Vzhled a formát stránek

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět

Jaký je váš názor, na nový vzhled a funkce webu?

Je to SUPER !
1
8%
Velká změna k lepšímu
8
67%
Je mně to jedno
1
8%
Zdá se mně to horší, než to bylo
1
8%
Co jste to v tom Brušperku o víkendu hulili?
1
8%
 
Celkem hlasů: 12

Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Vzhled a formát stránek

#321 Příspěvek od nenym »

Asi nějaký dočasný jev mezi nebem a zemí, také vidím, že už to funguje. :smt102
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#322 Příspěvek od vkliber »

Něco se pokazilo, nejdou hlavní stránky, usilovně to řešíme.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#323 Příspěvek od vkliber »

Stránky již funkční, byla obnovena databáze ze zálohy.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Vzhled a formát stránek

#324 Příspěvek od Meharts »

Tak už je to Ok nastavil jsem rewrite a https už jede naplno. Děkuji vkliberovi za součinnost při mém odstřelení hlavního webu :smt038 :smt023

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#325 Příspěvek od forest »

Velký dík za tu práci oběma, jste kluci šikovní :smt023

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Vzhled a formát stránek

#326 Příspěvek od gigadisk »

Na srazu jsem se hádal ohledně webu CNT a protože mé komunikační schopnosti stojí za prd, tak jsem se fakt pokusil sesmolit v malování to jak si to představuji.

https://ibb.co/guXkwz

Nyní i mé zdůvodnění:
1.) Horní lišta je strašně nevyužitá, hodil bych tam fotky týmových strojů, něco co upoutá pozornost, třeba i fotka na základku se svítícíma ramkama. logo CNT bych hodil na pravou stranu
2.) V listě bych vyhodil pryč položky Pomoc, Asteroids Einstein Seti a přidal bych tam naopak nové položky O nás, Napsali jsme, Proč počítat, vzpomínka na IQE a Jirku Eislera. Odkaz na pomoc odkazuje stejně na forum, tak mi to přijde kontraproduktivní. Ty názvy projektů stejně nováčkům nic neřeknou, takže bych je tam vůbec nezminoval. Místo toho bych se zaměřil na stránce proč počítat životní příběh našich členů s odkazem na projekt WCG a Collatz, když jste to vzali tak jak jste to vzali. A dal bych tam zmínku i o prvním českém projektu Asteroids. Dále vám v té liště chybí sponzoři a možnost podpory. Tam bych taky napsal číslo účtu, ty nejhlavnější sponzory a odkaz na xls všech finančních i hmotných darů. Jako je v tom podpořte nás a ještě bych tam vypsal co jste z těch peněz financovali a pěkně rok od roku ať je vidět co jste za ty prachy pořídili.
3.) Přidání ikonky na instagram
4.) Ta lišta s přihlášením nemůže být jinde? Někde dole, stejně se nikdo z nás nepřihlašuje a ani nováček této funkce nevyužije a zabírá to to nejčtivější místo
5.) Novinky budou jako hlavní informace, dokážu to překousnout, jaká koliv změna hned upozorní na článek, týmový sraz, nebo turnaj.
6.) Rubriky bych dal úplně celé pryč, bylo by to klikatelné z menu
7.) Prokleté rolovací info, které z nějakého důvodu já mám rád a vedení ho nesnáší, byly by tam fotky členů a seznámení, o neziskovce, klidně i by tam roloval článek na IQE a Eslera a odkaz na právě probíhajíci turnaj a podobně. Využil bych našich nejsilnějších zbraní. Klidně ať je to pod novinkama, ale já bych to rád viděl jako první.
8.) Do horní lišty bych ještě vzložil "Merchandise", reklamní předměty a možnost si je objednat. Klidně i někam jinam, ale ať je to na hlavní stránce. Vůbec nevyužíváme potenciálu si toto objednat, pořád se to jen řeší na foru, které takovou návštěvnost nemá. Klidně bych tam i napsal, že objednávky budou vyřizovány jednou za x měsíců podle zájmu. Něco skladem už máme, něco ne. Ale od hrníčků, triček, propisek, otvíráku na pivo a podobně by jsme toho měli využít.

