Severní Korea provedla jaderný test

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Severní Korea provedla jaderný test

#1 Příspěvek od vkliber »

Severní Korea provedla v pořadí 3. jaderný test. Jednalo se o podzemní test, kdy je nálož umístěna asi v 1km hlubokém vrtu, který je následně zasypán kvůli eliminaci úniku radioaktivity.
Podle dostupných informací byla při 2. jaderném testu naměřena zvýšená radioaktivita až na severoamerickém pobřeží pacifiku.
Zajímalo mě jak budou reagovat senzory tentokrát.
Mapa senzorů se nachází zde. Nejbližší aktivní senzory v oblasti se nachází 5ks v Jižní Korei a po jednom v Japonsku a na Taiwanu.
Pro přehled jsem si proklikal několik senzorů rovnoměrně rozmístěné na zeměkouli a průměrná úroveň radiace se pohybuje přibližně v rozmezí 0.10 µSv/h až 0.15 µSv/h. Hodnoty blížící se 0.20 µSv/h jsou výjimečné.
A jak jsou na tom senzory v oblasti : Taiwan 0.18 µSv/h, Japonsko 0.11 µSv/h, Jižní Korea 0.13 µSv/h, 0.16 µSv/h, 0.16 µSv/h, 0.20 µSv/h a 0.23 µSv/h.
Na nějaké závěry je ještě brzy, v každém případě bude zajímavé sledovat alespoň jeden nejbližší aktivní senzor v Soulu v dlouhodobém týdenním grafu, který má v tuto dobu 24-hodinový průměr 0.16 µSv/h :
Obrázek
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „Radioactive@Home“