Czech National Team

Týmové fórum
Právě je čtv 19 říj, 2017 08:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Virtual Box aplikace - obecný potlach
PříspěvekNapsal: pát 19 kvě, 2017 18:44 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

ID CNT statistik: 10124
Musím předeslat, že VBoxí aplikace z duše nenávidím, protože zbytečně se roztahují v RAMce a hlavně VBox jede na prioritě normal, kterou nejde snížit ani agresivním udělátorem Process Lasso. Tím se počítač stává na náročnější práci, než editace app_config.xml v notepadu nepoužitelný.

Hlavní důvod pro jejich existenci je nechutná lenost autorů aplikací portovat a optimalizovat aplikace pro jednotlivé platformy. To by se snad dalo akceptovat ve vývojářských projektech, ale v běžné distribuci nikoli.

Slušný projekt má alespoň v deafultu nastaveno spuštění jediného paralelního VBoxu a to na jednom jádru a zbytek je konfigurovatelný. Takový projekt neexistuje, většinou se na uživatele kašle, spustí několik VBoxů na všech jádrech na prioritě normal, počítač znehybní, za několik hodin vše zhavaruje výsledek - nic se nespočítalo, žádný kredit a znechucený uživatel.

Vrcholem arogance oplývá banda lenochů na CERNu, která si spouští svoje hračky on-line, jaxe jí zachce. Takže nadšený uživatel pod dojmem, že dělá něco vrcholně užitečného pro vědu dovolí spustit např. ATLAS na všech vláknech a jde se dívat na televizi, protože počítač je mu na tři* věci. Jenže práce je pouze občas, více času stroj čeká na nějaký pokyn od božských geeků v CERNu, aby mu dovolili něco za své peníze spočítat. Tedy nejen odepsaný stroj, ale nutné kapacitní trvalé připojení k internetu. Stačí se podívat do správce úloh, jak se stroj napůl fláká a přitom s ním nejde pracovat. :smt078

CO s tím :?: :?: Jediná cesta je ignorovat.

* na nic, na ho*no a naschvál
Pozn: foreste, tento vulgarismus mi snad odpustíš.. představ si, že bych místo toho použil na nic, na exkrementy/výkaly/konečné stadium trávicího procesu a naschvál, někdy vulgarita sedí lépe a vyzní slušněji, než cokoli jiného

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 20 kvě, 2017 21:27 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
A co když právě tato zrůdnost může za ten částečný neúspěch na letošním Pentathlonu? Cosmology i LHC si zrovna v tomto masivním útoku na zátěź počítadla libují a kvůli tomu to mohl i někdo hned při startu Cosmology (respektive samotného Pentathlonu) vzdát.

Lepší by byl nějaký podrobný návod, jak se s vBOXem zžít, jak ho vyladit a nastavit tak, aby jeho brutalita běžné využití PC omezovala co nejméně.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21 kvě, 2017 06:25 
Offline Stats
36.8421052632 %
36.8421052632 %

Datum narození: 18 zář 1980
ID CNT statistik: 503
Já když viděl co to dělá a že tak jenom ztrácím výkon bo nebyl čas na ladění v průběhu soutěže tak jsem dle rad přešel na normální jednotky a počítal tak až do konce. Samozřejmě jsem tak přišel o dost kreditu, který jsem mohl díky VB mít, ale taky třeba nemít a mohli jsme dopadnout ještě hůř. Šel jsem cestou jistoty.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 22 kvě, 2017 21:55 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Aby mi to nevypadlo z palice, tak to postnu tady.

Opšn v cc_config.xml
Kód:
<dont_use_vbox>0|1</dont_use_vbox
Význam je zřejmý, třeba to někomu v budoucnu pomůže. Od verze 7.5 a výše.

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina