Jsme ve vesmiru opravdu sami?

Diskuse o jiných vědeckých tématech, než jsou ty spojené s DC projekty.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#1 Příspěvek od vkliber »

Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Marsu byl život.

#2 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Nevyzera to velmi presvedcivo. Kazdopadne, jeden vedecky team nerobi vedu - kym to nepotvrdia ine teamy, tak zaverom nemozno verit - v tom spociva zaklad vedy (opakovatelnost experimentu/testu/zaveru).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Marsu byl život.

#3 Příspěvek od vkliber »

Pro mne je na tom zajímavá spíše ta teoretická rovina (je jedno jestli jde o život na marsu) : nějaký vědecký tým udělá měření, pokusy (se stávající měřící technikou), vysloví hypotézy, závěry a ostatní vědecká obec to přijme kladně a výsledkem je jistá všeobecně uznávaná teorie. Následně po několika letech (po relativně krátké době, kratší než lidský produktivní věk), udělá jiný tým stejná měření pomocí nejnovějších technologií a ejhle ... všechno je jinak ... zpět na stromy (s nadsázkou ;-) ).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Marsu byl život.

#4 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

No, situacia ktoru popisujes nie je az tak zriedkava vo vyskume (kedze ide o vyplnovanie bielych miest na mape znalosti ludstva).

Neviem vsak, preco ta tato uvaha napadla v suvislosti s meteoritom ALH. Ten nikdy nebol vseobecne akceptovany ako dokaz zivota, bolo to par vedcov co to tvrdilo, ostatni to neakceptovali lebo sa nasli aj ine vysvetlenia, no a teraz urobili novy experiment a tvrdia zas to iste - a treba pockat co na to zvysok vedeckej obce, ci najdu opat aj ine vysvetlenie ako zivot alebo nie. V tomto pripade je to korektny a standardny postup vyvoja vedy a znalosti, jediny rozdiel je v tom, ze tato tema je zaujima a je teda medializovana - ale to iste sa deje aj v inych oblastiach fyziky.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Marsu byl život.

#5 Příspěvek od petnek »

Nevím jestli se tohle týká přesně marsu, ale nechci zakládat nové vlákno...

Máme důkaz o existenci mimozemského života, oznámil vědec NASA

To byla doba... 45kk 33iii 33zzz
Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Na Marsu byl život.

#6 Příspěvek od Frenk »

Mozna bychom mohly vlakno malinko prejmenovat na Jsme ve vesmiru opravdu sami? na tohle tema se da hodne diskutovat 51fff . A posledni dobou prichazeji na svet zajimave zpravy co se tohoto tematu tyka, ne jen fosilie bakterii puvodem asi nepozemskym :?:
Pridam se, taky s malym prispevkem. Doporučuju shlédnout až do konce, dost dobrý materiál k popřemýšlení a k nahlédnutí na věci z jiného úhlu. Pohodlně se posaďte,
poleze vám mráz po zádech 33ooo http://www.youtube.com/watch?v=IdwDizEz ... r_embedded
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#7 Příspěvek od petnek »

33ooo 47yy 45aa :smt119 :smt104 :smt103 33jjj ... 44aaa
Velice příhodní smajlíci. O té vyslané zprávě jsem věděl, ale že byla i v obilí a prakticky říká, jak jsou na tom oni (a to už píšu schválně bez uvozovek), to jsem nevěděl. Nechápu jak může mít někdo pochyby o tom, že nejsme ve vesmíru sami. A podle toho varování přeloženého z disku vedle "fotky" opět v obilí se dá soudit, že jsou minimálně 2 mimozemské civilizace... Jsem naprosto fascinován...
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#8 Příspěvek od hanbanaroda »

Mně to spíš vyznělo jako že se máme vyvarovat těch, co dělají kruhy v obilí a že si máme raději rozšířit obzory. Prostě inteligentní vtípek namířený na konspirátory takovým způsobem, aby tomu věřili 33iii Kdyby UFOni chtěli, tak se s námi kontaktovali už dávno, a jestli se jedná jenom vtípky nějakých emzáckých puberťáků, tak se tím stejně odmítám zabývat 45hh

petnek: No, před čtyřmi sty lety zase nikdo nechápal, jak může mít někdo pochyby o tom, že existuje Bůh, před dvěma tisíci bohové a duchové a kdo ví co ještě předtím. Raději bych to nehrotil 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#9 Příspěvek od petnek »

UFO Sighting Jerusalem a druhá verze zde. Natočeno ode dvou lidí nezávisle na sobě? Zajímavé :). Ty červená světla na obloze jsou také zajímavá.

