Statistiky a CNT BOINC MOON CUP

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Odpovědět
Zpráva
Autor
vlkator
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 11
Registrován: pát 03 srp, 2012 08:38
rok narození: 06 čer 1995
ID CNT statistics: 16586

Statistiky a CNT BOINC MOON CUP

#1 Příspěvek od vlkator »

Dobrý den, mám dotaz ohledně CNT BOINC MOON CUP. Všimnul jsem si že na x-tém místě jsem já vlkator. Když se podívám na graf tak dostávám jakési body. Můžete mi prosím vystětlit jak se posunout nahoru v tabulce? Více spočtených výpočtů nebo jak? Tak by mne zajímalo proč všichni mají na začátku velký nárust bodu a potom to jde pomalu. Díky
Obrázek

Pallando
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 763
Registrován: sob 08 zář, 2007 11:16
ID CNT statistics: 3749
Bydliště: Ostrava

Re: Statistiky a CNT BOINC MOON CUP

#2 Příspěvek od Pallando »

Ahoj, je to asi takhle:

Existuje týmová soutěž CNT Boinc Cup. Do té se získávají body tak, že na na každém projektu, který počítáš, dostaneš tolik bodů, kolik dalších členů CNT je v tom projektu za tebou (tj. když se podíváš na své statistiky, tak ve sloupečku "Cup" máš např. na projektu LHC 579 bodů, tj. v týmovém pořadí na tomto projektu je 579 členů CNT až za tebou - mají na tomto projektu méně kreditů než ty). Body z jednotlivých projektů se sečtou a celková výše součtu pak určuje pořadí v CNT Boinc Cupu. Ve chvíli, kdy tohle píšu, máš v poháru 2924 bodů a jsi na 4179. pořadí v rámci CNT.

CNT Boinc Moon Cup je pak jakási "podsoutěž", která hodnotí, kdo se během uplynulého měsíce posunul v CNT Boinc Cupu o nejvíc příček nahoru. V Moon Cupu se ovšem člen CNT objeví na krátkou dobu - protože zpočátku je posun vzhůru rychlý (např. začneš počítat SETI, na kterém má CNT několik tisíc uživatelů s kreditem, ale většina z nich těch kreditů nemá moc - takže tě zpočátku doslova "pár" kreditů může katapultovat o stovky míst vzhůru a přibudou ti body do Cupu), ale později už je na posun v rámci projektu nutné napočítat víc. Moon Cup je tedy míněný spíš pro povzbuzení nováčků než jako tabulka, kde by se počtář mohl usídlit trvale, to dost dobře nejde.

Z dlouhodobého hlediska se tedy zaměř spíš na CNT Boinc Cup jako takový (tedy pokud chceš:-))). Pro posun v Cupu jsou podstatné dvě věci:

1) počítat projekty, které počítá hodně lidí (momentálně má nejvíc účastníků SETI, Rosetta, Einstein, CPDN)
2) mít široký záběr projektů a z každého z nich body (ale IMHO bod 1 je důležitější, protože do spousty projektů je zapojených jen pár lidí, takže z nich moc bodů nezískáš - např. moje třetí místo na SATu mi přinese jen 30 bodů, ale 147. místo na LHC mi dá přes 1300 bodů)

No, snad jsem to napsala pochopitelně 45nn

vlkator
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 11
Registrován: pát 03 srp, 2012 08:38
rok narození: 06 čer 1995
ID CNT statistics: 16586

Re: Statistiky a CNT BOINC MOON CUP

#3 Příspěvek od vlkator »

Takže nemám hledat projekty ve kterých rychle přibývají kredity, ale mám počítat ty nejslavnější, aby tam bylo hodně lidí. OK chápu a jdu předělávat.
Seti a einstain mají dlouhé výpočty. ne že by to nějak vadilo, PC jede skoro nonstop, ale někde jsem četl, že když tu jednotku někdo dopočítá dříve než já tak nedostanu kredit. Jak to je? Posílají se stejné jednotky na všechny počítače a kredit dostává jen ten první nebo co?

Ještě abych nezakládal nové téma. 1. pod svým jménem na foru máš něco jako ukazatel signálu. Cotoje? a jak to tam dostat? Díky za pomoc.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Statistiky a CNT BOINC MOON CUP

#4 Příspěvek od forest »

Vítej na fóru :smt006
Jednotky budeš mít obodované vždy, pokud je stihneš odevzdat v termínu a výsledky budou korektní.

Ten ukazatel aktivity na fóru získáš až po uveřejnění minimálního množství příspěvků pro první stupeň.

vlkator
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 11
Registrován: pát 03 srp, 2012 08:38
rok narození: 06 čer 1995
ID CNT statistics: 16586

Re: Statistiky a CNT BOINC MOON CUP

#5 Příspěvek od vlkator »

forest píše: Ten ukazatel aktivity na fóru získáš až po uveřejnění minimálního množství příspěvků pro první stupeň.
A já myslel že to ukazuje % výpočtu nějakého projektu. Tak jsem si řekl že bych to taky chtěl a nastavil si tam SETI.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“