Podzimní výstava RVS ČR

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Podzimní výstava RVS ČR

#1 Příspěvek od forest »

Koukám, že jsem nikde asi na fórum nedal náhled na leták výstavy a jelikož se bude asi okolo ní řešit vícero věcí, založil jsem pro ni nové táma.
Poster

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#2 Příspěvek od forest »

Byl jsem požádán, abych uvedl nějaké širší podrobnosti o naší účasti na výstavě a věcech okolo, tak tedy se trochu rozepíši.

Jako kolektivní členové České astronomické společnosti (ČAS), jsme byli požádáni o účast na této výstavě, případně alespoň zapůjčení nějakého exponátu. Nabídli jsme tedy zapůjčení našeho nejvýkonnějšího stroje - Cimrmana, kterého na výstavu patřičně připravíme. Momentálně probíhají práce na vyladění co největšího odváděného výkonu a to nejen pro výstavu, ale celkový provoz počítače. Zároveň bude Cimrman osazen plexi bočnicí, aby návštěvníci měli náhled i do útrob naší hvězdy.
Na počítač bude připojen 19´LCD monitor (zapůjčí Jamoko) a pojede na něm spořič projektu Seti@home. Projekt Seti@home zároveň pojede na CPU, na GPU pojede projekt MW, aby v rámci naší prezentace bylo plné nasazení právě do astronomických projektů. Jako záložní projekt bude zprovozněn Einstein@home, který má rovněž spořič obrazovky.

Společně s Cimrmanem bude pravděpodobně na výstavě ještě jeden počítač (případně DVD přehrávač) a 24´LCD monitor (zapůjčí Freenky). Na tom druhém monitoru pojede dokument z pořadu Port o projektu Seti@home, ve kterém je i prezentována širší možnost zapojení do distribuovaných výpočtů. S redakcí Portu je to domluvené, s pořadateli výstavy také.

Freenky zároveň nechal udělat dvě reklamní tabule s minilogem CNT a kompletním týmovým logem. U těch se na srazu rozhodneme jak je pro výstavu využijeme.

Dále pro výstavu připravujeme tisk letáků ve velikosti A4 a A5, v prozatím neznámém počtu. Zde nejvíce mohou přispět i ostatní členové, kteří by považovali naší prezentaci za důležitou. Tito zájemci mohou poslat finanční příspěvek na účet našeho sdružení s variabilním symbolem 080. Čím více bude na tisk letáků peněz, tím více si jich zájemci budou moci na výstavě vzít a tím se potenciálně i zapojit do DC výpočtů, potažmo našeho týmu.

RVS nám tam poskytne potřebný počet stojanů na letáky, stůl na veškerou techniku, zajistí non-stop provoz počítače, neomezené připojení na internet a pojistku na veškerý zapůjčený materiál.

Jistě mnohé z vás napadne, proč je pro náš tým výstava důležitá a k čemu nám to vše může být. Jednak je hlavním cílem sdružení i týmu propagace distribuovaných výpočtů u nás a lepší místo než prostory akademie věd ČR si pro to ani vysnít nemůžeme. Za další je to obrovská reklama pro naší činnost i náš tým, která nás bude stát jen náš čas na přípravu a peníze na tisk letáků, tedy minimální náklady v porovnáním s potenciálním dopadem. Také je to obrovská čest, prezentovat naši činnost mezi republikovu elitou vědeckých oborů rady vědeckých společností a deviza do budoucna. Může to mít v budoucnu obrovský dopad na další činnosti a propagaci, jelikož výstavu navštíví jistě spousta zajímavých lidí a třeba jim právě distribuované výpočty padnou do oka a začnou se o ně více zajímat. Třeba právě díky účasti na výstavě vznikne ten toužebně očekávaný český BOINC projekt, nebo něco dalšího.

To je asi tak vše, co jsem k tomu byl nyní schopen napsat, případné dotazy rád zodpovím.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#3 Příspěvek od eisler jiri »

51iii :smt023 45hh mozna k temu este napasu, ale to nema chybu
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#4 Příspěvek od forest »

Při plánování přípravy Cimrmana na výstavu jsme se po dohodě s Jamokem a vkliberem rozhodli, že místo on-line zobrazení grafického výstupu výpočtů bude lepší na něm pouštět záznam. Pro toto rozhodnutí bylo hned několik ukazatelů:

