Czech National Team

Týmové fórum
Právě je pon 23 říj, 2017 23:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mezitýmová pracovní skupina
PříspěvekNapsal: pon 21 led, 2008 11:15 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Na fóru boinc.sk se rozjela docela zajímavá myšlenka o možnosti mezitýmové spolupráce na přípravě článků o projektech BOINC a následné jejich vydávání na webech všech zúčastněných.
Bohužel na jejich fóru se debata obrátila úplně jinam a není prakticky prostor jak celou myšlenku dopracovat, proto jsem založil toto téma u nás na fóru.
Doufám že zde bude pokračovat a že se bude týkat opravdu jen toho, jak s přípravou podobných článků pomoci a jak a kdo by na nich mohl spolupracovat.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mezitýmová pracovní skupina
PříspěvekNapsal: pon 21 led, 2008 11:38 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

Fajn. Kostlivce necháme ve skříni a začneme něco dělat. Můj možný přínos tvůrčímu týmu : pokud někdo přeloží nějaký text, jsem schopen překlad zkontrolovat po stránce gramatiky, respektive jej mohu stylisticky upravit, nebo na základě podkladů přímo článek vytvořit.
Rád bych ale na úvod přednesl návrh na pravidlo, které do budoucna zabrání všem potenciálním dohadům o autorství - protože jde o myšlenku mezitýmové spolupráce, žádný výsledný produkt nebude chápán jako osobní vlastnictví a bude volně k dispozici.
Co kdo na to ?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 21 led, 2008 12:48 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Osobně proti tomu nic nemám. Ovšem vždy by měli být uváděni autoři, kteří se na tom díle podíleli.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 21 led, 2008 15:21 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

forest píše:
Osobně proti tomu nic nemám. Ovšem vždy by měli být uváděni autoři, kteří se na tom díle podíleli.
Souhlas, a pokud někdo článek použije a upraví, tak se pod úpravu podepíše.
Takže, čím začneme ? Jakým projektem nebo tématem ?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 21 led, 2008 17:50 
31.5789473684 %
31.5789473684 %

Chvalihodna aktivita.
Budu ale veren svemu nicku, takze se vas zeptam: Pod jakou licenci bude vysledne dilo publikovanu?

Osobne bych doporucoval LGPL, pripadne nejakou z dalsich volnych licenci, aby obsah clanku mohl byt opravdu sdilen mezi weby a nenastal v budoucnu nejaky problem, pokud se jeden ze spoluautoru zasekne a oznami, ze nesouhlasi s dalsim publikovanim, pripadne opravami .... to jen na okraj....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 21 led, 2008 20:10 
Offline Stats
36.8421052632 %
36.8421052632 %

Datum narození: 0- 0-1971
ID CNT statistik: 3872
Ani jsemnevěřil, že něco takového se může při nevraživosti (jaké, to ať si každý přebere sám) uskutečnit. Mám ale pocit, že celá snaha skončí na licenci. Dále čerpáno z wikipedie
GNU Lesser General Public License, zkráceně GNU LGPL, je varianta licence pro svobodný software GNU GPL, která ale na rozdíl od GPL umožňuje spojování s nesvobodným kódem, a tak je vhodnější např. pro knihovny (za předpokladu, že autor jejich použití v nesvobodných programech chce umožnit).
Zdrojové kódy software pod GPL mohou být svobodně upravovány a používány, šířeny však musí být opět pod GPL (jestliže se je rozhodnete dále šířit), a to obvykle bezplatně (příp. za cenu distribučních nákladů). Pro nutnost dalšího šíření pod stejnou licencí je někdy také nazývána virová licence[1]. Binární formy software používající GPL však mohou být poskytovány za libovolně vysokou úplatu. Ke GPL softwaru musí jeho autor/upravitel na požádání zdarma poskytnout zdrojové kódy.

To bylo velmi krátce ukázáno, kam povede licenční snaha. A co dodat na závěr?
Na adrese http://www.opensource.org/licenses je seznam licencí schválených OSI. Pokud chce někdo distribuovat svůj software jako OpenSource a vytvořit si své vlastní licenční ujednání, měl by si ho nechat schválit u OSI. Postup schvalování najdete na stránce http://www.opensource.org/approval.

Takže, hurá na dohadování se o formě licence a pohřběme snahu. Smutné je, že solidnosti lidí se nedá věřit. :(

Každý ať si text přebere jak chce. Nechci svým příspěvkem vyvolat diskuzi.

Medaile na WCG : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Medaile na Primegridu : ObrázekObrázek
Medaile na yoyo : ObrázekObrázek
Medaile na enigmě : Obrázek
Medaile na radioactive : Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 05:31 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

S licencema bych si hlavu nedělal, prostě každý tým, ze kterého se někdo bude na článku podílet, tak má možnost článek vydat, ovšem s uvedením všech kdo na něm makali a jejich týmové příslušnosti.
Takhle by to mohlo stačit definovat, nebo ne?
Nerad bych se zamotal do toho, že půlku textů nebudeme moct použít jen kvůli tomu, že nevyhovují dané licenci.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 08:07 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

forest píše:
S licencema bych si hlavu nedělal, prostě každý tým, ze kterého se někdo bude na článku podílet, tak má možnost článek vydat, ovšem s uvedením všech kdo na něm makali a jejich týmové příslušnosti.
Takhle by to mohlo stačit definovat, nebo ne?
Nerad bych se zamotal do toho, že půlku textů nebudeme moct použít jen kvůli tomu, že nevyhovují dané licenci.

