Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#101 Příspěvek od eisler jiri »

tak toto je jaxi nedomyšlené vlákno. naprostá blbost která dělá zlou kref. gdyž něgdo něco daruje tak f pořádku (jistě to nedělal ze zištných důvodů) , ale gdyž se f tom nenajde lemplovinou administrace tak je frustrován. tak to napravte nebo zrušte.
vkliber píše:
... a jak vidíš zde, tak v roce 2014 ... žádná sláva 33aaa .
estli není žádná sláva (finac příspěvky + HW) před rokem 2014 gde mi byla přiznána jen jedna grafárna, tak 3táci z letošního jara mi nepřipadají zanedbatelné a chystá se HW.
jsem pro zrušení nebo nápravu této hovadinky HOWGH :smt015
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#102 Příspěvek od forest »

Pokusím se ty seznamy dárců HW a financí do 2 týdnů aktualizovat, za tento nedostatek se omlouvám, ale moc toho nebude. Mnohem více je nevyčerpaných odměn v podobě výkonu na týmových strojích. K tomu bych poprosil o vyjádření vklibera, který si to bral do správy.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#103 Příspěvek od eisler jiri »

forest je důležité aby gdyž se toto vede se necítil nigdo zapomenut. s tou odměnou ste si to zavařili samičký to bejkt nemělo. kolik významných přispěvatelů to dělalo pro odměnu? jistě žádný. ale teďkonc je to otázka "tak já nejsem oceněn tudíž póvl 45hh ". a na druhou stranu se vzdát odměny pro zlatokopy (kteří se jimi stali až post festum?)
HW dáváš s nadějí, že bude lépe využit gdyš pro něj nemáš využití. finanční příspěvky z přesvědčení, že budou lépe využity pro komunitu, ale těžko proto aby si dostal ňáké kredity. pokud je využiješ sám pro sebe na HW a el proud jistě si dlouhodobě nahrabeš více 45hh takže to děláš pro CNT (či národní tým f širším záběru) a ne pro sebe.
jednoduchá úvaha f týmových počítačích budou lépe zhodnoceny než na mém dvorečku, ale jistě na tom nevydělám přidělenými kredity.
ofšem pokud se již stalo je vhodné to přesně evidovat.
ten bič ste si na sebe ušili samy 33zzz tak nebrečte nestíháme
jistě chvályhodná snaha získat sponzory, která se asi míjí účinkem. nemohu to jistě objektivně posoudit (neb nejsou relevantní informace :smt102 ) může tam být něgdo gdo 22rrr , ale gdyž tam nevidím sebe tak o tom pochybuji
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#104 Příspěvek od Murphy.cz »

Dovolím si nesouhlasit s předchozím příspěvkem, alespoň já osobně to tak úplně necítím. Obávám se však, že u některých, možná i většiny, lidí panuje - třeba jen podvědomý - dojem, že leží-li darovaný HW někde ve skříni, není třeba dalších darů HW ani finančních, neb ty předchozí ještě nejsou "spotřebovány". Tak to cítím, i když rozumově chápu, že to je třeba jinak...
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#105 Příspěvek od eisler jiri »

murphy. jak je mým zvykem píšu blbě a nesrozumitelně. nejde o ty dary o kterých jsem přesvědčen, že mají mimořádný význam pro CNT, ale a hlavně i DC jako takové. jde jen o to, že není prezentována objektivní evidence (která ani bejt nemusela, nigdo se o to neprosil). ale gdyž už je, tak nemůžu psát, že Pavlov si zasloužil Nobelovu cenu za výzkum slintání psů a opomenout ostatní kteří neslintali 45hh a cenu (ne-či) dostali. to je problém toho vlákna oficiálního . každý si může poklepat na své či cizí rameno. ale Nobelův výbor má buď držet hubu, nebo zveřejňovat vše bezezbytku. pokud něgdo poskytl dar tak je to jeho dobrá vůle. ale vedu-li oufis evidenci tak má být uveden. jinak je to jen plácání a nemá se tvářit jako pravdivá informace o skutečnosti. to si kluci mněli rozmyslet předem než do toho šli. nigdo by se zřejmě nezlobil gdyby se to neuveřejňovalo, nebo by se vytáhl sám svým postíkem a každý by mohl reagovat flek, ré, tuty, boty. ale oficiální statistika nemůže uvést Frantu Vomáčku jako bolševika a vynechat Gustu Husáka a Milouše Jakeše 45hh natož Klému Gottwalda
EDIT: to sem už asi nepatří. gdybys mi Murphy neodpověděl tak bych to asi smáznul. ale teďkonc už je pozdě a na odpověď patří odpověď
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#106 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Pokusím se ty seznamy dárců HW a financí do 2 týdnů aktualizovat, za tento nedostatek se omlouvám, ale moc toho nebude. Mnohem více je nevyčerpaných odměn v podobě výkonu na týmových strojích. K tomu bych poprosil o vyjádření vklibera, který si to bral do správy.
Tak asi tak nějak ... stále jsem čekal kdy se rozběhne DistrRTgen, abych to nějak zprocesil ... a ono nic :smt102 . S takovou budeme asi muset upravit pravidlo o 25%.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#107 Příspěvek od eisler jiri »

