BOINC nepočítá na všech jádrech CPU?

Odpovědět
Zpráva
Autor
Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#1 Příspěvek od Dzordzik »

Dotaz, ode dneška běžím na novém HW a narazil jsem na zajímavý problém. Přesto že mám nyní násobně víc jader na PC? tak přesto že si udělal test procesoru, řpesto že sem zkontroloval nastavení projektů na max počet jader - všude je 100%, resetoval jsem projekty, nic nepomohlo, pořád počítá jenom 24 tasků najednou, podle původního PC. Jak donutit BOINC aby se poškrábal v halvě a viděl všechny jádra a všechny vytížil? Něco jako reset BOINCu, existuje? V nastavení BOINCu jsem nic takového nenašel ... Děkuju za pomoc.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#2 Příspěvek od Dzordzik »

Vyřešeno, v ncpus v cc configu jsem měl natvrdo 24.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#3 Příspěvek od nenym »

Jak bych to kulatne řekl ... Dzordzikovo klasika. A pak se divíš, že na tebe vyjedu. Všimni si, že na většinou tvých příspěvků jsem nikdy nereagoval, protože měly hlavu a patu a vypadaly úplně. Na tvůj předchozí příspěvek jsem chtěl zareagovat ve stylu "vada je mezi klabosnici a opěradlem židle", poté jsem si vzpomněl, že jsi na moje poznámky o absolutní nedostatečnosti informací háklivý a čekal jsem, co se z toho vyvine.

Pamatuj si: nejsi žádný začátečník, když ti něco nefunguje, asi ti nikdo nedokáže poradit bez podrobného popisu problémů včetně výpisu Boinc po startu.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#4 Příspěvek od forest »

Jsem moc rád, že si s tím poradil v tak krátkém čase sám. Některá nastavení se nepoužívají každý den, takže pro některé je velice snadné na ně v celkovém kontextu BOINC zapomenout. Ten výpis v případě problému je ale základ, to je jesné 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#5 Příspěvek od Dzordzik »

nenym píše:Jak bych to kulatne řekl ... Dzordzikovo klasika. A pak se divíš, že na tebe vyjedu. Všimni si, že na většinou tvých příspěvků jsem nikdy nereagoval, protože měly hlavu a patu a vypadaly úplně. Na tvůj předchozí příspěvek jsem chtěl zareagovat ve stylu "vada je mezi klabosnici a opěradlem židle", poté jsem si vzpomněl, že jsi na moje poznámky o absolutní nedostatečnosti informací háklivý a čekal jsem, co se z toho vyvine.

Pamatuj si: nejsi žádný začátečník, když ti něco nefunguje, asi ti nikdo nedokáže poradit bez podrobného popisu problémů včetně výpisu Boinc po startu.
Jsem a nejsem. S PC dělám kolem 20 let, kde čemu rozumím, ale o BOINCu bych si to tvrdit netroufl. Např. ani nevím kde ten výpis najdu abych ho sem mohl vložit. Máte na mysli výpis událostí? Já nejsem háklivý na to že mi někdo řekne že něčemu nerozumím, ale když chytračí a přitom nepomůže. Tím nemyslím přímo tebe, píšu to obecně. Já,pokud vím, se lidem snažím pomoct a pokud nemám dost informací, zeptám se na ně. To je myslím ok?

Víš sám, že pokaždé když si mi ty nebo někdo jiný poradil, byl jsem za to vděčný a příště se toho snažil vyvarovat.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#6 Příspěvek od forest »

Přesně to jsme měli na mysli => záznam zdálostí, záložka "nástroje"
Nejdůležitější ze všeho bývají první řádky po startu BOINC Managera a pokud je problém s konkrétním projektem, tak výpis poslední komunikace stroje se serverem projektu. Lze si tam zadat i jen filtrování jednoho projektu a kopírování i jen některých zpráv.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#7 Příspěvek od Dzordzik »