Proč ty změny? Mi prostě přijde, že když vlezu na tu stránku, tak vůbec nevím o co jde, čím se zabývá, kdo za tou stránkou stojí a ten příběh, proč naši členové počítají a co je k tomu motivuje a co motivovalo lidi ke vzniku týmu a proč i to vedení týmu počítá/počítalo. Dále tam kompletně chybí v tom O nás historie týmu. Nějaká chronologická posloupnost čára ------20xx-----20xx----- a k tomu jednou větou, vznik týmu, pořízení IQE, Cimrmana, týmových počítačů, uspořádání soutěže škol, výstava v Praze, pořízení harvesterů, které teď drtí všechno.

Čtu si teď v rubrice o historii týmu https://www.czechnationalteam.cz/conten ... ymu-cnt-22 https://www.czechnationalteam.cz/conten ... ymu-cnt-12 vytáhl bych z toho ty důležité údaje a zaměřil se opravdu na samotný vznik CNT a nejdůležitější události.

Mým osobním výtězstvím bude, když projde i jedna změna.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#327 Příspěvek od Dzordzik »

Až na rolovací bazmeky, které osobně vůbec nemusím se s tím dá určitě souhlasit a taky trošku zapůsobit na ego HW maniaků, hromada lidí si rádo otestuje stabilitu HW po přetaktování nebo poměří výkon svého HW oproti ostatním, hodně lidí se rádo vidí nahoře a pokud místo pouštění benchmarků spočítají něco pro vědu, tak jsem pro.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#328 Příspěvek od forest »

K samotnému radikálnímu návrhu na změny se nyní vyjadřovat nebudu. Současný stav je dlouhodobým procesem návrhů a jednání v předešlých letech. Aktuální finální podobu máme asi 1,5 roku. Nebráním se změnám, ale měly by být jednoznačně k lepšímu a měla by pro ně být vetšina aktivních členů týmu. Uvidím tedy, až dle názorů dalších členů, jaký si o tom udělám vlastní obrázek.
gigadisk píše: pon 01 říj, 2018 18:56 ......................a ještě bych tam vypsal co jste z těch peněz financovali a pěkně rok od roku ať je vidět co jste za ty prachy pořídili...................
Toto máme jistě dostatečně zpracované v podobě výročních zpráv již od roku 2008. Ty jsme vydávali již od založení občanského sdružení (nepovinně) a jako obecně prospěšná společnost máme dokonce vydávání každoroční výroční zprávy jako povinnost. Tu za rok 2017 jsme schválili předběžně již na jarním srazu a nyní na podzimním jsme uzavřeli i tu část účetní. Brzy ji tedy pošlu na krajský soud a bude i ta k prostudování. Jinak financování musíme účetně zpracovávat i podávat daňové přiznání. Na vše přísným okem dohlíží členové naší dozorčí rady 45cc
https://czechnationalteam.cz/?q=content/ke-stazeni
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=736262

Mimo to veškeré výdaje oznamujeme zde na fóru. Kdykoliv se může kdokoliv zeptat na podrobnosti, když nebude dané informace dostatečně chápat. Není na tom nic tajného. Jak jsem říkal již na srazu, chystám se například zveřejnit k aktuálnímu seznamu týmových strojů kompletní seznam všech dárců s konkrétní výší jejich daru v podobě celkové finanční hodnoty. Předcházela tomu nedávná aktualizace seznamu dárců financí i dárců HW od založení neziskovky.

Pokud vám nějaký výkaz co se týče financí společnosti chybí, tak prosím napište. Nebudu vytvářet určitě žádné finanční rozbory v čase jako v práci, ale upřesnění případných nejasností se věnovat v nějakém časovém rámci mohu. Nebo může kdokoliv nahlédnout přímo do účetnictví na srazu. Na každý poslední šanon beru sebou.

