Seti - stav "odesílám"

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
michalk
Příspěvky: 4
Registrován: úte 09 čer, 2009 21:25

Seti - stav "odesílám"

#1 Příspěvek od michalk »

Ahoj, potřeboval bych poradit.

Již dva, tři dny mi některé jednotky seti, zůstávají v BOINC ve stavu "odesílám". Jsou dopočítané na 100%. Spojením na internet to není, nové jednotky normálně stahuje a některé normálně po dopočítání odejdou. Co s tím? Nerad bych aby mi tu "zkejsly" do expirace....

Děkuji za radu předem

M.

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Seti - stav "odesílám"

#2 Příspěvek od Zelvuska »

Ahoj a vítej na foru.

Zkus je ručně odeslat kliknutím na Aktualizovat projekt a sleduj výpis zpráv a taky se podívej jestli jsou ty jednotky v přenosech. Možná bys sem taky mohl dát odkaz na ty jednotky (alespon jednu).

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Seti - stav "odesílám"

#3 Příspěvek od nenym »

Totéž na Seti@beta, občas se nějaká jednotka podaří odeslat, mám jich ve frontě asi 50. Odhaduji, že na serveru budou nějaké větší potíže, protože mnohé jednotky se na 100% přenesou, ale přenos se nepotvrdí a zkouší se to celé znova. Jiné jednotku se přenesou pouze z části. Nezbývá, než čekat. Dva dny se nepřeneslo nic, za poslední hodinu dvě jednotky....postupně se vylepšují, do Vánoc to bude OK.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

michalk
Příspěvky: 4
Registrován: úte 09 čer, 2009 21:25

Re: Seti - stav "odesílám"

#4 Příspěvek od michalk »

Právě proto, že celé tři dny ty jednotky odolávaly všem pokusům o "Aktualizovat", jsem napsal tohle téma. Trochu jsem je "prolustroval" a jsou to ty jednotky, které u mne v BOINC stály ve frontě delší dobu - cca týden (byly pozastaveny, potřeboval jsem dopočítat něco jiného)

Takže po obnovení a dopočítání na 100% stály ve statusu "odesílám", důvod jsem neobjevil. Ale asi jsem našel řešení. Aktualizace nepomáhá, v logu to napíše, že "není co poslat". Když se ale podíváte na záložku přenos, stojí tam ve frontě. Je potřeba je označit a stisknout "obnovit přenos". U každé jednotky to napíše "odesílám a za chvíli "zkusím to znovu za ..." Za cca 3 hodiny!!! Když to takto ručně obnovíte, sem tam se nějaká jednotka chytne a odejde. Kdyby se to nechalo na tom automatu v intervalu 3 hodiny, tak mi jich vetšina expiruje.

Jde někde nastavit abu to nezkoušel za 3 hodiny, ale dříve?

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Seti - stav "odesílám"

#5 Příspěvek od Zelvuska »

michalk píše:Jde někde nastavit abu to nezkoušel za 3 hodiny, ale dříve?
Obávám se, že tohle je nastaveno na straně serveru a ty s tím nic dělat nemůžeš...

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Seti - stav "odesílám"

#6 Příspěvek od nenym »

michalk píše:Jde někde nastavit aby to nezkoušel za 3 hodiny, ale dříve?
Nejde, první pokus je po 60s, druhý po 120s a pak se to prodlužuje až na ty 3 hodiny, což je maximum. Nesouvisí to s tím, jak ty jednotky dlouho stohuješ, je to náhodné. Mně se odeslaly i jednotky, které jsem stohoval hodně dlouho - 14 dní a naopak i jednotky které jsem stáhl před 4 dny tam ještě visí. Při současném stavu serveru je ruční obnovování přenosu asi zbytečná ztráta času.
Třeba teď visí i jednotky NQueens, server je odstaven. No a na Alamře je spíše vzácnost, když server funguje.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Seti - stav "odesílám"

#7 Příspěvek od Honza »

Zvyšování back-off až na 3 hodiny je vlastnost klienta. Byla už několikrát diskutována, protože pro určité hraniční stavy to z pohledu klienta není dobré. Ale z pohledu serveru si myslím, že 3 hodiny je dobrý kompromis - na menší projekty by stačila hodina, na velké jako SETI by mohlo být i 5+ hodin - jinak při obnově hrozí, že se velké množství klientů bude v relativně krétkém období snažit reportovat výsledky a...

Jinak potřeba uvažovat logicky - jak by odstavený server zařídil instrukci klientovy, za jak dlouho se má znovu pokusit reportovat?

Na SETI v poslední době dost bojují s vytěžováním databáze i linky - minimálně kvůli nárůstu aktivních počtářů v souvislosti s 10. výročím a zároveň kvůli tomu, že nejsou k dispozici dlouhé WUs (které by odlehčily serverům).
Teď by již například měla být implementována vylepšení, kdy se nebude všech 6 feederů dotazovat databáze na dosti náročné věci, ale bude se to dělat pouze jednou.
Fakt by tam potřebovali rozchodit ty nové Intel servery...

michalk
Příspěvky: 4
Registrován: úte 09 čer, 2009 21:25

Re: Seti - stav "odesílám"

#8 Příspěvek od michalk »

Nicméně ruční práce se nakonec vyplatila, jednotky už jsou pryč. Na server přišla "světlá chvilka" a najednou zmizely během jednoho refreshe... Nevím, jestli to je setrvalý stav, nicméně kdyby to bylo jen nějaké "okno" a zrovna jsem to nezkusil (a plánovač měl zrovna pauzu) visej tu doteď.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Seti - stav "odesílám"

#9 Příspěvek od nenym »

Lepší než ruční resustitace přenosu jednotlivých jednotek je volba Advanced->do network communication. Oživí to všechny jednotky, visící v přenosu. Od té doby, co se komunikace rozjela do teď funguje bez problémů.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Axeli_Machal
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28 srp, 2008 12:58

Re: Seti - stav "odesílám"

#10 Příspěvek od Axeli_Machal »

Rychlost stahování práce je šílená, někdy to jede ok, někdy se to nerozjede nebo to jede úmorně pomalu s tím, že se to sekne. Obnovení stahování se nastaví třeba až za 8h, takže stanice nemají celý den co dělat, stává se to hlavně u jednotek pro GPU (a já počítám především pomocí GPU's). Práci stahuji do max. zásoby 10 dní, ale stejně to nestačí. Takže musím každý den, několikrát za den oběhnout všechny stanice a všechno kontrolovat, což mi leze na nervy :smt015

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Seti - stav "odesílám"

#11 Příspěvek od petnek »

jj, kdyz jsem ho pocital, byl jsem na tom uplne stejne. Se SETI to jde pekne z kopce... Diky tomu, ze to je neco jako legenda a symbol DC by mel jit prikladem a se chovat takto :roll: ... 45hh
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Seti - stav "odesílám"

#12 Příspěvek od nenym »

Standardní stav posledních několika let, nic nového a překvapivého. K Seti je nezbytné mít záložní projekt.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Seti - stav "odesílám"

#13 Příspěvek od vkliber »

Axeli_Machal píše:... Takže musím každý den, několikrát za den oběhnout všechny stanice a všechno kontrolovat, což mi leze na nervy :smt015
Co tahle nastavit do cronu (Plánované úlohy) spouštění

Kód: Vybrat vše

boinccmd --network_available
Viz. FAQ - Příkazy pro ovládání a nastavení BOINC Klienta.
Nezkoušel jsem, jen mě to tak napadlo :smt017 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Seti - stav "odesílám"

#14 Příspěvek od nenym »

Moje zkušenost z PG turnajů je taková, že pokud je project backoff, tak nic kromě ruční aktualizace přenosu nepomůže. Pokud je pouze task ve stavu retry, tak příkaz --network_available přenos popostrčí. Příkaz --set_network_mode always není ekvivalentem ruční akce a nic jiného jsem nenašel.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Axeli_Machal
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28 srp, 2008 12:58

Re: Seti - stav "odesílám"

#15 Příspěvek od Axeli_Machal »

vkliber píše:
Axeli_Machal píše:... Takže musím každý den, několikrát za den oběhnout všechny stanice a všechno kontrolovat, což mi leze na nervy :smt015
Co tahle nastavit do cronu (Plánované úlohy) spouštění

Kód: Vybrat vše

boinccmd --network_available
Viz. FAQ - Příkazy pro ovládání a nastavení BOINC Klienta.
Nezkoušel jsem, jen mě to tak napadlo :smt017 .

Díky za tip, zkusil jsem, ale nefunguje...BOINC na to nereaguje a vesele čeká na další plánované spojení, jiné příkazy mi fungují...

Odpovědět

Zpět na „Seti@home Enhanced - Seti@home“