Czech National Team

Týmové fórum
Právě je úte 21 lis, 2017 22:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co počítat?
PříspěvekNapsal: čtv 26 úno, 2015 11:03 
Offline Stats

Datum narození: 30 črc 1996
ID CNT statistik: 2426
Zdravím,
jsem v tomhle odvětví úplně nový, a proto bych se chtěl zeptat, jak co nejefektivněji počítat to, co bych počítat chtěl. Vybral jsem si pár projektů, kterým bych chtěl pomoci a teď bych potřeboval poradit, jaké z nich jsou pro moji sestavu nejlepší, tak abych taky přispěl co nejvíce body týmu.

Projekty:
Constellation
Asteroids
ATLAS
Poem
Leiden Classical
convector.fsv.cvut.cz
EDGeS
LHC
Milkyway
Mindmodeling
SETI
Cosmology
GPUGRID
World Community Grid
Einstein

Můj PC:
Intel Xeon E3 - 1231 v3 3,4GHz
MSI R9 280 GAMING 3G
MB ASUS H97-Plus
RAM A-DATA 2x8GB DDR3 1600MHz CL9
system HDD Crucial M500 SSD 120GB
data HDD Seagate Desktop 7200.14 2TB
zdroj EVGA SuperNOVA NEX650G 650W
cpu chladič COOLER SilentiumPC FERA2

Předem díky.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co počítat?
PříspěvekNapsal: čtv 26 úno, 2015 13:37 
Offline Stats
42.1052631579 %
42.1052631579 %

ID CNT statistik: 349
No, s takovýmhle silným počítačem můžeš počítat kterýkoli z těchto projektů v pohodě (klidně i více naráz, BOINC si s tím poradí). Jsi omezen snad jedině tím, že třeba GPUGrid má (nebo aspoň míval, pokud se něco nezměnilo) radši grafiky od nVidie... a pak tím, že některé z tebou vybraných projektů občas nemají práci (convector, apod.).
Jinak je to spíš o tvých prioritách. Chceš pomáhat spíše biologickým projektům, nebo tě zajímá spíš fyzika a astronomie? Chceš nabírat kredity rychle (např. Asteroids) a nebo ti nevadí pomalu (např. LHC)?
Hlavně začni, ono se to utřese. Držím palce. :smt023

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26 úno, 2015 15:37 
Offline Stats
10.5263157895 %
10.5263157895 %

Datum narození: 18 úno 1973
ID CNT statistik: 5653
Vítej na fóru,
časem zjistíš, že každý projekt má svá specifika, dost věcí je tady popsaných na forum u jednotlivých projektů.
Předpokládám, že to plánuješ počítat na OS Windows.
Mé začátečnické doporučení, z Tebou vybraných projektů se mi jeví vhodné pro CPU :

EDGES - trvá krátce, ale dává pouze 2xWU(work unit) do zásoby, občas není co počítat.
Leiden - občas nejsou WU, ale jinak v pořádku.
LHC - práce spíš nárazově, některé WU trvají dost dlouho.
Cosmology - o tomto nemám moc info.
WCG - mnoho podprojektu a možností co počítat, ale nastavuje se jinak než standardní BOINC projekty.

Následující projekty, dle mých zkušeností nemají často práci, nebo jsou ted mimo:
Constellation - ted ma vypadek, jinak OK.
Convector
MindModeling

Důrazně varuji před ATLAS, pozor běží ve VirtualBox a potřebuje mnoho RAM, více jak 3xWU současně bych v tvém případě nedoporučil.

Ohledně počítání na GPU nemám žadnou praxi, snad poradí někdo jiný, obecně platí, že ty WU můžeš počítat i na CPU, ale pokud máš GPU, kterou projekt podporuje, tak to nedává smysl počítat na CPU.

Přeji šťastnou volbu projektů a veselé chroupání 45hh

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26 úno, 2015 22:02 
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Souhlas s předešlým a opravdu zdůrazněno: Na CPU počítat čistě CPU projekty. A JE TO HASWELL, takže nejlépe na tom pojedou ASTEROIDS!
Na grafice z tebou vybraných projektů jede:
POEM: ale nastavit podle rad v sekci projektu a řádně pročíst celé vlákno
EINSTEIN: karta určitě zvládne jet více úkolů naráz, takže taky nastavit dle rad v sekci projektu. Zabere ovšem i mnoho CPU výkonu.
MILKYWAY: výborný výkon s záborem cca 1 jádra CPU - občas výpadky práce
GPUGRID: zatím velmi opatrně. Než to bude stabilní a vyladěné, raději se věnuj jiným.
Nejvíce výkonu a hodnocení dávají projekty, které jsou diskutabilní a proto jsi je zřejmě nevybral:
CollatzConjecture: opět nutno nastavit dle rad v sekci projektu
Moo!: jede velmi dobře bez nastavování. Open CL aplikace na většině strojů padá a má mizerný výkon, ATI 14 aplikace je vynikající, ale chvilku to trvá než si BOINC Manager rozmyslí, že je dobrá.
U těchto dvou projektů je zábor CPU výkonu malý, takže lze mastit CPU projekty skoro na 100%.
SETI radši nepíšu, protože využití GPU je tristní.

Pozn. ke CONVECTORu: práce je tak na dva dny s odstupem 7-14 dní, ale velmi to pomůže týmu především ve FORMULA BOINC.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 říj, 2016 10:09 
Offline Stats
21.0526315789 %
21.0526315789 %

Datum narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistik: 18958
Dnes již druhá prosba o radu, do tématu vlákna celkem dobře zapadá a nemusím zakládat nové.

Hledám optimální sestavu CPU projektů pro své stroje. Baví mě hlavně astrofyzika, ale počítal jsem třeba i Rosettu. Přijde mi hrozně zbytečné počítat celou řadu věcí hodiny a dny na CPU, když na grafice je to za minuty či hodiny. S medailemi a odznáčky jsem si taky už trochu vyhrál, ještě chci 500kK za Milky way a pak bych to chtěl přepnout na projekt, který nejlépe pro tým využije mou, i když slabou, techniku.

Počítám na starších noteboocích (Sandy Bridge a starší), k dispozici mám jen jednu dýchavičnou mobilní grafickou kartu (NVIDIA NVS 4200M - zhruba odpovídá GT 520M, rok 2011), která má navíc tendenci přehřívat notebook, jediné, co se mi zatím osvědčilo i na GPU, je MilkyWay, teploty se pak drží kolem 85 stupňů Celsia. Na CPU mám nejraději Einsteina, Milky a Asteroidy, ale všechny mají GPU aplikaci, není na ně tedy mých CPU škoda?

Prozatím uvažuju nad kombinací POGS na všech CPU a Milky na grafice, k tomu GoofyxGrid a QCN, pokud bude nějak fungovat. Nějaké další nápady a návrhy?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 říj, 2016 13:50 
Offline Stats
10.5263157895 %
10.5263157895 %

Gigadisk ten dotaz asi nepochopil, Ty chceš rady a ne nový stroj.
Určitě platí co jsi psal,je škoda počítat projekt na CPU pokud má GPU aplikaci.Osobně nemám velké zkušennosti s GPU aplikacemi, to nechám jiným.
Ohledně rady na vhodné CPU projekty, tak je to zcela dle Tvého výběru, možnostem HW a doby běhu strojů. Některé projekty mají obrovské požadavky na RAM, některé potřebují mít nainstalovaný VirtualBOX a další třeba JAVA. Jiné projekty mají aplikace, které nevytvářejí tzv. checkpointy a WU beží třeba desítky hodin a pokud výpočet přerušíš, tak opět začínáš od nuly. Některé aplikace nejsou moc stabilní, takže se buď nikdy nedopočítáš konce, nebo padají do chyb. Znám i aplikace, které pozastavíš a ony buď stále běží, nebo spadnou. Pokud se chceš vyhnout problémům, tak obecně doporučuji běh pouze jednoho projektu na jednom stroji. Pokud jich chceš provozovat více, tak se mi osvědčilo to řídit pres app_config.xml a atribut max_concurrent aby Ti přepínání aplikací neřídil BM, ale i toto má své vady. Teď se dostávám ke svým "oblíbeným" projektům, které mne osobně fungují, počítám je delší dobu a chovají se "normálně", ale nemusí Ti vyhovovat zaměřením. NFS a Leiden Classical, - naprosto bezproblémové aplikace, dělají checkpointy, mají normálně dlouhé WU, stále dost práce a beží na všem. POGS teď nepočítám a co si pamatuji, tak s ním také nebyl žadný problém. Tvou navržená kombinace je tedy v pořádku. Pokud najdeš něco kontrétního co Tě zajímá, tak buď se mrkni do sekcí fóra věnované konkrétním projektům, nebo napiš sem, určitě Ti odpovíme. Jinak pokud chceš počítat pro tým co nejužitečněji, tak počítat projekty dle doporučení našeho velitele, brzo bude končit FORMULA BOINC, tak určitě brzo dorazí nové rozkazy.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 říj, 2016 14:38 
Offline Stats
21.0526315789 %
21.0526315789 %

2kilik: já se dost bojím šťourat sám do appconfigu, pačto tomu nijak nerozumím. Notebooky povětšinou jedou 24/7 s tím, že je občas někam převážím, přenáším a běžně na nich pracuju, takže jednotky musí být schopny kdykoli končit a zase naskočit.
POGS je v doporučeních do Formule a astrofyzikální, takže to se mi líbí. Ale nemá medaile :-( Krom toho během soutěží počítám Primegrid a na Pentathlonu, co je potřeba :-)

gigadisk: dík, ale u mě to je o radách, ne o technice, krom toho ke mně žádná velká obluda nesmí, budu počítat jedině na noteboocích (ať už v práci, nebo doma na soukromém). Tam bych chtěl po Vánocích pořídit něco s Core i7-7700HQ (doufám, že už něco takového bude) a NVIDIA GeForce GTX 1050 / Ti, pokud by se věšel někam kolem 30 000 bez DPH. Ale na to je tak čtvrt roku čas, možná i víc, až co výplaty a odměny dovolí :-D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 říj, 2016 15:14 
Offline Stats
68.4210526316 %
68.4210526316 %

Datum narození: 14 zář 1947
ID CNT statistik: 13496
kubíku, to se šeredně mýlíš. pogs má medajle a to dost. taky si už musel ňákou chytit jen máš asi blbě nastavené signature mrkni na to
ale teďkonc kókám, že v podpisu jednu máš :smt102 nejsou jen v našich statistikách, ale v podpisu je každý vidí

Naposledy upravil eisler jiri dne stř 19 říj, 2016 15:23, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 říj, 2016 15:20 
Offline Stats
10.5263157895 %
10.5263157895 %

app_configu se bát nemusíš, když se Ti nepovede, tak ho smažeš, dáš v BM načíst konfigurační soubory a jede se dál a pokud počítáš jen jeden aktivní projekt, tak to nepotřebuješ.
POGS je trochu specifický projekt tím, že kromě BOINC webu, kde žádné medaile nejsou, má ještě svůj web http://www.theskynet.org/, který je sice teď v údržbě, ale tam je odměn hromadu pokochat se můžeš zde http://signature.statseb.fr/index.py?badge=169 a koukám, že jednu máš i ve svém podpisu. Protože je to nestandardní, tak to nemáme v našich statistikách.
Jinak je moc dobře, že se zapojuješ do týmových soutěží, každý se počítá, takže počítání zdar 22rrr

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 říj, 2016 18:00 
Offline Stats
21.0526315789 %
21.0526315789 %

Ajó, nojó, tak na POGS odznáčky jsem úplně zapomněl, tak snad pak začnou přibývat nějaké zajímavé :-) Dík za dobrou zprávu :-D

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina