Přehled projektů, podprojektů a aplikací

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#1 Příspěvek od vkliber »

Nová stránka : Přehled projektů.

Zobrazuje přehled projektů a podprojektů a jejich dostupnost pro různý hardware a operační systém, včetně informace o non-cpu projektech.
Ovládání je popsáno na stránce. Při načtení stránky se načtou i všechny informace, nedochází tedy následně k dalšímu stahování dat. Drobnou nevýhodou na pomalejších PC v pomalejších prohlížečích je pomalost při klikání na kategorie a konfigurace. Napsáno v JavaScriptu.

Informace jsem čerpal ze svých poznámek, z oficiálních stránek projektů, ze seznamu od Augustine a prvotní revizi provedl Nenym.
V případě že některý projekt chybí, nebyl dostupný abych si mohl ověřit informace o aplikacích.
Data jsou uložena v databázi a aktualizace a doplnění přehledu je snadné.
V dohledné době se pokusím začlenit ikonky HW a OS konfigurací i do detailních stránek o projektech.

Tak nechť slouží ...


Veškeré návrhy na doplnění a změny prosím do tohoto vlákna.

A hned moje první připomínky :
- Chybí mi kategorie "NVidia/CUDA - MacOS" a "ATI - MacOS" (Collatz Conjecture má CUDA aplikaci pro MacOS).
- Celkově mám s MacOS problém, protože se v tom nevyznám a nevím přesně co je 32-bit a co 64-bit OS.
- U některých projektů jsem si rovněž nebyl jistý jak je to s chodem 32-bit aplikací na 64-bit Linuxu.
- U PrimeGrid 321 Prime Search (Sieve) a Proth Prime Search (Sieve) by mělo být u 64-bit Linuxu uvedeno, že je rychlejší než 32-bit aplikace ... ale já jsem 32-bit aplikace pro Linux pro tyto podprojekty nenašel.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#2 Příspěvek od nenym »

- U některých projektů jsem si rovněž nebyl jistý jak je to s chodem 32-bit aplikací na 64-bit Linuxu.
Na Linuxu 64bit běží všechny 32bit aplikace, pokud je nainstalována podpora (aspoň tedy na Ubuntu 9.04/9.10). Odzkoušeno na všech projektech, které počítám. Dokonce na většině projektů jede 32bit Linux aplikace na 64bit Ubuntu rychleji (respektive dává lepší poměr kredit/čas), než 32bit aplikace Wirouz na stejném železe.
- U PrimeGrid 321 Prime Search (Sieve) a Proth Prime Search (Sieve) by mělo být u 64-bit Linuxu uvedeno, že je rychlejší než 32-bit aplikace ... ale já jsem 32-bit aplikace pro Linux pro tyto podprojekty nenašel.
Ve srovnání s 32bit aplikací Wirouz je to pravda. Je otázka, jak k tomu přistupovat, zda se srovnávat rychlost aplikace pouze na stejném OS nebo i s jinými OS.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#3 Příspěvek od vkliber »

nenym píše:
- U některých projektů jsem si rovněž nebyl jistý jak je to s chodem 32-bit aplikací na 64-bit Linuxu.
Na Linuxu 64bit běží všechny 32bit aplikace, pokud je nainstalována podpora (aspoň tedy na Ubuntu 9.04/9.10). Odzkoušeno na všech projektech, které počítám. Dokonce na většině projektů jede 32bit Linux aplikace na 64bit Ubuntu rychleji (respektive dává lepší poměr kredit/čas), než 32bit aplikace Wirouz na stejném železe.
Teď je otázka, jestli v přehledu všude kde je fajfka u 32-bit Linux dát fajfku u 64-bit Linux s poznámkou že se jedná o 32-bit aplikaci, nebo tam tu fajku vůbec nedávat.
nenym píše:
- U PrimeGrid 321 Prime Search (Sieve) a Proth Prime Search (Sieve) by mělo být u 64-bit Linuxu uvedeno, že je rychlejší než 32-bit aplikace ... ale já jsem 32-bit aplikace pro Linux pro tyto podprojekty nenašel.
Ve srovnání s 32bit aplikací Wirouz je to pravda. Je otázka, jak k tomu přistupovat, zda se srovnávat rychlost aplikace pouze na stejném OS nebo i s jinými OS.
Můžu rozlišit poznámkou ... "64-bit Linux je rychlejší než 32-bit Win", "64-bit Linux je rychlejší než 32-bit Linux"
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Marwin
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 95
Registrován: stř 19 zář, 2007 09:38
rok narození: 0- 0-1973
Bydliště: Praha

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#4 Příspěvek od Marwin »

Astrologie :)

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#5 Příspěvek od nenym »

vkliber píše:Teď je otázka, jestli v přehledu všude kde je fajfka u 32-bit Linux dát fajfku u 64-bit Linux s poznámkou že se jedná o 32-bit aplikaci, nebo tam tu fajku vůbec nedávat.
Vzhledem k tomu, že na Linuxu se tady amatéři (kromě mě) nevyskytují, tak bych to moc neřešil a fajfku tam nedával. Nativní 64bit aplikace neexistuje a linuxáci asi vědí všichni, jak 32bit aplikaci zprovoznit na 64bitech, jenom já jsem se musel na fóru vyptávat :oops:.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#6 Příspěvek od vkliber »

Marwin píše:Astrologie :)
33iii To bylo schválně jestli si toho někdo všimne, ... kecám ... díky 45uu .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#7 Příspěvek od nenym »

Drobná poznámka k textu. Optimalizované aplikace nejsou iniciativa pouze třetích stran (Seti, Enigma, MW), ale i produktem vlastního projektu (Einstein, Collatz).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#8 Příspěvek od Honza »

vkliber píše:Tak nechť slouží ...

- U PrimeGrid 321 Prime Search (Sieve) a Proth Prime Search (Sieve) by mělo být u 64-bit Linuxu uvedeno, že je rychlejší než 32-bit aplikace ... ale já jsem 32-bit aplikace pro Linux pro tyto podprojekty nenašel.
Fakt dobrá práce 33iii

Některé app na PG jsou pouze v 64-bit verzi...prave kvuli vykonovemu propadu. Sub-projektu a prace na PG je dost, takze si lze na neco vybirat pouze 64-bit.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#9 Příspěvek od forest »

Skvělá práce vklibere 33iii
Je toho tam opravdu hodně na ověřování, takže snad se najdou lidi kteří upozorní na chyby na které narazí, aby to bylo stále co nejvíce aktuální.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#10 Příspěvek od forest »

Jen jedno doplnění, prozatím. Collatz má aplikací pro nVidii i na Linux 64-bit (nevím jak je to u 322-bit). Verze 2.01 se stáhne automaticky a verzi 2.02 si lze stáhnout jako optimalizovanou a ručně dohrát. Každopádně ta podpora tu je a jede to o něco rychleji než na windows 32-bit XP co jsem včera zkoušel.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#11 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Jen jedno doplnění, prozatím. Collatz má aplikací pro nVidii i na Linux 64-bit (nevím jak je to u 322-bit). Verze 2.01 se stáhne automaticky a verzi 2.02 si lze stáhnout jako optimalizovanou a ručně dohrát. Každopádně ta podpora tu je a jede to o něco rychleji než na windows 32-bit XP co jsem včera zkoušel.
Doplněno. Zřejmě je chyba na stránce aplikací pro Collatz, protože ta aplikace pro Linux ve verzi 2.01 je uvedena bez příznaku (cuda). Dá se tedy na Linuxu počítat Collatz pouze na CPU?
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#12 Příspěvek od forest »

vkliber píše:Dá se tedy na Linuxu počítat Collatz pouze na CPU?
Tu otázku moc nechápu, psal jsem ti, že to na nVidii pod Linuxem 64-bit jede a to jak s aplikací kterou si BM natáhne sám, tak je k tomu ještě k dispozici optimalizovaná aplikace, kterou si musíš nainstalovat ručně. Na CPU jsem to na Linuxu nezkoušel.