A pánové, něco podobného jsem zažil i já sám na vlastní oči. V loni v létě jsem šel s přítelkyní z nedalekého městečka v noci domů (už nejel žádný bus). Byli jsme na kopci mezi poli, na silnici, kolem nás bylo jen pole a silnice. Z ničeho nic se zablesklo, ale opravdu velmi silně. Teplotu toho světla bych přirovnal k blesku fotoaparátu (takhle bílé), nicméně bylo zajímavé, že to světlo přišlo shora, protože na zlomek sekundy, než jsme byli tím světlem naprosto oslněni byl vidět stín stromu přesně pod ním. Oslnění trvalo zhruba 3 sekundy, nic jsme neviděli, jako by nám někdo blesknul externím bleskem foťáku přímo do očí. Osvětlilo to radius zhruba 20m, aspoň co jsme viděli. Docela nápadně se to podobá záblesku z Jerusaléma, který jsem v tomto příspěvku odkazoval...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#10 Příspěvek od forest »

Na kruhy v obilí moc nevěřím, i když tyhle jsou hodně dokonalé. Že by ale mimozemšťani kódovali svou zprávu v angličtině a v americkém kódu, nad tím jsem se opravdu pousmál 45cc Prostě bez ameriky by si ani mimozemšťani neškrtli že :?:

Já rozhodně věřím, že tam venku něco je, ale hned tak mně něco nepřesvědčí 45cc Už nevím kdo to řekl, že kdyby jsme byli ve vesmíru sami, že by to bylo nehorázné plítvání místem, ale s tím nemohu než souhlasit 22rrr

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 934
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#11 Příspěvek od gigadisk »

Pokud by ta zpráva z obilí byla reálná, tak jsou od nás 13,5 světelného roku (27/2 cesta tam a zpátky). Proč jsme ještě nezachytili jejich rádiový přenos ? Zase tak hrozná dálka to není a už kolik let se něco snažíme zachytit. Proto tomu moc nevěřím.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#12 Příspěvek od nenym »

Proč by měli používat zrovna rádiovou komunikaci - protože my nic jiného neumíme?
K předvedenému se stavím velmi skepticky, nicméně se kloním k tomu, že je vysoce nepravděpodobné, že jsme ve vesmíru sami.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#13 Příspěvek od hanbanaroda »

petnek:To, co popisuješ, je přímo ukázkový případ jasného bolidu. Je to velmi jasný meteor, může vyzařovat bílé nebo modrobílé světlo (vypadá spíš jako elektrický výboj), někdy se může zdát dokonce zelený nebo do oranžova. Já jsem něco podobného zažil v roce 2007, to byl bolid na obloze asi 6 sekund a ten světelný bod jako kdyby kličkoval. Světlo bylo opravdu jako za dne, stíny všeho byly strašně ostré a pak jsem asi pět minut pořádně neviděl, jak to bylo intenzivní. Zkus se podívat na http://meteor.asu.cas.cz/db/report/, je to oficiální databáze bolidů, třeba tam najdeš i ten svůj :smt023
PS:Jeden tatův známý viděl přímo kosmickou loď, a to je to silně věřící katolík (potom ještě silněji věřící 45hh )
nenym: Právě proto, že nic jiného neumíme, tak by nic jiného taky nevysílali 45hh
forest: 33iii 45hh
Obrázek

Hansol58231
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11 pro, 2010 23:00
rok narození: 07 črc 1991
ID CNT statistics: 15154
Bydliště: Okrouhlice (Havlíčkobrodsko)

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#14 Příspěvek od Hansol58231 »

Já jednou viděl, na obloze večer asi v 21.30 kdy už byla tma.
Letět jasné bílé světlo které letělo od jihozápadu na severovýchod, bylo vysoko asi 200m žádnej zvuk nebyl slyšet,letělo to přímou cestou a žádné poblikávání.
Světla to vidávalo dost asi jako když na vás někdo svítí z dálky baterkou (prostě bez nějakého proudu světla)...

