Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#21 Příspěvek od Indy »

Hmm, tak to jsem zrovna od tebe nečekal. A to jsem si myslel, že návod je zcela zbytečný, když instalace je tak jednoduchá.
Nicméně, asi máš trošku pravdu, protože jsem taky až po hotové instalaci zkoumal, kampak se mi to vlastně nainstalovalo.
Já při instalaci zadal nabízenou možnost "Nainstalovat vedle stávajících Windows XP" a ostatní možnosti jsem ignoroval, vím že tam byla "čistá instalace" s poznámkou že provede výmaz disku a to jsem nechtěl a další čtyři možnosti, ale už přesně nevím jaké. Já byl na instalaci připraven, protože jsem od začátku předpokládal 2 systémy, a tak mám HDD rozdělen na 25GB primární oddíl a na něm logický disk C: maximální velikosti a pak rozšířený oddíl cca 50GB, kde mám logický disk D: cca 25GB. Zbylých nenaformátovaných 25GB jsem měl připravených na nějaký nový systém. Jak jsem nyní zjistil, Mint tam zcela sám (žádný dotaz rozhodně nebyl) vytvořil 2 disky, 17GB na vlastní systém a 8GB swap. Tak jsem to nějak chtěl, ale nevím, co by Mint dělal, kdych tam to volné místo neměl ;-)
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#22 Příspěvek od nenym »

A to je přesně ono, já mám alokovaný veškerý prostor widlemi. Mám potuchu, že bych nějakými widelními prostředky snad mohl datovou partition zmenšit a vytvořit další, ale nemám nejmenší chuť dělat experimenty, o kterých netuším, jaké škody mohou napáchat.
Od doby, kdy jsem natrénoval dualboot instalaci 64 bit WinNT/DOS+Win3.11 (pamatuje to vůbec někdo?) ve spolupráci s fdiskem na dva fyzické disky s celkem 6 oddíly, kdy se pod rukama měnila písmena oddílů a čísla disků podle toho, co se zrovna instalovalo za systém, nevěřím v oblasti disků a partitions ničemu vůbec nic. Několikrát se mi to vyplatilo.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#23 Příspěvek od Indy »

Neboj, já DOS i Win 3.11 pamatuju :-)

Jinak k rozdělení disku, dělal jsem to několikrát, důležité data jsem zazálohoval, samozřejmě tam musíš mít nějaké volné místo, ale to snad víš a znáš. Pokaždé jsem měl trošku strach, jak to dopadne, aby nevypnuli elektřinu atd. Ale vždy to dopadlo naštěstí OK. Já používal Partition Magic, existuje ještě něco od Paragonu a Acronisu, naposledy jsem slyšel o úspěchu s Partition Wizard - a měl by být free.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#24 Příspěvek od Shafa »

Jo, tak to co pisete taky velmi dobre znam a po letech srani s oddily jsem dosel k velmi trivialnimu zaveru.
NEMAM zapotrebi se s tim srat a kaslu na nejaky dualboot z jednoho HDD.
Kdyz uz ten dualboot "musi" byt, tak zasadne ze 2 disku v kompu, pricemz kdyz at uz Win, nebo Linux instaluju, tak zasadne druhy disk s druhym OS odpojuju.
Clovek muze byt unaveny, spechat, preklikne se, a pak ho to mrzi ;-)
Kdepak...

Chapu, ze to muze byt pakarna mit 2 a vice disku v kompu, pripadne v notasu to resit kabelem pres eSATA - obcas to teda pakarna taky je.
Ale vyrazne vetsi pakarna je prekliknout se, nebo udelat chybku pri instalaci a pak mit i puvodni OS v haji.
Nene... :D
Zasadne 2 disky.

Edit:
No, zkus si chvili hrat treba s FreeBSD, anebo OpenVMS (Vax/VMS). To jsou silne a robustni OS, extremne spolehlive a stabilni.
Uvidis ze ... zlaty Linux.
Proste velmi rychle zjistis, ze nektere OS a distra pro bezne lidi a pro desktop nejsou. Abys s tim mohl fungovat, tak musis dopredu velmi dobre znat jak pocitac i OS funguji a jak se ovladaji.
Tzn. ne postup pokus-omyl coz v dos/win vcelku jde a lidi to cekaji i od Linuxu.
Proste ovladat letadlo je jine nez ovladat auto. Pritom neni obecne jedno lepsi nez druhe...
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#25 Příspěvek od nenym »

Shafa: naprostý souhlas téměř se vším. Já se momentálně rozčiluji nad noťasem s jedním diskem, na desktopech problém teoreticky nemám, tam mám dva až tři HDD.
K "téměř": historická zkušenost mě vede tomu, že dříve zhavarují neopravitelně widle, než disk jako HW, zejména pokud je v rozumném RAIDu. Takže data včetně mnou poněkud neoblíbených folderů program data a application data zásadně na jiný oddíl, než widle. Ne každá widlácká aplikace si nechá říct, kam má data a settings nastrkat a cpou je do těch implicitních folderů, které pak vezmou za své s výbuchem widlí.