Uživatelský avatar
Freenky
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: pát 22 úno, 2008 03:49
ID CNT statistics: 14778
Bydliště: Ostrava

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#13 Příspěvek od Freenky »

Sakra ta tabulka vypada velmi schopne. :smt023 :smt038 45uu

- mozna by se k tomu hodila nejaka legenda kde by se napsalo to co se jinam nevejde
-- treba co znamenaji barvy kulicek u stavu projektu
-- do legendy by se vesla i informace pro Lamy ze 32bit apikace funguje i na 64bit OS (nekdy i rychleji)

- slo by pridat filtr ktery ukaze jen ptojekty podporujici graficke karty? ... a vlastne i jine , jen Linux, jen PS3, jen Non CPU ....
- hodne mi chybi informace ktere projekty maji optimalizaci a jestli Intel nebo AMD
Kdyby se praobyvatel jeskyně uměl smát, dějiny by se vyvíjely jinak...
Oscar Wilde

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#14 Příspěvek od krahulik »

Freenky píše:- slo by pridat filtr ktery ukaze jen ptojekty podporujici graficke karty?
tahle volba je imho elegantneji resena rozkliknutim na ikonu konkretniho vyrobce

Souhlas tabulka vypada velmi dobre :smt023
Obrázek

zizila2560
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 23
Registrován: pát 10 dub, 2009 11:25

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#15 Příspěvek od zizila2560 »

jen poznamka. u GPUGRID/PS3GRID je uvedeno ze je mozne pocitat i na ATI ale na jejich strankach tomu tak neni. kde je pravda?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#16 Příspěvek od forest »

Po ručním použití aplikace lze na ATI počítat, ale sám si ji projekt tuším stále ještě nestahuje.

Jinak by mělo po ručním stažení aplikace jít i nVidia + Linux na SETI a SETI-Beta, ale ještě jsem to nezkoušel.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#17 Příspěvek od vkliber »

Freenky píše: -- treba co znamenaji barvy kulicek u stavu projektu
Doplněno.
Freenky píše:- slo by pridat filtr ktery ukaze jen ptojekty podporujici graficke karty? ... a vlastne i jine , jen Linux, jen PS3, jen Non CPU ....
Stačí kliknout na ikonku konfigurace (Win, Lin, Ati, ...)
Freenky píše:- hodne mi chybi informace ktere projekty maji optimalizaci a jestli Intel nebo AMD
Za názvem projektu ikonka, která říká že jsou dostupné optimalizace, stačí pak klepnout na název projektu a na stránce projektu je část věnována optimalizacím.
Intel a AMD jsem neřešil.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#18 Příspěvek od vkliber »

zizila2560 píše:jen poznamka. u GPUGRID/PS3GRID je uvedeno ze je mozne pocitat i na ATI ale na jejich strankach tomu tak neni. kde je pravda?
Na oficiální stránce aplikací projektu GPUGRID (zde) je uvedena aplikace pro Windows/ATI ve verzi 6.03 (ati14).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#19 Příspěvek od vkliber »

forest píše:
vkliber píše:Dá se tedy na Linuxu počítat Collatz pouze na CPU?
Tu otázku moc nechápu, psal jsem ti, že to na nVidii pod Linuxem 64-bit jede a to jak s aplikací kterou si BM natáhne sám, tak je k tomu ještě k dispozici optimalizovaná aplikace, kterou si musíš nainstalovat ručně. Na CPU jsem to na Linuxu nezkoušel.
Na oficiální stránce aplikací projektu Collatz (zde) jsou mimo jiné uvedeny tyto aplikace :

Kód: Vybrat vše

Linux running on an Intel x86-compatible CPU           2.01   28 Sep 2009 15:43:28 UTC
Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU      2.01   28 Sep 2009 15:43:28 UTC
Říkáš, že pro nVidii na Linuxu si BOINC stáhne aplikaci sám, tak
- buď je to ta aplikace která je uvedena na stránce, ale chybí tam poznámka (cuda) jak je to u ostatních aplikací, potom ovšem chybí aplikace pro CPU na Linux
- nebo ta aplikace která je na stránce uvedena je pro CPU, a aplikace pro nVidii / Linux není uvedena, ale stahuje se.

:?: Nejsem schopen to ověřit, proto jsem se ptal.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Přehled projektů, podprojektů a aplikací

#20 Příspěvek od forest »

Pro CPU si to normálně stáhne taky aplikaci a počítá, takže tu aplikaci pro nVidii na Linuxu asi jen nemají uvedenou, ale existuje. Když jsem to zkoušel někdy v půlce prosince, tak ji ještě neměli, bez té optimalizované to nejelo.

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“