GPU's Nvidia + Intel?

Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

GPU's Nvidia + Intel?

#1 Příspěvek od Abby »

Ahoj, jsem tu nová a potřebovala bych poradit. Náhodou jsem objevila projekt Boinc a přijde mi to mnohem zajímavější než třeba to současné těžení kryptoměn, tak jsem se zapojila do projektů Rosetta a SETI (a s dovolením jsem se přidala do vašeho týmu) a chtěla bych se zeptat, je možné nastavit Boinc tak, aby používal současně grafické karty Nvidia a integrovanou Intel? Mám CPU i5 7600k (na defaultu, akorát mám povolené to automatické přetaktování na 4 jádra, takže jede na 4200 MHz), 16 GB RAM DDR4 (Kingston HyperX Fury 2133 MHz, nastavené na 2800 MHz 16-17-17-35 CR2), GPU Nvidia 1050 Ti a mám i povolenou integrovanou Intel, třeba kvůli rychlému převodu videa v Handbrake a tam to funguje. Ale Boinc využívá jen tu Nvidii a přijde mi, že ten Intel snad ani nevidí. Je to vůbec možné, aby se používaly obě současně?
Jinak mám projekty Rosetta a SETI a právě SETI využívá GPU, ale jen tu jednu.

Mimochodem, sice to sem nepatří, ale když už zakládám tohle téma tak se s dovolením zeptám. Má smysl se zapojit do více projektů nebo je lepší mít naplno třeba jen jeden nebo dva? Ještě mě totiž zaujal World Comunity Grid, ale to už by byl třetí projekt a já bych byla nerada, kdyby to můj PC třeba nějak nestíhal nebo tak. Navíc mám povoleno počítání pouze na dvou jádrech, aby mě to příliš neomezovalo a hlavně aby PC nebyl hlučný, když jede naplno, ventilátor na CPU se roztočí až na cca 1400 otáček a je to nechutně hlučné a musela bych to na noc vypínat a to nechci. Ostatně proto bych taky ráda rozběhla i tu Intel GPU.

Děkuji.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#2 Příspěvek od vkliber »

Ahoj a vítej na fóru a v týmu 45nn .

K otázkám výše se snad vyjádří někdo fundovanější 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#3 Příspěvek od Abby »

Děkujuuu :-)

OT: je tu někde možnost jen tak nezávazně pokecat o čemkoliv i mimo téma?

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#4 Příspěvek od jiri kovar »

No pokecat můžeš právě tam, kde jsi dávala ty posty o TV, ale počítej s tím, že se tam dovíš i co nechceš vědět 45hh.

Co se týče tvého HW:
Pokud používáš jen dvě jádra na výpočty i kvůli hlučnému větráku, tak si myslím, že ta hlučnost se automatický zvýší, protože IntelGPU je chlazen v rámci CPU stejným chladičem - tedy je to takové vytloukání klínu klínem. Na masivní výpočty je potřeba lepší chladič než ten, který je montován jako součást balení nebo PC. Znalci snad rozvedou.

Projekty: hodně počtářů valí projektů, kolik jich je. Každý má své preference jiné a tím pádem projekty oblíbené počítá více než ty ostatní podle chuti. Vše lze nastavit v Boinc manageru v té advanced verzi, kde lze projekty i pozastavit na určitou dobu, aby člověk mohl počítat, co zrovna chce. Je to dobré i pro různé soutěže, kdy lze tým podpořit v celosvětové konkurenci. Pokud ti PC pojede nonstop, BM se postupně naučí s tím režimem žít a pak si přidej i ten WCG. Jeho zvláštností je to, že si musíš vytvořit nejdřív účet na jeho stránkách a teprve potom se přihlásit v BM. Na svém účtu si pak můžeš vybrat, který z podprojektů je ti blízký.

Je toho celkem dost k poznávání v této oblasti distribuovaných výpočtů, tak hodně štěstí :smt023

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#5 Příspěvek od Abby »

Děkuji :-)

Já nemám zase tak špatný chladič, ale prostě na vysokých otáčkách je hlučný (i když uvažuji o lepším chlazení, právě kvůli z důvodu hluku, uvažuji o nějakém Noctua, teď mám Arctic 33 - můžete kdyžtak poradit nějaký dobrý chladič, který není hlučný a přitom je výkonný? Pokud by zvládl i OC, tím lépe). Když mi to jede na dvě jádra, jsou otáčky kolem 600, ale když to jede na čtyři jádra, jsou otáčky až 1400 a to už vytváří velký hluk. Jinak integrovaná GPU v Handbrake nezvýší otáčky ani teplotu (tedy ne měřitelně, podle Aida 64 je to stejné).