Jinak já jsem spíše příznivcem metody "když nevíš úplně přesně, co děláš, tak to raději nedělej", proto jsem se zarazil hned na začátku. Otrávilo mě to, že dříve pro mě zcela rutinní instalace Linuxu k widlím je bez berličky wubi/mint4win natolik neprůhledná a potenciálně nebezpečná, že nemám odvahu v ní pokračovat. Navíc nemám k dispozici pokusný stroj na zácvik, kde bych byl ochoten widle obětovat a instalovat znovu. Další moje zkušenost z Linuxu - když už systém nějak jede třeba jen v safe mode, relevantní rada se dá vygooglit během několika málo minut, pokud je dotaz správně položen. Nezdolal jsem pouze GPU AMD R9 280 na Ubuntu 12.04 (na 10.04 odmítala jet z jakéhosi principu, který jsem už zapomněl - že by drivery od AMD? - a i kdyby jela, tak na šestkovém Boinc core bych stejně OpenCL nerozpohyboval), fakt je ten, že již z dříve zmíněné mé naprosté otrávenosti GUI jsem se zas tak moc nesnažil. Když jsem tutéž zrůdnost uviděl na 14.04, Ubuntu jsem definitivně zavrhnul.

Takže jsem nastoupil dlouhou cestu - zaghostovat obraz systémového disku, někam schovat a poté pokračovat v pokusech.

Robustní Linux systémy - to je fakt jiné kafe. Na něčem takovém běží řadiče semaforů (ve specifikaci bezpečnosti SIL3 :!:, samozřejmě to není jenom o OS a implementaci aplikací, ale i o HW) a mám zběžnou představu, co to obnáší. Naši vývojáři s tím těžce válčí, ale trojka je trojka, pracujeme se životy.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#26 Příspěvek od forest »

Mind jsem nikdy neinstaloval, ale nešlo by vyjít z té starší dualboot verze pod Windows a pak postupně zaktualizovat na poslední verzi? Pak by to mělo fungovat s přepínáním systémů a místem na disku jako dřív, nebo se pletu?

Je mně jasné, že by to bylo časově náročné, ale zas tak často tu instalaci člověk přecejen nedělá.

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#27 Příspěvek od hanbanaroda »

Já si myslím, že na to jdete moc chytře. Když sem si hrál s přeinstalováním systémů, tak jsem měl 4boot - 2x Windows 7 (Home a Ultimate, to teda bylo omylem), Linux Mint a Ubuntu a všecko fungovalo bez problémů. Jenom ten Win si automaticky bere takový swap, jaká je velikost ramek (32GB v mém případě), takže tam bylo trošku těsno... Podstatné je to, že sem používal standardní partion od Win a Linux dle instruckí jako BFU a všecko fungovalo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#28 Příspěvek od Indy »

Problém se shellem?

Nevím, jestli jsem už unix úplně zapomněl, nebo Mint používá nějaký jiný shell, ale nějak nejsem schopen napsat jednoduchý skript. Počítám manuální sieving (problém s libcudart.so.2 vyřešen nakopírováním do /lib/x86_64-linux-gnu/) a pokud zadám příkaz do příkazového řádku, tak funguje, v momentě, kdy vytvořím spustitelný soubor a ten spouštím, tak zkrátka nepočítá a havaruje na "invalid option". Myslel jsem, že je chyba v cestě, doplnil příkaz cd a ejhle ani ten nefunguje. Pro názornost uvádím skript (obsah spustitelného souboru tpsieve.sh) i výstup.

