Špatný odhad délky výpočtu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Pallando
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 763
Registrován: sob 08 zář, 2007 11:16
ID CNT statistics: 3749
Bydliště: Ostrava

Špatný odhad délky výpočtu

#1 Příspěvek od Pallando »

Hm, minulý týden mi přišly jakési jednotky s označením "Estimation of parameters .....", a od té doby mi chodí WU s naprosto příšerným odhadem doby výpočtu. Jednotka se počítá necelé dvě hodiny, ale odhadovaný čas výpočtu je třeba 150 hodin, takže (předpokládám, že je to tím), se mi odmítá stáhnout víc než 1 WU najednou. Což je celkem otravné, protože tady v práci mám trochu problémy s přípojením, a když dopočítám, často se mi stává, že se třeba hodinu nejsem schopná spojit s venkem, a když nemám jednotky v zásobě, práce stojí. Nemáte tušení, čím by ty přehnané odhady výpočetního času mohly být?

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3247
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Zkusenosti z projektu

#2 Příspěvek od Honza »

Pallando píše:Nemáte tušení, čím by ty přehnané odhady výpočetního času mohly být?
Budou špatným odhadem při "výrobě" jednotek.
Automaticky se to časem srovná - BOINC má mechanismus korekce délky výpočtu.
Zároveň je ale do budoucna zaděláno na problém - až budou zase jednotky se správným odhadem délky výpočtu, budou se mašiny automaticky přezásobovat, protože si klient na stanici bude myslet, že výpočet bude trvat x krát déle, než je odhad.

Uživatelský avatar
Bubak
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 312
Registrován: pát 03 lis, 2006 16:38

Re: Zkusenosti z projektu

#3 Příspěvek od Bubak »

Honza píše:....
Zároveň je ale do budoucna zaděláno na problém - až budou zase jednotky se správným odhadem délky výpočtu, budou se mašiny automaticky přezásobovat, protože si klient na stanici bude myslet, že výpočet bude trvat x krát déle, než je odhad.
Copak honzo? Ruka rychlejsi jak myslenka? precti si to jeste jednou.....

Edit: Tak Honza nereaguje. Takze oprava: Podle me tam ma byt "...budou se mašiny automaticky přezásobovat, protože si klient na stanici bude myslet, že výpočet bude trvat x krát kratsi dobu, než je odhad."
Private (old) + CCU stats. No team, best team. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Malaria Control“