Ke stazeni

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

Ke stazeni

#1 Příspěvek od raduz »

Mozna to ma neaky duvod, ale proc je v sekci ke stazeni klient boincu verze 6.4.5 Windows 32-bit? Co koukam, tak posledni je 6.10.18...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#2 Příspěvek od forest »

Už jsem to zde vysvětloval mnohokrát, ale myslím že již pomalu je čas to změnit. Jelikož na to ale musí navázat aktualizace veškerých návodů na webu a subdoménách, bude ta změna trvat možná i několik měsíců. Tedy pokud to mám vše dělat jako vždy sám. Kdyby s tím chtěl někdo pomoct, dejte prosím vědět.

Pokud přehrajeme pouze verzi, nováčci z toho budou zmatení, protože jim to co si budou instalovat nebude sedět s žádným návodem a to by nebylo k žádnému užitku. Zkušenější počtáři vědí, kde si stáhnout aktuální verzi.

Prosím hlavně o návrh nejstabilnější verze z těch posledních vydaných. Aby ta aktualizace nenadělala více škody než užitku.

Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

Re: Ke stazeni

#3 Příspěvek od raduz »

Jasne - diky za odpoved. Ja to zacal zkoumat ted, protoze verze, ktera je nyni v sekci ke stazeni si naprosto nerozumi s novym antivirem od Symantecu, samovolny restart PC cca po 5 minutach - az jedne hodiny. Bojoval jsem s tim dlouho, v prohlizeci udalosti jen obecna chyba a nic k tomu, teprve po analyze minidumpu jsem zjistil, ze PC shazuje prave symantec, po dalsim laborovani a prehrani nejnovejsi verze boincu zatim vse bezi jak ma...
Bohuzel kvuli pracovnimu vytizeni a rodine nejsem schopen ti pomoct s predelanim nabidnout... nezlob se
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#4 Příspěvek od forest »

nenym píše:Jak píše Forest, je především problém s 6.10.x verzí BM. Pokud nemáš ATI kartu, couvni na 6.6.5, to je asi poslední stabilní verze pro více projektů, ale i ta vyžaduje občas vynulovat dluhy. Pokud nemáš žádnou GPU, tak je nejlepší kamenná skála 5.10.45, tato verze je zatím nepřekonaná a vysoce funkční, nepočítá však všechny projekty.
S ATI kartou je nutné jít na 6.10.18 (v žádném případě výše, to jsou nestabilní děsy) a v mnohaprojektovém provedení mít zásobu max 1 den, spíše však 0,5 dne a dost často nulovat dluhy všech projektů.
Dá se říct, že situace je špatná až zoufalá, vývojáři vypouštějí do éteru neustále horší a horší verze. Jsou i takové, které dokáží nepočítat ani na jednom jádru CPU a ani na jedné GPU a přitom mít připojených 10 CPU projektů a 3 GPU projekty (6.10.36 je jedna z nich). Na druhé straně, když už ten krám nějakou práci natáhne, tak core okamžitě propadá panice a skáče z jedné úlohy na druhou. David Anderson a jeho spolek se zkrátka a dobře snaží Boinc rozložit zevnitř tak, aby bez neustálého dohledu nepočítal pokud možno vůbec nic. Dělají si nekonečné problémy s naprosto odtažitými věcmi a praktické záležitosti opomíjí a ignorují - například idle CPU nebo GPU jím neříká vůbec nic, zato neustále "vylepšují" od základu zcestné algoritmy na určení toho, co se bude dít za 3 dny a zcela ignorují to, že momentálně se nepočítá vůbec nic. Praktické poznámky i důsledné rozbory velmi kvalitních testerů (Richard Haselgrove, Paul D. Buck) zcela opomíjí a ignorují a zabývají se svými akademickými ptákovinami.
Pokud se chcete pobavit, odebírejte mailing list alpha testerů.

@ Honza: já vím, že přeháním, ale jenom nepatrně a musíš uznat, že se to takto z vnějšku jeví. Cesta do pekel je dlážděna nejlepšími úmysly.
Právě s ohledem na tyto zjevné problémy se tedy ptám i ostatních, má smysl předělávat vše na webu na novější verzi než 6.4.5, kterou tam máme nyní a dávat je ke stažení? Já bych byl pro to, to nechat jak to je, jelikož zkušenější počtáři vědí kde si nové verze stahovat a nováčci budou takto mít sice tarší verzi bez podpory GPU výpočtů, ale stabilní verzi s podporou většiny projektů.

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ke stazeni

#5 Příspěvek od bundaboy »

No ale treba dneska jsem si chtel stahnout nejnovejsi x64 verzi a oficialni web jede tak silene pomalu, ze by se mi to tahalo 2 hodiny. Toz jsem sel sem a nasel jen ty praveke verze, coz me trosku prekvapilo... 33aaa

Nastesti kamarad Google pomohl a nasel ho i jinde. 45ff

Jinak co tak muzu rict, tak posledni verze 6.10.58 je hodne stabilni, vyzkouseno na desitkach pc a zadny problem. :smt023
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ke stazeni

#6 Příspěvek od nenym »

Jojo, 6.10.58 vypadá dokonce lépe, než 6.6.5 a možná předčí i 5.10.45. Dluhy jsem nenuloval ani nepamatuji, ale možná je to tím, že je nuluji pomocí featury v cc_config při restartu. Mám ale stroje, které jedou 14 dní bez restartu a ani s těmi nejsou problémy. Tuto verzi bych dal i k nám na web.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ke stazeni

#7 Příspěvek od vkliber »

Jojo, to by šlo, čas dozrál.

Jen tak mimo mísu, nevím jestli to o něčem vypovídá, ale postnu to tady aby to nezapadlo :

Kód: Vybrat vše

Verze BOINC                                  počet stažení
-------------------------------------------- -------------
BOINC 6.4.5 Windows 32-bit                   5844
BOINC 6.4.5 Windows 64-bit                   3196
BOINC 6.4.5 Linux 32-bit                     1857
BOINC 6.4.5 Linux 64-bit                     1563
BOINC 6.4.5 Linux older                      1306
BOINC 6.2.18 MAC (standard GUI)              1625
BOINC 6.2.18 MAC (Unix command-line version)  466
Boinc 6.2.19 Solaris/SPARC                   1981
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#8 Příspěvek od forest »

OK, tak se na to přepracování vrhnu, ale termín neslibuji. Nejde jen o verze ke stažení, ale k tomu přepracovat všechny návody na tu novou verzi a to je docela časově náročné.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#9 Příspěvek od forest »

V sekci ke stažení jsou již všechny aktuální verze. Už jsem aktualizoval i návod o instalaci a připojení k projektu. Další (a mnohem pracnější) bude aktualizace návodu s popisem BM.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#10 Příspěvek od forest »

Popis BOINC Managera je aktualizovaný 11mmm

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ke stazeni

#11 Příspěvek od petnek »

Dobrá práce :smt023
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#12 Příspěvek od forest »

Do sekce ke stažení jsem právě nahrál letáky astronomických projektů ve verzi A4 i A5: http://www.czechnationalteam.cz/download.php?sekce=7

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#13 Příspěvek od forest »

Aktualizoval jsem po delší době a několika výzvách tuto sekci našeho webu: https://czechnationalteam.cz/content/ke-staen

Doplnil jsem aktuální klienty BM, doplnil druhý testovací balíček od Honzy, odkaz na dokumenty CNT o.p.s. a promazal některé neaktuální soubory a odkazy.

Veškeré připomínky, nebo návrhy na změnu, pište prosím rovnou sem.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3247
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ke stazeni

#14 Příspěvek od Honza »

No, zase by to chtělo aktualizovat.
V létě byla vydána verze 7.20.2, je tam nejaktuálnější covidová verze 7.16 z léta 2020.

Chtěl jsem se podívat, jaké aplikace jsou pro jiné projekty.
Chválím ten koncept dotažení aktuálního info z projektu.

