Stránka 1 z 1

FAQ - Hromadná a vzdálená správa výpočtů

Napsal: pon 29 čer, 2009 10:42
od forest
Návody:
Návod na systém vzdálené správy BAM, naleznete zde =>>
Návod na vzdálenou správu prostřednictvím programu BoincStudio (BS) naleznete zde =>>

Otázka: Je možné vytvořit pod Windows cluster, nebo nasdílet BOINC na jednom síťovém disku a zabezpečit, aby se klient BOINCu na jednotlivých PC pouštěl právě z tohoto umístění :?:
Odpověď: Bohužel, toto není možné. Na každém PC zapojeného do BOINCu musí být klient nainstalován, nebo instalace přenesena z jiného počítače. To stejné se týká možnosti ProxyServeru, rovněž nic takového neexistuje.

Otázka: Vytvořil jsem si BAM účet a připojil k němu jeden počítač, ke kterému se moc často nedostanu. Bohužel jsem si nevšiml že se PC dle nastavení v BAMu připojil k projektu Einstein a obávám se, že to množství práce které si stáhnul do zásoby nestihne zpracovat včas. Mohu s tím něco udělat :?:
Odpověď: Právě k této vzálené správě, bez nutnosti osobního zásahu na daném PC, je BAM určen. Stačí se přihlásit ke svému účtu a u konkrétního počítače si zvolit od kterého projektu se má odpojit, a ke kterému jinému se připojit. Rovněž tam lze nastavit množství práce, kterou si počítač má stahovat do zásoby. Ke změně dojde při dalším kontaktu počítače s účtem BAM, tedy standardně každých 24hodin. Toto nastavení doporučuji nastavit ale na 1h, aby bylo ovládání pružnější.
Doporučení: Při přihlášení počítače k BAM, se pro jistotu hned přihlaste z daného počítače ke svému BAM účtu a zkontrolujte nastavení, jaké počítač má, případně jej upravte, nastavne četnost kontaktu s účtem na 1h a klikněte v BOINC Managerovi na Aktualizovat správce BAM.

Otázka: Při připojení počítače k BAM účtu, se mně stáhly jednotky jiného podprojektu, než který mám na projektu nastavený. Může za to nějaké nastavení BAM účtu :?:
Odpověď: Rozhodně ne. V BAM nelze přenastavovat individuální nastavení podprojektů jednotlivých projektů, to musíte dělat ručně na svém účtu na projektu.

Otázka: Dá se BOINC provozovat přes proxy server ? Nebo existuje nějaké řešení aby se klienti připojovaly přes nějaký centrální cache-proxy-neco-server který by se dal takto nastavit :?:
Odpověď: S tímto řešením by mělo pomoci BOINC Studio, které má více možností nastavení připojení přes Proxy.

Otázka: Je možné monitorovat a ovládat klienta BOINC i na jiném počítači, než na kterém se nacházím :?:
Odpověď: Ano, lze monitorovat, či ovládat klienta na jiném PC, zde je návod:
1.) Na vzdáleném PC (to které chci ovládat) je třeba vytvořit soubor remote_hosts.cfg (v kořenovém adresáři BOINC), do kterého se zapíše IP adresa PC, ze kterého chci přistupovat k tomuto vzdálenému PC. Těch IP adres může být více, každá na jeden řádek bez úvodních mezer a tabelátorů. Může se použít i symbolický název počítače v rámci DNS.
Soubor remote_hosts.cfg
- obsahuje DNS název počítače, nebo IP adresu počítače, ze kterého se chci pomocí Boinc Managera připojit k počítači, na kterém běží Boinc Client
- DNS názvy počítačů, nebo IP adresy jsou v souboru každá na jednom řádku
- je umístěn na tom počítači, na kterém běží Boinc Client ke kterému se chci připojit
- ve verzi 5 to je v hlavním adresáři BOINC
- ve verzi 6 to je v adresáři BOINC Data
- soubor se načítá při spuštění Boinc Clienta, takže při změně je nutné BOINC restartovat.
2.) Na vzdáleném PC (to které chci ovládat) se nachází v kořenovém adresáří BOINC soubor gui_rpc_auth.cfg, který obsahuje heslo do GUI. Toto heslo si poznamenat. Je možnost toto heslo v souboru přímo změnit na vlastní heslo, nebo smazat obsah souboru ... pak bude GUI bez hesla.
3.) Na vzdáleném PC (to které chci ovládat) provést restart BOINC. Pokud běží jako služba tak stačí restartovat službu, jinak vypnout a zapnout BOINC.
4.) Na lokálním PC (to z kterého chci ovládat vzdálené PC) zvolit z menu BM Nastavení / Volba počítače. Do Jména počítače dát IP adresu vzdáleného PC a do Hesla dát poznamenané heslo ze vzdáleného PC. A mělo by to fungovat.
5.) Jestli se chci na lokálním PC přepnout zpátky na lokální instanci BOINC, stačí do Jména počítače napsat localhost (heslo se vyplní automaticky).
Soubory s příponou "cfg" se vytvoří jako klasické txt soubory, jen se přejmenuje jejich přípona.
Pokud vám uvedený postup nefunguje, zkuste si v regeditu vyexportovat do souboru tu větěv, kterou se služba BOINC spouští. Pak soubor zedituje a doplňte parametr -allow_remote_gui_rpc. Poté jej uložte a ten .reg soubor zase nainportuje do registru. Po restartu už bude služba registrovaná i s tím parametrem a mělo by vše fungovat jak má.
:arrow: jestliže je Boinc Client spuštěn s parameterm --allow_remote_gui_rpc, potom dovolí připojení na sebe z Boinc Managera na libovolném počítači (je nutné samozřejmě znát heslo)
:arrow: pokud se vytvoří na straně Boinc Clienta soubor remote_hosts.cfg, potom nemusí být client spuštěn s parametrem --allow_remote_gui_rpc a akceptuje připojení pouze od počítačů uvedených v souboru remote_hosts.cfg
:arrow: jestliže je Boinc Client spuštěn s parameterm --allow_remote_gui_rpc a zároveň je vytvořen soubor remote_hosts.cfg, potom client akceptuje připojení od libovolného počítače (soubor je ignorován a parametr má přednost)

O své řešení správy se podělil i vkliber:
:arrow: 1. PC ve firmě na firemní síťi, privátní IP adresa (A.B.C.D není důležitá), nainstalovaný BOINC (V6), v BOINC Manageru dám "Volba počítače" a zadám "I.J.K.L:31416", "I.J.K.L" je veřejná IP adresa mého domácího připojení, "31416" je default port na kterém poslouchá můj domácí BOINC Core (dá se změnit spuštěním BOINC s parametrem -gui_rpc_port xxxx)
:arrow: 2. firemní Cisco router, privátní IP adresa není důležitá, veřejná IP adresa (E.F.G.H), samozřejmě povolený port 31416
:arrow: 3. veřejný internet (přípojení domů je přes ADRL od 802.cz)
:arrow: 4. domácí TP-Link router, privátní IP adresa není důležitá, veřejná IP adresa (I.J.K.L), Forwarding nastavený tak, že když přijde požadavek na port 31416 dojde k přesměrování na moje domácí PC (IP adresa M.N.O.P není důležitá)
:arrow: 5. domácí PC na domácí síti s IP adresou (M.N.O.P), nainstalovaný BOINC (V5) naslouchá na standardním portu 31416, v home adresáři je soubor "remote_hosts.cfg", který obsahuje veřejnou IP adresu mého firemního routru (E.F.G.H).
V případě že se budu chtít z práce připojit na druhý domácí počítač, můžu to vyřešit tak, že na něm pustím BOINC na jiném portu, nebo nechám default port a na domácím routru nastavím Port Forwarding (Port Triggering) a pak se z práce budu hlásit na "I.J.K.L:31417" a router mě přehodí na druhé PC na port "31416".