No dobře, takže když mě zajímá Rosetta kvůli svému zaměření, SETI protože je to takové trochu tajemné (zajímám se o astronomii a nepochybuji, že ve vesmíru jsou další inteligentní bytosti, jen je otázka jak daleko), tak mě právě zajímá i World Community Grid (kvůli výzkumu léků a tak, prostě medicína, považuji to za užitečné tohle podpořit). Takže jestli budou dva nebo tři projekty znamená konkrétně co? Nebude třeba jeden z těch projektů nějak omezovaný? Nebo se to prostě nějak srovná (kdybych nechala všechno na 100%) a bude se to počítat spravedlivě?

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#6 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Integrovaná grafiku musíš povolit v nastavení projektu na webu pokud ji daný projekt podporuje což Seti splňuje. Nic jiného jsem nemusel nastavovat. Možná bych aktualizoval ovládače Intel GPU pokud jsou tam nějaké letité. A také musí být prace pro tuto GPU.
Je dobré si také stánout optimalizovanou aplikaci pro CPU+GPU http://lunatics.kwsn.info/ kde si vybereš instrukce, které tvůj CPU má nejrychlejší obvykle AVX.

Co se počítání týče tak střídám projekty vždy po 100 tisících creditů na CPU. Takže měj třeba 20 projektů a hopsej po nich podle potřeby.

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#7 Příspěvek od Abby »

Tu já povolenou mám, dokonce mám povolené i ATI, které v mém PC nejspíš nikdy nebude, ale co kdyby náhodou :-) Jenže Boinc při startu detekuje pouze Nvidia a Intel ne.
Ovladače mám aktuální používám na to program od výrobce mé základní desky - ASRock AppShop, to kontroluje aktuálnost ovladačů a v případě novějších to nainstaluje ty nové.
Jak jsi mi dal ten odkaz, v tom můžu použít pouze SETI nebo i Rosettu? A to mám klasický Boinc odinstalovat?

Jasně, rozumím. Lze to nastavit nějak automaticky nebo si to musím hlídat? Jestli jsem to pochopila, tak mám nechat jeden projekt, nasbírat třeba těch 100k credits a pak projekt pozastavit a spustit ručně druhý, po nasbírání 100k credits ho pozastavit a spustit třetí (nebo zpátky ten první), pochopila jsem to dobře?

edit: právě jsem zjistila, že aniž bych cokoliv dělala, mám najednou aktivní Nvidia i Intel GPU's. PC jsem nerestartovala, nastavení jsem neměnila, jen jsem teď zobrazila klienta a běží dva výpočty na GPU, každý na jedné. Nějak tomu nerozumím, ale hlavně že to funguje :-)

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#8 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tohle jsou optimalizace pouze pro Seti

V tom odkazu je pouze instalátor, který nahradí tu původní aplikaci, kterou si manager stahne z projektu a je pomalejší. Vypneš Boinc naistaluješ a zapneš Boinc. Jen nechej dopočítat práci pro seti, kterou už máš staženou pak instaluj, protože nová aplikace je smazne(neumí je načíst)

Ty procenta u projektu slouží jako nastavení preferencí, že se jeden projekt bude počítat více než druhý nebo třetí. Pro zjednodušení prostě počítám jedne a po čase přepnu na druhý, ale fajnšmekři si stím hrají. Pokud tedy ešíš nekolik CPU projektů najednou.
Jeden CPU (např. Roseta)+ jeden GPU (Seti)projekt se nehádají

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#9 Příspěvek od Dzordzik »

Pořešíme zítra, vydrž a zatím zastav tok svých myšlenek :-)
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#10 Příspěvek od Abby »

Takže se přidá jen aplikace pro SETI do existujícího Boinc a Rosettu to nijak neovlivní, chápu to dobře?

Udělám to tak, že to budu přepínat ručně a přidám si ještě World Community Grid, ten mě také zajímá, resp. pár věcí co tam jsou, ne všechny.

Dzordzik: juju, vydržím a děkuji :-)

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#11 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Ano s Rosettou to nic neudělá.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#12 Příspěvek od forest »

Vítej na našem fóru :smt006

Rozdělení práce pro projekty:
v základu to funguje tak, že když se přihlásíš do dvou CPU projektů, rozdělí si poskytovaný výpočetní čas (tedy čas kdy máš PC puštěný) na polovinu. V BOINC Manageru lze přímo nastavit čas, po kterém se projekty o výpočetní čas následně střídají (defaultně je to hodina). Pokud přidáš třetí projekt, každý projekt bude mít opět stejný příděl výpočetního času na daném stroji, tedy 1/3.
Když počítáš některý projekt pouze na GPU, tak to na rozdělení CPU výkonu nemá žádný vliv. GPU projekty se ve větším počtu stejně dělí o čas na GPU.

