Kreditový systém

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Kreditový systém

#1 Příspěvek od Kyong »

A hned mám na vás otázku, jaký kredit a systém přidělování kreditu by jste navrhovali? Ve wiki BOINC serveru je, že default, jak je to ted, je doporučený a měl by se používat, ale jak je vidět, tak to nedodržuje moc projektů a pak to vadí i uživatelům, protože se přiděli moc zvedly a je potřeba pak to upravovat.
Takže ideální by bylo zřejmě přidělování na základě procesorového času, ale teď kolik?
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Kreditový systém

#2 Příspěvek od nenym »

Jako ideální já osobně vidím pevný kredit (pokud ovšem je délka výpočtu v dané sérii relativně stabilní v rozsahu plusminus 10% od průměru) a to tak, že u dané série zjistíš flops úlohy a dáš kredit podle pravidel CreditNew (či benchmarku, to je v tomto případě totéž) pro referenční systém. Obvykle je referenční systém Win 32bit a na 3GHz procesoru (bez využití featur SSEx) vychází na cca 160 až 180s/kredit - pokud nejsou velké nároky na přesun dat z/do RAM, pak se začíná projevovat rychlost datové sběrnice a RAM (např. CPDN). Toto je přijímáno jako dolní akceptovatelná hranice, výš bych asi zatím nešel. Pokud bude 64bit aplikace, bude asi poněkud výkonnější. Dobrý příklad z nejnovějších projektů je SubSetSum, který na 32bit winech dává nepatrně vyšší výnos, než benchmark (+ 5 až 10%). Na 64bit systémech, anžto má nativní 64bit aplikaci, je to poněkud výnosnější. Každá série tasků má svůj pevný kredit.
Je dost problém vzít jako referenční 32bit Linux, protože benchmark se chová na Linuxu jinak, než na widlích, ale asi by to šlo zkusit.
Nemám však povědomí, kterak se ten pevný kredit přesně stanovuje na straně serveru, zda to lze zautomatizovat nebo je to pořád ruční práce. SubSet má s největší pravděpodobností automat, protože série střídá (a tedy kredit mění) v řádu několika málo hodin.

S kreditem podle benchmarku daného stroje (resp. dvou daných strojů na tasku - nižší ze dvou požadovaných) je dost problém, protože na HT procesorech hlásají klienti hodnoty poněkud prapodivné a na virtuálech jsou údaje často absolutně mimo mísu o řád ulítlé. CreditNew je tímto také postižen a navíc na přidělený kredit má vliv nejen CPU time, ale zcela nepochopitelně i Run time. Ještě relativně akceptovatelný je sytém SZTAKI či blahé paměti DD@H, tj. prostřední ze tří požadovaných, ale zde dochází k velkému plýtvání výpočetním výkonem.

Netuším, jakým způsobem mají mnohé projekty, které zjevně používají jako základ CreditNew, systém upravený tak, že kredit je stabilní a výše uvedenými (a dalšími neuvedenými) mouchami netrpí. Příklady: VGTU, Rioja, RSA, NRG, s výhradou eOn.

Ještě existuje druhá generace kreditového sytému (benchmark je první, CreditNew třetí), která však vyžaduje, aby aplikace uměla změřit a na server předat flops tasku, tedy skutečně odvedenou práci. Takto fungoval dost dlouho Seti.

Pojednání o kreditu asi znáš, pokud ne, doporučuji přečíst.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Kreditový systém

#3 Příspěvek od KPX »

Pevný kredit za work unit. Ať si ji každý počítá dle svého hardwéru jak dlouho chce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditový systém

#4 Příspěvek od Kyong »

Ok, po vyladění bude další várka jednotek s pevným kreditem.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

kadlis
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 170
Registrován: pát 26 úno, 2010 18:31
rok narození: 01 čer 1984
ID CNT statistics: 12911
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditový systém

#5 Příspěvek od kadlis »

Nešlo by ty Asteroids jednotky nějak "normalizovat"? Nebo přidělovat kredit podle referenčního runtime pro danou šarži? Sice mi o kredit jde až v poslední řadě, ale když teď koukám na to, že občas člověk dostane stejný kredit za polovinu procesorového času, tak mi to přijde trochu líto.. ..anebo je to snad pokus o zpestření počítání? Taková soutěž uvnitř projektu, chyťte si tu nejkratší jednotku? 45hh

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Kreditový systém

#6 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

kadlis píše:Nešlo by ty Asteroids jednotky nějak "normalizovat"? Nebo přidělovat kredit podle referenčního runtime pro danou šarži? Sice mi o kredit jde až v poslední řadě, ale když teď koukám na to, že občas člověk dostane stejný kredit za polovinu procesorového času, tak mi to přijde trochu líto.. ..anebo je to snad pokus o zpestření počítání? Taková soutěž uvnitř projektu, chyťte si tu nejkratší jednotku? 45hh
Kreditožrouty by devalvace jednotek způsobila asi smrt, radši bych to neměnil, ještě bychom přišli o Káju a to by bylo pro tento projekt velmi velká škoda. 33aaa
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Kreditový systém

#7 Příspěvek od nenym »

kadlis: zkus si započítat Cosmology a změníš názor. Buď rád, že Asteroidy jsou takový vývar, jaký jsou a nevymýšlej ptákoviny. Modli se, ať Kyong nepřejde na CreditNew, to je teprve výnos a generátor náhodných čísel. Reálně jsou pouze dvě možnosti, komunistický CreditRandom D.A. a fixní kredit, nic jiného mezi tím.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

kadlis
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 170
Registrován: pát 26 úno, 2010 18:31
rok narození: 01 čer 1984
ID CNT statistics: 12911
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditový systém

#8 Příspěvek od kadlis »

Omluvám se, že jsem si jako neznalý problematiky dovolil otevřít zobák... (já do toho fakt nevidím, systém neznám, byl to jen návrh - a už mi bylo hodněkrát naznačeno, že jsem naivní :smt017 )

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditový systém

#9 Příspěvek od eisler jiri »

nenym :smt023 dobře řečeno. kadlis, nic si z toho nedělej. gdyž otevřeš zobák tak si pouze naivní. f mém případě jsem naprostý blb 45hh (a sedí to)
ofšem remcati je lidské, něgdy až nutné 33zzz
jinak by Asteroid usnul na zasloužených vavřínech 22rrr 45nn
Obrázek
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Kreditový systém

#10 Příspěvek od Michal Kinďura »

Co se té délky výpočtů týká, už jsme to tady někde nadhazovali a Kyong se k tomu vyjádřil tak, že se podívá, čím to je. Pak už se to asi nějak vypustilo, neboť mi ještě na mail nepřišlo upozornění, že by někdo napsal něco nového.

Druhá možnost pak je, jít na to od lesa. Neměnit kreditový systém, ale upravit jednotky tak, aby byly všechny plus mínus stejné. Jinak jsem si těch rozdílů taky všiml. U mě to lítalo od 2 do 10 hodin počítání :roll:

Odpovědět

Zpět na „Asteroids@home“