Výpočty na GPU

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Výpočty na GPU

#1 Příspěvek od nenym »

Lunatikové mají na svých stránkách http://lunatics.kwsn.net/index.php ke stažení dvě varianty čistě ATI GPU aplikace pro HD 5xxx a 4xxx a jednu hybridní CPU + GPU ATI pro 2xxx +. Nezkoušel jsem, pokud s tím někdo zkušenost, tak pisněte.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#2 Příspěvek od vkliber »

Tu hybridní CPU + GPU ATI plánuji vyzkoušet o víkendu, tak dám vědět.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#3 Příspěvek od petnek »

Hned je jdu vyzkoušet. Jen je pro mě otázkou, zda mám stáhnout tu verzi pro OpenCL nebo Brook/OpenCL. Vzhledem k tomu, jak znám svoji GPU, zkusím Brook/OpenCL.

Edit: trochu nesnází jsem měl s vyladěním app_info.xml, nicméně to by zkušeným nemělo dělat problém :lol:. Teď už jen počkat na velectěnou jednotku Astropulse...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondra@SF.cz
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 597
Registrován: pon 22 úno, 2010 16:36
rok narození: 09 úno 1993
ID CNT statistics: 8123
Bydliště: Space Family
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#4 Příspěvek od Ondra@SF.cz »

Ta app_info mě už docela štve...nevím, co do ní mám napsat, aby se client pořád nesnažil stáhnout soubor AstroPulse_Kernels.cl :lol: ...tam si se sestavováním moc nepohráli - prostě tady máte aplikaci a zbytek si udělejte sami :D...

Edit : Tak už jsem to snad zprovoznil, ale teď zase není práce...nj, to je SETI 45ff
Edit 2: Teď jsem dokonce dostal dva úkoly, ale stahují se závratnou rychlostí 0,74kb/s :lol: ...no, tímhle tempem budou do večera stažené :D
Edit 3: Už mám všechno stažené a aplikace běží, ale chová se velmi podivně :smt017 - teplota GPU 35° svědčí o tom, že se doslova fláká, naopak zátěž CPU se pohybuje mezi 5-65% !! Jako by to počítal procesor a né grafika ! Jak to dál sleduji, tak Catalysty ukazují zátěž GPU ne víc jak 35%, ale velkou část času je zátěž pouze 0% :smt102

Po dlouhých patnácti minutách je spočítáno pouze 0,9% - za tuto dobu bych měl spočítanou jednu jednotku Collatz Conjencture úplně s přehledem...
Nejhorší je, že se mi nedaří odeslat spočítané jednotky DNETC, natož přijmout další. Ani mi nejde dostat se na jejich stránky, a Collatz počítat nechci...no a PrimeGrid je kreditová katastrofa. Kdy bude konečně existovat nějaký biologicky zaměřený, stabilní ATI projekt s dlouhodobým přísunem práce? Bude existovat vůbec někdy? Folding mi sice jede, ale mám ten pocit, že nedokáže plně využít výkonu mé graf. karty - NVidie tam mají mnohem větší výkon...

Edit 4: Po dvou hodinách 12%, GPU jede na průměrných 18%...napadá mě hromada slov, tak radši jen řeknu, že takhle si optimalizovanou GPU aplikaci opravdu nepředstavuji. Navíc procesorový čas je zhruba jedna hodina !! Napadá mě, jestli jsem snad neudělal něco špatně? :smt017
Pocitadlo : Deska - ASRock Fatal1ty Z77 Killer, CPU - Intel Pentium G3220(Haswell), 8GB RAM DDR3, GPU - ASUS DCIIOC AMD Radeon HD7790, Case - Chieftec LBX-02B-B-B, zdroj Seasonic X-1050 Gold, systém - dualboot ArchLinux (AntergOS) + Windows 8.1 64bit
Moje statistiky : BoincStats, B.Mundayweb, PrimeGrid a statistiky CNT od vklibera ;)
PG medaile : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
WCG medaile : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Poslouchám asi tak tohle (my Last.fm music profile)...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výpočty na GPU

#5 Příspěvek od forest »

Na nVidii to také s GPU výpočty na Seti není kdoví jaký zázrak a to už tam jedou dost dlouho. ATI aplikace se musí odladit, ale i tak nemůžete čekat takové ohodnocení jako na Collatz, DNEC, nebo MW. Pokud ze Seti@home někdo vyždíme 20.000/24h, tak to bude moci považovat za zázrak. Tak s tím počítejte a budete hned klidnější. Výsledek se bude určitě jako u nVidie také porovnávat s CPU požadavky a tak kreditu za jednotku bude fakt málo.

lovermann
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27 úno, 2012 02:05
ID CNT statistics: 17907

Re: Výpočty na GPU

#6 Příspěvek od lovermann »

Sorry za offtop: jsem nový účastník projektu a mám v hadrwaru docela mezery. Chtěl jsem se zeptat, kde si mohu přečíst informace o tom, pro jaké projekty se hodí GPU, a pro jaké ne? Děkuji.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#7 Příspěvek od vkliber »

Ahoj a vítej na fóru 45nn .

Souhrné informace můžeš najít zde.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Výpočty na GPU

#8 Příspěvek od nenym »

Optimalizovaná OpenCL GPU aplikace pro Astropulse od Raimstera vypadá alespoň na nV GTX260 sqěle. Je sice nutné stále uvolnit jedno CPU jádro, lze však dosáhnout vytížení GPU 96 - 99% bez nějakého výrazného lagu. Nelze kombinovat s aplikacemi, závislými na podpoře GPU (Autocad), což se stock verzí v pohodě šlo. Linky ke stažení (v pořadí ATI gpu, Intel gpu, nV gpu) na Raimsterovu Twitter účtu, zatím pouze pro widle. ATI_gpu a Intel_gpu jsem nezkoušel. Vřele doporučuji důkladné přečtení AstroPulse_OpenCL_NV_ReadMe.txt a nastavení parametrů do ap_cmdline_win_x86_SSE2_OpenCL_xxx podle doporučení a provést další laborování, zejména s přepínači pro:
- prioritou CPU procesu (velký efekt na vytížení GPU a až neakceptovatelný efekt z hlediska lagu),
- trvalou alokací konkrétního CPU jádra (velký efekt na stabilitu vytížení GPU),
- blokem souvisících přepínačů -unroll xx -ffa_block yyyy -ffa_block_fetch zzzz (lze tím účinně regulovat vytížení GPU a lag).
Pozn: obsah app_info.xml jest ukryt v AP6_win_x86_SSE2_OpenCL_xxx.aistub. Bez app_info poběží stock aplikace. Nutno dopočítat a odevzdat rozpočítané tasky, jinak o ně s velkou pravděpodobností přijdete.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výpočty na GPU

#9 Příspěvek od forest »

Můžeš nadhodit nějaké hrubé procento, o kolik asi ten kreditový zisk stoupnul? Dosud byl kreditový zisk zanedbatelný, tak jestli má vůbec větší význam si s tím hrát.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Výpočty na GPU

#10 Příspěvek od nenym »

To zatím nevím, musím počkat na validace. Nepředpokládám však nějaký výrazný posun, časy šly o cca 20% dolů, takže očekávám kredit +20%, tedy řádově pořád stejná kreditová katastrofa - GTX 260 RAC cca 11 - 13k. Seti & SetiBeta počítám jako hobby s malým nasazením na jedné nV kartě. ATI a Intel nevyzkoušeno, ATI nemám na čem, Intel časem vyzkouším, až doklepnu současnou zásobu Collatzů, skončí turnaj PG a Vánoce.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#11 Příspěvek od vkliber »

Natáhl jsem pár WUs Astropulse na Intel GPU a počítám, potom poreferuji.

EDIT : za necelou 1.5 hod je 30%.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Výpočty na GPU

#12 Příspěvek od nenym »

To by odpovídalo přibližně RACu Einsteina, tedy podstatné zlepšení proti původní (dubnové?) SetiBeta stock aplikaci.
Jen tak mimochodem, nahrál jsem nové Intel_gpu drivery, na Collatzu se mi jeví býti mírně svižnější (+5%). Instalace proběhla zcela hladce z *.exe souboru, žádné kejkle jsem nemusel dělat.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#13 Příspěvek od vkliber »

První jednotka za 4:28 hod., druhá za 2:10 hod. :smt102 čekám na validaci.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Výpočty na GPU

#14 Příspěvek od nenym »

Jak to bylo s CPU load a jaký je poměr Run time/CPU time u těch dvou tasků :?: Pokud by 4,5 hodinový task byl za 1k kreditů, RAC je srovnatelný s Einsteinem, ovšem Einstein nebere CPU. Měl jsi nastaven parametr priority -hp a -cpu_lock ?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#15 Příspěvek od vkliber »

První jednotka za 4:28 hod., druhá za 2:10 hod. Mám uvolněné jedno core CPU.
Nic nastavené nemám, návod jsem ještě nečetl, jen jsem to v práci pustil a hned vypadl 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Výpočty na GPU

#16 Příspěvek od nenym »

Zdá se, že bere jenom 5% CPU, stačilo by asi popostrčit prioritu (přepínačem -hp na high, nebo na realtime nějakým tamerem či vyzkoušet nedokumetovaný -rp), zafixovat core -cpu_lock a CPU neuvolňovat. Jsem zvědav na validaci a credit.

EDIT1: přepínač -rp nefunguje, na realtime nutno popostrčit něčím jiným. Na Intelu s doporučenými cmdline parametry pro entry level GPU + -cpu_lock bere zpočátku 5%, poté průměrně 1,2 až 1,5 % CPU. vytížení GPU plave rozsahu 60 - 92%. Proti původní OpenCL Intel_gpu aplikaci velký krok vpřed. CPU tasky jedou na všech (osmi) jádrech.
Seti_AP_Intel_GPU.PNG
Seti_AP_Intel_GPU.PNG (29.82 KiB) Zobrazeno 7872 x
EDIT2: První Intel_gpu task zvalidován
RUN time / CPU time / credit
12,729.83 / 741.44 / 700.51
GTX260: nV_gpu tasky vypadají na 15 až 20% vyšší výnos při 95% CPU load (4 zvalidované tasky). Parametry pro low endy + -cpu_lock + -hp, realtime není potřebný. S mid range parametry sice počítá svižněji, ale s počítačem se moc pracovat nedá, nanejvýš v notepadu.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#17 Příspěvek od vkliber »

První Intel_gpu task zvalidován
RUN time / CPU time / credit
14,370.56 / 1,507.03 / 686.32

Zatím jsem stále nic nenastavil, snad si odpoledne najdu čas na manuál 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Výpočty na GPU

#18 Příspěvek od nenym »

Jako optimální pro i7-3770K/HD4000 se mi jeví býti tyto parametry cmdline

Kód: Vybrat vše

-unroll 10 -ffa_block 6144 -ffa_block_fetch 2048 -hp -use_sleep
K pokusům mě přiměl výpadek Collatz.
Seti_AP_Intel_GPU_2.PNG
Seti_AP_Intel_GPU_2.PNG (26.51 KiB) Zobrazeno 7661 x
OT @ WinterGuard1944: na chlazení CPU rozhodně nešetři podívej se na moje teploty a chladím tímto, na CPU 8x Asteroids. Pravda, CPU i GPU jsou lehce přetaktovány.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Výpočty na GPU

#19 Příspěvek od forest »

Kolik to dává v průměru kreditu za 24h?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočty na GPU

#20 Příspěvek od vkliber »

Mi to dává 4K - 4.5K za den (AstroPulse v6).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „Astropulse - Seti@home“