Fórum CNT

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#61 Příspěvek od vkliber »

Janeklel píše:Hele, muzu se zeptat, jestli je na hlavni strane naseho fora nekde k nalezeni odkaz na "http://stats.czechnationalteam.cz/" ?? Nemel bych o tom ani potuchy ze to existuje kdybych se o tom na fotu nekde hluboko nedocetl :mrgreen: Asi jsem si toho jen na main strane nevsiml... potom by to chtelo zvyraznit :smt005
Na hlavní stránce fóra není, ale na hlavní stránce týmu ano : http://www.czechnationalteam.cz/ je to ten červený odkaz Statistiky a podpisy CNT
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Janeklel
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 24 led, 2008 17:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#62 Příspěvek od Janeklel »

Hmm retardovanej nejsu, takze potom uz nechapu ze sem si toho nevsiml...? :D To snad ani neni pravda.. Uz mlcim :smt003

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#63 Příspěvek od forest »

Tak jsem alespoň trochu obnovil sekci s Orbitem a naházel jsem tam vše co jsem považoval za důležité.

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

Re: Rekonstrukce fóra

#64 Příspěvek od Prazdroj »

Indy píše:V poslední době bývám dost často mimo svůj komp, kde mám oblíbené stránky. Takže když se chci mrknout někde v interfernet kavárně na naše stránky, tak po psaní 17 znakového názvu do www řádku, mi prsty přestávají sloužit, nehledě na to, že vždy je tam chyba. Šlo by to udělat tak, jak to má "Svět hardware" nebo "Czech computer" kteří používají aliasy http://www.shw.cz respektive http://www.czc.cz. U nás bych to viděl na http://www.cnt.cz.
Nevím, co mají v inet kavárnách za prohlížeče, ale já používám FF a v něm stačí do adresního řádku zadat cnt a najede mi http://www.czechnationalteam.cz/. Google má prostě na první místě při hledání "cnt" stránky CNT. Možná to tak dělá i česká Opera. Mám k dispozici jen anglickou a v ní to přesměruje na nějaké nesmyslné zahraniční stránky.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#65 Příspěvek od vkliber »

Prazdroj píše:Nevím, co mají v inet kavárnách za prohlížeče, ale já používám FF a v něm stačí do adresního řádku zadat cnt a najede mi http://www.czechnationalteam.cz/. Google má prostě na první místě při hledání "cnt" stránky CNT. Možná to tak dělá i česká Opera. Mám k dispozici jen anglickou a v ní to přesměruje na nějaké nesmyslné zahraniční stránky.
Tak to máš zřejmě nějak nastaveno, protože správně při zápisu cnt do adresního řádku prohlížeče by měl automaticky skočit na http://www.cnt.cz :idea: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#66 Příspěvek od Prazdroj »

Mám pocit, že Firefox už od verze 2 má adresní řádek propojený s Googlem a pokud napíšeš část adresy, on ji doplní podle vyhledávače, co má na prvním místě. Kdyby na cnt.cz existovala nějaká stránka, objevila by se, ale jelikož se asi na stránkách Czechnationalteam.cz objevuje hodněkrát CNT, zobrazuje stránky týmu. Si zkus na Googlu nechat vyhledat cnt a uvidíš, že na prvním místě jsou stránky týmu. Nic jsem v nastavení FF neměnil a divil bych se, kdyby to dělalo jen mně.

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Rekonstrukce fóra

#67 Příspěvek od Zelvuska »

Jj...ma pravdu, ve vsem. Me to FF taky dela, jda se nastavit i aby doplnoval adresu, ale pokud ne, tak si vysledek vygoogli a pokud je jednoznacny, tak tam prejde.

Uživatelský avatar
Drago
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 156
Registrován: ned 06 led, 2008 20:42
rok narození: 18 črc 1983
Bydliště: Trebon, Tyn n. Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#68 Příspěvek od Drago »

Tak me to FF hodi na "http://cnt/" coz samozrejme neexistuje... mam verzi 2.0.0.11 CZ v deaultu.
Jinak v Opere to jde pokud se do radku napise "g cnt"
Obrázek Obrázek R.I.P. IQE
Muž tvoří a vychovává svět. Muže však vychovává žena.
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-MIGUEL DE CERVANTES y SAAVEDRA

Intel i7 920 @3,2GHz * 6GB DDR3 @1600MHz * Gigabyte EX58-UD5 * NVidia GTX 285OC2 1024MB @691/2592/1566MHz * RAID0 4.2TB * Seasonic M12-700 700W * Win 7 x64 Build 7600 RTM
(-: ɐqɯɐɹɐʞ ɾɐ

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Rekonstrukce fóra

#69 Příspěvek od Zelvuska »

Ja vim, ze sem s tim otravnej, ale ja si nemuzu pomoct, tam mi to Foreste odpust :) Zase si asi spatne nastavil prava u nove vytvorene sekce (Mind modeling), protoze se tam nemuzu dostat, pokud to teda nebyl ucel :)
Jo a taky neni v seznamu sekce biologie...

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#70 Příspěvek od Kyong »

Tak jsem to opravil. Opravil jsem práva, zařadil abecedně a už se zobrazuje v seznamu sekce.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#71 Příspěvek od forest »

Zelvuska píše:Ja vim, ze sem s tim otravnej, ale ja si nemuzu pomoct, tam mi to Foreste odpust :) Zase si asi spatne nastavil prava u nove vytvorene sekce (Mind modeling), protoze se tam nemuzu dostat, pokud to teda nebyl ucel :)
Jo a taky neni v seznamu sekce biologie...
Se omlouvám, jsem si myslel že tentokrát to konečně klapne jak má a zase nic :?
Však já se to jednou naučím, nějak mně to připadá v tom novém phpBB3 trochu moc složité.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#72 Příspěvek od Kyong »

Mi sice taky, ale zase je o dost více možností. Však to stačí párkrát nastavit dobře a pak už se to zapamatuje bez problémů, jak na to. :-)
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
Dugi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 364
Registrován: čtv 05 črc, 2007 14:16
rok narození: 16 bře 1987
ID CNT statistics: 6455
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#73 Příspěvek od Dugi »

Napadla mě taková drobná "pitomost". Týká se to těch obrázků u každýho uživatele, který vyjadřujou aktivitu pisatele. Myslím, že na fóru, které se týká BOINCu, by mohlo být něco jiného než hlavy mimozemšťanů. Mohly by se místo nich použít taková ta malá loga BOINCu. A admini by je mohli mít třeba zlatě orámované.

Jak říkám, je to nepodstatný detail, ale kdyby se uskutečnil tak by to přispělo takové útulnosti našeho fóra. A ten grafický návrh co jsem podal můžete taky pozměnit. Loga BOINCu bly to první co mě napadlo. Třeba někdo jiný vymyslí něco výstižnějšího. :wink:
Obrázek

Moje malé diskusní fórum o kosmonautice - https://vesmir.thos.cz

Na čem počítám:
Falcon - noteboook Samsung R530 - Pentium Dual Core 2.1 GHz, 3 GB RAM

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#74 Příspěvek od forest »

Ty současné obrázky v hodnocení, byly prvním návrhem co se odsouhlasil při založení fóra, takže změna je jistě možná.
Jelikož nejsme ovšem tým pouze BOINC systému, tak logo BOINC bych tam také nedával.
Nápadům se meze nekladou, takže navrhujte a pak něco vybereme. Kdysi jsem navrhoval ikonky počítačů, ale ti mimozemšťani je převálcovali.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#75 Příspěvek od vkliber »

Mi se ty hlavy líbí.
Mimochodem jak víte že to jsou mimozemšťani, von už někdo nějakého viděl, já tedy ne :mrgreen: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
merlin
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 457
Registrován: čtv 07 pro, 2006 08:34

Re: Rekonstrukce fóra

#76 Příspěvek od merlin »

Tak nevím, jestli to nebude OT... Našel jsem úžasného smajlíka, tak ho šoupnu do přílohy :mrgreen:Tady je - aktuálně spíše k tématu hodnota kreditu na QMC
161.gif
"Investujte Vaše kredity ve Space Family Bank - bohatě Vám je zúročíme, lenoši :D"

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Rekonstrukce fóra

#77 Příspěvek od Pepino65 »

merlin píše:Tak nevím, jestli to nebude OT... Našel jsem úžasného smajlíka, tak ho šoupnu do přílohy :mrgreen:Tady je - aktuálně spíše k tématu hodnota kreditu na QMC
161.gif
Pěkné, konečně vidím výsledky práce Poslanecké sněmovny hnědé na bílém. Další pěkné, které chybí ve zdejší galerii:ObrázekObrázek

Jinak je to samozřejmě OT.
Obrázek

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce fóra

#78 Příspěvek od KPX »

vkliber píše:Mi se ty hlavy líbí.
Mimochodem jak víte že to jsou mimozemšťani, von už někdo nějakého viděl, já tedy ne :mrgreen: .
Ja bych taky nechal ty mimozemstany, maji dokonaly a jednoduchy design a jsou si navic docela podobni, uplne jako zivi. :-) Jen bych je asi udelal vsechny zelene, ti sedivi jsou nudni.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#79 Příspěvek od forest »

Přemýšlel jsem čím z těch všech věcí co se probíraly na srazu začít a jelikož některé věci je třeba doladit než budou prezentovány, tak začnu zde.
Na srazu se dost mluvilo a možnostech jak fórum udělat přehlednější, k nováčkům vstřícnější a méně náročné na čas pro lidi, kteří si čtou jen něco a tak by se nekoukali do témat, které by jim jasně už dle názvu řekli že je to něco co je nezajímá.

Nuže návrhy jsem ještě trochu promyslel a předkládám následující návrh do veřejné debaty:
1. sekci každého projektu rozdělit na 4 hlavní vlákna, která budou jako důležitá nad čarou a tedy výrazně odlišena od ostatních.
- Základní informace o projektu. Zde bude souhrn všech úvodních a nových informací o projektu jako takovém, tedy o jeho zaměření, o tom kdo za ním stojí, co se chystá .....
- Aplikace. Zde budou informace pouze o aplikacích, tedy nové verze, co je v nich nového, problémy, plánované vydání nových verzí, či stejných verzí na další platformy.
- Výpadky a plánované odstávky. Nedostupnost serverů, webu, výpadky scheduleru, plánovaná údržba atd.
- Výsledky projeku. Často požadované informace, které často zaniknou ve spleti ostatních příspěvků. Takto by byly vždy dané výsledky u daného projektu a mohl by se z toho třeba jednou za čas udělat výcuc do článku, nebo samostatné sekce fóra.

Tímto rozdělení může prakticky úplně zmizet vlákno o aktuálním stavu, protože další témata už by měla být spíše o konkrétním problému, o jeho řešení a po vyřešení se může přesunout po čase do koše.
Jednoznačná myšlenka je přehlednost na prvním místě. Kdokoliv si klikne na projekt, vždy se mu zobrazí stejná struktůra a může si kliknout na to, co ho zajímá a nebude procházet několik stránek příspěvků, které se týkají všeho dohromady. Zároveň noví čitatelé se nebudou muset prohrabovat příspěvky o problémech které byly o dvě stránky dál vyřešené a jsou již neaktuální, číst o výpadcích, aplikacích atd., když je zajímá jen to co se týká projektu, poslední aplikace a toho, jaký měl projekt dosud výsledky. Tímto by mělo být mnohem snadnější zapojení nových lidí do fóra a mnohem menší časová náročnost na čtení, jelikož málo kdo si bude číst všechno a každý si bude moct vybrat již z názvů témat jednoznačně na co klikne a s čím se nechce zdržovat.
Všem nám je jasné že to zabere spoustu času, hlavně některé projekty. Budou se muset stávající příspěvky rozdělit do daných sekcí, k tomu udělat ta jednotná struktůra a to vše bez chyb, aby nedošlo ke ztrátě některých z nich.

2. Prosba směřovaná ke všem pisatelům :idea: V rámci možností piště v každém příspěvku o jedné věci. Raději napište tři příspěvky po sobě (každý do vlákna kam patří), než jeden a v něm o třech různých věcech, které se třeba ani netýkají dané sekce. Takovýto příspěvek je totiž následně nemoderovatelný a jeho zařazení a reakce na něj povedou od doby roztřídění k přesunutí do samostatného vlákna, kde se v tom mixu bude pokračovat a pak se to ukončí. Po ukončení poputuje do koše. Pokud má být fórum přehledné, je třeba přístupu každého z nás, jinak to asi nepůjde. Chápu že myšlenky jdou někdy sami za sebou a tak je člověk píše, ale dá se to potom jistě zredukovat a rozdělit kam co patří. Vám to dá jen o trochu práce navíc, ale spoustě lidí to práci a čas ušetří.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#80 Příspěvek od forest »

Chtěl bych všem oznámit, že dnešním dnem začíná akce:
Velká rekonstrukce fóra

Bude se týkat jak jsem již naznačil dříve všech projektů na fóru, které budou rekonstruovány následujícím způsobem:

Projekty budou rozdělené na tyto 4 základní sekce, které budou odsazené nad čarou jako oznámení
- Základní informace o projektu. Zde bude souhrn všech úvodních a nových informací o projektu jako takovém, tedy o jeho zaměření, o tom kdo za ním stojí, co se chystá .....
- Aplikace. Zde budou informace pouze o aplikacích, tedy nové verze, co je v nich nového, problémy, plánované vydání nových verzí, či stejných verzí na další platformy.
- Výpadky a plánované odstávky. Nedostupnost serverů, webu, výpadky scheduleru, plánovaná údržba atd.
- Výsledky projeku. Často požadované informace, které často zaniknou ve spleti ostatních příspěvků.

Pokud do daných sekcí nebude nyní co dát, tak i tak dojde k založení všech témat a napíše se tam jen:
Sem můžete psát své příspěvky k tématu.

Ostatní příspěvky budou roztříděny a pojmenovány témata dle vlastního uvážení daného moderátora, aby bylo z názvu patrné o čem se tam debatuje a přidělí se jim případně nějakou důležitost. To co zbyde v tématu které je nyní nazvané jen jménem projektu (třeba BOINC / NCSSM Grid Computing Project), nebo je vedeno jako aktuální stav, tak bude přejmenováno na Ostatní diskuse týkající se projektu

Tato rekonstrukce může místy nyní přetrnout nějakou starší debatu, ale na druhou stranu by mělo být velkým přínosem pro přehlednost na našem fóru a každý pak najde u každého projektu hned to co skutečně hledá a nebude prolézat několik stran příspěvků mix debat, kde nakonec ani nenajde žádný příspěvek o tom co hledá, třeba výsledky projektu, základní informace ....

Pokud bude u projektu cokoliv, co se netýká daného projektu, tak to bude přesunuto do patřičné sekce. To co bude úplně na vyhození, se přesune do koše. Nakonci rekonstrukce se otevře opět debata o věcech v koši, co z toho zachovat a kam přesunout než se to smaže.


Vše bylo otestováno jak zde, tak na testovacím fóru a tuto práci zvládají na jedničku i noví moderátoři, takže nic nebrání tomu, se do toho vrhnout.

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“