- na výstavě nebude náš stálý dohled a tak nemůžeme zaručit, že se vlivem GPU výpočtů a non-CPU výpočtů spořič CPU výpočtu nevypne. Za další nikdo z nás neověřoval funkčnost takovéhoto chodu a na dálku to v podstatě ani nelze.
- můžeme takto zaznamenat a pouštět záznam více projektů bez nutnosti aktuální dostupnosti práce, tedy Einstein, Seti@home, Seti@home - beta a třeba i LHC, pokud by se jej někomu podařilo zaznamenat, nebo vkliber našel zdroják záznamu co poskytl do naší galerie v plné kvalitě.
- můžeme si jednoduše naplánovat kdy který spořič pojede a jak dlouho
- při případném restartu počítače by nastavení spouštění záznamů mělo bez našeho zásahu pokračovat

Hlavní co je ale třeba vyřešit je to, jak tento záznam udělat, tedy program, případně komprimace a další věci s tím spojené. Moc se v tom nevyznám, takže si rád nechám poradit. Důležité je, aby to Jamoko doma zvládnul potom zaznamenat a připravit pro výstavu, tedy co nejpodrobnější návod.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#5 Příspěvek od forest »

22sss Prosím o pomoc 22sss
Nevím kde nastala chyba v komunikaci, ale schází nám pro prezentaci na výstavě dost důležitá věc a to jeden (možná i dva, to upřesní Jamoko) LCD monitory. Dle dohody by měly být na našem stole celkem 3. Jeden 24´´ zapůjčil Freenky a ten má již Jamoko u sebe. Na tom pojedou reportáže pořadu PORT s představením projektu Seti@home, distribuovaných výpočtů a pak několik dalších s příbuznou tématikou jaké mají zaměření prezentované projekty. Tedy reportáž o LHC, o zemětřeseních v ČR, o radioastronomii, o mikrovlnném pozadí vesmíru atd...

Na druhém monitoru měl být prezentován grafický výstup výpočtů (Seti@home, Einstein, případně další) a na třetím měl být výstup Freenkym zapůjčeného akcelerometru QCN pro ukázku seismické činnosti Země. Měla to být taková praktická ukázka pro návštěvníky výstavy a také jedna z věcí, která by je na našem stánku zaujala.

Tyhle dva LCD monitory nemusí být nijak velké, stačí klidně i 15´´, ale prostě nějaké potřebujeme. Pokud by tedy kdokoliv mohl zapůjčit na dobu výstavy (tedy od této soboty do 12.11.) nějaký plně funkční LCD monitor a předat jej (případně zaslat) nejpozději do tohoto pátku Jamokovi do Prahy, hodně by to naší prezentaci na výstavě pomohlo. Bez těch monitorů by byla ta naše prezentace hodně ochuzena a moc času už bohužel na řešení nezbývá 45dd

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#6 Příspěvek od forest »

Jen ještě doplním, že vše bude na výstavu předáno na základě předávacího protokolu a vše na výstavě je pojištěné, takže se o případné zapůjčení monitoru nemusíte bát.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#7 Příspěvek od forest »

Jelikož se nikdo neozývá, hledám další možnosti. Zjistil jsem, že v Praze je možné si LCD monitor i půjčit, třeba zde:

http://www.kuku.cz/KUKU-PC-servis-Praha ... u-LCD.html

Bohužel i to by stálo sdružení nemálo peněz 45dd

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#8 Příspěvek od KPX »

Již před časem jsem nabídl svůj starší 15-palcový monitor, což platí. Pokusím se spojit se s Jamokem, abych mu ho předal, pokud je zájem.
KPX
Obrázek

honzyk
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 56
Registrován: úte 12 led, 2010 16:09

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#9 Příspěvek od honzyk »

Ahoj vsem, jen v rychlosti - nemam cas to cele studovat zpetne - jaky moitor a od kdy do kdy? Poresim :-)
Honzyk

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#10 Příspěvek od haveja »

mam tu jeden CRT 17, zatim ho nepoužívám, a jeste mam tu dalsi 15 CRT.
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#11 Příspěvek od forest »

CRT určitě ne, na to nebude na výstavě dost místa. 15´´ LCD bohatě stačí. KPXovi už jsem předal kontakt na Jamoka, takže snad se podaří dohodnout.
honzyk píše:Ahoj vsem, jen v rychlosti - nemam cas to cele studovat zpetne - jaky moitor a od kdy do kdy? Poresim :-)
Potřebujeme LCD v malé velikosti 15-19´´ na dobu od tohoto pátku 22.10. do 12.11. Bude součástí naší prezentace na výstavě k dvaceti letům výročí Rady vědeckých společností ČR.

honzyk
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 56
Registrován: úte 12 led, 2010 16:09

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#12 Příspěvek od honzyk »

safra, chtel jsem pujcit 22 :-) (vazne)

19" wide nebude problem?

mam oba ...
Honzyk

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#13 Příspěvek od forest »

Vzhledem k úspoře místa bude nejlepší ten 19" 33iii
Jsem moc rád, že se podařilo tento obrovský problém vyřešit, měl jsem z toho ráno opravdu srach 11mmm Snad se podaří oba monitory bez větších problémů k Jamokovi dopravit, aby byly na sobotní ráno nachystané.

honzyk
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 56
Registrován: úte 12 led, 2010 16:09

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#14 Příspěvek od honzyk »

poslete mi pls nekdo soukroomou zpravou kontaktni udaje, kam to poslat, plus jmeno telefon. Zitra to poslu
Honzyk

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#15 Příspěvek od forest »

Podrobnosti máš v SZ 22rrr

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#16 Příspěvek od forest »

forest píše:Při plánování přípravy Cimrmana na výstavu jsme se po dohodě s Jamokem a vkliberem rozhodli, že místo on-line zobrazení grafického výstupu výpočtů bude lepší na něm pouštět záznam. Pro toto rozhodnutí bylo hned několik ukazatelů:

- na výstavě nebude náš stálý dohled a tak nemůžeme zaručit, že se vlivem GPU výpočtů a non-CPU výpočtů spořič CPU výpočtu nevypne. Za další nikdo z nás neověřoval funkčnost takovéhoto chodu a na dálku to v podstatě ani nelze.
- můžeme takto zaznamenat a pouštět záznam více projektů bez nutnosti aktuální dostupnosti práce, tedy Einstein, Seti@home, Seti@home - beta a třeba i LHC, pokud by se jej někomu podařilo zaznamenat, nebo vkliber našel zdroják záznamu co poskytl do naší galerie v plné kvalitě.
- můžeme si jednoduše naplánovat kdy který spořič pojede a jak dlouho
- při případném restartu počítače by nastavení spouštění záznamů mělo bez našeho zásahu pokračovat

Hlavní co je ale třeba vyřešit je to, jak tento záznam udělat, tedy program, případně komprimace a další věci s tím spojené. Moc se v tom nevyznám, takže si rád nechám poradit. Důležité je, aby to Jamoko doma zvládnul potom zaznamenat a připravit pro výstavu, tedy co nejpodrobnější návod.
Už jsem přišel jak na to. Záznam pořídím doma a pošlu jej Jamokovi na DVD s letákama. Je hodně vytížený a nerad bych jej zatěžoval ještě tímto na úkor bezproblémového chodu Cimrmana na výstavě. Problém je ten, že než jsem to otestoval a rozběhal, Seti@home server byl odstaven. Nepřipojím se ani na Seti@home, ani na Betu. Z Einstein už jsem Cimrmanův záznam udělal, ale tím asi končím. Napadlo mě ještě zkusit ten záznam udělat z Gigadiskova balíčku Seti@home, aby byly alespoň dva na střídačku - Einstein/Seti@home. LHC záznam bohužel vkliber nemá a nyní pořídit nelze. Kdyby náhodou dnes došlo ke zprovoznění serverů Seti@home, tak mně prosím dejte vědět, zítra, nebo nejpozději ve čtvrtek posílám vše Jamokovi.

S letákama A5 se mně dosud nikdo neozval, takže ty na výstavě asi nebudou. Kdyby náhodou chtěl někdo udělat jejich tisk později, domluvte se přímo s Jamokem a poštete to rovnou k němu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#17 Příspěvek od forest »

Spořič Seti@home díky Gigadiskově testovacímu balíčku zaznamenán a otestováno automatické přehrávání jak spořičů, tak reportáží PORT. Sepíšu Jamokovi podrobné návody, nahraju to na několik HDD (pro jistotu) a přibalím to k letákům.
Už jen dát dohromady toho našeho Cimrmánka. Doufám, že se to podaří, jelikož bez něj si tu naší prezentaci moc nedokážu představit.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#18 Příspěvek od Kyong »

forest píše:S letákama A5 se mně dosud nikdo neozval, takže ty na výstavě asi nebudou. Kdyby náhodou chtěl někdo udělat jejich tisk později, domluvte se přímo s Jamokem a poštete to rovnou k němu.
Na jakém papíru by ty letáky měly být?
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#19 Příspěvek od forest »

Ideální by byl 120g papír.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#20 Příspěvek od forest »

Jen ještě jeden dotaz, nejedete náhodou někdo do pátku přes Brno do Prahy?
Já jen, že by jsme ušetřili nemalé peníze za přepravu pěti balíků letáků (a pár drobností) k Jamokovi 22sss

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“