distribuovaných výpočech u nás

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#32 Příspěvek od bundaboy »

Ja bych dal nejakou cenu zdenkovi / HA-SOFTu, jeho vykon je opravdu brutalni. 33iii
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#33 Příspěvek od Frenk »

1) Ocenění za propagaci distribuovaných výpočtů.
Souhlasim s navrhem Jan Anderle a jeste bych pridal Nejakyho Foresta za celorocni praci nejen pro CNT ,ale hlavne spolku CAS, kde se podarilo rozjed ryze cesky projekt a jeste napsal nejaky clanek 33ooo

2) Ocenění za mimořádný počin v distribuovaných výpočtech.
Zdenka a Nenyma bych urcite navrhl za to co vsechno pro nas delaji na poli DC vypoctu (reseni problemu, testu, vychytavek a hlavne vubec chut se nam venovat)
Dale bych tady navrhl Kyonga za projekt Asteroid@home vim, ze nebyl na to sam, ale udelal hodne velky kus prace a stale dela :smt023
No, a nemuzu zapomenout na naseho trpeliveho Vitka a nase statistiky 45uu
A nezapomenout na nase udrzbare, bez kterych by CNT stroje mozna neudelaly ani kredyt. Za ten rok odvedly velky kus prace 22rrr Horvi a jeho kumpani
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#34 Příspěvek od zdenek »

na 2. bych navrhl Kyonga

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#35 Příspěvek od forest »

Jan Anderle dostal cenu už v loňském roce za rok 2011. Tedy fyzicky ji ještě nedostal, ale je to rest, který hodlám co nejdříve napravit. Leda by jsi ho tedy Frenku navrhoval znovu za rok 2012, tak to prosím ještě upřesni.

Já osobně se nominací na tyto ceny vzdávám, jako člověk který stojí za jejím vznikem.
Strašně moc si vážím ocenění, které mně udělili kluci na jarním srazu v loňském roce, to mě fakt dostali 33ooo Není to plaketka, ale vlastnoručně vytvořený rámeček s oceněním. Je to víc, než bych si vůbec kdy mohl za svou činnost přát a moc jim za to opět zde děkuji.

Shrnu prozatimní návrhy, aby zde v tom byl pořádek a věděli jsme, o kom máme hlasovat. Prosím navrhovatele o co nejpodrobnější popis toho, proč by plaketku udělili právě navrhovanému člověku. To se vždy před hlasováním čte a je to přiloženo i do zápisu na vždy. Osobně nad tím budu ještě hodně přemýšlet, jelikož můj kandidát na druhé ocenění už zde zazněl. Mohu tedy do hlasování vybrat ještě někoho, kdo by si to zasloužil. V první kategorii to ale bude velice těžké někoho za loňský rok vybrat.

1) Ocenění za propagaci distribuovaných výpočtů:
zatím žádný návrh

2) Ocenění za mimořádný počin v distribuovaných výpočtech:
Kyong, Zdenek, nenym, vkliber, Horvi

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#36 Příspěvek od nenym »

ad 1) Propagace
Zde dost tápu, já osobně považuji za nejlepšího propagátora Foresta, ale ten se vzdal, tak nevím a navíc nemám přehled. Pokud bych to vzal z hlediska nárůstu výkonu, tak asi Zdenek v rámci firmy, kde působí. Nedokáži však odhadnout, nakolik je to propagace a nakolik rozhodnutí odpovědné osoby firmy.

ad 2) Počin
Jednoznačně Kyong za Asteroids.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#37 Příspěvek od RoKro »

nenym píše: ad 2) Počin
Jednoznačně Kyong za Asteroids.
Pod tohle se taky podepíšu, tomu malýmu náckovi ve mně ;-) to udělalo velkou radost!
Možná je za tím ještě víc práce někoho jinýho, každýmu takovýmu velký dík, ale nějak se mi to nejvíc spojuje s Kyongem.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#38 Příspěvek od forest »

Přednáším zde svoje návrhy:

1) Ocenění za propagaci distribuovaných výpočtů.
nenym - Toto ocenění by si určitě zasloužil za svou poradenskou činnost na fóru CNT, i naše zastupování na fórech mezitýmových (Formule BOINC, Pentathlon, atd.). Svou činností pomohl mnohým nováčkům se snadnějším zapojením do výpočtů a ti tedy nehodili flintu do žita a u výpočtů zůstali. Svými doporučeními a příkladem mnohé lidi motivuje pro další působení v DC výpočtech. V rámci soutěží pomáhá svými rozbory strategie jak týmu, tak i učí mnohé počtáře vyššímu ovládání výpočtů a nastavení různých projektů. Mimoto je autorem několika návodů v rámci soutěží, i mimo ně využitím automatických příkazů když u PC zrovna nejsme.

2) Ocenění za mimořádný počin v distribuovaných výpočtech.
Vždy se snažím v návrzích na tato dvě ocenění navrhovat ty členy, kteří nejsou členy CNT o.s. a hlavně samotného vedení týmu. Připadá mě, že jako členové o.s. se přímo zavazujeme dělat věci nad rámec ostatních počtářů a členů týmu a že se s tím tak nějak automaticky počítá. V tomto roce ale musím chtě nechtě udělat vyjímku a pevně doufám, že tento návrh jmenovaný neodmítne, jelikož si toto ocenění plně zaslouží. V loňském roce bylo mnohem více členů, kteří by si toto ocenění zasloužili a někteří zde již byli i zmíněni, ale uvádím jako vždy jen jednoho kandidáta a doufám, že nikoho dalšího tímto návrhem neurazím.

Kyong - Za jeho činnost na projektu Asteroids@home. Za to, že si vzal pod patronát zprovoznění projektového serveru, stránek projektu, i převedení aplikace z clusteru UK do systému BOINC. Za to, že se mu podařilo naplnit všechna doporučení dle letitých zkušeností s postupným rozjezdem projektu a že díky němu neměl projekt žádný výpadek po celou dobu od jeho spuštění pod systémem BOINC.

Jen upozorním na pravidla návrhů:
forest píše: O vítězích obou kategorií budou hlasovat členové CNT o.s. na jarním srazu následujícího roku. Návrhy na udělení ocenění může podat kterýkoliv člen týmu, nebo CNT o.s.. Uzávěrka návrhů je 7 dní před jarním srazem. Všichni navrhovaní se předem osloví prostřednictvím registračních mailů (pokud se nepřihlásí sami), aby bylo zaručené že daný člověk o ocenění vůbec stojí a že bude možné mu jej předat. Lidi které se nepodaří kontaktovat, z návrhů na ocenění budou vyškrtnuti.

gnom
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03 říj, 2010 23:24
rok narození: 08 úno 1979

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#39 Příspěvek od gnom »

Ahojte, až nyní, kdy mi napsal forest, jsem si vůbec všiml tohoto tématu a ocenění, které se mi dostalo. Jsem strašně moc překvapen a poctěn. Největší kus práce jsem ale samozřejmě neodvedl. Takže vzdávám nazpět hold forestovi a Vitovi K. bez nichž by se nic nestalo. No a samozřejmě jsem rád v tomhle týmu!!!!!
Tomáš Franců z Písku

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#40 Příspěvek od forest »

Právem jsi to ocenění dostal a já se za tým moc omlouvám, že ti ho budu posílat až v tomto týdnu. Soutěž mezi školami byl skvělý nápad a nehraje moc roli, zda jsi chtěl jen místní soutěž, nebo jsme ji nakonec udělali celorepublikovou. Akce to byla velkolepá a nesmazatelně se zapsala do historie týmu. Bohužel (jako všechny větší týmové akce) nese stejné dopady a těmi jsou kruté nestíhání všech okolních věcí a základních činností týmu. Proto jsem se až nedávno dostal k zadání výroby plaketek za rok 2011 a tento týden je doufám zvládnu obě odeslat. Je to hodně křehká záležitost, takže balné není žádná sranda.
Jsem přesvědčen, že budou obě v těch nejlepších rukou :smt006

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“