Ten poměr rozdělení výpočetního času mezi projekty lze ale i změnit, třeba na poměr 2/3 : 1/3. Pokud o to budeš mít zájem, dám odkaz na návod kde a jak se to dělá.

Co se týče toho Seti@Home:
nainstalování optimalizované aplikace na Seti nic nemění na práci ostatních aplikací, ani jiném nastavení. Jen ta nová aplikace pracuje efektivněji, tedy pro projekt ziskověji a rychleji.
To že se ti práce na GPU stáhla až později, může být ze dvou důvodů:
1) je úterý, což je u Seti odstávkový a údržbový den, tedy příděl práce má dlouhé výpadky
2) projektům někdy trvá několik kontaktů se serverem, než první práci pošlou a není to nic zvláštního

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#13 Příspěvek od Abby »

Děkuji :-)

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#14 Příspěvek od gigadisk »

Pokud se ještě nerozhýbala Intel grafika. Tak se musí jít do biosu, kde to bude někde v Periferiích volba "Internal graphic" Auto/Disabled/Enabled. Tak nastavit na enabled, restartovat počítač. Měla by se potom sama nainstalovat ve Win10 a ukázat v ovládacích panelech. A měla by se v boincu i ukázat, pokud se klikne na záznam událostí mělo by se tam objevit něco takového:

13.12.2017 1:05:13 | | CUDA: NVIDIA GPU 0: GeForce 940MX (driver version 387.92, CUDA version 9.1, compute capability 5.0, 2048MB, 1700MB available, 913 GFLOPS peak)
13.12.2017 1:05:13 | | OpenCL: NVIDIA GPU 0: GeForce 940MX (driver version 387.92, device version OpenCL 1.2 CUDA, 2048MB, 1700MB available, 913 GFLOPS peak)
13.12.2017 1:05:13 | | OpenCL: Intel GPU 0: Intel(R) HD Graphics 620 (driver version 21.20.16.4599, device version OpenCL 2.1, 3216MB, 3216MB available, 192 GFLOPS peak)
13.12.2017 1:05:13 | | OpenCL CPU: Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz (OpenCL driver vendor: Intel(R) Corporation, driver version 6.8.0.2, device version OpenCL 2.1 (Build 2))

Správce zařízení:
gpu.png
gpu.png (31.09 KiB) Zobrazeno 4594 x
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#15 Příspěvek od Abby »

Děkuji, já právě mám Intel grafiku aktivní kvůli Handbrake a v něm funguje, akorát Boinc ji neviděl. Ale pak se to nějak rozběhlo samo takže už je to ok.

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#16 Příspěvek od oldjerry »

Já tě taky vítám, radit ti nebudu, protože toho podle toho, co čtu, umíš toho víc, než já :smt045 ... tak ať se ti daří a co se týče projektů: nikam nakvaltuj, časem si je »omakáš« sama tak, jako jsem si je prohrábnul já - jenom ti to snad nebude trvat jako mně 11 let 33zzz

Jarda
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Počítám na Kryštofovi
který vlastní AMD Ryzen9 3590X(16Core, 32threeds)/3,6GHz... GA-AB450 Gaming AM4 ATX, Kingston HyperFury Predator black 2x16GB 2666MHz CL16, 2xGigabyte NVIDIA GeForce GTX 2080 Ti11GB 1733MHz, HDD WDC SATA 500GB, SSD Corsair Force 128 GB, OS: Win10 Pro/64b a to vše krmí Corsair 1200W 87+Platinum a podporuje bmgr 7.14.2.

Motto:
JE LÍP ŠKRTNOUT ASPOŇ SIRKU, NEŽ JEN NADÁVAT NA TMU

Abby

Re: GPU's Nvidia + Intel?

#17 Příspěvek od Abby »

Ahoj a děkuji :smt045 Co se týče projektů, zůstanu zatím u těch čtyř, Rosetta, WCG, GPUGRID a SETI, tak můžu využít svých prostředků na maximum co je pro mě přijatelné (Rosetta a WCG každý jedno jádro CPU,Seti Intel GPU a GPUGRID má Nvidii (nakonec jsem to omezila na čas od 08:00 AM - 08:00 PM, v noci je klid a přes den to něco dělá).

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“