Android TV a BOINC

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Odpovědět
Zpráva
Autor
JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Android TV a BOINC

#1 Příspěvek od JakuP »

Kluci, doma se snad schyluje k nákupu nové TV a moje oblíbené SONY dělá hromadu přijímačů založených na Android TV, o čemž jsem slyšel poprvé. Údajně jsou v tom dost slabé procesory a málo paměti, ale stejně, co myslíte, šel by do TV propašovat BOINC a pak na tom počítat nějaké hodně nenáročné tasky, třeba z MilkyWay? A dokázal by to tam propašovat i IT nepolíbený amatér? :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Arogant
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 235
Registrován: pát 03 dub, 2009 18:27
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 17227
Bydliště: Plzeň

Re: Android TV a BOINC

#2 Příspěvek od Arogant »

Chceš to dostat do televize nebo do mini PC k TV?
ObrázekObrázek

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Android TV a BOINC

#3 Příspěvek od JakuP »

Sony Bravia mají dvoujádrový ARM (údajně) a Android přímo v sobě, takže rovnou do TV :-) a v tuhle chvíli mě to zajímá spíš teoreticky, jestli má cenu speciálně kvůli tomuhle koupit Bravii, další procesor do rodiny :-D Jinak bych mohl klidně koupit nějakou úplně hloupou a pouštět si všechno dál přes domácí notebook.
Obrázek

Uživatelský avatar
Arogant
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 235
Registrován: pát 03 dub, 2009 18:27
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 17227
Bydliště: Plzeň

Re: Android TV a BOINC

#4 Příspěvek od Arogant »

Jako teoreticky (vařím z vody) asi by záleželo jestli tam je android jako něco navíc (multimediální centrum, ...) nebo jestli ho TV nutně ke své funkci potřebuje.
Pokud by byl navíc, měl by přístup na G Play, tak je tam šance, že by to mohlo fungovat.
Pokud by to TV potřebovala, tak bych řekl, že máš smůlu.
Asi bych si TV s tím, že budu na ní počítat DC nepořizoval. Pokud bych ji ale měl, tak bych to zkusil.

Jsem Ti moc nepomohl, spíš mě to zaujalo. Já jsem zvažoval variantu mini PC k TV, ale zatím jsem to odložil na dlouhé zimní večery. Malá si vystačí s tím co jí nahrajeme na disk v set-top-boxu a na filmy není čas a až se narodí malej, tak nebude už vůbec.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Android TV a BOINC

#5 Příspěvek od forest »

Myslím, že nejlepší by bylo si zajít rovnou na prodejnu a tam to vyzkoušet.

Musel jsem se ale pousmát, při té představě. Před mnoha lety jsme na srazu nadhodili podobné téma a dopracovali se až k tomu, že BOINC bude jednou nejen v TV, ale i mikrovlnce, pečící troubě, poplašném systému, v lednici a mobilním telefonu. Ten telefon už je realitou a zbytek na sebe možná nenechá dlouho čekat 45hh

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Android TV a BOINC

#6 Příspěvek od JakuP »

Bravie potřebují Android přímo pro svou funkci, je to jediný OS, který v nich je, prostě jsou asi jako telefon s vypnutým gsm, ale zapnutou Wi-Fi. Jde do nich stahovat přinejmenším běžné Androidí hry z GPlay, které jinak běží na telefonech (Asphalt ap.), takže BOINC by mohl být taky.
tohle jsem k tomu našel:
https://youtu.be/0aK4XjXDTZk
Televizi budu kupovat prostě proto, aby měla přítelkyně na čem koukat na Ordinaci... a pokud si mohu vybrat ve stejné cenové kategorii a obdobné obrazové kvalitě, aAndroid by mohl být to, co by rozhodlo ve prospěch jedné proti druhé. I když já prostě vybíral stylem: "Budu potřebovat telku, kouknu, co nabízí Alza, hmmm... panasonic, philips, hele, sony, tu rozkliknu, ta firma je mi sympatická. Cenovky byly u všech stejně :-D
Obrázek

Uživatelský avatar
Arogant
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 235
Registrován: pát 03 dub, 2009 18:27
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 17227
Bydliště: Plzeň

Re: Android TV a BOINC

#7 Příspěvek od Arogant »

forest píše:Myslím, že nejlepší by bylo si zajít rovnou na prodejnu a tam to vyzkoušet.
Nemumím si moc představit situaci kdy noname člověk z ulice přijde na prodejnu s tím že by si potřeboval vyzkoušet cosi nainstalovat do jejich televize. Reálnějsí mi připadá varianta koupit TV domů, testnout a vrátit zpět bez udání důvodu.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Android TV a BOINC

#8 Příspěvek od forest »

Arogant píše:
forest píše:Myslím, že nejlepší by bylo si zajít rovnou na prodejnu a tam to vyzkoušet.
Nemumím si moc představit situaci kdy noname člověk z ulice přijde na prodejnu s tím že by si potřeboval vyzkoušet cosi nainstalovat do jejich televize. Reálnějsí mi připadá varianta koupit TV domů, testnout a vrátit zpět bez udání důvodu.
Nechci dělat reklamu konkrétním prodejcům. Vždy, když jsem si vybíral TV, tak jsem prostě obešel prodejny s konkrétními věcmi na vyzkoušení a nikdy jsem neměl problém najít ochotného prodejce, který mně bude chtít přesvědčit, že jeho produkt je přesně to, co hledám. Nechť už to bylo v době éry CRT 100MHz TV, nebo před rokem LCD TV. Testoval jsem na tom třeba zobrazení rychlosti snímkování na závodech F1, letícího puhu v hokeji,nebo zda černá, je skutečně černá.

Uživatelský avatar
Arogant
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 235
Registrován: pát 03 dub, 2009 18:27
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 17227
Bydliště: Plzeň

Re: Android TV a BOINC

#9 Příspěvek od Arogant »

Tak to jsi měl Foreste asi štěstí na dobré lidi.
My jsme se docela často stěhovali, takže nemáme žádného "rodinného" prodejce ochotného k pokusům. Nebo třeba nemám tu správnou (všechno dál napsáno je myšleno v dobrém) odvahu / drzost / ... vzít flask disk a napochodovat s tím k prodejci.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Android TV a BOINC

#10 Příspěvek od forest »

Aha, ale to je přesně to, co jsem už několikrát udělal, jelikož to dělám i při výběru monitorů. Pak si to koupím po netu, to je jasné, ale finální výběr dělám zásadně na prodejnách. Nikoho známého v tomto ohledu na žádné prodejně nemám, ale na tom co tam většinou jede, nic nepoznáš. Schválně vybírají dema a filmy, které mají plynulý děj, tedy pokud se zrovna sami prodejci nechtějí kouknout na nějakou novinku. Za ty prachy co to stojí, bývají přeochotní, aby ti cokoliv předvedli. Ovšem sami většinou koukají na ty šmouhy, když někdo nakopne míč, nebo vystřelí puk. O F1 ani nemluvě. Tam se obraz mnohdy i kostkuje.
Nejlepší zkušenost mám v tomto ohledu z posledních let s Electro Worldem, ale obdobně ochotí jsou i přímo v Sony centru v Brně.

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“