Skript:
$pwd
pwd
cd /home/milos
cd '/home/milos'
cd $HOME
echo pwd
echo $pwd
echo 'Test'
./tpsieve-cuda-x86_64-linux -p4030T -P4040T -k3 -K9999 -n9M -N12M -ffppr12M_4030T-4040T.txt -M2 -T -q
Výstup:
./tpsieve.sh: line 1: $'\r': command not found
./tpsieve.sh: line 2: $'pwd\r': command not found
: No such file or directoryhome/milos
: No such file or directoryhome/milos
: No such file or directoryhome/milos
pwd

Test
tpsieve version cuda-0.2.3b (testing)
Compiled Feb 26 2011 with GCC 4.3.3
'/tpsieve-cuda-x86_64-linux: invalid option -- '
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#29 Příspěvek od vkliber »

V čem ten skript edituješ?
Mint neznám, ale nelíbí se mi na výstupu ten návrat vozíku '\r'.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#30 Příspěvek od zdenek »

Některej shell nemá na konci rád cr+lf.

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#31 Příspěvek od Indy »

Původně jsem to psal v "jiném textovém editoru" a jak jsem zjistil, je to nějaká "pluma". Doinstaloval jsem si gedit a vše už jedu v něm. Ten konec řádku se mi taky nezdál, tak jsem spusti "LibreOffice" a tam lze uložit jako "encoded text" a pak to nabízí 3 možnosti - CR, LF a CR+LF. Výsledek buď totéž nebo ještě horší.

... další hodina testování a přemýšlení a výsledek ...

KONEČNĚ FUNGUJE, DÍKY. :smt023

Ale hrozná *******. :x :evil: :x

Zjistil jsem, že gedit umožňuje, pokud použiju "Uložit jako", vybrat možnost ve volbě "Úprava řádku" - Windows, Unix nebo MacOS. Standardně je tam nastaveno Windows :evil: (nechápu, že typicky linuxový editor standardně nabízí jako výchozí nastavení Windows!!!) a pokud dám jen uložit, tak to bohužel ani nevidím.
Naposledy upravil(a) Indy dne stř 28 led, 2015 14:54, celkem upraveno 2 x.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#32 Příspěvek od zdenek »

Mně to nejvíc štve u Makefile. Z toho vždycky rostu.

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#33 Příspěvek od Shafa »

Jo, taky me to kdysi dost potrapilo... a vytocilo tak, ze jsem nejakou dobu upravoval jen v editoru nano :D
Ale to je preci jen porod...

Mel jsem za to, ze pluma je forknuty gedit, ale nevim, jsem liny to hledat.
Kazdopadne ze zvyku gedit stale pridavam do zakladniho poinstalacniho "terminaloveho" skriptu, spolu s mc, htop, terminator a whois... ;-)
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#34 Příspěvek od Indy »

Můj nekonečný příběh s instalací Linux 64 bit (Mint 17.3 Mate a Ubuntu 14.04) stále pokračuje :!:

Blíží se další turnaj na Primegidu a už 2 měsíce mi v šuplíku leží nová deska GA-990FXA-UD3 s osmijádrovým procesorem FX-8300 a až teď v neděli jsem se konečně rozhoupal k výměně staré desky GA-A55-xxx socket FM1 se čtyřjádrem Athlon II X4 631. Demontáž a montáž proběhla vcelku dobře, první spuštění také, ofšem ani staré Win XP ani předchozí Mint 17.1 to samozřejmě neskousli. Měl jsem již dopředu přípravenou flashku s novým Mintem 17.3 a hurá do toho.

První problém byl při nabízené přípravě disku. Nějaký nový "grub", ale asi pro odborníky na vyšší úrovni než jem já :-(. Zvládl jsem jen vybrat možnost vše vymazat a pak nainstalovat Mint. Vyrobil jsem si druhou flasku s ubuntu 14.04 a zcela nečekaně stejná možnost na přípravu disku (že by stejný systém?).
Bohužel ani v jednom přípradě instalace nebyla úspěšně dokončena, neboť jaksi nereagovala klávesnice nebo myš a nebo oboje (samozřejmě USB). Závěr - špatně nastavený sqelý hybridní UEFI gigabyte BIOS :evil: . Zkoušel jsem různě měnit, všude cpát "legacy" místo "UEFI", ale bez úspěchu.
Takže další krok byla příprava tzv. UEFI boot flash pomocí prográmku Rufus formátovat ne MBR systém ale GPT a další podobné ptákoviny. Žádná změna.
Protože to hlásilo nějaké chyby usb i v průběhu instalace (zejména - device descriptor read/64, error -32), rozhodl jsem se investovat do Sata DVD vypalovačky (360 Kč) a obejít instalaci z usb, protože nová deska už nemá staré paralelní porty ...
Instalace z DVD proběhla, ale po náběhu LIVE systému jsem nemohl odklepnout z plochy vlastní ikonu instalace systému, neb mi opět nejela ta za***ná myš.
Takhle jsem bojoval 4 dny a až včera večer po různém hledání, zadávání rozličných řetězců do vyhledavače, jsem konečně narazil na zajímavé fórum, které mě nakoplo ještě na ubuntu fórum a problém byl vyřešen. Za vším je jedna celkem obyčejná položka v tom slavném uefi biosu, která je nastavena defaultně na disable, ale ta sketa musí být enable. Její název je "IOMMU". Nevím, co to znamená, ale jen ten název mě již uráží.
Byl to lítý boj, ikdyž zatím stále nepočítám, protože jsem nezprovoznil čínský WiFi usb adaptér (ralink), ale věřím, že takový pinďa mě nemůže zastavit.

