GPU (pro 2 a vic GPU)

Zpráva
Autor
Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: GPU (pro 2 a vic GPU)

#81 Příspěvek od Frenk »

Potřeboval bych poradit a nasměřovat. Nastiním problém. Při zapojení jedne GK do vypočtu, probíhá vse v pořádku, casy, vykon souhlasí s porovnanýma jednotkami na projektu. Když zapojím druhou GK spomalí první GK cca 50% Priklad Collac
samostatná GK výpocet cca 3,3min s druhou GK se čas protáhne na cca 6min a když zapojim treti GK cas se natáhne na 8-10min. Samozrejmne mi treti karta zbrzdí tu druhou, ve vynále je nejrychlejsí ta treti GK. Je to na vsech projektech stejné bez vyjímky. S takovou mužu počítat s jednou GK a výsledek bude stejný :smt017
Jedna se o karty AMD7950 a 2xAMD6950 ovladace Catalyst 15.7.1 zkousel jsem i ty nejnověší a výsledek stejný.Zapojení ne CROSSFIRE
Dřív jsem takovy problem nemel (před tremi lety) Kdyby kdokoli poradil, navedl, kde je chyba, mel podobnou zkusenost
Ja uz nevím :smt100
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: GPU (pro 2 a vic GPU)

#82 Příspěvek od forest »

Neuvedl jsi parametry samotného stroje a systém, chtělo by to doplnit.

Všeobecně platí, že ideální pro běh výpočtů na grafice je mít pro každý kousek volné jedno CPU jádro. Tedy pro tři grafiky, mít tři CPU jádra nezapojená do žádných výpočtů.

Druhá věc je konfigurace výpočtů na collatz, do config souboru, který se nachází v adresáři projektu. Návod a doporučení od nenyma najdeš v sekci collatz, zvlášť pro ATI, nVidia i Inetl GPU. Ale pokud ti to stejné dělá na více projektech, tímto to nebude. Dají se tím ale výpočty na collatz skvěle optimalizovat a získat tím vyšší ohodnocení. U tebou uváděných grafik, zároveň doporučuji pustit na každou grafiku dvě jednotky naráz, opět to zvýší výtěžnost.

Žádná kabelová propojení grafik nejsou potřeba, spíše to některým počtářům dělalo problémy.

Poslední možností která mě napadá, je samotná základová deska. Některým jedou PCI-E sloty v režimu 16x, jen při zapojení jedné karty. Při dvou jde násobek na 8x a při třech na 4x a to na všech slotech, nebo různě na některých. Zatím jsme ale nikdy nezaznamenali, že by to na rychlost výpočtů mělo vliv. Jako že jsme i provozovaly čtyři grafiky, nebo tři hodně výkonné a na každém slotu byl jiný ten násobek. Rozdíl ve výkonu grafik ale nebyl.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (pro 2 a vic GPU)

#83 Příspěvek od vkliber »

Frenk píše:... zatím oprašuji stare železa, přepastovávám GK zkouším, obeznamuji se s DC vypočty jako na začátku ...
Ve zkratce (občas neškodí zopakovat staré známe věci).
Nastavení BoincManagera :
BM1.png
BM1.png (43.21 KiB) Zobrazeno 2584 x
BM2.png
BM2.png (35.2 KiB) Zobrazeno 2584 x
cc_config.xml... aby BOINC použil všechny grafiky které najde

Kód: Vybrat vše

<cc_config>
  <log_flags>
  </log_flags>
  <options>
    <use_all_gpus>1</use_all_gpus>
  </options>
</cc_config> 
dále pro Collatz je třeba nastavit na účtu webu aplikaci Collatz Sieve a až se stáhne aplikace a konfigurační soubory, tak přepsat konfigurační soubory, už musí být stáhnuté (pokud nejsou stáhnuté, musíš počkat až se stáhnou a pak teprve změnit obsah) ... níže pro HD7970 (vhodné parametry pro jiné GK lze dohledat na fóru, nebo vyzkoušet)
collatz_sieve_1.21_windows_intelx86__opencl_amd_gpu.config, collatz_sieve_1.21_windows_x86_64__opencl_amd_gpu.config

Kód: Vybrat vše

verbose=1
kernels_per_reduction=48
threads=7
lut_size=16
sieve_size=27
sleep=1
reduce_cpu=0
pokud chceš počítat více WU na jedné GK, potom app_config.xml

Kód: Vybrat vše

<app_config>
  <app>
    <name>collatz_sieve</name>
    <max_concurrent>2</max_concurrent>
    <gpu_versions>
      <gpu_usage>0.50</gpu_usage>
      <cpu_usage>0.01</cpu_usage>
    </gpu_versions>
  </app>
</app_config> 
<max_concurrent>2</max_concurrent> ... udává celkový počet současně běžících, jestli máš jednu GK a chceš pouště 2 WU, tak necháš 2, jestli máš 3 GK a na všech chceš pouštět 2 WU, tak dáš 6.

S tím zpomalováním výpočtů pří osazení další karty asi takhle na dálku neporadím. Jak píše Forest, přepínání PCI-E slotů z 16x na 8x na 4x je u některých desek normální, na druhou stranu jsem ještě nezaznamenal, že by to mělo tak výrazný vlil. A samozřejmě pravidlo ... uvolnit pro GPU výpočty adekvátní počet CPU jader.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: GPU (pro 2 a vic GPU)

#84 Příspěvek od Frenk »

Předem děkuji, dvoum lidrum. Začnu doplnovat chybějicí specifikace.
Počítam s zakladní deska Aschrock 990fx Extreme 3, 3 mal SLI oder Cross patice AM3+ ted osazena Phenom II 965 taktovany 3,7
vodou chlazeny, system Win 7 64-bit.
Ve výpočtech počítam jen na grafikach kvuli testum, tim maji grafiky jader kolik chcou. Propojky nepoužívám neni třeba v Boincu, ale zkusil jsem je, vysledek stejny. Spuštění 2WU na GK nevím, vitíženi GK je ted 90-100%. To mně trochu zaráží výkon karty při výpočtu je stejný v solo zapojeni nebo dvou, tři karet, ale počítá dele ulohu A nevimaje nic se namění, ani když počítač nepoužívám
Použivám BOINC 7.6.22. Vitku ja tu volbu co tam mas na obrázku nemam. Ja tam mam pozastavit GPU výpočty, když je počítač používán :smt017 Scryn ti pošlu o vikendu pokud se dostanu do čech
Dale,vytunit Collatz podle vaseho navodu zkusim az se dostanu osobně k PC
Ještě mně napadla myšlenka, je možné ovlivnit pruběh vypočtu monitorem nebo co je připojeno ke GK, ale problem vznika až po zapojení dalšich GK. Snad jsem doplnil nektere info. Uvítam další nakopnuti, zatím děkuji :smt023
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Test vlivu pamětí na celkový čas výpočtu - PG

#85 Příspěvek od forest »

Ještě mě napadla jedna věc, nikdy jsem netestoval na jednom PC více druhů grafik. Nebylo by možné, že se to zpomaluje na rychlost té nejpomalejší grafiky? Nevím proč by to dělalo, ale zkusil bych jen testnout zvlášť ty dvě stejné grafiky a potom je tam strčit naráz, jaký bude výsledek.

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: GPU (pro 2 a vic GPU)

#86 Příspěvek od Indy »

Já mám taky desku s chipsetem 990FX, který podporuje 2 sloty PCIe s rychlostí 16x, ikdyž už tu bylo zmíněno, vliv této rychlosti nemá na počítání prakticky žádný vliv. Dříve jsem měl desku, která podporovala 1 slot 16x a druhý 4x a rozdíl nebyl patrný. Ofšem já tam mám GPU nVidia a jel jsem pod linuxem.

Spíše vidím možný problém v nastavení crossfire, případně softwarový problém v systému. Pokud můžeš, tak zkus nainstalovat souběžně s windowsy nějaký linux 64bit, a testni, jestli to bude dělat totéž. Pokud ano, tak je chyba v nastavení desky v biosu, pokud ne, tak je to chyba software někde ve windowsech, ovladače nebo nějaké jiné nastavení.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: GPU (pro 2 a vic GPU)

#87 Příspěvek od Frenk »

S tou rychlosti mne to napadlo taky Foreste, noch prubnu. Je možnost, že problém je taky WIN7 z jineho počítače, prostě jsem vzal HDD zapojil konektor a jedu. Vsechno nastavení nebo HW je 3-5 let stare. Je to splacane jak to šlo 45ff . Začal jsem aktualizací BIOSu a všech komponent okolo SATA, USB,PCe atd co jsem zvladl. Před a po stejny výsledek. Zkusím ještě poštouchnutí od Indyho s LINUX promně velka nezamá,naučim. Když selže vše co by mně nasměrovalo k vyřešení problému, vsechno smažu a zacnu od zacátku. Musim jenom provest dobrou zálohu pětilete práce :roll:
Ted z jiného soudku dneska mi přišli první komponenty k novému železu http://www.czc.cz/crucial-ballistix-spo ... 48/produkt a http://www.czc.cz/asrock-fatal1ty-990fx ... b6/produkt zatim v něm bude tepat tři jádro pak ho nahradí tento kousek, no možna budou dva 33aaa http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-9590/135393/produkt plus dvě GK. Mám 5 GK dědečku, tak chci, aby ještě odvedly nějakou práci. Dopřál jsem jim přepastování, tim jsem snížil teploty cca o 20 stupnu a zaroven snad prodloužil životnost. No, pokukuji po http://www.czc.cz/asus-r9furyx-4g-4gb-h ... 53/produkt , ale v první rade necham shořet dedky, pak uvidím. Nicmeně se zeptam všech, jaky máte názor na GK AMD a nVIDIA jejich výkon, využití v zapojení BOINC, ktere preferujete a proč? Zajímalo by mně to, pro budoucí rozhodnuti,kterou si koupit :smt023
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“