Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od vkliber »

Projekt Collatz Conjecture navazuje na ukončený projekt 3x+1@home.
Zabývá se metodou 3x+1, nazývanou také Collatz Conjecture. Tato metoda je jakýmsi rozkladmem čísel a to čím většího čísla, tím je rozklad složitější. Metoda spočívá v tom, že pokud je číslo dělitelné dvěmi abysme získali opět celé číslo, tak jej vydělíme, pokud né, vynásobíme jej třemi a přičteme jedničku. Takhle postupujeme až se nakonec dostaneme k jedničce.
Názorný příklad : máme číslo 20
20/2 = 10/2 = 5*3+1 = 16/2 = 8/2 = 4/2 = 2/2 = 1 Každé číslo by mělo jít touto metodou rozebrat, záleží pouze na počtu operací. Nu a zde se dostáváme k tomu oč v projektu jde. Ke každému číslu se snaží najít počet operací a zároveň potvrdit že jde takto rozebrat opravdu každé číslo.

Stránky projektu najdete na adrese : http://boinc.thesonntags.com/collatz/
V sekci projekty najdete všechny informace zde.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#2 Příspěvek od petnek »

Zdá se, že projekt je mrtev, respektive jeho všechna práce je neplatná díky špatné metodě. Zakladatel projektu o tom už asi dlouho věděl, 6 let (zadejte do googlu "poppinfresh99 collatz"). Přišel na to "poppinfresh99".

Dalším důkazem je vlákno založené přímo na stránkách BOINCu, protože provozovatel projektu Collatz dokonce zprávu o zmíněném nálezu z fóra Collatzu prý smazal.

No, to se nám pěkně tento projekt vyloupl... :smt075
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní informace o projektu

#3 Příspěvek od forest »

Pokud nevylezou na povrch nějaké obhajující informace, tak by to byl hodně smutný konec projektu, který jsme v DC ještě nezažili :roll:

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Základní informace o projektu

#4 Příspěvek od Honza »

Ze zvědavosti jsem prolétl forum (ono toho tam moc není, neb to není moc živé) a pochybnosti bych měl už přes 2 roky.
How far has Collatz conjecture been computationally verified?

To, že to někdo provozuje BOINC projekt jako one-man-show a koníček a víc do toho objektivně nemůže dát a kdykoli to může skončit tady již bylo.
To, že někdo provozuje nespolehlivé, neoptimalizované (nebo obojí) algoritmy a nereflektuje věcnou a obdobnou diskusi tady již také bylo (el Math či jak se to jmenovalo např).
Někde se takové věci spojí dohromady a drží to jen atraktivní kredit - podobně jako ekonominu nepoctivé/nově natištěné peníze.
Tedy nic nového, to už tady několikrát bylo - třeba jen u menších či časově kratších projektů, i když vlastně SETI tomu dalo jiný rámec a nic není zaručené.

Pro rychlém projití fora jsem získlad dojem, že to projekt dlouhodobě zdravé základy.
Může to být jen můj dojem a brzy mě změna vyvede z omylu, kdo ví...

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#5 Příspěvek od RoKro »

Trochu mě zaráží, že si kvalitu nehlídá University of California, když tomu celému propůjčuje své jméno.
Pak má člověk věřit kecům typu: "Odborníci tvrdí..." nebo "Američtí vědci něco...".
Naštěstí jsem na tenhle projekt moc elektřiny nevyplýtval, i do Koláčů pro Jirku jsme se zapojoval jen symbolicky z piety.
Jak by to asi Jirka okomentoval?
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Základní informace o projektu

#6 Příspěvek od nenym »

forest píše: pon 17 kvě, 2021 06:09 Pokud nevylezou na povrch nějaké obhajující informace, tak by to byl hodně smutný konec projektu, který jsme v DC ještě nezažili :roll:
NQueens skončil také kvůli chybě v algoritmu, M Queens na yoyo tu chybu asi nemá.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Collatz Conjecture“