SETI a jak dál

Diskuse o jiných vědeckých tématech, než jsou ty spojené s DC projekty.
Odpovědět
Zpráva
Autor
eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

SETI a jak dál

#1 Příspěvek od eisler jiri »

tak tu máme další kolo počítání na SETI. ale mě furt vrtá kedlubnou, jak to vlastně je? před šedesáti lety jsem pod peřinou s baterkou náruživě četl SCIFI a jakékoli zmínky o mimozemských civilizací. byl a jsem pravověrný. je jisté, že ve vesmíru musí býkti život krom naší planety to dá rozum (a viky i statistika).
že by se ta plíseň chytla jen tady je nepravděpodobné až nemožné (100 miliard galaxií a f každé 100 miliard sluncí)
ale co s tím inteligentním životem? to je otázka. tam jsem jak na houpačce.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI a jak dál

#2 Příspěvek od vkliber »

Povedzte eisler, čo vy si predstavujete pod takým slovom "inteligentní život"?

Takový člen Mensy s IQ 160 a výš může velice silně pochybovat o tom, že život nás smrtelníků je "inteligentní život" 45cc . Stejně to může být s ostatními "inteligentními" bytostmi z vesmíru, kteří na náš život pohlíží stejně, jako my pohlížíme na Brownův pohyb mikročásti v plynu.

Určitě bych ve vesmíru nehledal inteligentní život, ale pouze život. Pohled na inteligenci může mít lidstvo silně zvrácené 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI a jak dál

#3 Příspěvek od eisler jiri »

viky s tou inteligencí je to opravdu podivné. první test jsem absolvoval na vojně ve vojenské nemocnici 1967. byl to H.J. Eysenck a dosáhl jsem 178. ofšem politrukovi Zajacovi se ten výsledek nezdál a tak chtěl ověření, než mě přeřadí z nabíječe tanku na velitele (dyk ho přece vyhodily z vejšky??? je to podvratný živel ). a nezklamal jsem Ho. druhý test Raven (to jsou takové skvrny rozplizlé) jsem absolvoval tak, že jsem si řekl, že ve všem uvidím netopýra. a tam se Zajac dočkal zadostiučinění "dement" . ofšem psycholog mě prokoukl. a poradil abych na příští strážní službě nastydl a nahrál to na ledviny a zašel za kolegou internistou Švábem. v krajské knihovně jsem si prostudoval vše o ledvinách a pak jsem to zahrál. nebylo to nic příjemného, vypít před cystoskopií litr nasiceného roztoku solí. stejně se mě vojáci nechtěli vzdát tak i přes diagnózu hnis v ledvinách mě dali pouze "Cčko" a ne "Dčko" schopen jako zdravotní laborant. ale to jsem ty skoro dva roky v nemocnici v pohodě přežil (ty krásné a hodné sestřičky) to ještě nehrozil AIDS.
Obrázek
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI a jak dál

#4 Příspěvek od eisler jiri »

tak to mě opravdu mrzí. naprostá většina počítá SETI, ale jaxi se za to stydí :smt102 žádné odezvy na tomto vlákně
EDIT: viky, jsem rád, že jsi rozšířil pohled na Brownůnův pohyb na prostor. mi staříci jsme ho sledovali jen na ploše (jak se nám tam furt něco vrtí na hladině čaje) až Einstejn nám to vysvětlil jako důkaz existence atomů a jejich neposednosti v závislosti na horečce
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI a jak dál

#5 Příspěvek od petnek »

Radioteleskop Arecibo nebude opraven. Začátkem tohoto měsíce praskl další kabel a 900t platforma je prý natolik nestabilní, že tam nikoho nechtějí poslat :smt022

Arecibo radio telescope, an icon of astronomy, is lost
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: SETI a jak dál

#6 Příspěvek od forest »

A to jsem se tam jednou chtěl vypravit :smt022

Odpovědět

Zpět na „Co se vědy týká“