A letělo to rychlostí asi jako když se koukáte na dopravní letadlo jak letí pomalu...

Ale meteorit apod. to nebyl nato to bylo dost nízko a pomalé...

Uživatelský avatar
jura-p
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 288
Registrován: sob 13 lis, 2010 16:58
rok narození: 09 kvě 1949
ID CNT statistics: 14983
Bydliště: CB
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#15 Příspěvek od jura-p »

To by mohla být mezinárodní stanice.
http://www.heavens-above.com/PassSummar ... 254&tz=CET
Obrázek

Hansol58231
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11 pro, 2010 23:00
rok narození: 07 črc 1991
ID CNT statistics: 15154
Bydliště: Okrouhlice (Havlíčkobrodsko)

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#16 Příspěvek od Hansol58231 »

Vzhledem kté nízké výšce..... :roll:
Bylo to vysoko asi jako když lítaj v běžné výšce malá letadla aero klubů...

Jinak otěch jiných civilizací, vzpomeňte si jaké národy byly vidět třeba ve Hvězdné bráně,Star treku,hvězdných válkách...
A jak se dorozumívaly....

Uživatelský avatar
M1.LaN
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 310
Registrován: úte 12 čer, 2007 20:32
rok narození: 23 kvě 1986

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#17 Příspěvek od M1.LaN »

Ohledne kruhu v obili jsem hodne skepticky. Preci jen nektere obrazce jsou smesne a az moc genialni. treba oblicej "ufona" v poli, velka hlava a obrovske oci. K tomu jazyku,pokud by existoval zivot, ktery by dokazal kontaktovat nasi planetu. Predpokladam,ze by byl na takove urovni, ze by dokazal prelozit cokoliv a zpetne by dokazal zpravu poslat v nasem jazyce. Je jedno jaky jazyk by to byl. ikdyz je na nasi zemi zije tolik narodu, a zilo. Treba mayove, dokumenty o nich jsou uzasne a porad me udivuji az si rikam, ze vyspela civilizace nas uz mohla v minulosti kontaktovat.
...:::Your life Your choice:::...
Robyn - Cobrastyle
Obrázek Obrázek - (In Memory of IQE)
AMD X6 1100T | ASUS CROSSHAIR IV | PATRIOT VIPER II 8GB CL8 |ASUS 6970 | SSD INTEL 320 (40GB)

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#18 Příspěvek od petnek »

forest píše:Na kruhy v obilí moc nevěřím, i když tyhle jsou hodně dokonalé. Že by ale mimozemšťani kódovali svou zprávu v angličtině a v americkém kódu, nad tím jsem se opravdu pousmál 45cc Prostě bez ameriky by si ani mimozemšťani neškrtli že :?:
Kódovali ji v angličtině, protože mi nejsme schopni od 16. století, kdy se začali kruhy objevovat, rozluštit jejich kódování/způsob komunikace v kruzích. Angličtinu chápeme, oni také, takže pro ně nejjednodušší je zakódovat zprávu v angličtině.
gigadisk píše:Pokud by ta zpráva z obilí byla reálná, tak jsou od nás 13,5 světelného roku (27/2 cesta tam a zpátky). Proč jsme ještě nezachytili jejich rádiový přenos ? Zase tak hrozná dálka to není a už kolik let se něco snažíme zachytit. Proto tomu moc nevěřím.
Takhle to brát nemůžeš. Ti co nám do obilí vepsali odpověď na námi odeslaný vzkaz tu jsou již od 16. století, takže mi jsme jim poslali vzkaz, kterému porozuměli a abychom to měli jednoduché, přepsali ho podle sebe a vrátili nám ho do pole i se svou fotkou :D. Nemusí být od nás 13,5 sv. let. Oni nám mohou posílat zprávy v obrazcích, ale mi nejsme schopni je za 400 let dekódovat. Mohli se pokoušet nám odpověď dát už před časem, ale nejspíš poznali naši jednoduchost, tak to napsali jako my.
hanbanaroda píše:petnek:To, co popisuješ, je přímo ukázkový případ jasného bolidu. Je to velmi jasný meteor, může vyzařovat bílé nebo modrobílé světlo (vypadá spíš jako elektrický výboj), někdy se může zdát dokonce zelený nebo do oranžova. Já jsem něco podobného zažil v roce 2007, to byl bolid na obloze asi 6 sekund a ten světelný bod jako kdyby kličkoval. Světlo bylo opravdu jako za dne, stíny všeho byly strašně ostré a pak jsem asi pět minut pořádně neviděl, jak to bylo intenzivní.
To co popisuješ je ale úplně něco jiného. Na obloze jsem nic neviděl. Já byl svědkem pouze šíleně silného záblesku, který měl na zemi kolem mě radius kolem 20m. Na obloze nic nebylo. Představ si, že nad tebou je extrémně silný blesk/stroboskop a udělá jeden záblesk, který tě oslní a osvítí kolem tebe radius 20m.
Hansol58231 píše:Já jednou viděl, na obloze večer asi v 21.30 kdy už byla tma.
Letět jasné bílé světlo které letělo od jihozápadu na severovýchod, bylo vysoko asi 200m žádnej zvuk nebyl slyšet,letělo to přímou cestou a žádné poblikávání...
Koukni se sem, snad jsem trefil přesný díl. Je tam něco podobného? ;) I na youtube najdeš další podobná pozorování. Pro skeptiky: že by se našlo tolik na sobě nezávislých lidí všude po světě, co se shodnou na tom co viděli?
M1.LaN píše:...Treba mayove, dokumenty o nich jsou uzasne a porad me udivuji az si rikam, ze vyspela civilizace nas uz mohla v minulosti kontaktovat.
Na tomto tvrzení opravdu něco je. O civilizaci mayů toho opravdu moc nevím, ale díky přítelkyni jsem docela ponořen do starověkého Egypta. Tam se také dějí docela zajímavé věci a jsou písemné důkazy naznačující kontakt Egypťanů s jinou civilizací.
Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#19 Příspěvek od Frenk »

Petneku, nadherne si to tu shrnul a dobre odpovedel. Poloz me si otazku proc bychom vlastne pocitaly projekt SETI, ktery hleda signaly od jinych civilizaci nebo MilkyWai ktera mapuje a modeluje galaxie. Kam pak jsme dohledly v 16.stoleti mozna, tak na mesic a par tecek na obloze jako hvezdicky a dnes mame Habluv teleskop a mnoho jinych.Behem par desitek let nam dovolili nove technologie malinko nakouknot pod rousku tajemstvi vesmiru. Na to jak je veliky jsme opravdu na krajicku a to nemluvim o letani do vesmiru. Jestli jsou nekde na zemi nebo okolo UFO asi pro ne neni tezke se pred nami schovat, jestli dokazali prekonat mezihvezdny prostor, kdyz vidi nasi technologii letani atd 51aaa Na mars by nam to trvalo skoro 6 let a to se nevi jestli doleti a prezije posadka, o zpatecni ceste se ani neuvazuje 33ooo . A nebo se nas boji prece jenom je nas vic podle te zpravy z obili. :smt017

PS: zatim se nam podarilo nejdal poslat, tak akorat sondy a tady je seznam jaky a kam leti http://technet.idnes.cz/co-prave-delaji ... vesmir_mbo
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Hansol58231
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11 pro, 2010 23:00
rok narození: 07 črc 1991
ID CNT statistics: 15154
Bydliště: Okrouhlice (Havlíčkobrodsko)

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#20 Příspěvek od Hansol58231 »

A všimly jste si že se kruhy dělaj jen do obilí (teda možná až na nějaké vyjímky).
A přitom tu sou možnosti jako řepka,kukuřice,louky s trávou,lesy...... 45ff

Odpovědět

Zpět na „Co se vědy týká“