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#329 Příspěvek od Diego »

Zminim co nikoho asi nenapadlo a to zobrazeni na mobilnich zarizerich! U nas je to fakt des a optimalizace je leda na novem foru. Dneska vetsina lidi chodi na net z mobilu a google taky zvyhodnuje optimaluzovane stranky 45cc

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Vzhled a formát stránek

#330 Příspěvek od Meharts »

Diego píše: úte 02 říj, 2018 04:57 Zminim co nikoho asi nenapadlo a to zobrazeni na mobilnich zarizerich! U nas je to fakt des a optimalizace je leda na novem foru. Dneska vetsina lidi chodi na net z mobilu a google taky zvyhodnuje optimaluzovane stranky 45cc
???
Na hlavní stránce je Responzivní web design. Teď netuším v čem je problém. Mohl by jsi poslat třeba foto + zařízení na kterém to není v pořádku?

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Vzhled a formát stránek

#331 Příspěvek od Meharts »

gigadisk píše: pon 01 říj, 2018 18:56 Na srazu jsem se hádal ohledně webu CNT a protože mé komunikační schopnosti stojí za prd, tak jsem se fakt pokusil sesmolit v malování to jak si to představuji.

https://ibb.co/guXkwz

Nyní i mé zdůvodnění:
...

Mým osobním výtězstvím bude, když projde i jedna změna.
Gigáči :smt023

Všechno co říkáš, má hlavu a patu. A i když jsem spolutvůrce hlavního webu tak se změnám nebráním. Jen to musíme opravdu probrat ve vícero lidech neboť i celý koncept a vzhled hlavního webu nevznikl přes noc. Každý prvek na webu, vznikl za určitým úmyslem a předcházela mu dalekosáhlá debata, proč ano a proč tam kde je.

Jedna změna projde určitě a to i brzy. Je to ikona a prolink na náš instagram. Doufám, že tě to na chvíli než probereme zbytek tvých bodů uchlácholí. 45hh

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#332 Příspěvek od Diego »

Meharts píše: úte 02 říj, 2018 11:26
Diego píše: úte 02 říj, 2018 04:57 Zminim co nikoho asi nenapadlo a to zobrazeni na mobilnich zarizerich! U nas je to fakt des a optimalizace je leda na novem foru. Dneska vetsina lidi chodi na net z mobilu a google taky zvyhodnuje optimaluzovane stranky 45cc
???
Na hlavní stránce je Responzivní web design. Teď netuším v čem je problém. Mohl by jsi poslat třeba foto + zařízení na kterém to není v pořádku?
Tak hlavni stranka je OK. Ale dal uz ne.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#333 Příspěvek od forest »

Můžeš prosím dát odkaz na konkrétní stránku, popsat co se ti na ní nezamlouvá, co by bylo potřeba změnit a ideálně dát odkaz na fotku, jak to v tom mobilu vlastně vypadá? Určitě i napiš, co je to za model telefonu, operační systém a prohlížeč.

Pokud ale myslíš některou ze subdomén, tak tak hluboko náš redakční systém nesahá.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#334 Příspěvek od vkliber »

Ohledně vhledu:

Pokud chceme vrtat do vzhledu hlavních stránek, je třeba myslet v širších souvislostech, tak zde napíšů pár faktů a postřehů k debatě:

- vznikne úplně nový web na adrese pomozvede.cz, je to v řešení a nyní je to dočasně linkováno na stránky CNT

- nevím jak to máte vy (asi jsem již starší generace), ale pro mne je na webu důležitý obsah, tedy dokud se nedohodneme na obsahu, nemá smysl řešit vzhled. A pro názornost nevím kdo z vás zná či používá web Stack Overflow, ale když tam jako neználek skočíte, taky nebudete vůbec vědět která bije, a přitom to velice aktivně používá 10mil. lidí 45cc

- z gigadiskova návrhu cítím snahu prezentovat na webu primárně nás a upozadit to co děláme, což je podle mě špatně, ale třeba jsem to jen špatně pochopil ... byly by tam fotky členů - proboha proč :roll: ?



