Ostatní diskuse týkající se projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#21 Příspěvek od Michal Kinďura »

Nevíte, jak by se aplikace dala nějak seříznout? Na mém Phenom II X6 1090T si task sebere 6CPU a tím pádem se mi vypnou výpočty na grafice, protože nemá žádný volný CPU čas. V nastavení projektu není možné si vybrat aplikaci bez mt, ani omezit počet jader na mt task :smt017

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#22 Příspěvek od nenym »

S mt aplikacemi je problém, core je z nich gogo. Já osobně, když počítám nějaký mt úlet na stroji s grafárnou, přidávám jedno jádro pomocí <ncpus> v cc_config. Pozor, až po natažení yafu tasků, nesmí se natahovat další yafu tasky. Po dopočítání zásoby trik s počtem jader zopakovat.

Na nic méně tupého jsem nepřišel, na ještě tupější ano:
Při natahování yafu nastavit ncpus na 1 (nebo pomocí počtu jader v BM, vyjde to nastejno) a velkou zásobu, až se tasky natáhnou, vrátit normální počet jader. Yafu se bude počítat každá úloha na jednom jádře, nesmíš však natahovat další práci. Až dopočítáš, zopakovat.

Tyto možnosti fungují na všech mt projektech - aktuálně BURP, Renderfarm.fi a yafu.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#23 Příspěvek od Michal Kinďura »

Z nějakého důvodu to s jedním jádrem nechce fungovat, ale rozběhal jsem to s 34% procesorů (2 jádra) a počítají se mi v tuto chvíli nějaké asteroids, yafu na dvou jádrech současně i DistRTGen :smt023

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#24 Příspěvek od vkliber »

Měl by fungovat app_config.xml, ale nezkoušel jsem.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#25 Příspěvek od vkliber »

Projekt má novou adresu : http://yafu.myfirewall.org/yafu/ (původní adresa : http://yafu.dyndns.org/yafu/ ).
Stále je ještě funkční i původní, ale platí základní rada : odpojit projekt a připojit na nové adrese.

Web na nové adrese je značně pomalý.

Navíc se mi zdá, že výrazně (a to tak že fakt výrazně) snížili kreditové ohodnocení. U mt jednotek to na 8-jádru odhaduji na celkový RAC kolem 1300 kreditů. Pokud mi paměť dobře slouží, tak předtím to byl RAC kolem 1500, ale na jedno jádro :roll: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#26 Příspěvek od nenym »

vkliber píše:Problém Yafu se dá vyřešit pomocí app_config.
Na i7-3770K s HT (8 vláken)/W7 64bit jsem jako optimální našel tuto konfiguraci:

Kód: Vybrat vše

<app_config>
    <app>
      <name>yafu</name>
      <max_concurrent>2</max_concurrent>
    </app>
 
   <app_version>
       <app_name>yafu</app_name>
       <plan_class>mt</plan_class>
       <avg_ncpus>3.5</avg_ncpus>
       <cmdline>--nthreads 5</cmdline>
    </app_version>
</app_config>
Vypadá šíleně, ale funguje to dobře. K tomu běží jeden task jiného projektu na zbytkovém výkonu, doporučuji něco s dostatečnou DL a velmi mizerně optimalizovaného, nejlépe java aplikaci. Já provozuji Constellation. Zbytkový výkon je dostatečně až zbytečně velký, dokud yafu task dělá ecm testy, což je někdy věší část běhu tasku, někdy jenom pár minut a pak přejde na sieve testy, ale i tak zůstane slušný zbytkový výkon. Nic nezbude až po rozběhu yafu aplikace, což se u některých tasků nestane vůbec, u jiných trvá i polovinu délky.

Lze provozovat i bez zbytkové aplikace (=<avg_ncpus>4</avg_ncpus>), ale pak zůstane výkon CPU občas nevyužitý.
Pokud naopak chcete "zbytkové" aplikaci přidělit vyšší dostupný výkon, funguje docela slušně:
<avg_ncpus>3</avg_ncpus> spolu s <cmdline>--nthreads 4</cmdline> případně
<avg_ncpus>2.5</avg_ncpus> spolu s <cmdline>--nthreads 3</cmdline>

Co jsem vypozoroval, tak rozumná zásada je nasadit nthreads = (N+N/4)/max_concurrent, kde N je počet HT jader. Bez HT jsem netestoval, rovněž jsem netestoval chování při běhu tří yafu tasků současně. Snad později..
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: Ostatní diskuse týkající se projektu

#27 Příspěvek od Jozef J »

zdar. Tak som si vsimol ze yafu ma novsi vzhlad webu a pridal Badges nove. Ak mate rovnaky mail tak vam ich aj https://signature.statseb.fr
ihned da do popisu..
url projektu tiez tusim nova http://yafu.myfirewall.org/yafu/
https://yafu.myfirewall.org/yafu/top_users.php badges...

Odpovědět

Zpět na „YAFU“