Vzhled a formát stránek

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět

Jaký je váš názor, na nový vzhled a funkce webu?

Je to SUPER !
1
8%
Velká změna k lepšímu
8
67%
Je mně to jedno
1
8%
Zdá se mně to horší, než to bylo
1
8%
Co jste to v tom Brušperku o víkendu hulili?
1
8%
 
Celkem hlasů: 12

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#241 Příspěvek od Don »

ten navrh je opravdu povedeny. je zajimavy, jednoduchy a prehledny. dobre se v nem orientuje.
slogany a hesla v rohu jsou vyborna vec. kontakty muzou byt nekde v kontaktech ;)
chvalim, je to opravdu pekne. 33iii
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#242 Příspěvek od KenR »

Tak jsem po chvilkach zacal prevadet nakresy do nejaky hrubsi podoby.
http://stats.kliber.cz/web1.html
Upravil jsem barvu pozadí a zaoblil hrany a přidal stíny. v IE se to zatím moc nesype (ale už jsem musel trochu optimalizovat pro ie6), ale žadný IE neumí css3, takže v IE žádné hrany ani stíny - stejně tak v nějakých starších verzích FF (myslímže 3,5 a nižší) a Opery (asi verze 9 a starší, v operách se moc nevyznám). Jiank Chrome = Safari jsou v pohodě. No ale jak sem říkal, týká se to jen drobných efektů, web je jinak plně funkční i bez toho.
Validace zatím v pohodě ( http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0 ) Pokud ale bude potom s hutnějším kódem problém, na validaci bych se vykašlal.
Horní logo je pořád takové niijaké, zatím jsem ho nepřekresloval, ale mám v plánu to udělat, takže potom bude s tím pozadím přesně sedět do toho designu.


Co se týče toho návrhu, takhle nějak bych si představoval hlavní stránku, pokud nebudou nějaké namítky, pustil bych se do verze pro subdomény.
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#243 Příspěvek od petnek »

33iii Vynikající, na tyto stránky bych chodil rád, líbí se mi :).

Jen mě napadá, zmenšit výšku pruhu s tlačítky do podstránek (pod hlavičkou). Velikost písma bych ale nechal.
Obrázek

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#244 Příspěvek od KenR »

Ještě jsem to upravil a přidal menu do levého panelu. Jak jsem se o tom bavili - v horním menu důležité položky / odkazy na subdomény, a pak v každé subdoméně extra menu pro další věci.
A co se týče zjednodušení, jak jsme se o tom bavili, registrace v horním menu může být trochu zavádějící, hodil bych to do toho vedlejšího menu (jako registrace čtenáře). A taky Ke stažení coby odkaz na download sekci na CNT a do horního menu nechat položku stáhnout ale odkázat ji přimo na downlaod managera.
A možná by se hodilo nějaké zjednodušení pro nově příchozí, velké tlačítko nad menu, které by odkazovalo na na článek kde by bylo stručně popsáno co je cnt, boinc, projekty, jak s tím začít, co stáhnout jak se do čeho registrovat, orientace na cnt webu (když nad tím tak přemýšlím, nějaký manuál k celému webu i se subdoménama by se hodil), a o ptp na facebooku atd... nevím jestli takový článek je, ale určitě by se hodil, a dát ho viditelně najevo.
Do toho článku bych se klidně pustil i já (nebo alespoň do ptp článku - protože jsem na tom začínal a vkliber mi pak pomohl to převést pod cnt).

Myslím, že fool-proof přístup je hodně důležitý, dokážu si představit spoustu mých známých, kteří by přišli na takový web a nevěděli by co a jak. Zdá se mi že tak jak je web a články udělanýý teď, tak se víceméně počítá spíš s aktivními členy, než že by se snažil rekrutovat nové členy ve stylu user-friendly.

PS: adresa pořád stejná - http://stats.kliber.cz/web1.html
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Vzhled a formát stránek

#245 Příspěvek od Meharts »

Je to naprosto úchvatné a moc se mi to líbí čisté a svěží doufám, že to vyjde a budeme mít takovéto stránky

KenR smekám a děkuji

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#246 Příspěvek od forest »

KenR píše: A možná by se hodilo nějaké zjednodušení pro nově příchozí, velké tlačítko nad menu, které by odkazovalo na na článek kde by bylo stručně popsáno co je cnt, boinc, projekty, jak s tím začít, co stáhnout jak se do čeho registrovat, orientace na cnt webu (když nad tím tak přemýšlím, nějaký manuál k celému webu i se subdoménama by se hodil), a o ptp na facebooku atd... nevím jestli takový článek je, ale určitě by se hodil, a dát ho viditelně najevo.
Do toho článku bych se klidně pustil i já (nebo alespoň do ptp článku - protože jsem na tom začínal a vkliber mi pak pomohl to převést pod cnt).