Jinak zbylé komponenty nabízím k prodeji zatím u nás na fóru.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#35 Příspěvek od Shafa »

Hmno, peripetie s instalaci a USB...

Dost jsem se navztekal, kdyz jsem po dlouhe dobe znamemu instalil Win7 a snazil jsem se strkat instalacni flash do slotu usb 3.0 (aby to slo rychle), ktery byl ale na externim cipu (i kdyz stale na desce) JMicron ;-)
Aby to mohlo nabootovat, tak usb nejprve potrebuje mit nainstalovane drivery, tzn. jinymi slovy nelze z toho nabootovat. No, ale prijit na to me stalo taky dost casu i nervu, pac BIOS pripojene zarizeni videl... :D
Podobne to bylo se SATA radicem, nove SSD mel pripojene na "externi" SATA radic a proste to nechtelo bezet (navic sloty nebyly ani barevne oddelene). Malem jsem to vsechno rozflakal, tohle uz ve svem veku fakt nemusim.

Vrchol ale byl, kdyz jsem uz konecne ty Win7 nainstalil.
Zvykly z Mintu, ze po 10minutove instalaci funguje vesmes uplne vse, tak jsem si samozrejme nepripravil drivery, s tim, ze je stahnu. Abych je stahnul, potreboval jsem funkcni sit, sitovka Realtek ale potrebovala drivery.
WTF?!? Kde je mam vzit, kdyz sit nejde?
Grafika - nejakych 640x480, nebo tak neco, zvuk zadny, USB 3 taky nejelo, proste nic. Nepouzitelny system. Nechapu.
Instalacka ma xyz GB a po instalaci je system nepouzitelny.

Tohle v Knoppixu fungovalo uz pred vice nez 10 lety - system nabootoval a fungoval, ovladace se musely tahat jen na hodne specificky HW.
Rychle si clovek zvykne na Ubuntu, nebo Mint a jeste rychleji zapomina na pakarnu s Win :D
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#36 Příspěvek od Indy »

Tak už počítám, Wifi usb sviští, ale musel jsem si pomoci připojením klasicky a stažením balíčků, jinak bych to nedal. Problém s drivery nvidia stále jako dříve, "legacy binary driver" 304 funguje OK, doporučený "binary driver" 352 prostě BM ho nedetekuje. Budu muset zkusit ještě asi ubuntu, ale uvidíme.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#37 Příspěvek od Shafa »

Nejsou nahodou drivery nvidie od urciteho cisla vazane na novejsi kernel?
Mam pocit, ze jsem pred nejakou dobou snad kvuli tomu nahraval do LM17 novejsi jadro.

Pripadne to jeste zkus pres ppa:
https://launchpad.net/~graphics-drivers ... ter=trusty
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#38 Příspěvek od forest »

S tím bojoval už i Zdenek, když jsme chtěli Mint nasadit na ty nové týmové stroje. Zjistil, že jádro poslední verze, je víc jak 2 roky staré.

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#39 Příspěvek od Indy »

Možná si nerozumíme, ovladače 352 fungují, vše je OK, pouze grafiky nedetekuje BM a tudíž nepočítá, to je celé.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Shafa
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 89
Registrován: pát 16 led, 2009 00:48

Re: Linux (zejm. Ubuntu) a dvě grafiky

#40 Příspěvek od Shafa »

Myslim ze si rozumime, u mne se to chovalo stejne.
Ovladace se tvarily v poradku, ale BM je nevidel. Posledni verze co sla, byla myslim 340.
Myslim, ze ve spravci ovladacu to pak hlasilo neco, co me trklo, - neco ve smyslu ze sice 352 tam je, ale nejde o binarni driver, nebo neco v tom smyslu (sorry za totalne neurcity popis).
Boinc.cz : na srazech jen chlastaj. Trucujou. Lzou. Jsou pres 2 roky mrtvi.
Well, I am in !
:D

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“