Jozef J píše:
Dzordzik píše:Podobně mi poradil i Forest. Jinak se vyskytla možnost za nemalý peníz pořídit novou kalkulačku s nejrychlejšími 44 jádry Broadwell-EP/88 thready a místem pro 6 grafik. Je to dobrej nápad? Jinak založením bych rád podporoval projekty spíš v oblasti biologie, takže GPUGrid, Roseta, Lattice atd. Collatz je spíš o farmení kreditů a dohánění ostatních teamů/států. Je fakt že kromě GPUGridu a možná ještě něčeho je to všechno o CPU.
Netuším nakolik by tenhle nárůst výkonu vůbec tým poznal, co jsem si všiml, tak v teamu takových počítadel je nemálo.
S tymy grafikami na serverovej doske to nieje take jednoduche a ocakavania nebudu take, ake asi cakas.
Niektore graficke boinc projekty su je zavisle na rychlom takte cpu a to u 2699 v4 alebo 2697v4 nieje moc vysoke. z avx+ aplikaciou je este aj vykon cpu obmedzeny na 95%(vygogli si preco)- to jest 2200mhz na origo cpu a 2,0-2,1 na ebay EP procakoch . nizsie aplikacie ako sse234 sice idu na 100% ale tiez len na max 24xx mhz napriklad na 2699v4 na EP z ebay.. frekvencia aj pri max nastaveni v biose,mody a 9,6 gps zbernica..atd..
ak budes mat supermicro dosku tu z vela slotmi tak si pozri kolko liniek nakoniec dostanes pre kazdu grafiku..zalostne malo
ja mam supermicro x10DAX z 2x2699v4 ze vraj asi naj doska pre tuto seriu e5 v4 xeonov. uz od novembra
priklad: mal som 2x 7970 v doske x99 cipset a 5960x na 4,400mhz . na milky way som s nimy mal cez 530 000 danny rac.. po tom ako som ich dal do tej serverovej dosky vykon klesol skoro na polovicu a nechce sa to pohnut vyssiie uz mesiace ..lebo vykon cpu. .. a ako nahle som do tej x10dax dal viac ako jednu grafiku zacali specificke problemy kde bolo treba nastavit bios a dalej pri instalaacii os..to je ale popisane aj v navode pre dosku ale ked si precitas weby (serverhome)kde sa venuju serverovym problemom ,tiez som musel ist inak ako v navode a potom to bolo dobre(murphy))
ale na tej x10dax taka stara nvidia 680 v sli na PG a pps sieve tam slapala dobre,, lebo pps sieve.. 45hh
proste ako vravim z vela gf kartami to nieje take jednoduche na tychto server doskach.
tiez kvoli nizsim taktom cpu o mnoho dlhsie casy na roznych boinc aplikaciach .. to ta bude asi iritovat
cosmology aplikacia mi ide na 2450mhz ale sialene dlho ..aj 1,5 dna niektore ulohy .. ale vykon zostavy na cinebench 5030 45ff
taky ryzen ma 16 vlakien na avx aplikaciach este neviem kolko drzi frekvenciu ale mozno lepsia cesta ako xeony.. ale zase viac dosiek ,zdrojov, pamati..
rezen bude v sobotu 45cc
mozno by bolo dobre pockat na amd niples a ceny a tiez mozno budu za nejaky cas nove cpu z "enginering edition" na ebay z xeonov 8xxx . to by bola parada
Ahoj, nevím jestli sem ještě chodíš, ale zpětně musím říct že nic z toho co si psal se nepotvrdilo. PCI linek je dost jak je potřeba pro každou z grafik, frekvence se ani u AVX nesnižují, nebo jsem si toho aspoň nevšiml, délka výpočtu je jedna věc ale počet jednotek druhá a je třeba to násobit, ty máš výkon Cinebench 5030, já na SM desce téměr 5700. Mám sice jinou desku ale se stejným chipsetem. proto jsem vybral tuto a ne tu tvoji. Jednak velké mezery mezi sloty a jednak vím že je osvědčená.

Asi si tím laděním strávil hromadu času, každopádně mám ale pocit že tvoje problémy vyplývají z nevhodně vybrané nebo vadné desky nebo nevhodného nastavení BIOS. Je fakt že BIOS je tady oproti běžným deskám složitej jak raketoplán.

Edit: Zkoušel jsem teď pustit na všech jádrech Cosmology a jede mi to na všech jádrech 2805.6 MHz. netuším proč tobě jenom na 2450 ... Něco tam máš blbě nastavené, jinak to není možné.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“