Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum názorů

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#41 Příspěvek od nenym »

jiri kovar píše:Pochopitelně nevím, jak zajistit, aby server poznal, že jde o wu z jednoho šutru od A do Z.
Něco jako dedikovaný cruncher pro určitý šutr, to nezní úplně blbě, klidně by ty jednotky pro něj mohly stát ve frontě několik dní, než by si je postupně natahal a přechroustal. Nedokáži si však představit, jak by mohl boinc server udržovat několik tisíc takových front najednou, ve své výbavě takovou ptákovinu nemá, nejbližší je Locality Scheduling, pro daný účel asi zcela nepostačující ve stávající podobě.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#42 Příspěvek od vkliber »

To vypadá, že Kyong bude muset napsat úplně nový BOINC server 45hh .
nenym píše:Něco jako dedikovaný cruncher pro určitý šutr, to nezní úplně blbě ...
Blbě to nezní, celkem lákavá myšlenka,... ale do toho bych určitě nešel :smt018 . Server by pak musel držet fronty a v určitou chvíli se rozhodnout zda ji ustřihne nebo né (při prošvihnutí deadline ... např. někomu odejde PC). Pak to pošle dalšímu ... a buch, znovu bez výsledku ... pak by jsi mohl na výsledek čekat celý rok 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#43 Příspěvek od nenym »

Zas tak černě bych důsledky neviděl, po "DL" fronty se zbytek fronty přesune mezi short task počtáře.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#44 Příspěvek od zdenek »

To už je ale úplně mimo.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#45 Příspěvek od Kyong »

nenym píše:Jsem i pro fixní kredit za předpokladu, že bude kalibrovaný na nejdelší jednotky (tak to má Cosmology): když budeš mít kliku, získáš více kreditu za čas, když chytneš komplikovaný šutr, získáš plusminus autobus totéž, jako z krátkých jednotek. Odhaduji, že pokud bude reálné riziko nižšího kreditu, dlouhé tasky budou silně nepopulární. Něco jiného by byla alespoň 50% jistota úspěšného výsledku, tedy zápisu do databáze jako discover, pak by i riziko menšího kreditu bylo plně akceptovatelné pro všechny kromě hardcore credithunterů.
Tak můžu říct, že jistota úspěšného výsledku je kolem 20 %. Bohužel, tak kvalitní jsou současná data, která zpracováváme. Ale až budou z nových zdrojů, zase to bude jiné. Co se týče kalibrace na nejdelší jednotku, to je opět odhad, protože data se připravují průběžně, to by se muselo najednou zpracovat vše, co momentálně je. 45hh
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#46 Příspěvek od Michal Kinďura »

Určitě jsem proti tomu aby to bylo na nějaký HW filtr (AVX). Moje SSE3 AMDčko je na jednotce o hoďku rychlejší než i3 Notebook s AVX, navíc stejně tady vyšlo najevo, že SSE3 aplikace je mnohdy rychlejší než AVX 45cc Takže jak už tady zaznělo, i za mě nějaký check box.

Jinak jsem pro.

Kreditově bych to viděl stanovit hodnocení jako součet všech jednotek které se generují nyní (nejvyšší, či střední) a přičetl k tomu 10% bonus za vytrvalost.

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#47 Příspěvek od hanbanaroda »

Co by udělala změna typu jednotek se serverem? A pokud by byl Asteroids znova v Pentathlonu, nepřetížili bysme linku hromadným odesíláním jednotek?

Jinak bych byl pro střední ohodnocení jednotek, projektu ty jednoty nepřináší nic navíc a jsou dobrovolné. Navíc bych dál nezvýhodňoval tímto způsobem majitele nových CPU.

A nemohl by server rozhodovat o posílání/neposílání dlouhých jednotek na základě času výpočtu nějaké testovací jednotky (např. nějaká extra krátká jednotka vyhrabaná z archivu)?
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#48 Příspěvek od Michal Kinďura »

hanbanaroda píše:Jinak bych byl pro střední ohodnocení jednotek, projektu ty jednoty nepřináší nic navíc a jsou dobrovolné. Navíc bych dál nezvýhodňoval tímto způsobem majitele nových CPU.
Tak navic prinasi... Mensi zatizeni serveru, ktery nemusi validovat jednotku co pul hodiny (v pripade meho cpu). Taktez odpada starost s rezanim a skladanim jednotek zpatky do vysledku. No, ale taky to ma svou dan na strane poctaru. Pokud neco selze, tak poctar ztraci pomerne velky vypocteny cas. Proto by to riziko a prinosy mely byt hodnoceny MIRNYM bonusem, dle meho.

Jinak ted, kdyz taham praci, tak se vetsinou snazim natahnout na dva az ctyry dny, abych v idealnim pripade nasal vsechny jednotky pro dany asteroid. Bezne tak nasyslim okolo 6 asteroidu. Pokud by byla moznost to cele zjednodusit a stahnout tech jednotek pouze 6 o stejne praci, prijde mi to vyhodne pro vsechny strany.

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#49 Příspěvek od Michal Kinďura »

Nevim jestli vas to napadlo, ale bylo by dobre kdyby slo tohle nastaveni volit na pocitac, nikoli na cely ucet. Protoze predpokladam ze nebudu sam kdo ma pod svym uctem tri notebooky a desktop, z cehoz na vysoke vykony je mozno pouzit asi jenom desktop, mozna jeden notebook k tomu.

Napadlo me i reseni. Slo by nareplikovat SSE3 aplikaci a taky nareplikovat polozku nastaveni pro home/work/school? Tj. vytvorit novou polozku pro nastaveni umisteni pocitace a nasledne to resit tak, ze si na dane umisteni pretahnu pocitace u kterych chci pocitat cele asteroidy?

Podle toho co jsem nad tim tak premyslel, tak by to nemusel byt vubec problem. Spousta projektu ma vice aplikaci ci podprojektu a je bezne ze si poctar nastavi, ktere aplikace chce pocitat. Takze by ani nebyla starost s tim, neco doprogramovavat.

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#50 Příspěvek od zdenek »

Michal Kinďura píše:Nevim jestli vas to napadlo, ale bylo by dobre kdyby slo tohle nastaveni volit na pocitac, nikoli na cely ucet. Protoze predpokladam ze nebudu sam kdo ma pod svym uctem tri notebooky a desktop, z cehoz na vysoke vykony je mozno pouzit asi jenom desktop, mozna jeden notebook k tomu.

Napadlo me i reseni. Slo by nareplikovat SSE3 aplikaci a taky nareplikovat polozku nastaveni pro home/work/school? Tj. vytvorit novou polozku pro nastaveni umisteni pocitace a nasledne to resit tak, ze si na dane umisteni pretahnu pocitace u kterych chci pocitat cele asteroidy?

Podle toho co jsem nad tim tak premyslel, tak by to nemusel byt vubec problem. Spousta projektu ma vice aplikaci ci podprojektu a je bezne ze si poctar nastavi, ktere aplikace chce pocitat. Takze by ani nebyla starost s tim, neco doprogramovavat.
Tady pouze home/shool/work/default + app info. Nic víc.

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#51 Příspěvek od Murphy.cz »

Tož jak?
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#52 Příspěvek od Kyong »

Tak přidám nějaké info, status je momentálně stejný jako na začátku. