FAQ - Statistiky a kredit

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

FAQ - Statistiky a kredit

#1 Příspěvek od forest »

Otázka: Za pomoci BAM jsem si na projektu vytvořil účet, ten se ale vytvořil s jiným CPID, než jsem měl doposud na jiných projektech. Znamená to tedy, že hromadné statistiky generují pod mým jménem dva různé účty. Jak tyto dvě CPID sloučit, aby se mně statistiky ze všech projektů generovaly pod jedno jméno :?:
Odpověď: Napravit to lze tím, že na jednom PC se připojíte ke všem projektům které počítáte. Po připojení ke všem projektům, klikněte na Aktualizovat a počkejte až dojde ke kontaktu se serverem projektu. Další možností proč dochází k přidělení jiného CPID je uvedení rozdílných registračních údajů. Zkontrolovat emaily uvedené ve vašem účtu na projektu a pokud nejsou shodné, tak je sjednoťte. Po aktualizacích všech serverů projektů se CPID po 1-3 dnech sjednotí.

Otázka: Udělal jsem chybu při vytváření účtů na několika projektech a nemám je sjednocené pod jedním nickem. Jdou nějak sloučit :?:
Odpověď: Ano, je to možné. Nejdříve musíš sjednotit přezdívky a emaily, které jsou uvedeny na jednotlivých projektech. Následně pokračuj podle následujícího postupu:
:arrow: připoj jeden počítač ke všem projektům. CPID se začnou postupně sjednocovat sami, minimálně jeden den to ale trvat bude
:arrow: každému z projektů hned po připojení nastavit "Nestahovat další práci" ... možná to nestihneš a jedna WU se ti stáhne, klidně ji můžeš zrušit
:arrow: takto postupně připojit všechny projekty
:arrow: necháš počítat jenom ten projekt který chceš
:arrow: potom v BoincManageru označíš na kartě "Projekty" všechny projekty od vrchu až dolů a stiskneš "Aktualizovat" (toto jde tuším až od verze 6; ve verzi 5 by jsi to asi musel aktualizovat postupně po jednom projektu) ... a počkáš až se to všechno zaktualizuje
:arrow: pak si na účtu projektu můžeš zkontrolovat to CPID, zda je na všech projektech stejné

Otázka: Počítám na několika PC v ruzných projektech. Celkový výkon je 3500kredit/den. Není to málo :?:
Odpověď: Jediné možné zhodnocení zda-li je to málo je takové, že si najdete v žebříčku podle výkonnosti PC daného projektu podobnou konfiguraci PC na kterém počítáte. Většinou stačí pouze stejný procesor, popřípadě kombinaci CPU a GPU u projektů co využívají k výpočtům i grafickou kartu a srovnáte svůj výkon s výkonem PC z žebříčku. Projekty se mírně liší v množství přídělu za jednu hodinu výpočtu, takže srovnávat plošně výkon jednotlivých konfigurací opravdu nelze.

Otázka: V podpisu mám svoji statistiku, ale je docela neaktuální. Jak často se to aktualizuje :?:
Odpověď: K aktualizaci výsledků dochází na jednotlivých projektech průběžně, tak jak je jednotlivým výsledkům přiřazováno bodové ohodnocení. Statistiky v podpisech ale vycházejí z hromadných statistik, do kterých jsou aktuální data poskytována jen několikrát za den, případně i jen jednou denně. Proto se mohou výsledky trochu lišit a být zobrazovány s určitým časovým zpožděním.
Pokud má projekt odstávku serveru, nebo problémy s databází, tak výsledky do hromadných statistik nemusí odeslat některý den vůbec a tím dojde k dalším odchylkám a rozdíl může být i několik dní, od aktuálního stavu na projektu.

Otázka: V seznamu výsledků na stránce projektu mám některé mnou odeslané výsledky označené jako "pending validation", co to přesně znamená :?:
Odpověď: Znamená to, že byl výsledek přijatý a čeká na kontrolu správnosti výsledku a přidělení bodového ohodnocení. Výsleky na většině projektech jsou zpracovávány několika počítači. Většinou se čeká na přijetí alespoň dvou výsledků, aby bylo možné je porovnat a pokud jsou výsledky shodné, považují se za korektní. Následně jsou ohodnoceny dle různých postupů, které si projekty zvolí. Požadované bodové ohodnocení se většinou liší od toho konečného, ale nebývají to velké rozdíly. Pokud se při porovnávání výsledků zjistí odchylka, čeká se na další výsledky a ty které jsou nakonec vyhodnoceny jako špatné, nejsou bodově ohodnoceny vůbec.

Otázka: K čemu vlastně slouží kredit :?:
Odpověď: Kredit slouží jako míra odvedeného výkonu v projektu. Je to ukázka tvého přínosu pro pomoc v dané oblasti a pro některé i dobrý důvod k soutěžení s ostatními. Prostě když je každá jednotka jinak dlouhá a jinak náročná a projektů už je tolik, nelze jen počítat jednotky jako kusy, ale byl k tomu vymyšlen kreditový systém ohodnocení. Slouží tedy k prezentaci míry odvedného výkonu a tím i k porovnání s ostatními. Kolik % jsi odvedl pro projekt lze vypočítat právě například dle kreditu. Když se koukneš kolik bylo celkem kreditu přiděleno a k tomu porovnáš svůj výkon, vyjde ti kolik je to procent z celku.

Otázka: Které projekty jsou kreditově nejvýdělečnější, tedy kde za svou práci dostanu nejvíce kreditu za den :?:
Odpověď: To se hodně liší dle konfigurace počítače a zapojení počtu jader, případně i grafické karty. Nejlepší je se kouknout do této srovnávací tabulky: http://cz.boincstats.com/stats/project_cpcs.php
a poté si ty nevýnosnější projekty otestovat na konkrétním PC.

Otázka: Čím je dán velký rozdím mezi ohodnoceními jednotlivých projektů a často i stejných počítačů na stejném projektu :?:
Odpověď: Těch příčin může být hned několik:
1) Pokud pro projekt vyjde neoficiální optimalizovaná aplikace, počítače které ji využijí mohou ty stejné jednotky zpracovat mnohem rychleji. Tím zpracují za den více práce a tedy dostanou i více kreditu za stejné časové období.
2) Na jednom projektu může být několik podprojektů a každý z nich může být jinak náročný a může se tedy lišit i jejich ohodnocení. V sumáři výsledků na projektu potom nemusí být poznat do kterého takovéhoto podprojektu je který počítač zapojený a může to být i velice znatelný rozdíl.
3) Rozdíl může být v mnoha případech i v systému. Některé projekty využívají naplno podporu 64-bit systémů a tím i na stejné konfiguraci může někdo zpracovat až 2x tolik práce a tím pádem obdržet i 2x tolik kreditu za den.
4) Jednotky některých projektů mohou mít rozdílnou délku výpočtu, ovšem fixní ohodnocení. Délkou se mohou lišit i o několik hodin a poté záleží který PC dostane zrovna které jednotky. Může to dělat rozdíl i polovinu denního přídělu.

Zamčeno

Zpět na „Rady a návody“