Ostatní diskuse týkající se projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Ostatní diskuse týkající se projektu

#1 Příspěvek od vkliber »

Jednotky jsou dlouhé 0,5 až 1,5 hodin a v paměti zabírají kolem 10MB.

EDIT : Tak to jsem ustřelil, ono to tak vypadalo zpočátku podle progressbaru, zřejmě bude délka jednotek 0,5 až 1,5 dní :grin: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#2 Příspěvek od forest »

Počítá někdo tento projekt na GPU? První jednotka co se mně stáhla, mně jede už 11h a průběh výpočtu je zatím na 11,111%. Odevzdat výsledek mám 31.12. 21:46, což nevím jestli s takovýmto průběhem výpočtu stihnu. Raději bych tedy od někoho věděl, zda ta doba výpočtu je normální, nebo se jednotka nějak sekla a jen mně brzdí výpočty na GPU. Dle spotřeby a teploty se momentálně GPU napůl fláká, spotřeba je zhruba poloviční než u ostatních projektů.
Taky by mě docela zajímalo, co se na té GPU může tak dlouho počítat zrovna v tomto projektu :smt017

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#3 Příspěvek od vkliber »

Jednotky projektu PicEvolvr jsou nevyzpytatelné. Na GPU jsem je sice ještě nepočítal, ale na CPU musíš mít štěstí na jednotky (vlastně nemít smůlu).
Některé jednotky se chovají korektně, doba výpočtu od 2 hod, vyjímkou nejsou ani více než 24 hod. jednotky.
Jsou ale občas jednotky, které zpočátku vypadají korektně, ale čím déle se počítá tím se výpočet zpomaluje až je zcela nereálné stihnout DeadLine. Bohužel se na to dá přijít až značně pozdě. Většinou jsem je ustřelil, pár jsem se snažil dopočítat, ale tuším že jsem dopočítal pouze jednu takovou dlouhou (odevzdána po limitu, kredit byl přidělen).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#4 Příspěvek od MIZ »

Aha! Taky jsem měl problémy. Vypadalo to, že BM neustále prodlužuje odhadovanou dobu do dokončení jednotky. Byly to mé první jednotky, navíc na zcela nových PC, takže jsem si to vysvětloval nezkušeností BOINC Manageru s projektem i s reálným výkonem nového PC.
Nakonec jsem se na to vykašlal a nechal to s nízkou prioritou jen na jednom starém PC. Moc mě totiž ani nemotivuje to, že od počátku mého zájmu o tento projekt mají na webu stále stejné NIC.
EDIT: Počítám jen na CPU.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#5 Příspěvek od forest »

vkliber píše:Jednotky projektu PicEvolvr jsou nevyzpytatelné. Na GPU jsem je sice ještě nepočítal, ale na CPU musíš mít štěstí na jednotky (vlastně nemít smůlu).
Některé jednotky se chovají korektně, doba výpočtu od 2 hod, vyjímkou nejsou ani více než 24 hod. jednotky.
Jsou ale občas jednotky, které zpočátku vypadají korektně, ale čím déle se počítá tím se výpočet zpomaluje až je zcela nereálné stihnout DeadLine. Bohužel se na to dá přijít až značně pozdě. Většinou jsem je ustřelil, pár jsem se snažil dopočítat, ale tuším že jsem dopočítal pouze jednu takovou dlouhou (odevzdána po limitu, kredit byl přidělen).
A jaký je průběh výpočtu? Mně to furt vysí na 11,11% a čas dokončení roste 3x tak rychleji než čas výpočtu. Už tam mám víc jak 24h. Je to rormální a náhle třeba naskočí že je jednotka dokončená, nebo ubyde čas na půlku, nebo jsou to znaky vadné jednotky?

A ještě jeden dotaz, má projekt checkpointy?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#6 Příspěvek od vkliber »

forest píše:A jaký je průběh výpočtu? Mně to furt vysí na 11,11% a čas dokončení roste 3x tak rychleji než čas výpočtu. Už tam mám víc jak 24h. Je to rormální a náhle třeba naskočí že je jednotka dokončená, nebo ubyde čas na půlku, nebo jsou to znaky vadné jednotky?

A ještě jeden dotaz, má projekt checkpointy?
To je s největší pravděpodobností příznak vadné jednotky (koukni na web jestli již není přeposlaná jako původně chybná). Žádné poskočení progerssbaru jsem u těchto jednotek nezaznamenal. Pokud ti to déle než hodinu visí na stejném % tak to s klidem odstřel :lol: .
Jestli má aplikace checkpointy si teď nevybavuji, ale nikdy jsem nezaznamenal nějaký pád a počítání od počátku.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#7 Příspěvek od forest »

Najednou je u ní nyní 41,11% a zbývající čas 15h, ještě ji dám šanci.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#8 Příspěvek od forest »

Po 20h výpočtu jsem tu jednotku zrušil. Stála na těch 41,11% 4 hodiny a jen narůstaly oba časy. Pokud by někdo měl lepší zkušenost s GPU výpočty na tomto projektu, budeme určitě rádi za report. Docela by mě zajímalo jak je například ohodnocována tato práce.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#9 Příspěvek od nenym »

Co jsem se díval naposledy (půlka prosince), tak práce na GPU byla ohodnocena naprosto katastrofálně (podle benchmarku CPU klienta a CPU time), takže jsem GPU výpočet nikdy nezkoušel. CPU tasky jsem počítal naposledy v listopadu, chovaly se realivně standardně, občas však zůstaly viset na hodně dlouho, než se výpočet pohnul dále. Připadá mi to jako hodně amatérský projekt, o nesmyslu v ohodnocení GPU tasků vědí od září a nic s tím neudělali.....Dokonce i jinak z vlastní iniciativy velmi nápomocný Paul D. Buck se zmohl na jediné Not good guys ...
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#10 Příspěvek od vkliber »

Na projektu došlo k úplné ztrátě BOINC databáze, zřejmě nezkušeností admina 33aaa .
Info.

Co se bude dít se statistikama netuším, zřejmě půjde všechno zpátky na 0.

Založil jsem znovu tým.

EDIT : zapoměl jsem dodat, že je pozměněná adresa projektu : http://boinc.picevolvr.com/ .
Na projektech to změním až zítra, možná že se projekt bude jevit jako úplně nový projekt se stejným názvem a statistiky tak budou zachovány (podobně jak to dopadlo s projektem DepSpid).

EDIT2 : (podobně jak to dopadlo s projektem DepSpid) ... ne DepSpid, ale Cels který se přejmenoval na Cels (old) a nový Cels zažal počítat od začátku.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#11 Příspěvek od forest »

A to jsem tam byl se svými 33.000 kreditu druhý v CNT :smt022

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#12 Příspěvek od NoTHX »

já to se svými asi wipnutými 78k asi nemusím blíže komentovat 45hh

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#13 Příspěvek od vkliber »

Přišla mi jednotka z nově restartovaného PicEvolvr. To znamená že projekt žije a budu muset prověřit jak to udělat s návazností na původní PicEvolvr.

Mimochodem ta jednotka je satanská, po 8 hod. mám hotovo 0,666% což je předpoklad na 50 dní nonstop počítání 33ooo ještě že to má deadline až 17.09.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#14 Příspěvek od vkliber »

Na subdoméně projekty jsem založil nový projekt Picevolvr II.. Původní projekt PicEvolvr I. jsem zachoval kvůli historii a statistik.
Nic se nemění, zázemí a zaměření projektu je stejné, pouze se změnila URL adresa a počítá se od 0.
Název I. a II. je zřejmě dočasně, uvidím jak se k tomu postaví BOINCStats a hlavně jak se bude nový projekt hlásit v centrálních statistikách vpřímo v xml souborech.
Témata u nás na fóru jsem zachoval :smt102 myslím že je zbytečné zakládat nové.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#15 Příspěvek od vkliber »

Podařilo se mi dopočítat první jednotku nového Picevolvr.
Celková doba 158 hodin. Aplikace není příliš náročná na paměť, progress-bar funguje celkem přesně (z počátku samozřejmě ukazoval nesmyslý odhad výpočtu na asi 3000 hodin), checkpointy fungují, jednotka v pohodě přežila jeden restart PC, kreditové ohodnocení 2916 kreditů je lehce pod průměr (441 kreditů za 24 hodin na 1 jádro CPU).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „PicEvolvr.com“