Podpisy CNT

Týmové statistiky, podpisy, atd.

Jaký je váš názor na uvedení signatury CNT na podpisech pro ostatní týmy?

Mělo by na všech být logo CNT
7
15%
Měla by na všech být webová adresa CNT
10
22%
Mělo by na všech být logo i adresa CNT
18
39%
Nemusí tam být zmínka o CNT
11
24%
 
Celkem hlasů: 46

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Podpisy CNT

#1 Příspěvek od vkliber »

PavolR píše:PS.: Jiz jsem nekde tady na foru psal, ze by bylo vhodne, kdyby melo CNT svoje vlastni podpisy. Myslim, ze v tak velke clenske zakladne by se mohl nekdo najit. 8)
forest píše:Když jsem s ním mluvil před pár týdny, tak stejně jako PavolR mluvil o tom že už na statistiky nemá moc času a že by to rád někomu zodpovědnému předal, ovšem není komu :?
Rád bych se tomuto problému věnoval a myslím že jsem schopen udělat podobný systém jako mají na BoincStats nebo BoincSynergy, ovšem pouze pro náš tým (nebo popřípadě týmy z CZ a SK) včetně grafických podpisů.
Uvedu pár + a - které v tom vidím :
- asi to nejdůležitější, stejně jako ostatní jsem časově vytížen, tak mám trochu obavy do toho jít, aby pak z toho nebyla splasklá bublina
- nemám představu, jaký bude provoz (hits/den) na síti, aby to můj webhosting vydržel
- nemám představu jak to bude objemově náročné
-/+ mám vlastní soukromou doménu na které můžu statistiky provozovat, ale obávám se že velikostně ani objemově se nevejdu do limitu webhostingu
-/+ mám k dispozici kompletně vybavený server v práci na kterém by mohly statistiky běžet, ale obávám se že přístup přes web by byl tak velký, že bych omezil ostatní v práci
+ mám nějaké zkušenosti tak toho se nebojím
+ mohu dodat Oracle Databázi na které to poběží včetně kompletního naprogramování

Proto bych požádal a uvítal, jestli by mi odpovědní pánové (forest, PavolR, StanleyNR, ...) mohli odpovědět a říct něco více než jen základní fakta :
Co v současné době znamená starat se o statistiky v současné podobě ?
Jaká jsou úskalí které se dají předpokládat ?
Jaké jsou objemy přístupu na server se statistikami ?
A vše co vás napadne a já v tuto chvíli ani nedomýšlím :wink:

Díky za Váš čas 8)
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#2 Příspěvek od forest »

Nevím jaký je potřeba provoz na síti a objem dat, ale myslím si že s naším hostingem by nebyl problém to provozovat.

Rád ti založím pro tuto činnost novou databázi, dám ti k ní přístup, vyčlením třeba 0,5GB prostoru atd. Myslím si že pokud to utáhne server Webzdarma kde to tuším provozuje StanleyNR, tak Gigaserver kde je hosting našeho webu to zvládne určitě také.

Další podrobnosti asi doplní PavolR a StanleyNR co to obnáší, to fakt nevím.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#3 Příspěvek od forest »

Základní info je přímo v popisu toho balíku který platím, ten má označení online a najdeš ho zde.
Databáze by se určitě ještě jedna volná pro účely statistik našla a tedy ji můžeme i vytvořit, tak jak tomu je u webu, fóra a galerie.

Jestli je potřeba ještě nějaké upřesnění, tak se ptej. Kdyžtak se jich mailem zeptám, nebo jim můžeš napsat sám není to nic tajného.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od vkliber »

Díky.
Tak jsem tam přímo zavolal a pozeptal se na to co mě zajímá, a je to stejné jako všude jinde, jiná databáze nepřichází v úvahu (celou svou kariéru dělám na Oracle tak by se mi hodila víc než MySQL), přístup pouze přes ftp (i přes to že servery jedou na Linuxu tak telnet nepovolí), instalace extra features taky nepřichází v úvahu. Naštěstí, co se týká případných chybějících knihoven např. pro PHP, tak jsou celkem vstřícní a pokud se bude jednat o standardní záležitosti, tak jsou ochotni je doinstalovat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#5 Příspěvek od forest »

Byl by to problém za těch daných podmínek provozovat?
Myslím ty současné statistiky a grafy, případně i podpisy.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vkliber »

Já myslím že jo (že to půjde provozovat), až mi PavolR nebo StanleyNR popíše jakým způsobem to funguje nyní, budu vědět více.
Pro začátek bych třeba jen mohl převzít odpovědnost za stávající stav a starat se o to a postupně připravit novou verzi statistik.
V tuto chvíli vůbec nevím jestli se stahují celkové statistiky např. z BoincStats, nebo jednotlivě ze všech projektů. Trochu mám obavy z dost značného objemu dat, ... snad budu brzy vědět více.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Podpis

#7 Příspěvek od vkliber »

Zkusil jsem první nástřel, tak jsem zvědav na reakce :lol:
Obrázek
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
pepiik
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 221
Registrován: pát 19 led, 2007 16:20
Bydliště: ČL
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pepiik »

me se to libi, vypada to pekne :wink:
/\/\/ Obrázek \/\/\ . . . WCG:ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek . . . Obrázek
I like this profil: Einstein, Roseta, Malaria, uFluids, PrimeGrid, Simap, SETI, Lieden, QMC. Předem děkuji Pepiik

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#9 Příspěvek od forest »

Vypadá to fakt dobře, jen by to chtělo nějaké malé popisky k těm sloupečkům.

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

#10 Příspěvek od Zelvuska »

Me se to taky vcelku libi :)
Jen bych se mozna drzel v cestine zavedene konvence o nepouzivani oddelovacu tisicu...preci jen na to nejsme zvykli. A pokud uz tam nejaky chces davat, tak bych spis zvolil mezeru... Ale to je jen muj osobni nazor :wink:

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od vkliber »

Díky, má to k dokonalosti hodně daleko, zvláště že grafika je udělána zatím ručně, musím sehnat nějakou pořádnou grafickou knihovnu která to umí, zatím mám hotový softík, který mi on-line vytáhne ze statistik údaje ... jinými slovy zadám "BOINC Cross Project IDentifier" a vyjedou mi v selektu všechny dostupné údaje, trošku problém když někteří nejsou na nějakém projektu zapojeni do CNT (asi zobrazím v jiné barvě ... šedě), a taky mě dráždí, že ty data jsou půl dne stará (starší než v BOINCStats), je několik zdrojů odkud tahat statistiky, ideální je samozřejmě z každého projektu zvlášť, ale to jsou tak velké objemy dat (jen pro představu na SETI to je 45MB zazipovaný soubor) dohromady za všechny projekty to leze do GB, další (jednodušší) varianta je tahat agregovaná data (ty jsou bohužel zpožděna asi o půl dne ... v závislosti na projektu), a taky to, že RAC je počítán úplně jinak než na BOINCStats (otázka zvyku ... jsou min. 2 způsoby výpočtu RAC), na oddělovač tisíců prý sice nejsme v ČR zvyklí, podle mne chyba, mezera by byla ideální, vzniká problém s fontem (proporcionální/neproporcionální) ... podle tečky se to pěkně centruje, popisky k sloupečkům taky plánuji, ještě asi budu muset trošku zvětšit šířku, pasoval jsem to na své statistiky, ale nejsem milionář :) , takže se to nafoukne, ale více méně jsem spokojen alespoň s tím, že na základě CPID jsem schopen jediným selektem vytáhnout ze statistik všechny potřebné údaje, a to během času kratším než 1 sec. Samozřejmě je na tom spoustu práce, ale vidím to pozitivně, už se těším až se StanleyNR vrátí z dovolené a řekne mi své zkušenosti a popíše jak vlastně ty statitiky fungují nyní.
Pokud to je trochu chaotické, tak jsem právě přišel z hospůdky 22uuu .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#12 Příspěvek od Pepino65 »

Víte, je to super. Já sám například tečky na oddělování používám i při ručním psaní. Dokonce bych nechal i barvu pozadí, konečně, jsem na to zvyklý z boincstats.com. Gratuluji. Až se vrátí StanleyNR z dovolené, určitě se s tebou podělí i o různé vychytávky. :D
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od vkliber »

Jen pro zajímavost, jak přibližnš vypadá selekt a jaké všechny informace jsem schopen vytáhnout, popis jednotlivých sloupců je snad dostatečně vypovídající, je vidět že ty informace jsou naprosto vyčerpávající (celkový kredit, průměrný kredit, pozice podle kreditu, pozice podle RAC, ... datum připojení k projektu) podle mne tam nic nechybí. Kdo má zájem, může kouknout tady.
A pro dnešek už s PC končím (ještě že jsem se drahou polovičkou nenechal přemluvit, abych natáhl internet do ložnice :lol: ) a jdu do hajan :shock: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#14 Příspěvek od forest »

Myslím si že půl dne zpoždění statistik nikomu moc vadit nemůže, nyní se aktualizují jednou za den. Pokud to bude znamenat mnohem menší zátěž na množství dat, tak je to myslím ta lepší cesta jak se vyhnout problémům.
Jinak s tou tečkou bych to tak nechal, jelikož melounová čísla se budou jinak dost těžko číst. V prezentaci jsme použili také tečky, i když JardaM upozorňoval obdobně že u nás nejsou zatím moc zažité. Je to myslím to nejpřehlednější rozdělení velkých čísel jaké existuje, ale né každému se asi zamlouvá.

Chtěl bych se optat vklibera, zda by nebyla možnost stejně jako podpisy, generovat nějaké certifikáty CNT. Tedy jakýsi výpis výsledků ze všech projektů pro náš tým ve formátu A4, který by se dal píchnout na nástěnku a občas aktualizovat :wink:
Něco na způsob certifikátů jaké jsou na některých projektech, u nás ale zaměřené na náš tým.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Chtěl bych se optat vklibera, zda by nebyla možnost stejně jako podpisy, generovat nějaké certifikáty CNT
Jestli máš na mysli něco jako "Podrobný týmový podpis" tak to asi problém nebude, ty informace v exportovaných xml statistikách jsou, ale pokud budeš chtít stejně jako v Certifikátech uvádět něco jako ... has contributed ??? Cobblestones of computation (??? quadrillion floating-point operations) ... tak na tyto informace jsem nikde nenarazil.
O týmových podpisech jsem taky uvažoval, něco takového co máme na hlavní stránce od BOINCStats.
Jinak PavolR mi poslal další informace a přístup k datům z kterých generuje grafy, takže jsem zase o kousek blíže :lol: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#16 Příspěvek od krahulik »

2 vkliber:

mozna mam jen malinkou pripominku k "vlajecce CR".. ten pouzity pomer stran je divnej :) k idealnimu pomeru 2:3 to ma trosku daleko :)
Jinak to vypada pekne (tecky jsou dobre)
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#17 Příspěvek od forest »

vkliber píše:
forest píše:Chtěl bych se optat vklibera, zda by nebyla možnost stejně jako podpisy, generovat nějaké certifikáty CNT
Jestli máš na mysli něco jako "Podrobný týmový podpis" tak to asi problém nebude, ty informace v exportovaných xml statistikách jsou, ale pokud budeš chtít stejně jako v Certifikátech uvádět něco jako ... has contributed ??? Cobblestones of computation (??? quadrillion floating-point operations) ... tak na tyto informace jsem nikde nenarazil.
O týmových podpisech jsem taky uvažoval, něco takového co máme na hlavní stránce od BOINCStats.
Týmová statistika by byla určitě také velikým přínosem, ale já měl na mysli právě ten certifikát. Co do něj všechno dáme by záleželo na nás.
Ty ...has contributed ??? Cobblestones of computation... tam určitě být nemusí, spíše by to chtělo nějaký hodně podrobný výpis uživatele, kde by byly všechny projekty do kterých je zapojen, na jednotlivých projektech jeho RAC, světová pozice, republiková a týmová.
Myslím že i tak to bude u některých členů hodně velké a na tu A4 to bude s nějakým hezkým rámečkem a vlajkou na pozadí vypadat dobře.

Není to nic co by muselo být, prostě jen dotaz zda by to bylo možné do budoucna technicky proveditelné.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od vkliber »

To krahulik : Jesně, tu vlaječku včetně http:// jsem jen tak na rychlo vyzobl přes PrtScr když jsem měl v Mozille web CNT :lol: .

To forest : Jó takhle, tak to by šlo taky, dobrý nápad, těch informací je požehnaně :
Informace o uživateli :
total_credit ... celkový kredit za všechny projekty
expavg_credit ... průměrný kredit celkem za všechny projekty
expavg_time ... průměrné datum kdy nejpozději byly generovány statistiky všech projektů
cpid ... Cross Project IDentifikátor
name ... název uživatele
world_rank_total_credit ... celkové umístění za všechny projekty
world_rank_expavg_credit ... umístění podle průměrného kreditu celkem za všechny projekty
Informace o každém projektu v kterém je uživatel registrován :
name ... název projektu
url ... url projektu
total_credit ... celkový kredit za jeden projekt
expavg_credit ... průměrný kredit za jeden projekt
project_rank_total_credit ... celkové umístění v rámci jednoho projektu
project_rank_expavg_credit ... umístění podle průměrného kreditu v rámci jednoho projektu
id ... identifikátor uživatele v rámci projektu
create_time ... datum zřízení uživatelského účtu na projektu
country ... země uživatele
user_name ... název uživatele
user_url ... url uživatele
team_id ... identifikátor týmu
team_name ... název týmu

Akorát že v tvém případě by se to možná nevešlo ani na papír formátu A0 :lol: :lol: :lol:
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#19 Příspěvek od forest »

vkliber píše:To forest : Jó takhle, tak to by šlo taky, dobrý nápad, těch informací je požehnaně :
Informace o uživateli :
.............
Informace o každém projektu v kterém je uživatel registrován :
...............

Akorát že v tvém případě by se to možná nevešlo ani na papír formátu A0 :lol: :lol: :lol:
Ano, přesně tak nějak jsem to myslel, jen by se vybraly jen některá ta data, nástěnku A0 u PC nemám :lol:

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od vkliber »

Drobná otázka : Pro názvy jednotivých projektů v grafických podpisech mám použít oficiální názvy jak jsou uvedeny v xml souborech, nebo použijeme podobně jako ostatní weby své vlastní upravené názvy ... např :
Einstein@Home -> Einstein
climateprediction.net -> CPDN
Zivis Superordenador Ciudadano -> Zivis (nebo ZSC)
atd ...
Výhoda originálních názvů je zřejmá ... text se pouze převezme ze statistiky a umístí do obrázku, nevýhoda je taky zřejmá ... některé názvy jsou příliš dlouhé.
Výhoda našich názvů ... krátký a výstižný název, nevýhoda ... při zavedení nového projektu nutnost provést úpravu ve zdrojáku.

A druhá otázka : jsem schopen si držet statistiky zpětně, nepředpokládám že bych z toho chtěl udělat takový mega projekt jako BOINCStats, ale držet statistiky vždy za minulý a aktuální den nebude problém, a tím pádem bych mohl vedle hodnoty pozice (popř. pozice v týmu) zobrazit i malinkou zelenou šipečku vzhůru (při posunu nahoru) nebo červenou šipečku dolů (při poklesu) ... podobně jako má BOINCStats, nebo vyřešit pouze zelenou a červenou barvou písma.
Pro projekty, u kterých daný počtář nebude zapojen do primárního týmu (v našem případě do CNT) bude název projektu vypsán namísto černě šedou barvou.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „statistiky.czechnationalteam.cz“