jé jé to už je tolik let? kókám na sebe a nemůžu se ani v zrcadle poznat
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#108 Příspěvek od forest »

Na jarním srazu se domluvíme, co s tím. Hodně se nám zjednodušila ovladatelnost týmových PC a je jich více výkonných ve správě, takže by čerpání mohlo probíhat poměrně rychle, v režii minimálně dvou lidí. Snad se nám podaří na nikoho nezapomenout, ani po těch letech a vše uvést do konce roku do aktuálního stavu. Moc se všem omlouvám, ale původní provoz a problémy s provozem týmových strojů, nám házely dost velké klacky pod nohy.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#109 Příspěvek od eisler jiri »

hele forest. řekni kolik to žere a kolik mám posrávat. v problémech nejsem zatím tak to tam dej a neboj jistě to bude v řádku nic dlužit nebudu. jen chci vědět kolik do budoucna. a těším se :smt023 tak kruci dělej 45nn 45uu 45nn
Obrázek
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#110 Příspěvek od eisler jiri »

na jarní sraz se můžeš klidně vybodnout pro mě, tam už nedohlédnu
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#111 Příspěvek od forest »

Zdravím všechny nedočkavce, na odměny prostřednictvím poskytvání výkonu na týmových strojích. Vzhlede k problémům s týmovými stroji (časté výpadky ve Vimbau, zrušení Vimbau, provoz financovaný našimy čeleny, atd.), nebylo možné tuto činnost dlouhodoběji realizovat. Ostatně můžete si o tom pročíst v příspěvcích níže. Na jarním srazu jsme se dohodli, že počínaje převozem těch dvou Titánů do Prahy (tedy do hostingového provozu) započneme s nápravou tohoto restu. V první fázi je potřeba aktualizovat seznam všech kandidátů na odměny, který je na této stránce: http://stats.czechnationalteam.cz/index.php?akce=odmeny
Budu sem postupně přidávat vše co dohledám a každý si prosím zkuste vzpomenout, na co máte nárok. Jakmile zde oznámíme (já zde předložím ty návrhy a vkliber je následně doplní do seznamu), že je seznam kompletní, tak si jej důkladně prohlédněte a překontrolujte. Nemáme problém jakoukoliv reklamaci vyřešit a následně do seznamu doplnit.

Jelikož se nám výrazně změnil HW, je možné, že přistoupíme k nějaké změně přepočtu financí na hodiny provozu a tím pádem i přepočtu hodinových odměn za Formuli CNT, ale to rovněž brzy upřesníme. V každém případě se chceme dostat co nejdříve do stavu, kdy odměny budou všem předány. Věřte, že nás samotné ta situace dlouhodobě mrzí, ale nebylo jak to do současnosti řešit.

Odměny za Formuli CNT 2015:
1. místo - Shaman - 240 hodin
2. místo - koll - 96 hodin
3. místo - Vít Kliber - 72 hodin
4. místo - vinn - 24h
5. místo - nenym- 21h
6. místo - BEKO - 18h
7. místo - bundaboy - 16h
8. místo - killik - 14h
9. místo - Murphy.cz - 12h
10. místo - Johnbodlis team - 10h

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#112 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Před časem než byla krize ve Vinbau jsme poslal AMD dvoujádro a 1 GB DDR2 nevím jestly jsi to vyhodil nebo prodal na aukru. A jestly se tohle počíta jako dar.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#113 Příspěvek od forest »

Koukal jsem na to, šlo to do výprodejové aukce, takže to určitě započítáme. Nyní jsem jen přihodil odměny za Formuli CNT, což bylo nejrychleji dohledatelné. Pokračovat budu s finančními dary a nakonec si nechávám ty HW dary, což bude největší masakr na dohledání (co od koho kdy přišlo, co šlo do provozu a za kolik se to prodalo).

Jak jsem již psal, počkejte prosím na to doplnění z naší strany a potom se určitě ozvěte, kdo se v seznamech nenajdete.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#114 Příspěvek od forest »

Právě se mně podařilo aktualizovat seznam dárců financí: http://www.czechnationalteam.cz/?q=content/podporte-nas
Chtěl bych tedy poprosit vklibera, zda by seznam prošel a zaktualizoval se seznamem dárců financí v sekci s odměnami na webu. Potom si každý může překontrolovat, zda finanní dar (a tedy i náležitou odměnu), má správně zaevidovanou.

Zbývá tedy aktualizovat seznam dárců HW. Snad se mně to podaří do konce týdne.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#115 Příspěvek od vkliber »

Aktualizoval jsem stránku odměn, doplněna Formule CNT 2015 a Dary financí (stav k 18.07.2016) - pro čerpání odměny budou řádky stejného uživatele sečteny dohromady.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#116 Příspěvek od forest »

Po projednání ve vedení, jsme odsouhlasili aktuální změny v udělování odměny, i v čerpání již odměn získaných, ale nevyčerpaných:

1) Přidělování odměn - Vzhledem k výrazné změně dostupného HW dojde u všech odměn ke zdvojnásobení. Tedy jak u těch již získaných, tak přidělovaných v budoucnu. Aktuální příděl bude tedy následující:
- Odměny za články: Odměna náleží každému autoru článku a je odstupňována do tří kategorií. Za všeobecné články náleží odměna ve výši 48 hodin za každou stranu finálního textu po korekturách ve velikosti písma 12, bez doplňků korektory. Za všeobecný článek o DC náleží odměna 144 hodin za takovou stranu a za článek o projektu 192 hodin za stranu.
- Formule CNT: 1. místo - 480 hodin, 2. místo - 192 hodin, 3. místo - 144 hodin, 4. místo - 48h, 5. místo - 42h, 6. místo - 36h, 7. místo - 32h, 8. místo - 28h, 9. místo - 24h, 10. místo -20h
- Dary financí: Za každých darovaných 10,-Kč na účet týmu (nebo přímo do pokladny) je odměnou 2 hodiny výkonu.
- Dary HW: Platí stejná výše jako u finančních darů, tedy za každých 10,- Kč náleží 2 hodiny. Zde se započítává výše hodnoty majetku, který je zapojen do provozu a jehož hodnota byla uvedena v darovací smlouvě a odpovídá výši majetku v účetnoctví CNT o.s.

2) HW pro výběr odměn - Aktuálně máme k dispozici pro výběr tento HW:
- Titan 1 - nárokovanou odměnu lze vyčerpat na grafické kartě Titan X
- Titan 2 - nárokovanou odměnu lze vyčerpat na grafické kartě Titan X
- Cimrman II - nárokovanou odměnu lze vyčerpat na grafické kartě ATI 390X

Od září by měl být k dispozici pro čerpání odměn i PC-IQE - na něm by šlo čerpat odměny za využití všech tří jeho grafických karet nVidia GTX960. Jedna hodina přitom znamená jednu hodinu na všech třech grafikách běžících současně.
Někdy počátku října by teoreticky měly být do Cimrmana I osazeny dvě grafické karty Titan X. Od té doby půjde čerpat odměny i na něm. Odměny budou čerpány na obou grafikách naráz, přičemž se nárokovaný čas odměny zkrátí na polovinu.

3) Projekty pro výběr odměn - Dále bude zachováno pravidlo, že uživatelem vybraný projekt na déném stroji nesmí mít o více než 25% nižší ohodnocení, než projekt, který na něm provozuje tým. Aktuálně jsou tedy tyto možnosti výběru, s přihlédnutím k danému pravidlu:
- na grafikách Titan X jedině projekt Collatz. Aktuální výkon na projektu je cca 4.500.000 kreditu/24hodin
- na grafice ATI 390X jedině projekt Collatz. Aktuální výkon na projektu je cca 4.500.000 kreditu/24hodin
- od září na PC-IQE a jeho třech GTX960 jedině projekt GPUGRID. Aktuální výkon na projektu je cca 800.000 kreditu/24 hodin, při běhu všech tří grafik současně. Zde by bylo sice teoreticky mnohem výhodnější využít projekt Collatz, ale PC-IQE je (a vždy byl) určený pouze na biologické projekty.

4) Nadále bude platit pravidlo, že pokud klekne některá z grafik na stroji, který jich má více, čas výběru odměny se úměrně navýší. Toto se bude týkat PC-IQE, případně Cimrmana I.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#117 Příspěvek od forest »

Zde je seznam dárců HW, který byl (a nebo je aktuálně zapojen) do provozu od května 2013, kdy jsme toto obdarovávání výkonem schválili. Kdo se zde nenajdete, určitě pište, pokud možno soukromou zprávou rovnou mně, aby jsme to dořešili. Hodnotu hodin píši rovnou podle těch nových pravidel. Tedy hodnota HW v korunách (dle darovací smlouvy, nebo prodejní ceny, pokud to šlo do aukce), za každých 10,-Kč = 2h provozu:

Dadu from Silesia - 240h
Vinn - 20.300h
je to díky stotisícovému daru ve formě čtyř Titánů X + nám poslal jeden ze zdrojů, který je aktuálně v provozu
Killik - 500h
Kmonicek - 300h
eLPeCKo 620h
BEKO - 310h
ROKro - 340h
Murphy.cz - 180h
Zdenek - 600h


Jediný, koho si nechávám ještě rozpracovaného je Fake. Jeho celkovou výši daru upřesním po ukončení aukcí.

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#118 Příspěvek od zdenek »

Já se automaticky vzdávám své odměny ve prospěch týmu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#119 Příspěvek od forest »

I to je určitě možnost, ušetříš nám tím nepatrně času a starostí. Ale nebojte se k odměně přihlásit, máte na ni každý plné právo a je to jen drobnost, kterou můžeme jako tým dárcům poskytnout na oplátku.

Nyní jsem ještě aktualizoval seznamy dárců HW na webu: http://www.czechnationalteam.cz/?q=content/podporte-nas
Rozdělil jsem je na dva. Ten starší obsahuje kompletní sestavy do září 2015. Jsou tam fotky sestav, popis konfigurace a kdo dané díly daroval, nebo zda je koupil tým. Opět připomínám, že u všech dílů se nám nepodařilo již dříve zjistit dárce a tak není uveden. Kdyby jste své díly poznali, nezapomeňte mně to napsat soukromou zprávou a doplním to.

Jelikož se od té doby komplet celý HW týmu změnil k nepoznání a nakupujeme už převážně díly nové, vyvořil jsem pro to období od září 2015 druhý-nový seznam. Pokud někdo daruje starší díly k prodeji (třeba pro to, že neví kde a jak je rozumě prodat, nebo s tím nechce ztrácet čas), budeme je evidovat po prodeji jako dar financí. Rozhodně i za takovýto druh daru budeme moc rádi.
Do nového seznamu HW budou zapisovány opravdu jen HW díly, které půjdou do provozu, stejně jako dříve.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Odměna ve formě poskytnutí výkonu týmových PC

#120 Příspěvek od forest »

Titána 1 má aktuálně pro výběr odměny přiděleného Jirka Eisler. Titána 2 pak Doktor. Další se mně po SZ zatím přihlásil jen killik, takže pokud pošle jako třetí nejrychleji vše potřebné, může hned začít čerpat na CII. Prosím i ostatní o zaslání slabého klíče na projekt Collatz mně, nebo vkliberovi soukromou zprávou zde na fórum. Čerpání proběhne dle pořadí zasílajících. Jen se nebojte, na všechny se v dohledné době dostane.

Pokud si někdo chce počkat na projekt GPUGRID a tedy PC-IQE pro čerpání odměny, tak zasílejte slabý klíč pro tento projekt. Opět rozhoduje o pořadí vybírajících pořadí zaslání klíče na projekt. Já si svou odměnu klidně vyberu jako poslední, na tom mě nesejde. Jak bude volno, zapojím se do řady.

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“