Myslím, že fool-proof přístup je hodně důležitý, dokážu si představit spoustu mých známých, kteří by přišli na takový web a nevěděli by co a jak. Zdá se mi že tak jak je web a články udělanýý teď, tak se víceméně počítá spíš s aktivními členy, než že by se snažil rekrutovat nové členy ve stylu user-friendly.
Zatím se mně to moc zamlouvá. Něco podobného co popisuješ jsem chtěl navrhnout na dalším srazu, jen jsem měl v hlavně něco jako postupný soupis nejčastějších otázek, které takového nového člověka asi tak napadají a k tomu krátké výstižné odpovědi, odkazující na místo se širším popisem / návodem. Nemuselo by to tím pádem být vůbec rozsáhlé a na hlavní stránce by bylo velké klikátko s názvem "jsem tu poprvé", díky kterému by se každý nováček nasměroval na místo tohoto průvodce.

Budu moc rád, když to nebudu muset vytvářet já, protože by se mně to hodně těžko tvořilo. Byl jsem u zrodu součaného webu, předešlého i našeho prvního a prostě už se moc nedokážu vcítit do té role nového návštěvníka. O tom vypovídá i tvé konstatosvání, že současný web je pro aktivní členy. Záměr současn koncepce byl ale přesně opačný - byl dělán hlavně pro nováčky, jelikož aktivní členové ví přesně kde co mají hledat. Rád s tím ale jakkoliv pomůžu dle časových možností.

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#247 Příspěvek od KenR »

Díky, Dobře, rád teda napíšu takový nějaký článek, myslím, že bych se do role nově příchozího dokázel vcítit a tak si dokážu představit co by tam mělo být. Nejdřív ale asi dodělám design.
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#248 Příspěvek od vkliber »

Graficky velice zajímavé a čisté.

Jedna výhrada a dost zásadní : kombinace patkového písma (v nadpisech) a nepatkového (v textu) ... EEE ... pro mne velice kazí celkový dojem. Nechme patkové písmo novinám a tištěnému textu 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#249 Příspěvek od KenR »

Oooh, po těch odmítlých designem mi nech alespoň ten patkový font 33aaa . Ten tomu dává šmrnc a vůbec si to bez toho nedokážu představit :smt017
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Vzhled a formát stránek

#250 Příspěvek od Zík »

Zaoblení a stíny - pěkné :smt038, schválně sem se podíval i v IE a jeho uživatelé budou přicházet o mnohé..můžeš dát pro ně dole malinkatou poznámku, že jestli chtějí uzřít web v plné kráse, tak ať zkusí jiný prohlížeč 45bb

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#251 Příspěvek od KenR »

koukni do kódu, už to tam je, ale zatím schované - dělám to u každeho webu.
U webu o vojenské hře to bylo něco ve smyslu - vojáku ,tato stránka byla napadena starým a nebezpečným nepřítelským prohlížečem IE.., a už nevim jak to pokračovalo.

EDIT: :D už ani nevim jak jsem to tehdy moh tak blbě napsat - http://badcompany2.uzone.cz/ funguje v jakémkoli ie, zkus
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Vzhled a formát stránek

#252 Příspěvek od Zík »

KenR píše:U webu o vojenské hře to bylo něco ve smyslu - vojáku ,tato stránka byla napadena starým a nebezpečným nepřítelským prohlížečem IE..,
dobrý, vtipné a výstižné 45hh nejen Firefox je moderní, mávám ti z Opery 45nn 45hh

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#253 Příspěvek od KenR »

:D dobre ti tak 45hh :D tos vsechno je lepsi nez ie, ale mam rad firefox a miluju beta 4. a mam tady hafo pluginu bez kterych bych se pri tvorbe webu neobesel takze pro me jasna volba :)
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Vzhled a formát stránek

#254 Příspěvek od Zík »

Firefox jako hlavní prohlížeč sem používal několik let, teď ho mám jen kvůli pluginům a také z nostalgie, škoda že, zrobustněním zpomalil, ale zas na druhou stranu přineslo to výhody pro vývojáře, pro klasické brouzdání sem si momentálně zvykl na Operu (beta 4 mi připomíná hodně Operu, ikdyž ta zas převzala design od Chrome, IE9 bude na tom podobně - nakonec všechny směrují k jednoduchosti..)

Ale už asi začínáme být trochu OT 33aaa

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#255 Příspěvek od forest »

Co mně oproti současnému webu schází, jsou ty ikony sekcí. Bez nich je to takový suchý jednolitý text. Ty ikony by to oživily.