Ale rozdělení projektů na Alfa/Beta/Aktivitní je těžce dezinformační.
Asteroidi aktivní? No občas, asi jako fotovoltaika v tomto ročním období.
Cosmo jako alfa?
Milky jako Alfa?
GPUGrid alfa?
SETI aktivni? Ten je přeci vyklizený a mrtvý.
PrimeGrid beta? Za poslední léta není aktivnějšího a stabilnějšího projektu...

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3247
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ke stazeni

#15 Příspěvek od Honza »

Halo, budíček.

Proč tam není ani rok stará verze, když je od jara doporučovaná 7.22 a teď už je i 7.24 beta?

7.24.1
improve implementation of CPU throttling
the default value for the "suspend_if_no_recent_input" pref is 0, not 60
if sched request fails, show the scheduler URL (that might be the problem)
Show alert if idle time to resume computing is greater than idle time to suspend computing
ignore old prefs sent by projects or AM
avoid overscheduling CPUs in presence of MT jobs
Manager: computing prefs dialog bug
Manager: Add button in event log to display only alerts (errors)
Manager: Improve consistency of control labels and accelerators
Manager: Show native names for language options, and only those for which translations are available
Android: if suspend because of battery heat or charge, don't resume for at least 5 minutes.
Mac: Support Dark Mode in Advanced View
Mac: Add standard command-comma shortcut for Preferences menu item

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3247
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ke stazeni

#16 Příspěvek od Honza »

Verze 7.24.1 je venku jako ofiko doporučována.

Koukám, že budíček nezabral, občas se nestane nic měsíc, občas rok.
Tedy spíše pravidelně se nic nestane a občas se něco stane.
Připomíná mi to situaci v práci na jednom velkém projektu, kdy budíčky a varování na termíny nezabrali.
Už jsem se kvůli tomu přestal stresovat a netlačím to za ostatní dopředu.
Stejný přístup volím tady, tak pokud by byl dotaz proč změna, odpověď je tady.
Popravdě to dost unavuje, místo toho, aby to přinášelo radost a není to jen věc prázdninového provozu.
Bude to pro mě nejspíše i změna priorit...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#17 Příspěvek od forest »

Promiň Honzo, ale jednak prázdniny, začátek školního roku tří dětí, a také některé věci probírané na srazu mezi několika očima a ušima.

Máš pravdu v tom, že se to opakuje, ale i má výzva, že s tou prací kolem týmu a webu potřebuji pomoct. Mám na starosti web (kromě statistik) provoz a údržbu týmových strojů, papírování a účetnictví sdružení a do toho už dva roky tři děti prakticky ve výhradní péči. Do toho někdy musím také chodit do práce, spát a starat se o domácnos a dům.

Nemyslím to nijak špatně, pro tým udělám, co zvládnu, ale toho času mně na to opravdu poslední dobou moc nezbývá.
Moc si vážím toho, co pro tým a DC osvětu děláš. Jistě toho také nemáš málo, nechci to porovnávat. Jen prosím o trochu respektu a trpělivosti. Toto jsem popravdě nebral jako maximální prioritu. Tento týden to tam nahraji.

Určitě je Meharts schopný ti nastavit přístup do redakčního systému a můžeš tam ty klienty i testovací balíčky akualizovat, jsi pro? Vyhneme se těm prodlevám, na které poukazuješ se zveřejněním a zde to jen stačí oznámit, bez těch zbytečných narážek.

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Ke stazeni

#18 Příspěvek od Meharts »

Ehhh nějak jsem úplně vypustil sekci ke stažení ze své mysli. 33aaa
Dneska postahuji aplikace a aktualizuji informace. Dám si do kalendáře upozornění ať to můžu dělat pravidelně. 33aaa

Omlouvám se za komplikace :smt022

P.S doplněno a otestováno

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ke stazeni

#19 Příspěvek od forest »

Děkuji Mehartsi za pomoc a to doplnění 33iii

Bohužel ta poslední verze BM má mnoho změn, chtělo by to zároveň zaktualizovat návody na webu.
Pokud by kdokoliv s touto činností chtěl pomoct, tak není problém mu nastavit potřebné přístupy do redakčního systému. Pokusím se k tomu případně dostat postupně sám.

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“