Všeobecná diskuse o subdoméně projekty.czechnationalteam.cz

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#1 Příspěvek od vkliber »

Zde můžete psát své připomínky, poznámky, doplňující informace, návrhy, ... a tak nějak o tom poklábosit ... k nové subdoméně

http://projekty.czechnationalteam.cz/

Stránky na této subdoméně nahradí sekci Projekty na hlavní doméně i sekci Projekty na doméně stats.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#2 Příspěvek od vkliber »

Odjíždím na týden na "zaslouženou" dovolenou (bez netu) a po návratu zde očekávám plné vlákno připomínek a hlavně doplňujících informací ... především se mi jedná o :
:arrow: zpřesnění popisů jednotlivých projektů ... kdo má nějaký oblíbený projekt který fakt sleduje a ví přesně co počítá a je schopen to svými slovy popsat ... tak za takové informace budu nejen já velice vděčný,
:arrow: rozšíření odkazů na odborné články a další informace o projektech
:arrow: dále o upřesnění stavu projektů (Alfa, Beta, Aktivní, Pozastavený, Zrušený, Ukončený, ...),
:arrow: a v neposlední řadě i upozornění na špatné odkazy či nefunkční stránky.

Díky všem předem.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#3 Příspěvek od forest »

Chtěl bych moc vkliberovi poděkovat za skvěle odvedenou práci a myslím že už v této podobě je tato nová sekce více než důstojným nástupcem původních.

Pokud by to bylo možné, doplnil bych ke každému projektu nějaký generátor posledních novinek, nebo připojil alespoň odkaz na novinky na webu projektu, nebo to udělal třeba přes http://www.unitedboinc.com/ .
Se omlouvám, ale dřív když jsme řešili co tam bude, tak mně tahle věc nenapadla :oops:

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#4 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Pekne, prehladne - to je prvy dojem. Urcite velmi uzitocne pre novacika alebo aj dlhodobejsieho crunchera, ktory si chce updatnut prehlad o projektoch.
Po nedavno spustenej subdomene vseobecne k DC (ktora sa mi mimochodom pacila velmi aj po grafickej stranke) urcite dalsi dobry pocin..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#5 Příspěvek od forest »

Jen bych chtěl upozornit, že v tomto novém přehledu projektů jsou již i "Ne BOINC projekty", tedy ty, do kterých je náš tým zapojený. Vše je tedy nyní přehledně na jednom místě, stejně tak jak jsem se snažil koncipovat i subdoménu DC.czechnationalteam.cz, kde představujeme DC jako celek, tedy nikoliv jen BOINC a jeho projekty.

Prosím tedy i o kontrolu těchto projektů. Já bych například navrhoval doplnění statistiky týmu CNT u projektu distributed.net, o odkazy i na statistiky dalších podprojektů než jen RC5-72.
Potom bych ještě k projektu PrimeGrid, doplnil odkaz na PrimeGrid's Challenge Series a možná i kratičký popis co to je.

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#6 Příspěvek od MIZ »

Obsah: Něco je již postarší, např. o LHC, ale není to nějak dramatické.
Forma: Poměrně často jsou špatně čárky ve větách, pár dalších prohřešků, jako byly v textech na nové subdoméně DC. 33aaa
Celkem: Velmi dobré :smt045
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#7 Příspěvek od nenym »

Drobná poznámka - linky v záhlaví ve srovnání s ostatním mi připadnou příliš velkým písmem.

EDIT: teď je to akorát
Naposledy upravil(a) nenym dne pon 02 bře, 2009 15:52, celkem upraveno 1 x.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

LookAS
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 830
Registrován: ned 02 pro, 2007 14:34
rok narození: 12 čer 1981
ID CNT statistics: 9215
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#8 Příspěvek od LookAS »

forest píše:...Potom bych ještě k projektu PrimeGrid, doplnil odkaz na PrimeGrid's Challenge Series a možná i kratičký popis co to je.
ja bych hlavne opravil popis u Primegrid. Nyni tam je toto:

Kód: Vybrat vše

Projekt, který se zabývá systémem kódování (šifrování) hesel a zpráv. V první fázi byl zaměřen na algoritmus MD5 (Messsage Digest Hash), později na RSA-640 a nyní nově na RSA-768.
-LookAS- ~ Core i9-7920X + Be quiet! Dark Rock PRO 4, ASRock Taichi, 32GB Corsair 4133MHz , RTX 3070 + RTX A4000, Win 10 x64
PG: Obrázek

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#9 Příspěvek od Mithrilx »

Trochu bych doplnil informace k projektu Ibercivis. Sepsal jsem základní info o projektu, jen u aplikace docking si nejsem úplně jistý, zda jsem to správně pochopil.

Kód: Vybrat vše

Projekt Ibercivis, podobně jako WCG, pod sebe spojuje několik podprojektů s různým zaměřením. 
Podprojekt Fusion je pokračovatelem projektu Zivis, tudíž provádí výzkumy a výpočty v oblasti termojaderné fúze.
Podprojekt Materiales se snaží o vývoj nejrůznějších nových materiálů.
Podprojekt Docking se zabývá molekulovým výzkumem, především spojováním molekul.
Podprojekt nanoluz se zabývá nano technologiemi.
Podprojekt neurosim se zabývá výzkumem nervových buněk.
Projekt patří pod University of Zaragoza.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#10 Příspěvek od forest »

Mithrilx píše:Trochu bych doplnil informace k projektu Ibercivis. Sepsal jsem základní info o projektu, jen u aplikace docking si nejsem úplně jistý, zda jsem to správně pochopil.

Kód: Vybrat vše

Projekt Ibercivis, podobně jako WCG, pod sebe spojuje několik podprojektů s různým zaměřením. 
Podprojekt Fusion je pokračovatelem projektu Zivis, tudíž provádí výzkumy a výpočty v oblasti termojaderné fúze.
Podprojekt Materiales se snaží o vývoj nejrůznějších nových materiálů.
Podprojekt Docking se zabývá molekulovým výzkumem, především spojováním molekul.
Podprojekt nanoluz se zabývá nano technologiemi.
Podprojekt neurosim se zabývá výzkumem nervových buněk.
Projekt patří pod University of Zaragoza.
Paráda, konečně můžeme rozdělit další projekt na subfóra jednotlivých podprojektů i zde na fóru. Každé další doplnění k projektům bude velkým přínosem pro všechny návštěvníky našeho webu :smt038
Jen jsem ještě narazil na info, že pod IBECRCIVIS běží i podprojekty nanotest a simupillar, nevíš co ty zpracovávají? A jak jsem se koukal do nastavení na osobním účtu, tak tam jde povolit výpočet i podprojektu ITER a naopak ten Fusion jsem tam nenašel. Chtělo by to tedy ještě nějaké doplnění.

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#11 Příspěvek od Zelvuska »

Mithrilx píše: Podprojekt Docking se zabývá molekulovým výzkumem, především spojováním molekul.
[/code]
Tady bych použil spíš slovo vazba místo spojování, zní to krapet chemičtěji... 45ff A místo molekulového by asi bylo správnější molekulární výzkum, nebo molekulární simulace... (nějak nemůžu najít anglické texty k jednotlivým aplikacím a španělsky neumím 45cc )

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#12 Příspěvek od Mithrilx »

forest: Koukal jsem se na to, co říkáš a dospěl jsem k tomuhle. Fusion je název aplikace, která tyto jednotky zpracovává, takže jsem tak nějak předpokládal, že v nastavení se to bude jmenovat stejně. Nejdřív jsem nevěděl, jaktože to tam není, ale nakonec jsem zjistil, že ITER je název mezinárodního termojaderného reaktoru (ve výstavbě?). Předpokládám teda, že jednotky fusion patří pod podprojekt ITER.
O dalších podprojektech, které zmiňuješ, jsem nic nenašel. U nanotest předpokládám, že to bude nějaká testovací aplikace podprojektu nanoluz. Ale simupillar je i pro mě záhadou. Povolil jsem si její jednotky, takže uvidím, jestli něco přijde.

Zelvuska: Jo, asi to vážně zní líp. 22rrr Taky jsme přesněji zjistil, že se jedná o proteiny.

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#13 Příspěvek od MIZ »

Mithrilx píše:Zelvuska: Jo, asi to vážně zní líp. 22rrr Taky jsme přesněji zjistil, že se jedná o proteiny.
A taky nezní špatně místo anglického "protein" hezké české "bílkovina". Hned máme aspoň nějakou představu, jak to asi vypadá... :-)
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#14 Příspěvek od forest »

Mithrilx píše:forest: Koukal jsem se na to, co říkáš a dospěl jsem k tomuhle. Fusion je název aplikace, která tyto jednotky zpracovává, takže jsem tak nějak předpokládal, že v nastavení se to bude jmenovat stejně. Nejdřív jsem nevěděl, jaktože to tam není, ale nakonec jsem zjistil, že ITER je název mezinárodního termojaderného reaktoru (ve výstavbě?). Předpokládám teda, že jednotky fusion patří pod podprojekt ITER.
O ITERu jsme zde již trochu hovořili a vím co to je za projekt, jen to provázání podprojektu ITER a aplikace Fusion nebylo na první pohled zřejmé. Každopádně bych podprojekty nazýval tak, jak jsou v nastavení osobního účtu, aby se v tom lidi vyznali.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#15 Příspěvek od nenym »

Pokud jsem na nových projektech v libovolné úrovni, click na záložku "hlavní stránka" vede jinam, než stejný click z jakékoli jiné stránky - vede na seznam všech projektů, a to i z tohoto přehledu. Je to záměr?
Obsah i forma jsou výborné, co mohu soudit do úrovně mých znalostí.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#16 Příspěvek od forest »

Myslím že je to záměr, pro přechod na hlavní stránku webu slouží klikací logo, jako zde na fóru. Stejně to tak je i na subdoméně stats a gallery a jsem rád že se tato jednotná navigace dodržuje.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#17 Příspěvek od forest »

Určitě by to chtělo u multiprojektů (WCG, IBERCIVIS, Yoyo a PrimeGrig) uvés popis všech podprojektů a odkazy na jejich subfóra na našem webu. Jak to tak ale čtu, tak nikdo dosud nenarazil na žádný nedostatek ve funkčnosti, což je SUPER a myslím že po návratu z dovolené se s vkliberem domluvíme na co nejkratším přesunu na tuto sekci s projekty. Pak již by mělo následovat to odeslání e-mailu všem členům a tím k završení více než rok plánované megaakce 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#18 Příspěvek od forest »

V podstatě mě napadly tři řešení jak to udělat s projekty, které mají pod sebou několik podprojektů.

1. Založit sekci Multiprojektů a tam u každého uvést všechny podprojekty, jejich popis a odkaz na sekci samotného podprojektu v našem fóru. Bohužel pak pro lidem kteří si důkladne nepročtou všechny informace, nebude zřejmé, do jakých oblastí výzkumu je vlastně projekt zapojen.
2. Roztřídit podprojekty podle názvů a zaměření s dodatkem v popisu, že se jedná o podprojekt toho a toho projektu. Taky tam bude třeba napsat že má jednotnou statistiku s ostatními podprojekty daného projektu.
3. Roztřídit podprojekty podle názvů a zaměření a k tomu udělat sekci Multiprojekty, kde budou jen základní všeobecné informace o projektu. Tedy tak jak je tomu nyní na našem fóru.

Každopádně to bude chtít celé sjednotit, včetně sekcí na webu a bude tedy třeba se rozhodnout, jakou variantu zvolíme. Je třeba aby to bylo pro nové návštěvníky jednotné a tím pádem i přehledné kamkoliv se na webu pohnou.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#19 Příspěvek od vkliber »

Jsem zpět z dovolené, díky za rekce, později všechny podrobně pročtu.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subdoména projekty.czechnationalteam.cz

#20 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Pokud by to bylo možné, doplnil bych ke každému projektu nějaký generátor posledních novinek ...
Tak je to tam :smile: .
Při načítání detailní stránky projektu, se na pozadí zjišťují aktuální novinky z RSS kanálu. Pokud se podaří nějaké novinky vydolovat, zobrazí se v bloku označeném jako "Novinky na projektu" pod blokem "Popis". Zobrazí se maximálně 5 nejnovějších novinek. Celý blok se dá schovat křížkem.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“