Já osobně neřeším žádné licence, pro splnění mého úkolu mi stačí podklady a Word, a jestli si někdo pod takový článek napíše Franta Kocourek - autor a bude věšet letáky s článkem na nádru, je mi to jedno. Jde o Boinc, o snahu podpořit jeho rozvoj - pokud se z toho stane vleklá válka o autorská práva, tak nemá cenu se do toho pouštět. Pojďme se snažit být trochu konstruktivní a produktivní.
Pokud se konečně rozhoupeme, a zvolíme první téma, je na nás kdo se ujme tvorby základní kostry - výběr podkladů, jejich eventuelní překlad a skicu. Ve druhé fázi jsem schopen připravené podklady převzít, slohově a obsahově zpracovat a návrh článku hodit zpět k připomínkovému řízení. Když se všichni vyjádří, zakomponuji změny a předložím ke konečnému schválení. A každý, kdo se podílel se může podepsat jak chce.
Co se týká mého stylu, mám ve zvyku kombinovat strohá fakta s lehčí populárně naučnou formou, neboť články na úrovni čistě vědeckých prací mi příliš čtivé nepřipadají již od dob studia. Současně podotýkám, že za skutečného odborníka v oblasti Boincu považuji právě Honzu bude mi potěšením s ním spolupracovat. Bez ohledu na " emotivní " zmiňovanou stránku jeho vstupů je pro mne Honza člověk se vzácnou technickou a vědeckou racionalitou. A Forest, ač s ním často nesouhlasím, je schopný manažer. A protože - opravte mne, pokud se mýlím, nám jde o fundovanou prezentaci informací o Boinc a jeho projektech ( nikoliv týmech ), jsem připraven věnovat tolik času, kolik bude potřeba.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 08:23 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Myslím že plán by mohl být takový:
1. vybereme si téma
2. pro zrealizování se vytvoří thread pro tvůrce, ve kterém budou komunikovat a předávat si informace všichni, kdo se na uveřejněném tématu budou chtít podílet. Tato debata bude ovšem na fóru skrytá a přístupná jen těmto lidem.
Jednak aby nemuseli číst ostatní vše co se tam šustne a druhak aby měli na svou práci klid.
3. vyjde finální dílo

Může to tak být?

Osobně bych navrhoval jako první projekt Cosmology@Home.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 09:17 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

forest píše:
Myslím že plán by mohl být takový:
1. vybereme si téma
2. pro zrealizování se vytvoří thread pro tvůrce, ve kterém budou komunikovat a předávat si informace všichni, kdo se na uveřejněném tématu budou chtít podílet. Tato debata bude ovšem na fóru skrytá a přístupná jen těmto lidem.
Jednak aby nemuseli číst ostatní vše co se tam šustne a druhak aby měli na svou práci klid.
3. vyjde finální dílo

Může to tak být?

Osobně bych navrhoval jako první projekt Cosmology@Home.

Myslím, že tohle téma je dobrý nápad. S ostatním souhlasím. Honzo ?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 12:13 
Moderátor
Moderátor

Zajimava myslenka. Jsem ochoten venovat nejaky ten cas. Stylista nejsem, ale anglicky umim vcelku dobre, takze mohu delat preklady. Je mi jedno jakym smerem, ale do cestiny mi to jde rychleji :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 13:05 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

Zelvuska píše:
Zajimava myslenka. Jsem ochoten venovat nejaky ten cas. Stylista nejsem, ale anglicky umim vcelku dobre, takze mohu delat preklady. Je mi jedno jakym smerem, ale do cestiny mi to jde rychleji :)
Výborně, já se anglicky jakžtakž domluvím, ale s překladem bych se zdržoval. Takže - dejde mi 24 hodin na přípravu podkladů v AJ, pak se domluvíme co dál. @Forest : a kam to umístit ?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 13:09 
Moderátor
Moderátor

Takhle rychle? Ja mam zkouskovy :shock: Ale tak po vecerech se vzdycky chvilka najde... Ale nebude to do druheho dne...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 13:28 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

Zelvuska píše:
Takhle rychle? Ja mam zkouskovy :shock: Ale tak po vecerech se vzdycky chvilka najde... Ale nebude to do druheho dne...
No, můžeme podklady rozhodit více lidem :idea:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 14:27 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Nu asi založím večer tu naši tvůrčí sekci a udělám FTP prostor a přístupy pro tvůrčí skupinu, kde si budeme nechávat rozpracované věci.
Osobně bych to netlačil na termíny, to by nemuselo být to nejlepší na kvalitu. Prostě se připraví podklady, každý kdo umí alespoň trochu překládat si kousek vezme a co bude přeložené bude dávat merlin dohromady.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 14:35 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

forest píše:
Nu asi založím večer tu naši tvůrčí sekci a udělám FTP prostor a přístupy pro tvůrčí skupinu, kde si budeme nechávat rozpracované věci.
Osobně bych to netlačil na termíny, to by nemuselo být to nejlepší na kvalitu. Prostě se připraví podklady, každý kdo umí alespoň trochu překládat si kousek vezme a co bude přeložené bude dávat merlin dohromady.

Jo, to zní dobře. :wink:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 14:40 
31.5789473684 %
31.5789473684 %

2 tatik: Je mozno si vybrat libovolnou licenci, LGPL jsem uvedl jen jako priklad. V kazdem pripade by ale melo byt jasne co tvorite. To jsem pochopil s dalsich nazoru:
merlin neresi licenci a je mu to fuk i kdyby to bylo pod BSD licenci....
forest taky neresi licenci, ale nechava si zadni vratka .... jako vzdycky. Clanky budou puvlikovany jen na webech tech teamu, kteri se zucastni. Genialni myslenka, prece nebudete tvorit neco pro web, ktery jen publikuje a netvori. Ma svy mouchy jako vzdycky.
Ja jen vyjadril nazor a obavu, ze se v budoucnu muzou vyskytnout potize, kdyz se jeden ze spoluautoru sprajcne. Vzhledem k predeslemu deni v ceske boinc komunite se mi nedivte.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 15:08 
Offline Stats
52.6315789474 %
52.6315789474 %

Datum narození: 08 lis 1965
ID CNT statistik: 1040
Já bych to bůhví jak neřešil, jestli chce někdo uveřejnit příspěvky z cnt, ať se zeptá autora, zda smí a když bude souhlas (nevidím důvod proč by nebyl), tak ať to na ostatních forech je uveřejněno, stejně jde jen o to pálení proudu. Totéž bych praktikoval u dalších for recipročně. Jiným způsobem bych se tomu nevěnoval, protože jsem skeptik.

Tady na tomto foru se prakticky od jeho vzniku na této adrese nikdo nevyjadřoval o osobách z jiných for hanlivě, zato odjinud (zejména zpočátku) sem někteří přilítli jako vichřice, uškodili a zase odletěli. Bojím se, že Bubak má pravdu, že to přinese problémy. Chcete-li, jsem izolacionista. Rád bych se mýlil.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 15:24 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistik: 19525
Tak jsem na fóru vytvořil na fórum s dočasným názvem "Tvorba článků". Fórum je přístupné pouze pro určité uživatele, takže zatím jsem přidělil přístup Merlinovi a Zelvusce. Taky jsem do té sekce povolil nahráván souborů s příponami typu doc, odt, txt atd., takže ty soubory se můžou nahrávat tam. Tam by se mohly vytvořit vlákna pro každý projekt, pro který se zrovna bude psát článek a podklady by se nahrály buď přímo do toho vlákna nebo by se vytvořilo nové, které by bylo jenom na ty podklady.
Kdo další se teda bude chtít podílet, tak ať napíše a přídělím mu oprávnění pro vstup do fóra.
Myslím, že mít ty podklady v tom vláknu bude možná přehlednější, než se ještě přihlašovat na FTP, ale jestli se vám to lépe hledá na FTP, tak to tam necháme. :-)
Vytvořil jsem to dříve, než forest stihl napsat tu zprávu, tak ať to nevypadá divně, že už jsem to vytvořil. :-)

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 22 led, 2008 15:34 
36.8421052632 %
36.8421052632 %

Kyong píše:
Tak jsem na fóru vytvořil na fórum s dočasným názvem "Tvorba článků". Fórum je přístupné pouze pro určité uživatele, takže zatím jsem přidělil přístup Merlinovi a Zelvusce. Taky jsem do té sekce povolil nahráván souborů s příponami typu doc, odt, txt atd., takže ty soubory se můžou nahrávat tam. Tam by se mohly vytvořit vlákna pro každý projekt, pro který se zrovna bude psát článek a podklady by se nahrály buď přímo do toho vlákna nebo by se vytvořilo nové, které by bylo jenom na ty podklady.
Kdo další se teda bude chtít podílet, tak ať napíše a přídělím mu oprávnění pro vstup do fóra.
Myslím, že mít ty podklady v tom vláknu bude možná přehlednější, než se ještě přihlašovat na FTP, ale jestli se vám to lépe hledá na FTP, tak to tam necháme. :-)
Vytvořil jsem to dříve, než forest stihl napsat tu zprávu, tak ať to nevypadá divně, že už jsem to vytvořil. :-)

Výborně, takhle jsem si to představoval - jednoduché, efektivní. Bravo :!: A aby Pepino65 nepropadl předčasné skepsi, tak už dnes začnu na Cosmo dělat - pro začátek seženu dohromady nějaké ty podklady v AJ, ať se mohou překladatelé ukázat 8)

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina