Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest »

Jedná se o podprojekt mateřského projektu Seti@home. Pro zapojení do výpočtů, je tedy třeba si jej v nastavení osobního účtu přímo na stránkách projektu povolit: http://setiathome.berkeley.edu/

Oč v Astropulse vlastně jde:
Současná aplikace SETI@Home hledá signály na úzké frekvenci které trvají relativně dlouhou dobu. Toto je jedna z možností, jak by mimozemská civilizace mohla vysílat. Druhou z nich je varianta velmi silného pulzu, který by pokryl široké pásmo. Jak by tento pulz cestoval mezihvězdným prostorem, kolidoval by s hmotou, která by mu přišla do cesty. To by vedlo k relativnímu zpomalení nižších frekvencí oproti vyšším v efektu zvaném disperze. Pokud bychom věděli, kolik disperzí pulz obdržel, mohli bychom ho zpětnou úpravou vrátit do původní podoby. Protože ale netušíme s jakým množstvím hmoty by signál na své cestě k naší planetě kolidoval, musíme vzít v úvahu všechny možnosti, které ovšem vyžadují obrovský výpočetní výkon. Vedle mimozemských signálů bychom měli zachytit také vypařující se černé díry případně nové pulzary.

Jednotky projektu byly úplně první které se na BOINC testovaly v jeho ranné fázi před oficiálním spuštěním, tedy zhruba po dobu půl roku a mnozí si je možná pamatují. Dále pokračovalo jejich zpracovávání a testování aplikací na Seti-Beta. Jde vlastně o podprojekt na který nebylo moc peněz a proto i jeho větší rozjezd trval delší dobu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Astropulse

#2 Příspěvek od forest »

Podrobnější informace v češtině, naleznete na naší subdoméně Seti@home: http://seti.czechnationalteam.cz/astro/astro.html

Jirka
Příspěvky: 1
Registrován: ned 21 čer, 2009 09:37
rok narození: 24 zář 1994

Re: Základní informace o projektu

#3 Příspěvek od Jirka »

Zdravím.Jsem tady nováček,ale stejně mi to nedá a musím se zeptat.Díval jsem se na statistiky a tam, když jsem viděl že SETI počítá tolik lidí, mně trošku zamrazilo.Nemyslíte si že by bylo lepší svůj výpočetní čas investovat třeba do rossety než hledat E.T?A navíc,nevím o tom mnoho ale připadá mi, že setkání s mimozemštany by nebylo nikterak růžové. 33aaa

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#4 Příspěvek od vkliber »

Ahoj a vítej na fóru.
Takhle paušálně nelze říct co je lepší počítat. Každý prostě počítá projekt (nebo vícero projektů), které mu jsou tak nějak nejblíže. Naštěstí je těch projektů už několik desítek (viz. tady) z nichž některé jsou (dá se říct) stabilní, jiné méně, jiné testovací ... ale určitě si mezi nimi najdeš svůj oblíbený. Jsou i projekty, které běží krátkou dobu a určitě mají perspektivu, a k nim je připojeno daleko méně lidí, takže i s relativně malým výkonem PC se můžeš dostat do popředí statistik ;-) .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

honzyk
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 56
Registrován: úte 12 led, 2010 16:09

Re: Základní informace o projektu

#5 Příspěvek od honzyk »

Rad bych upozornil, ze SETI uz je zas eplne funkcni s dostatkem volnych vypocetnich jednotek
Honzyk

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#6 Příspěvek od eisler jiri »

honzyku. jses frajer. jak "tzv. nesnasis mimozemstany je tve info rekl bych rytirske 22rrr ". ale mozna jsem nepochopil tvuj davny post a to bez legrace. jiz jsem si myslel, ze se na nas nasi bratri ve vesmiuru vybodli. pokusim se je naladit. dik :smt023 . a znovu si prectu tve duvody. jinak je mi jasne, ze je to zatim prace pro dona qichota a jeho mlejny.
Obrázek
Obrázek

honzyk
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 56
Registrován: úte 12 led, 2010 16:09

Re: Základní informace o projektu

#7 Příspěvek od honzyk »

SETI uz bohuzel nejedu, protoze jsem rozchodil Collatz (take pro mne ne uplne idealni projekt). Ale stale mi nejede napr. GPUGrid. Mam relativne malo casu, takze ladeni bude az po Vanocich. ....
Honzyk

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#8 Příspěvek od eisler jiri »

co delam jako vzdy blbe? po zakazani dalsi prace (ode mne) jsem se znova prihlasil a nic 24hodin. odhlasil jsem se a chce to po (mem prihlaseni) me mejl a heslo. at delam co delam supak me zna ale heslo tvrdi ze nezna. to ovsem neni mozne. pouzivam jen jedno heslo pro takoveto ucely, nejde o prachy. a splest se v zadani a overeni stejne neni pravdepodobne. ma-li nekdo podobne zkusenosti...
kouknu na to znovu
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní informace o projektu

#9 Příspěvek od forest »

Můžeš si heslo přece nechat poslat na registrační mail.

Odpovědět

Zpět na „Astropulse - Seti@home“