Hardwerove obeti DC vypoctu

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#301 Příspěvek od forest »

To je moc pěkný kousek a určitě skvělá volba. Ta deska by měla být stavěná na extrémní podmínky, tak snad vydrží opět hromadu let, jako ta poslední 33iii

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#302 Příspěvek od eisler jiri »

tak už mi to leze na nerf. mám tu GTX760 mimo provoz ( pořízeno 10.1.2014 záruka 36 měsíců) ale jsem imobilní. vyhlašuji konkurz na vymontování, vyřízení reklamace u CZC a namontování za 1000 slovy tisíc kaček. tak se kluci nepřetrhněte 45hh
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#303 Příspěvek od petnek »

Konečně jsem se dostal i sem na forum :roll: . Když se všichni mohou přetrhnout, nabídnu své služby já 45ff . Nicméně, nebude to tak jednoduché :lol:. Přes týden jsem v DE a o víkendu jsem rád, že jsem rád. Tento víkend už mám bohužel nabitý, takže nejdříve bych se pro to mohl stavit příští týden v sobotu.
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#304 Příspěvek od eisler jiri »

petnek dík. je jistě záhadou proč momentálně nejsem schopen se o takovou prkotinu postarat. je to souběh událostí. nemohu se bez nebezpečí nad počítadlem sehnout, abych nad ním nezůstal ležet (houser, sláva sportům hlavně vodním ve vodě kolem 0 stupňů f mládí . auto je zatím mimo provoz (15 let staré (Felicie) nedostalo TK, neb mi ňáký hajzl naboural na parkovišti bok a výměna boku by stála kolem 24 000 :smt102 i když jde jen o nabourané přední, zadní dveře a zadní blatník. mimochodník to není tak hrozné, jen zblízka s mikroskopem se to dá odhalit) a courání po Praze autobusem (jen délka k autobusu a nazpátek je 2x 1km) není možné vzhledem k plicní nedostatečnosti po nedávném zápalu plic. snad se to zlepší, ale gdy :smt102
bohužel se havarijní pojištění na toto nevztahuje, neb havárka nebyla zdokumentována. to fakt mám spát f autě, či si postavit stan vedle a hlídat gdo do mně nabourá a gdy?
EDIT: petnek tak to snad nebude nutné. už sem udejchal pár set metrů s pesanem 45ff ale jist si s tím nejsem. tak pokud ti ten konkurz vyhovuje budu jen rád. nabídka platí
Naposledy upravil(a) eisler jiri dne sob 20 čer, 2015 00:01, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#305 Příspěvek od petnek »

Takže to mám brát jako ano? :lol:
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#306 Příspěvek od eisler jiri »

ano, ano. asi sem přecenil své možnosti teďkonc se vydejchávám v posteli a krom toho bych tě opět rád vyděl a ukázal ti i ty své publikace o egyptologii, které buchta posledně zařadila do knihovny a já je nemohl najít 33zzz bohužel máme f každém ze tří pokojů několik knihoven a když si usmyslí, že udělá pořádek, tak sem dočasně mimoň.
to víš profesionální knihovnice :smt022
EDIT: pokud se ti to nehodí, tak dej vědět. mám v záloze technika z CZC, ale přes rok s ním nejsem f kontaktu neb mu DC nic neříká. jinak fungoval za úplatu spolehlivě. ale ten bakšiš by měl snad zůstat v naší rodině CNT 33zzz
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#307 Příspěvek od vkliber »

Tak to vypadá, že mi odešla grafika HD7970. Při normálním běhu systému je vše v pořádku, ale jakmile ji zatížím výpočty, tak vytuhne obraz a následně celé PC. Ještě vyzkouším pořádně vyfoukat a otestovat ji na několika GPU projektech, ale zřejmě půjde na reklamaci :smt022 . Teď bych mohl litovat že nemám CPU s integrovanou GPU 45hh , takže tam strčím nějakou Sapphire ATI 2600 co se mi válí pro tyto účely ve skříni.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#308 Příspěvek od forest »

