Historie Czech National týmu

Napište sné názory na jednotlivé články, co by se mělo opravit, či doplnit
Zpráva
Autor
Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Historie Czech National týmu

#1 Příspěvek od Honza »

Zde bych rad zalozil diskusi k clanku "Historie Czech National týmu – jak ji zaznamenal forest".

Piste pochvali i karani, sva prekvapeni i vecna doplneni ci upozorneni na zamlcene veci...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#2 Příspěvek od forest »

Ano, pokud kdokoliv ke článku máte výhrady, ale i údaje pro doplnění, určitě je napište.

Přesné datumy které jsem uvedl jsem si v průběhu těch několika let průběžně zaznamenával, tak by měly být přesné, ale i tak se mohla vlodit chyba, je toho fakt hodně a zdaleka nejsem neomylný.

Chtěl bych tímto i moc poděkovat Jardovy za jeho korektůru celého článku.

Článek budu průběžně doplňovat o další události co se v týmu stanou.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#3 Příspěvek od forest »

Ještě bych chtěl dodat že ve článku není moc dat o původním týmu Area 51. Je to z jednoho prostého důvodu, tyhle data jsem si neznamenal a zpětně je nemám jak dohledat. Pokud by kdokoliv ze členů tohoto bývalého týmu na Seti/Clasik měl nějaká data na doplnění, moc rád článek o tyto data doplním.

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

#4 Příspěvek od Indy »

Myslím, že článek je pěkný a věcný a z mého úhlu pohledu velice pravdivý, btw. o SPAMování souhlasím s Forestem. Díky jeho mailu jsem se stal členem Hrusic, do té doby jsem netušil, že něco takového vůbec existuje - myslím týmy, a také jsem podobným mailem lákal do minitýmu "Klub stovkařů" k nevoli několika vyjímek ( obcházet členy po vlastních je nemyslitelné :) ).

Jinak jsem objevil jednu hrubku:
... Naštěstí bylo i několik jedinců, které hned z počátku tato myšlenka nadchla natolik, že se připojily. ...
Já bych to asi změkčil :) , tak tvrdí ti jedinci zas nebyli, když se připojili.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#5 Příspěvek od Honza »

LiborA píše:Docela zajímavé čtení ten forestův článek, jen se potvrzuje, že forest je velmi dobrý propagátor. Na druhou strnu mi tam několik informací chybí - jakožto člen cca 1 rok jsem neznal situaci ani podmínky vzniku CNT a popravdě řečeno se ani nezajímal o "rozpory" mezi vedoucími představiteli týmu. Přesto i ke mně se časem ta informace dostala a tak jsem si přečetl nějaká ta vlákna ve fóru, která se tímto zabývala. V článku zcela postrádám informaci o tom, že když vznikla diskuse o přístupu zakladatelů k jednotlivým správcovským účtům tak předal Honza údaje forestovi a Dejvídkovi a (podle informací na fóru) Dejvídek forestovi - ale nikoliv forest Dejvídkovi. To že se při zakládání CNT dohodlo vytvoření samostatných stránek na nové doméně to jsem se ve fóru nikde nedočetl a je to pro mne nová informace (možná to tam někde je a jen jsem nečetl dost pozorně).

Musím říct, že částečně chápu jak foresta tak Dejvídka a ani jeden není v případě rozpadu CNT zcela "bez poskvrnky". Každopádně pro nějaké době sledování situace jsem si já osobně zvolil tým boinc.cz a ani článek foresta mne nepřesvědčil o tom abych se vrátil do CNT. Ale přeji týmu CNT hodně úspěchů.
Sve svolenim autora.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#6 Příspěvek od Honza »

Statistiky je potvora, kdyz se clovek trochu vyzna v metodologii a sleduje to:
kuprikladu Predictor a LHC mohou nechavat nahozeny RAC na nerealnou hodnotu, i kdyz ty projektu treba nejedou. RAC>1 tudiz muze byt po x mesicu nesmyslne nahozene, jako v pripade Predictora...proste dalsi zombik.
RAC>1 muze vydrzet tydny i pri tom, kdyz uz clovek nepocita.

Beru RAC>1 = aktivni clen jako takovou primitivni pomucku, ktera se rozhodne nevejde do kriterii napriklad CPDN, kde aktivni masina je tak, ktera za poslednich 14 dni odeslal trickle.

Chci rici, cisla aktivnich clenu jsou urcite nadhodnocena.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#7 Příspěvek od forest »

Děkuji pánové za připomínky a data k doplnění.
Pár dní jsem byl bez netu a ještě pár dní se k němu moc nedostanu (to víte svátky a rodinné návštěvy s tím spojené), ale průběžně článek budu doplňovat.

Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od raduz »

super článek - díky za něj!
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#9 Příspěvek od Honza »

forest píše:Nic nezamlčuji, vše jsem popsal v mnohastránkovém článku a kdo si to bude chtít přečíst, má možnost zde.
LiborA píše:Docela zajímavé čtení ten forestův článek, jen se potvrzuje, že forest je velmi dobrý propagátor. Na druhou strnu mi tam několik informací chybí - jakožto člen cca 1 rok jsem neznal situaci ani podmínky vzniku CNT a popravdě řečeno se ani nezajímal o "rozpory" mezi vedoucími představiteli týmu. Přesto i ke mně se časem ta informace dostala a tak jsem si přečetl nějaká ta vlákna ve fóru, která se tímto zabývala. V článku zcela postrádám informaci o tom, že když vznikla diskuse o přístupu zakladatelů k jednotlivým správcovským účtům tak předal Honza údaje forestovi a Dejvídkovi a (podle informací na fóru) Dejvídek forestovi - ale nikoliv forest Dejvídkovi.
Je tam mnohem vice dosti podstatnych a zamlcenych momentu a prikrasleni.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#10 Příspěvek od Honza »

Kazdy z popisu minulosti je pouze zhustenou a zjednodusenou interpretaci reality, ktera nektere aspekty zduraznuje, jine potlacuje do pozadi ci zcela vynechava.
To neni nic proti autorovi clanku, ale odborny nazor a zkusenost socialnich vedcu analyzujicich kvalitativni data.
Proste kazdy takovy historicky popis bude nest tyto charakteristiky a s tim jej take ctu (resp. analyzuji).

Nechci se prozatim vyjadrovat k clanku jako celku, protoze jsem jej jeste proste cely necetl a jsem presvedcen, ze si zaslouzi pozorne cteni. Minimalne z toho duvodu, ze si s nim dal autor praci.

Nicmene priklad z (kontroverzniho) odstavce "První, nebo druhý"?
Autor uvadi jako priklad podvadeni tymu "Univerzity of West Bohemia" ve velkem, coz je pravdiva a znama vec. Nicmene jiz zapomina dodat, ze v jeho tymu se take podvadelo.
Posledni veta zni: "Tyto informace se časem potvrdily tím, že 99% účtu Univerzity of West Bohemia bylo vymazáno kvůli podvádění přímo ze strany projektu a tento tým se propadl do druhé tisícovky v poředí týmů."
Lze ji reformulovat treba takto "Tyto informace jsem si potvrdil tím, že jsem podvodné praktiky také zkusil a ve výsledku jsem byl zařazen mezi podvodníky, kterým byl vymazán účet."

To co jsem udelal je, ze jsem vyzvedl a potlacil jine momenty minulosti, nez autor...a tim zmenil interpretaci minulosti. Vysledny obraz muze byt dosti odlisny, ackoli oba budou stavet na faktech.
Proto jsem zamerne psal "jedna z variant".

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#11 Příspěvek od forest »

Nemám problém doplnit do článku zmínku o tom že mé konto a Bugiho bylo také vymazáno. U sebe mohu popsat proč se tak stalo, i jsem to již párkrát veřejně rozebíral, nemám s tím problém.
Náš tým ale tím neklesl ani o jednu příčtu, tedy žádný vliv na umístění týmu to nemělo.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#12 Příspěvek od Honza »

Nyni ctu porozne clanek a snazim se nevidet cestinske nedostatky (typicky desitky chybejicich carek v souvetich), ale zameruji se na informace, kterych je uctyhodne mnozstvi.

To, ze se zacina u zombika v roce 2003 a ne treba u distributed.net (ktery byl o nekolik let drive, existuje plne funkcni nadale a nemalo lidi se k nemu i ted hlasi), nechavam jako volbu autora.

Pise se na zacatku o roku 2003 (tedy v dobe, kdy uz BOINC bezel v druhe generaci klientu). Najedou je tam - "Tým jsem založil 14.10. 2004 a hned se pustil do práce". A pak cosi o prvnich strankach tymu a opet roku 2003. Neco je spatne :?

Historie asi ukazuje, ze lanareni lidi z tymu do tymu se vetsinou nesetkava s ohlasem. Je to ve shode s mym pristupem a proto nikoho nikam nelanarim.

Ocenuji, ze se forest venoval i tematu spamerstvi.

Take ocenuji, ze se pravdepodobne moc neprikrasluji prvni kontakty s Area 51. Nejasna je veta kolem pouziti dejvova clanku na webu foresta - vyjadril onehda dejv souhlas s pouzitim clanku nebo jej forest pouzil bez svoleni? Ostatne, je to muj velky problem s tim, jak forest pise clanky, aniz by si delal starosti s autorskym zakonec ci respektoval urcita pravidla. Casto mam pocit, ze tak uplne autorem neni, nebot text neni psan jeho stylem (receno slusne) - viz clanky Malarie. Ale to uz by bylo off-topic.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#13 Příspěvek od Honza »

forest píše:Nemám problém doplnit do článku zmínku o tom že mé konto a Bugiho bylo také vymazáno. U sebe mohu popsat proč se tak stalo, i jsem to již párkrát veřejně rozebíral, nemám s tím problém.
Náš tým ale tím neklesl ani o jednu příčtu, tedy žádný vliv na umístění týmu to nemělo.
Tak to tak prosim udelej. Pokud pises tolik o podvadeni ciziho tymu a pred vlastnim prahem si neuklidis, povazuji to za velmi spatnou vizitku pro cely tym.
Jedna se temer jiste o zamerne zamlcovani pred novymi cleny, nebot jsi se hodne rozciloval, ze ti ucet smazali a jiste jsi na tuto udalost dodnes nezapomnel. (tezko se nam ostatnim vysvetlovalo, ze tak ucinili po pravu a ze nemaji cas diskutovat o zombikovi s kazdym podvodnickem.)
Ono se to muze podat nekolika zpusoby - treba tak, ze v obou tymech leaderi podvadeli a bude to take pravda.
Pokud tomuto momentu venujes takovou pozornost, musi to byt vyvazene a merit vsem stejne, coz jsi ani nahodou neudelal.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#14 Příspěvek od Honza »

OK, dalsi. Casto jsi zduraznoval, ze Hrusice byl tym vetsi, pocetne vykonejsi.
Jsem zasadne proti oznaceni "nejlepsi" tym, protoze to ve skutecnosti znamena "pocetecne nejvykonnejsi" ci podobne.

Z Area 51 vidim pochazi silne a neprehlednutlene figury jako Ford, Miiichal, Jiriii, Stanley, dejv...nevidim zadnou figuru z Hrusic krome foresta. Stejne tak pri vyjedna bylo 5 lidi z Area 51 a jeden z Hrusic. Z takto prosteho "pocetniho" pohledu na osobnosti vyplyva, ze se Area 51 prejmenovala a pripojily se k ni Hrusice. (tak nejak se mi znovu vtiraji do mysli slova Bubaka, ale tento moment necham na nem a na ctenarich)

Jinak receno - i po odecteni podvadejicich Hrusice disponovaly spise vypocetnim vykonem, Area 51 zase osobnostmi. Domnivam se, ze osobnosti zustali v puvodnich tymech jako leaderi, kdezto...ehmm, radovy poctari se nechali zlakat nejkvalitnejsim...ehmm, nejvykonejsim tymem na kredit. Jo jo, statisticka entita, jak jsem drive rikaval.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#15 Příspěvek od Honza »

Myslim, ze by stalo za zminku, cim jednotlive tymy disponovali a ne jen sucha cisla o spocitanych WUs a poctech clenu. Mely oba weby forum...nebo jen navstevni knihu? Co clanky? Kolik bylo aktivnich ucastniku webu?
Mozna jiz nejsou tato cisla znama, ale o kvalite tymu to hodne vypovida.

Osobne si myslim, ze by ctenare zajimalo, ktery byl alternativni nazev k CNT - tedy ten, ktery byl tesne druhy. A kolik lidi hlasovalo.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#16 Příspěvek od Honza »

OK, k me osobe.
"dost často tým opouštěl kvůli věčné nespokojenosti se vším okolo".
Muzes kvantifikovat ono vagni "dost casto"?
Nebylo to kvuli nespokojenosti se vsim okolo. Neni treba chodit kolem horke kase a zkus to pojmenovat, kdyz uz za me interpretujes duvody.
(pokud bylo neco ve smyslu "se vsim okolo" jako nedostatky ve funkcnosti fora nebo webu, tak jsem jako admin leccos upravil...coz tam nevidim. Kvuli tomu jsem rozhodne neodchazel).

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#17 Příspěvek od Honza »

Pokud zminujes sve zasluhy za vyrobu tricek (a pracoval jsi na nich hodne, ackoli rozhodne ne sam - kdepak se asi vzalo to logo BOINC, kteri vsichni nosi?), tak je fair upozornit take na to, kdo delal bannery, letaky ci treba kdo zdarma (!) rozdaval samolepky.

Opet mer kazdemu stejnym metrem.

"Tím také tým Hrusice CZ ukončil svou činnost a jeho web byl časem přesměrován na nové týmové stránky CNT."
To je take dosti prikraslene. Kolik to stalo dohadovani, ze mas vsude v profilech odkaz na tvuj soukromy web, dale nefunkcni tym a dale nefunkcni projekt a ne jako "leader" tymu odkaz na stranky tymu. Trvalo dlouhe mesice, nez jsi se uracit to zmenit.

K pravidlum (onech 6 bodu) by se melo vyjadrit vice lidi.
Selsky rozum uplne nechape, proc mel dejv ukoncit provoz svych stranek (rozumi se byvaleho tymu Area 51) a forest si dale mohl propagovat svuj stary tym a stranky, ackoli zombik jiz nebezel a presel na BOINC?
Opet mam pocit, ze je neco zamlcovano.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#18 Příspěvek od Honza »

"Krize v týmu
Na počátku roku 2006 se začaly projevovat první nedostatky náhlého a bez sepsané dohody realizovaného spojení týmů se zrodem BOINC."
Zcela nesouhlasim. To, ze slo o problem absence sepsane dohody je tve presvedceni, ktere se dodnes nesetkalo s velkym ohlasem ani uspechem - naproti tomu ale s hlasitym odporem.

"a také na neustálé výhradní vlastnění týmových stránek dejvidkem." Je to moment, ktery take figuroval, nicmene vadil spise tobe, nez ostatnim.

"Při řešení těchto problémů se ukázalo, že vztahy mezi zakladateli týmu za rok a půl, který uběhl od jeho založení, nedoznaly velké změny a že se nejsou schopni dohodnout na jakémkoliv společném řešení."
Souhlasim a to i s dalsim odstavecm - to je myslim v ramci moznost dobre podane. Je vsak nutne pridat, ze podstanym momentem v tom je neochota se podridit nazoru dalsich lidi, ktery v tymu pusobili od jeho pocatku ci delsi dobu.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#19 Příspěvek od Honza »

"Rovněž se tak zamezilo přístupu ke správě týmu komukoliv jinému, než mně a dejvidkovi."
Sice na prvni pohled drobnost, ale ve vysledku zcela zasadni. Neni tam spojka a, ale nebo. Kdyby tam platilo a (zaroven), byl problem nejspise vyresen.

Ano, jablko svaru je pojmenovano dobre.

rada
Nesouhlasim s poradim clenu tymu rady. Je to trochu egocentricke sebe jmenovat jako prvniho - respektuj alespon zde vysledky hlasovani! (jsem zvedavy, jake kriterium zvolis a jestli jej uvedes).

Je nepravda, ze by ze dejv "ani se o žádnou vlastní aktivitu v radě nepokoušel". Rikal veci dosti narovinu. Souhlasim s tim, ze by k funkci rady skepticky...coz je pochopitelne v souvislosti s tim, ze jsi ji ve svych ultimatech nedal radne rozhodovaci pravomoci. Kdyz nemuze rozhodovat o klicovych vecech, tak asi muze sotva co poresit.

"V posledních dnech rady vzniklo i hlasování o tom co se má stát se správou na projektech, ale jelikož taková rozhodnutí nebyla v její pravomoci, nic to nezměnilo."
Hlasovala o tom nejen rada, ze i clenove.

Je dosti podivne jmenovat sebe na prvnim miste, pokud ti to neco prinese (ackoli ti prvni misto neprislusi) a psat v pluralu, kde by ti to mohlo uskodit (nerespektovani rozhodnuti rady a verejnych hlasovani).
Tudiz veta pak ma byt napriklad "ale jelikož taková rozhodnutí nebyla v mych podminkách v její pravomoci, rozhodl jsem se je nerespektovat a ignorovat."

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#20 Příspěvek od Honza »

Web týmu CNT

Znovu a znovu se nemeri stejnym metrem.
Zaruku, kterou jsi chtel po dejvovi, nikdo nema ani od Tebe. Jeden za 18, druhy bez dvou za 20.
Prosim tento moment napravit, nebot to poskozuje dejva a opet vychvaluje nekoho, kdo si to v tomto momente nezaslouzi - proste jsi si akorat verejne clanky prekopiroval na svuj soukromy web (a narusil nekolik linku na foru).
Pouze ocernujes nekoho, kdo nepristoupil na tve podminky a pritom provozujes svuj soukromy web za zcela stejnych podminek. ZADNA ZARUKA NENI.

Odpovědět

Zpět na „Komentáře ke článkům na webu CNT“