Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam.cz

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#81 Příspěvek od vkliber »

Opravil jsem zobrazní "Stav projektu" na projektech QMC a GPUGRID/PS3GRID.
Pokud najdete další chyby tak mi to nahlaste.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#82 Příspěvek od hanbanaroda »

Zrovna jsem dokončil kontrolu všech 124 dostupných projektů a zjišťoval u nich 5 věcí:
1.)čím se zabývá
2.)stav (ukončený, plně funkční atd.)
3.)počet druhů aplikací
4.)počet aplikací, které si můžeme vybrat (viz yoyo@home apod.)
5.)možnost vytváření nových účtů (když už jsem byl u toho, tak jsem si stejně ten účet musel vytvořit)

Zitra sa budu muset učit na předtermín a pozitří ho nejspíš budeme zapíjet ( 33aaa ), takže ve čtvrtek to budu moct pořádně sepsat aj s komentářem, doplním projekty, které byly dneska vyplé a dám to sem. Navíc se pokusím o nějaké rozumné roztřídění a vytvoření skupin bez ohledu na to dělení současné, prostě od základů. Samozřejmě že tu tabulku projektů mám v takovém formátu. aby si každý mohl udělat vlastní názor a abych nikoho do ničeho netlačil 45hh A taky bych byl rád, kdybyste se na ni potom alespoň zběžně podívali, třeba jenom na váš oblíbený projekt a zkontrolovali, jestli tam nemám chybu 33iii
PS:zaměření jsem zjišťoval přímo ze stránek projektů, u některých z jejich Wikipedie. Říkal jsem si, že některé popisy tady už mohou být staršího data a nemusí odpovídat skutečnosti 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#83 Příspěvek od vkliber »

Sem s tím :smt038 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#84 Příspěvek od petnek »

Vyborne, jsem na to zvedav 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#85 Příspěvek od hanbanaroda »

http://www.mbc-cz.org/CNT/Projekty.html

Tak tady to máte 45hh A teď menší popis:

1.)Projekty jsou seřazeny abecedně dle jejich názvu, tady by problém být neměl.
2.)Zaměření projektu
Zeměření projektu jsem bral přímo ze stránek projektu, tj. z jeho popisu na BOINC stránce projektu, případně z jeho wikipedie nebo jiné domovské stránky. Přihlížel jsem taky k zaměření jednotlivých podaplikací. Zaměření jsem se snažil co nejvíce generalizovat bez toho, aniž by chybělo to podstatné. U projektů, které jsou ukončené, jsem zaměření ani nepsal. Nejspíš se úplně vyřadí ze seznamu a až na pár výjimek jejich stránky stejně nebyly dostupné, takže odkazovat se na ně by bylo zbytečné. Zde je možná nějaká ta diskuze nad zaměřením toho daného projektu, netvrdím, že jsem to udělal dokonale 45cc
3.)Stav
Buď je projekt úplně nedostupný (nefunguje vůbec nic) a dostal značku UKONČENÝ, NEFUNGUJÍ ODKAZY, nebo je UKONČENÝ s tím, že je buď přesměrován, nebo přešel pod jiný projekt, nebo má funkční stránky a zveřejnil výsledky. Dále tu máme PRÁCE JEN OBČAS, kdy je projekt a jeho stránky naprosto v pořádku, jen práci uvolňuje více či méně sporadicky. A nakonec je tu PLNĚ FUNKČNÍ, což asi nebudu dále rozebírat 45hh Jo, ještě mám speciální kategorii PLNĚ FUNKČNÍ (TEĎ MÁ VÝPADEK), třeba netuším, co se momentálně děje s CPDN :smt102 Tuto kategorii jsem také netvořil zásadně podle nějakého algoritmu, zvlášť ta hranice mezi plně funčním projektem a projektem uvolňujícím práci jen občas může být velmi malá a diskutabilní.
4.)Počet druhů aplikací
Zde je myšlen hlavně počet DRUHŮ (zdůrazňuji 45cc ), tj. aplikací alespoň mírně se lišícím od ostatních. Např. u DNETC nebo Collatz mám uvedenu pouze jednu, protože i když je různě na GPU i CPU, pořád dělá úplně to samé. Třeba u CPDN se aplikace liší typem výpočtu, u IBERCIVIS zaměřením, u DrugDiscovery počítanými sloučeninami, proto zde mají uvedeno číslo větší než jedna.
5.)Aplikací na výběr
Po přihlášení se na projekt jsem si v účtech zkontroloval, jestli si můžu zvolit, které aplikace chci, nebo nechci počítat. Jestliže jsem měl na výběr aplikaci testovací, uvedl jsem ji navíc do závorky. U testovacích projektů to myslím nemá smysl, tam se si s aplikacemi těžkou hlavu nedělal, nepovažuju to zas až tak moc za podstatné. Navíc se to může rychle měnit.
6.)Vytváření nových účtů
Na všech dostupných projektech jsem se pokusil vytvořit si účet. Na některých to jde přes BAM!, na některých přes BOINC a na některé se musíte registrovat přímo na stránkách projektu (např. Renderfarm.fi). Na ty, které vyžadují pozvánku, jsem to napsal, a ty, které neumožňují vytváření účtů jsou označeny červeným ne. (U Chess960 si nejsem jistý, snad mně tatik opraví na správnou míru 33aaa :smt100 )
7.)Poznámka. Co dodat 45hh
Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#86 Příspěvek od Frenk »

Az na popis, nektrych projektu, ktere jsou pro mne moc jednoduche a strohe. Ale ostatni polozky tabulky vyborne, muselo ti to dat hodne prace 45uu.U nekterych projektu jsem byl prekvapeny 33ooo asi poradne nectu co vlastne pocitaji :smt017musim si to projit
Dobra prace :smt045
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Dugi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 364
Registrován: čtv 05 črc, 2007 14:16
rok narození: 16 bře 1987
ID CNT statistics: 6455
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#87 Příspěvek od Dugi »

Skutečně klobouk dolů. Muselo to stát hodně času a úsilí to takhle sesumarizovat. 22rrr
Obrázek

Moje malé diskusní fórum o kosmonautice - https://vesmir.thos.cz

Na čem počítám:
Falcon - noteboook Samsung R530 - Pentium Dual Core 2.1 GHz, 3 GB RAM

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#88 Příspěvek od JardaPichSvetla »

Ano souhlasím, muselo to dát dost práce. 45uu
Ale přeci jen bych měl pár výtek a návrhů.

1)Ty krátké popisky zaměření v přehledu jsou dobrý nápad, ale stejně by se měly udělat velké kategorie do kterých se budou projekty členit.
2)Osobně bych dal non-BOINC projekty zvlášť a nemíchal to do jednoho seznamu.
3)Použití slova aplikace se mi tam moc nelíbí, místo aplikací na výběr by bylo asi vhodnější mluvit o počtu podprojektů, problém je jak to nazvat, pokud si nemohu vybrat. :smt102
4)Ty krátké popisky jsou občas až moc krátké a našel jsem tam pár nepřesností až chybiček (to sepíšu za chvilku). 45cc
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#89 Příspěvek od hanbanaroda »

Takže to by bylo objektivně k problému. Teď bych ještě zmínil pár zajímavostí a problémů. První vidím v zařazení Clean Energy mezi samostatné projekty. Dále bych se vyjádřil k problému multiprojektů. Máme tu WCG nebo yoyo, které jsou vzorové příklady "multiprojektovosti". V BOINCU zastupují pouze jeden projekt, ale pod svými křídly zahrnují projekty (resp. aplikace) z různých vědních oborů. Dále tu máme třeba AQUA, CPDN nebo DrugDiscovery, které mají různé aplikace v rámci jednoho vědeckého oboru. U DD bych třeba viděl problém v tom, že si nemůžeme zvolit, kterou aplikaci budeme počítat. To si ovšem nemůžeme zvolit ani na IBERCIVIS, kde je těch aplikací 24! Nebo tu máme takové SZDG, které dle popisu poskytuje prostor maďarským studentům a může počítat téměř cokoliv, i když je v současnosti v provozu pouze jedna aplikace.

A konečně k mým (subjektivním 45cc ) návrhům na překopání skupin na projektech. Ještě bych dopředu avizoval, že jsem ochotný se tomuto problému věnovat i aktivně a po případném oprávnění a schválení toto "překopání" provést jak na doméně projekty. Zdroják subdomény je napsán opravdu přehledně a neměl by být problém tam ty věci přeházet 45cc To samé prohlašuji i o fóru, kde mám s tímto typem fóra už trošku zkušenosti. To jen pro pořádek, abyste mně zase neřekli, že na to není čas 45hh
PS:Dovolil jsem si zahrnou i ty projekty, které mají momentálně "přestávku".

Takže mnou první navržené první obecnější dělení projektů:

______________________________________________________________________________________________________
ASTRONOMIE, FYZIKA A TECHNOLOGIE
AQUA, Cosmology, Einstein, eOn, Gerasim, Hydrogen, LHC, Magnetism, MilkyWay, Orbit, QuantumFIRE alpha, SETI, Spinhege, uFluids

BIOLOGIE A MEDICÍNA
BiochemicalLibrary, Docking, Drugdiscovery, GPUGRID/PS3GRID, MalariaControl, POEM, QMC, RNA World (beta), Rosseta, SIMAP, Superlink, Virtual praire, VRS

MATEMATIKA A KRYPTOGRAFIE
ABC, Collatz Conjecture, DistRTgen, DNETC, Enigma, NFS, Primaboinca, PrimeGrid, Rectilinear CNo., RSA Lattice Siever 2.0, WEP-M+2

MULTIPROJEKTY
AlmereGrid, EDGeS, Distributed Data Mining, IBERCIVIS, Lattice, Leiden Classical, SZDG, WCG, yoyo

VĚDY O ZEMI
CPDN, QCN

OSTATNÍ
BURP, FreeHAL, Chess960, Luxrenderfarm, Renderfarm.fi, Sudoku, WUProp

TESTOVACÍ
AlmereGrid Test, BOINC alpha test, CAS, CPDN Beta, Goldbach, Pirates, RALPH, SETI beta

NON-BOINC
Distributed.net, Electric sheep, Fold It, Folding, Galaxy Zoo, GIMPS, M4 MesBreakProj, Stardust, Wieferich

UKONČENÉ
3g Bridge Project, 3x+1, ABC beta, Anansi, APS, BBC Climate, BCL, Belgian Beer, BraTS, Cels, Cels (old), Cels Test, DECS, DSP Test, DynaPing, EDGeS Bridge, Eternity2, Genetic life, HashClash, Intellig. Realm, MalariaTest, MindModeling, Mopac, NagrzewanieStali, Nano-Hive, Neuron, Nqueens ,Picevolvr II, PicEvovr, pPot Tables, Predictor, Proteins, Ramsey, RamseyTest, RenderFarm, Reversi, RieselSieve, RND, SciLINC, Seasonal Attribution, SHA-1, Sudoku (old), Tanpaku, TMRL DRTG, TSP, UH SC, VTU, XtremLab, Zivis
_____________________________________________________________________________________________________

A druhé, konkrétnější dělení:

ASTRONOMIE
Cosmology, Einstein, MilkyWay, Orbit, SETI

FYZIKA A VÝVOJ TECHNOLOGIÍ
AQUA, eOn, Gerasim, Hydrogen, LHC, Magnetism, QuantumFIRE alpha, Spinhege, uFluids

BIOLOGIE
RNA World (beta), Virtual praire

MEDICÍNA
BiochemicalLibrary, Docking, Drugdiscovery, GPUGRID/PS3GRID, MalariaControl, POEM, QMC, Rosseta, SIMAP, Superlink, VRS

MATEMATIKA
ABC, Collatz Conjecture, DNETC, Primaboinca, PrimeGrid, Rectilinear CNo., WEP-M+2

KRYPTOGRAFIE
DistRTgen, Enigma, NFS, RSA Lattice Siever 2.0

RENDERING
BURP, Luxrenderfarm, Renderfarm.fi

HRY
Chess960, Sudoku

VĚDY O ZEMI
CPDN, QCN

MULTIPROJEKTY
AlmereGrid, EDGeS, Distributed Data Mining, IBERCIVIS, Lattice, Leiden Classical, SZDG, WCG, yoyo

OSTATNÍ
FreeHAL, WUProp

TESTOVACÍ
AlmereGrid Test, BOINC alpha test, CAS, CPDN Beta, Goldbach, Pirates, RALPH, SETI beta

NON-BOINC
Distributed.net, Electric sheep, Fold It, Folding, Galaxy Zoo, GIMPS, M4 MesBreakProj, Stardust, Wieferich

UKONČENÉ
3g Bridge Project, 3x+1, ABC beta, Anansi, APS, BBC Climate, BCL, Belgian Beer, BraTS, Cels, Cels (old), Cels Test, DECS, DSP Test, DynaPing, EDGeS Bridge, Eternity2, Genetic life, HashClash, Intellig. Realm, MalariaTest, MindModeling, Mopac, NagrzewanieStali, Nano-Hive, Neuron, Nqueens ,Picevolvr II, PicEvovr, pPot Tables, Predictor, Proteins, Ramsey, RamseyTest, RenderFarm, Reversi, RieselSieve, RND, SciLINC, Seasonal Attribution, SHA-1, Sudoku (old), Tanpaku, TMRL DRTG, TSP, UH SC, VTU, XtremLab, Zivis
______________________________________________________________________________________________________

Tak to by bylo prozatím vše. Očekávám konstruktivní kritiku, věcnou debatu a připomínky a poznámky k té tabulce, protože není úplná 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#90 Příspěvek od hanbanaroda »

Jejda, takových příspěvků za tu hodinu 45hh D9ky za pocvhalu 33aaa
JardaPich:
ad 1)uděláno v předchozím příspěvku. Psal jsem to tak, aby si to mohl zařadit každý sám podle sebe45cc
ad 2 a 3)tu tabulku jsem vytvořil jenom jako "pracovní", nehodlám ji vyvěšovat někde oficiálně, takže ty nadpisy nemusí být úplně košer
ad 4)už se těším 33iii

EDIT:ještě jeden detail. Nebylo by lepší uvádět (pokud to jde) celé názvy projektu? Například CPDN mně nenaláká tolik, jako Climate Prediction apod.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondra@SF.cz
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 597
Registrován: pon 22 úno, 2010 16:36
rok narození: 09 úno 1993
ID CNT statistics: 8123
Bydliště: Space Family
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#91 Příspěvek od Ondra@SF.cz »

Asi už moc rejpám, ale nešlo by třeba ještě zjistit, jak je to s využitím GPU u jednotlivých projektů? ANO/NE/APP_INFO/...

Je to jen takový návrh 33aaa ...

EDIT: Ibercivis má už 24 aplikací ?!? Tak to zírám 33ooo
Pocitadlo : Deska - ASRock Fatal1ty Z77 Killer, CPU - Intel Pentium G3220(Haswell), 8GB RAM DDR3, GPU - ASUS DCIIOC AMD Radeon HD7790, Case - Chieftec LBX-02B-B-B, zdroj Seasonic X-1050 Gold, systém - dualboot ArchLinux (AntergOS) + Windows 8.1 64bit
Moje statistiky : BoincStats, B.Mundayweb, PrimeGrid a statistiky CNT od vklibera ;)
PG medaile : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
WCG medaile : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Poslouchám asi tak tohle (my Last.fm music profile)...
Obrázek

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#92 Příspěvek od JardaPichSvetla »

Tak se teda nejdřív vyjádřím k rozdělení těch projektů do skupin.

Jsem pro to první (méně podrobné) dělení. Rozhodně bych nedělil biologii a medicínu ani matematiku a kryptografii.

Ty návrhy 2 a 3 byly hlavně proto, aby se to včas nějak probralo a pak to na konci u ostrého návrhu nevázlo na takovejch blbinách. 45hh

Ty názvy by byly asi lepší celé, pokud by to pak nezabíralo příliš místa při nějaké slušné velikosti písma. (myšleno v ostré verzi na stránkách)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#93 Příspěvek od vkliber »

hanbanaroda : hups, koukám že neleníš 22rrr .
Jen jsem to prolítl, to si vyžádá věnovat tomu více času :smt017 .

Pár poznámek k připomínkám které jsem vyčetl.
- Na Ibercivis si můžete vybrat aplikace : skočte na http://www.ibercivis.es/, potom kliknout na Tu cuenta, přihlásit se (pokud nejste) a potom kliknout na Mis proyectos.
- typy aplikací (CPU/GPU/různé OS/32-bit/64-bit) se snažím držet aktuální v Přehledu projektů.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#94 Příspěvek od hanbanaroda »

Ondra: tak to už po mně chceš moc 45hh Ještě že na to dává pozor vkliber 33iii Jinak jsem tam počet aplikací vypisoval hlavně kvůli tomu, abychom se líp vyznali v tom, jak je to s těmi multiprojekty.
JardaPich:Původně jsem taky nechtěl dělit matematiku a kryptografii, ale ty projekty zařezené do té podrobnější sekce opravdu počítají čistě je matematiku. A ty kryptografické projekty, to je zase čistě jen matematika aplikovaná na kryptografii, a to včetně NFS. Dalo by se říct, že ty kryptografické projekty jsou "postavené" třeba na Primegrid apod. A ta biologie je to samé, VirtualPraire nemá s medicínou nic společné, stejně tak RNA World (jestli jsem to správně pochopil, tak je to snaha zjistit, jestli nebyl život dříve postavený na RNA a DNA ho převálcovala a jestli současná rRNA není jen pozůstatek z těchto dob). Možná důsledky jejich výzkumu budou aplikovatelné v medicíně, ale jinak se to týká jen biologie. Samozřejmě že nebudu proti sloučení, ale mně osobně se mnohem víc líbí to druhé, detailní rozdělení. Hlavně to bude přehlednější pro nováčka a líp si vybere to, co ho zajímá, a nebude zbytečně bádat nad všemi projekty 45cc
vkliber:no jo, kdybych se ve Španělštině raději díval do učebnice než na naši indiánskou učitelku přímo z Ekvádoru :oops: Jó, to byly časy 33aaa 45hh

EDIT:ještě mně napadla jedna věc. Co u projektů dělat hvězdičkou poznámku, která by odkazovala třeba na "Tento projekt nabízí volbu více aplikací"
Obrázek

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#95 Příspěvek od JardaPichSvetla »

Co se týká toho zaměření, tak to nebudu brát moc postupně. Menších výhrad k formulaci bych možná našel víc, ale začnu těma většíma, budu psát většinou jen jak bych si to představoval a začnu od zadu od (mého) WCG. 45hh

WCG - humanitárně zaměřené podprojekty (hlavně medicína)
WEP-M+2 - faktorizace čísel o 2 větších než Mersennova prvočísla
yoyo - matematika, fyzika, biologie (může být cokoliv)
RNA World (beta) - více podprojektů zaměřených na výzkum RNA
PrimeGrid - hledá prvočísla a jejich hledáním se snaží dokázat i několik matematických teorií
NFS - faktorizace čísel b^n +- 1 pro b = 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12 (Cunningham Project)
DNETC - rozluštění zprávy zašifrované pomocí šifry RC5 (aktuálně RC5-72) ... pozn.: to Golmubovo pravítko je druhý podprojekt distributed.net a ten má wrapper v yoyo

AQUA - zkoumá vliv složitosti problému na délku výpočtu u adiabatického kvantového počítače ... Tady se v tom moc neorientuju, ale podle hlavní stránky bych to pochopil takto nějak.

Tak jsem to nakonec prolítnul v rychlosti všechno a napsal jsem, kde se mi to nezdálo. 22rrr
Jo a koukám, že docela dost projektů by potřebovalo upravit hlavní popis.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#96 Příspěvek od JardaPichSvetla »

hanbanaroda píše:...
JardaPich:Původně jsem taky nechtěl dělit matematiku a kryptografii, ale ty projekty zařezené do té podrobnější sekce opravdu počítají čistě je matematiku. A ty kryptografické projekty, to je zase čistě jen matematika aplikovaná na kryptografii, a to včetně NFS.
...

Zrovna u NFS jsi to nejspíš špatně pochopil. V tom popisu na hlavní straně v druhým odstavci vysvětlují význam faktorizování a to i pro kódování.
Practically, many public key algorithms, including the RSA algorithm, rely on the fact that the publicly available modulus cannot be factored. If it is factored, the private key can be easily calculated.
A v posledním odstavci píšou kde berou čísla na faktorizování.
The numbers what we are factoring are chosen from the Cunningham project. Started in 1925, it is one of the oldest continuously ongoing projects in computational number theory.
Mimochodem podprojekt yoyo@home - ECM bere mam dojem některá čísla na faktorizování taky z tohoto vědeckého projektu. Ono taky NFS a ECM jsou zkratky 2 ze 3 metod použitelných pro faktorizování tak velkých čísel. Vyčteno: http://homes.cerias.purdue.edu/~ssw/cun/notat
(hlavní stránka: http://homes.cerias.purdue.edu/~ssw/cun/index.html)

hanbanaroda píše:...
A ta biologie je to samé, VirtualPraire nemá s medicínou nic společné, stejně tak RNA World (jestli jsem to správně pochopil, tak je to snaha zjistit, jestli nebyl život dříve postavený na RNA a DNA ho převálcovala a jestli současná rRNA není jen pozůstatek z těchto dob).
...
Co jsem prohlížel podprojekty RNA World, tak jde o obecný výzkum fungování RNA v buňkách s tím, že některé jsou právě zaměřené medicínsky (sice v obecnější rovině, ale to je skládání 3D struktur bílkovin taky). V posledních letech se hodně pozornosti věnovalo čtení genomů (nejenom lidského) a pod BOINC je několik projektů zabývajících se bílkovinami, ale jejich "funkční propojení", kterým je z hlediska řízení buňky RNA bylo trochu přehlíženo. Ovšem po přečtení lidského genomu se ukázalo, že nám to pro dostatečné pochopení nestačí a právě některé druhy RNA (je jich víc než ty 3 co se o nich mluví ve škole) se podílejí na regulaci genové aktivity a moc se o nich neví. Také u mnoha patogenních org. hrají významnou roli třeba i pro rezistenci proti antibiotikum a tohle všechno co souvisí s RNA má zkoumat RNA World. 22rrr
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#97 Příspěvek od hanbanaroda »

Tak s tím NFS jsem to špatně napsal. Mělo to vyznít tak, že NFS je čistá matematika :smt102 A o tom RNA World (což je projekt, který mně dost zajímá) se mně nepodařilo získat víc informací. Mohl bys sem hodit odkaz, kdes bral ty informace, rád bych si o tom taky přečetl 45cc Jinak s tím DNETC máš taky pravdu. Ale nevím, v čem se tak moc lišíme u těch ostatních projektů 45hh Ale jestli budeš moc chcet, tak to v té tabulce zkonktretizuju 45cc
Ale k tomu WCG: řeknu to jen dvěma názvy: Computing for Clean Water a The Clean Energy Project 33aaa

Jenomže jsi pořád jediný, kdo se k tomu vyjádřil. Buď o tom ostatní neví, nebo se nechtějí vyjadřovat. A to tady tolik lidí psalo, že by se s tím mělo něco udělat. Jenom pište, navrhujte a kritizujte, zatím máme pořád jenom dva názory (Jarda pro obecnější, já pro podrobnější dělení)!
Obrázek

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#98 Příspěvek od JardaPichSvetla »

U RNA World je na hlavní stránce odkaz Vědecké cíle. :smt023

U WCG mi popis "snad všechno :-)" přijde celkem degradující, WCG má jasné zaměření na humanitární výzkum a třeba budoucí vývoj lepších vodních filtrů díky Computing for Clean Water do toho rozhodně zapadá (vzhledem k nedostatku pitné vody v mnoha částech světa), snad jen u The Clean Energy Project bych byl o té humanitárnosti ochoten polemizovat. Proto jsem navrhoval popis "humanitárně zaměřené podprojekty (hlavně medicína)".

U WEP-M+2, PrimeGrid a yoyo jde spíš jen o upřesnění, protože mi to přišlo až zbytečně moc stručné (když má yoyo podprojekty z matematiky, fyziky a biologie, tak proč tu biologii v popisu vynechávat :?: )
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#99 Příspěvek od hanbanaroda »

A co takto?

ASTRONOMIE
Cosmology, Einstein, MilkyWay, Orbit, SETI

FYZIKA A NOVÉ TECHNOLOGIE
AQUA, eOn, Gerasim, Hydrogen, LHC, Magnetism, QuantumFIRE alpha, Spinhege, uFluids

BIOLOGIE A MEDICÍNA
BiochemicalLibrary, Docking, Drugdiscovery, GPUGRID/PS3GRID, MalariaControl, POEM, QMC, RNA World (beta), Rosseta, SIMAP, Superlink, Virtual praire, VRS

MATEMATIKA
ABC, Collatz Conjecture, NFS, Primaboinca, PrimeGrid, Rectilinear CNo., WEP-M+2

KRYPTOGRAFIE
DistRTgen, DNETC, Enigma, RSA Lattice Siever 2.0

RENDEROVÁNÍ
BURP, Luxrenderfarm, Renderfarm.fi

HRY
Chess960, Sudoku

VĚDY O ZEMI
CPDN, QCN

MULTIPROJEKTY
AlmereGrid, EDGeS, Distributed Data Mining, IBERCIVIS, Lattice, Leiden Classical, SZDG, WCG, yoyo

OSTATNÍ
FreeHAL, WUProp

TESTOVACÍ
AlmereGrid Test, BOINC alpha test, CAS, CPDN Beta, Goldbach, Pirates, RALPH, SETI beta

NON-BOINC
Distributed.net, Electric sheep, Fold It, Folding, Galaxy Zoo, GIMPS, M4 MesBreakProj, Stardust, Wieferich

UKONČENÉ
3g Bridge Project, 3x+1, ABC beta, Anansi, APS, BBC Climate, BCL, Belgian Beer, BraTS, Cels, Cels (old), Cels Test, DECS, DSP Test, DynaPing, EDGeS Bridge, Eternity2, Genetic life, HashClash, Intellig. Realm, MalariaTest, MindModeling, Mopac, NagrzewanieStali, Nano-Hive, Neuron, Nqueens ,Picevolvr II, PicEvovr, pPot Tables, Predictor, Proteins, Ramsey, RamseyTest, RenderFarm, Reversi, RieselSieve, RND, SciLINC, Seasonal Attribution, SHA-1, Sudoku (old), Tanpaku, TMRL DRTG, TSP, UH SC, VTU, XtremLab, Zivis
Obrázek

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam

#100 Příspěvek od JardaPichSvetla »

No budiž, ale stále by se mi víc líbily větší kategorie. 45hh

Snad ještě jestli nepřesunout třeba hry do ostatních, hry jsou taková malá, ne moc významná kategorie, tak by snad nemuseli být ve vlastním chlívečku. 33aaa
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“