Ještě bych raději otestoval jiný slot v základní desce a zdroj, případně ideálně ji zkusit v jiném PC. Ale chápu, že je docela žravá a běžně tak silné zdroje v počítačích nejsou. Tedy zkusil bych jiný PCI-E slot (pokud v desce je) a jinou napájecí větev zdroje.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#309 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Zdravím,
já měl kdysi podobný problém s GTX 260, tehdá my vytuhlo celé PC taky při výpočtech GPU jednoho dne. Zjistil jsem, že od jisté verze ovladačů ke grafice se to chovalo tak, jak se chová teď tvá grafika, a musel jsem tam nechat starší ovladače, kde se to chovalo stabilně. Plynuly roky a já jsem upgradoval základovku od Gigabyte na ASUS, tak jsem tam prubnul tuto grafiku s nejnovějšíma ovladači, co byly k mání pro GTX 260 a ejhle fungovalo to na MB ASUS 45cc. Tehdá ta grafika byla v době střední třídou, škoda díky tomuto problému jsem i moc nepočítal projekty na GPU na 4 roky a dál jsem to neřešil, ale to už je pasé, že :?:
Takže můj závěr je, že i když si koupíte nejnovější grafiku, může se stát, že nejnovější ovladače nemusí MB zkousnout. Ale je to jen má úvaha získaná z jedný malý zkušenosti, nejsem žádný "PC Guru" ani reklamační technik. Vkliber zkus se vrátit ke starším ovladačům, jen mé doporučení, snad ti to pomůže 45cc
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#310 Příspěvek od vkliber »

Dík za info. Ovladačem to podle mne nebude. Mám tam od 7/2015 poslední CCC a od té doby jsem vyzkoušel všechny dostupné GPU projekty bez problému.

Zatím jsem se k dalšímu testování nedostal. Padalo mi to na spuštěném 4xEinstein a to zcela spolehlivě. Po spuštění BOINC bez GPU výpočtů to jede v pohodě, v momentě kdy povolím GPU, tak se výpočty rozběhnou a jakmile teplota stoupne k 80°C (asi po 1 minutě) tak vytuhne obraz (většinou se zobrazí svislé zelené pruhy ... asi Matrix 45hh ), ale PC ještě asi 10s. funguje a pak vytuhne úplně. Nechci to nějak moc lámat přes koleno, aby mi ta karta neodpálila i desku. Sice je všechno v záruce, ale proč zbytečně strkat klacek do vosího hnízda.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#311 Příspěvek od vkliber »

vkliber píše:Zatím jsem se k dalšímu testování nedostal.
Tak včera večer jsem se k tomu konečně donutil (na Spartu se stejně nedalo koukat 45ff ).
Vytáhl jsem grafiku a narazil na 2 problémy.
Zaprvé na plošném spoji byl připečen pavouk (nebo můra, nebo něco podobného malého s tenkýma nohama), který tam držel i když jsem ji otočil vzůru nohama, tak jsem ho vysál a zůstala tam mezi dvěma odpory (nebo co to je) jeho nožička, která nešla sundat, musel jsem ji opatrně kartáčkem odstranit a v tom místě zůstal porušený ochraný lak.
Zadruhé, jak se ke kartě připojuje napájení 2x4 + 2x3 piny, tak ten plast byl na jednom místě zčernalý a když jsem to odpojil a koukl do toho konektou na přívodním kablu, tak ten jeden pin v místě zčernání byl částečně odpařený.
Což je zřejmě jasná příčina nedostatečného krmení karty proudem, tedy poroučelo se to při překročení určité zátěže. Jak s tím souvisí ten připečený hmyz netuším.
V každém případě jsem vyměnil napájení za jinou větev a už funguji na 100% 33zzz .

Otázka do placu : na zdroji (který nemá odpojitelné kabely) je většinou několik větví napájení. U mě jsou tu kabely vždy spojeny po párech. Tedy ze zdroje lezou dva dohromady spojené kabely které mají oba na konci ten 2x4pin (s tím odnímatelným 1x2 párem). Tyto dva kabely jsou spojeny dohromady (říkejme tomu dvou-kabel) a až před svým koncem jsou rozpojené v délce do 10 cm. Ze zdroje mi lezou 3 tyto dvou-kabely (tedy celkem 6 konektorů 2x4pin). Vždycky jsem strkal do karty oba konektory z téhož dvou-kabelu (předpokládám z téže větve).
Lze, a jaký to má vliv na zdroj, zapojit do karty jeden 2x4pin z jednoho dvou-kabelu (větve) a 2x3pin z druhého dvou-kabelu (větve)? Doufám že jste otázku pochopili 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#312 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Na mém zdroji je napsáno 2 krát 22A nebo 1 krát 32A. Z toho usuzuji, že když zapojím zátěž na různé kabely tak se prostě pojede v režimu 2 krát 22A. Nějaké schéma zapojení bys měl mít na zdoji nastříkané i ty.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#313 Příspěvek od forest »

Přesně tak, na zdrojích bývají tabulky, ze kterých je většinou patrné, kolik napájecích větví má a jejich síla při různém zapojení.

Mělo by to být jak píšeš, tedy že ty svázance, jsou dva konektory jedné větve. Pokud by jsi zapojil jeden konektor z každé větve, mělo by to být schopné dodávat kartě více šťávy, ale vycházet musíš z toho schématu. Bývá také jako technický list ke stažení na stránkách výrobce.

Jinak s tím broukem jsi mě pobavil. Byl to asi první HW cizopasník. Čím se budou živit jeho potomci, chych raději nechtěl vědět.

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#314 Příspěvek od Murphy.cz »

Ad větve: Jeden čas se to na netu dost rozebíralo (v souvislosti se silent zdroji), nakonec to vzal do rukou jeden profík, který jich pár rozebral a zjistil, že výrobci lžou. Schéma je i u velmi drahých zdrojů často vycucané z prstu a dokonce i dva zdroje stejného typu bývají různě zapojené. Takže tomu bych nevěřil, jedině pokud bych si to prozkoušel sám :evil:

Ad brouci v počítadlech: Nevím jak ostatní zdejší, ale já se s pavučinami a pavouky setkávám naprosto pravidelně, a to i s velkými druhy. Počítače jsou pořádné pračky vzduchu, takže o (mikro)potravu v nich zřejmě není nouze. Na druhou stranu jsem nikdy neměl potíže s hlodavci, nejspíš proto, že všude mám takové ty krabičky s návnadou. Tedy s výjimkou svého bytu, tam mám činčily. A ty dokáží oholit kabel tak, že dokonale okoušou třeba deset cenimetrů trojité izolace, aniž by zkratovaly jednotlivé dráty 45uu
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#315 Příspěvek od zdenek »

Tak jsme dnes pohřbili poslední MSI 580 Lightning .... čest její památce.

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#316 Příspěvek od bundaboy »

A jak dlouho vlastne pocitala?
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#317 Příspěvek od zdenek »

bundaboy píše:A jak dlouho vlastne pocitala?
Od 10/2011

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#318 Příspěvek od forest »

Dají se jejich vodní bloky využít na nějakou jinou grafiku?

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#319 Příspěvek od zdenek »

Bohužel, je to speciál na 580 Lightning, navíc 2 ze 3 chladičů tekly. Je to nějaká malosériová výroba z Německa. Jinak na tyto karty tady v Evropě žádný chladiče nebyly.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#320 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Zdravím, tak se nám odporoučela doma v jednom počítači základovka , takže mám takový malý problém, že jsem na ten počítač nešáhl 1/2 roku a nedělal na něm zálohy. Ale jde mi hlavně o kontakty v Outlooku, ostatní soubory vypreparuji z HDD zvlášť.

Ale co bych potřeboval se zeptat odešla mi tato základovka Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H a doma jsem měl ještě v šuplíku tuto desku od Gigabyte MA790X-UD4, která je funkční a běží. Vše jsem napojil, pospojil, naladil hardware 45hh
Jde mi o tu část programovou, zda bych mohl prostě dát přeinstalování Windows 7 Home 64bit formou opravy přes DVD mechaniku, aby si načetlo a aktualizovalo hardware desky. Abych nemusel dělat přeinstalování celého systému krok po kroku, včetně všech programů a nastavení ostatních programů, které tam jsou, včetně všech profilů, které tam máme ve Win7. Jde mi o to, abych mohl v klidu spustit po přeinstalování Windows formou opravy všechny programy , abych mohl udělat veškeré čerstvé zálohy Outlooků, záložek prohlížečů aniž bych to musel složitě zjišťovat kde tyto údaje od ostatních programů jsou. Docela mne to mrzí mám staré zálohy před půl rokem, a nějak jsem zapomněl dělat pravidelné zálohy ostatních programů 45dd
Další sranda je, že mám vše legální od Windows 7 po Outlook 2010 , mno čeká mne asi telefonní kontakt na MS, ohledně legalizace, legálního softwaru co mám, pokud to bude hlásit že je to na desce , kterou nezná, ale to je banalita, jde mi hlavně o kontakty v Outlooku jednotlivých uživatelů 22sss

Zkoušel někdo dělat takhle opravu systému, když vám odešla deska formou reinstalace formou opravy systému při výměně jenom desky ? Nikdy jsem to takhle nedělal, takže nevím zda by to mohlo fungovat, vždy jsem dělal přeinstalaci po záloze a s naformátovaným diskem, takže nemám představu zda by to mohlo fungovat a co bych si s takovou přeinstalaci formou opravy systému mohl způsobit. Zítra bych rád se na to vrhl, jsem rád, že jsem aspoň rychle seskládal hardware, teď už čeká jen ta část programová, kterou nemám rád (ale mám tam SDD disk tak ta přeinstalace by nemusela zas tak byti časově náročná). Procesor, paměti, grafika, disky zůstanou původní.

Děkuji předem za odpovědi.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Odpovědět

Zpět na „Hardware“