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#256 Příspěvek od KenR »

no s těma ikonama ještě něco vymyslím.
Tady mám nějaký náčrt statistik, ale protože je defacto každá sekce jiná, bylo by to hafo zbytečné práce navíc, takže začnu design zrovna nahazovat a design každé sekce se udělá až se k němu dostanu.
http://stats.kliber.cz/web2.html

Zik: njn, jak říkáš, firefox je robustní a pomalý, i když se pořád chvástají že je nejrychlejší... nevím jak to měří, ale mě to tak nepřipadá, ale FF4 je super. Už dlouho jsem chtěl abx ff vypadal jako chrome nebo nová opera, a ff4 už tak vypadá a je zas rychlejší, takže paráda.
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Vzhled a formát stránek

#257 Příspěvek od krahulik »

Davam podnet :idea:
Kdyz uz sdruzeni ma partnery, nebylo by vhodnejsi tyto partnery (WCG, CAS,..) "odlisit" od spratelenych webu?
Partneri maji obvykle takovy prostor na webu, asi jako ten ktery ted je v podobe linku na socialni site.

Nevim v jake fazi je letak ci jiny propagacni material, uvedeni partneru i tam by nebylo proti nicemu ;)
Obrázek

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#258 Příspěvek od KenR »

Tak, dobře sis to načasoval, zrovna jsem dodělal jednu velkou práci, která mi stála v cestě a pouštím se zase zpátky do cnt webu. O těch partnerech - Není problém vytvořit další okno a tam nacpat méně důležité spřátelené weby, nebo je hodit do nějakého článku / stránky s odkazy na spřátelné weby.
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#259 Příspěvek od forest »

Podnět je to dobrý, ale na letákách pro ta loga nemohu najít vhodné místo. Měl by u toho totiž být i nějaký popis proč tam ta loga jsou a to prostě není kam nacpat.

Se zvýrazněním na webu souhlasím :smt045

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#260 Příspěvek od KenR »

tak jsem víceméně po cholných chvílích dodělával detaily a stats doména je teď už nastylovaná. Prohlédnout a otestovat si to můžete zde http://stats.kliber.cz/. Na první pohled je to předesignované, ale to je opravdu jen zdání. Většina obsahu se generuje podle šablony (v databázi) do souboru který se pak zobrazí na stránkách. Vytvářet extra databázi pro testovací web je zbytečné, takže tohle je jen statická, nefunkční kopie statistik s vygenerovanými soubory z nichž pár upravím podle designu - aby pak vkliber věděl jak to má vypadat, až bude upravovat ty db šablony. A protože je tam spousta (téměř) identických tabulek tak třeba CNT BOINC CUP na úvodní stránce není přestylovaný.
Zjednodušeně řečeno - tiskárna vytiskne sto papírů a podle nového designu, mají být nadpisy zelené, takže vezmu jeden papír, zeleně zvýrazním nadpis a dám to vkliberovi aby ve wordu obarvil nadpisy na zeleno - není potřeba takhle zvýrazňovat nadpisy na všech 100 papírech.
BTW: zapoměl jsem zvýrazňování řádků tabulek po najetí ten danný řádek - ještě doplním.

Ale nebojte testování budete mít vícnež dost až se to bude nahazovat. Kromě těch statických věcí a článků což může dělat já, pak vkliber bude muset předělat šablony v databázi, což není hned, takže myslím že první týden-dva při nahazování bude takový beta provoz kdy se vše bude zprovozňovat a likvidovat nastalé chyby a problémy.

No jinak, přibylo a změnilo se tady pár věcí, ohledně zjednodušení zmíním ze jména v tabulkách jsou teď odkazy - místo nějakých mini obrázků na druhé straně tabulky (jo, ale tam je kde odkazů potřeba víc se tomu vyhnout nedá), pak je tam "omezovač" šírky takového jména. Ve starém designu máte po určitém počtu znaků utrum a tři tečky, v novém designu se ten název pomocí css ořízne.
A padl návrh udělat lištičku, přilepenou na spodní část stránky (při scrollování) - pro představu http://www.wpbeginner.com/
Dalo by se to použít pro ministatistiky, třčeba aktuální počet osobních kreditů, kreditů týmu, nebo třeba zobrazovat nějaké novinky, nebo jiný obsah... atd... to bych spíš něchal na vás, jestli něco takového chcete a co byste v tom chtěli.

Co se týče ostatních domén... tady už to nebude tak horké a půjde to rychleji. Není tam tolik obsahu s db šablonami a odladěný základ pro funkční web už je, takže pro další domény se bude css předělávat už jen minimálně. teď začnu dělat na projektové doméně, pak na hlavním webu (to už pak bude hračka) a dodatečně bych jen lehce navodil design u fóra a galerie...
Jakkoliv pomalu na tom dělám, chtěl bych to zprovoznit do půlky prosince.

Tak to je odemě zatím zas na nějakou dobu vše...

EDIT: http://oi51.tinypic.com/256zok5.jpg
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“