... je toho více, teď ale musím bežet a je mi líto to mazat a pak znovu psát ...
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#335 Příspěvek od Diego »

forest píše: stř 03 říj, 2018 20:35 Můžeš prosím dát odkaz na konkrétní stránku, popsat co se ti na ní nezamlouvá, co by bylo potřeba změnit a ideálně dát odkaz na fotku, jak to v tom mobilu vlastně vypadá? Určitě i napiš, co je to za model telefonu, operační systém a prohlížeč.

Pokud ale myslíš některou ze subdomén, tak tak hluboko náš redakční systém nesahá.
Na obrázku to tak nevypadá ale na telefonu to je dost malí.
Je to na stránce statistiky a projekty.

https://drive.google.com/file/d/15QN7Ra ... sp=sharing

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Vzhled a formát stránek

#336 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Zapni si v mobilu funkci zvětšit potažením dvouprstem nebo tak nějak. Mám 5'' mobil a i Seznam si musím zvetšit, abych mohl klikat je to prostě moc informací na tak malou plochu a jezdit prstem a posouvat si obraz není takový problém a to mám hodně špatnou motoriku rukou.

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#337 Příspěvek od Diego »

To jako zvetseni neni problem. Taky vetsinou koukam na sirku. Ale uz kuli verejnosti je to takovy neoptimalizovany na dnesni moderni dobu 22rrr

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#338 Příspěvek od vkliber »

Diego píše: pát 05 říj, 2018 04:46 ...
Ale uz kuli verejnosti je to takovy neoptimalizovany na dnesni moderni dobu 22rrr
Ano, domény statistiky a projekty mají neresponzivní web. Jsou taky už více než 10 let staré.

Nějaké návrhy?
Jak by to mělo vypadat?
Je tam na stránce poměrně hodně číslíček 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Vzhled a formát stránek

#339 Příspěvek od nenym »

Nebude to jednoduché. Můj pohled na věc - v naprosté většině web cnt zobrazuji na obrazovkách 2560 x 1440, takže mi současné rozvržení zcela vyhovuje. Když vycestuji mimo dosah svých strojů, mám k dispozici tablet, kde při zobrazení na šířku to ještě ujde, ale na výšku spíše nic, než moc. Jedna věc jsou stránky s převážně textovým obsahem (klasika zpravodajské portály), které lze přizpůsobit velikosti a poloze obrazovky snadno, jiná věc je zobrazení hory tabulek.
V prvé řadě bych se zabýval otázkou, kdo a proč se dívá na stránky statistik na mobilech na výšku, a kdo a proč se dívá na totéž na širokoúhlých monitorech, které jsou obvykle u výpočetních strojů. Nemám pocit, že je nutné být vždy moderní a jít s dobou (viz katastrofální móda flashů kdekoli a kdykoli), ale je vhodné poskytovat informace těm, kteří je potřebují v co nejpřístupnější formě. Představa, že stránky statistik se zúží na jeden sloupec a pro jejich shlédnutí na monitoru 2560 x 1440 budu odrolovávat 5 stránek ve mně nebudí žádné nadšení.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#340 Příspěvek od vkliber »

nenym píše: pát 05 říj, 2018 12:19...
Představa, že stránky statistik se zúží na jeden sloupec a pro jejich shlédnutí na monitoru 2560 x 1440 budu odrolovávat 5 stránek ve mně nebudí žádné nadšení.
Takhle to samozřejmě nedopadne 45hh . Lze ale generovat stránku podle toho na čem si danou stránku zrovna zobrazuješ. Je to lehce vyšší dívčí, ale není to problém. Na mobilu může stráka vypadat zcela jinak.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“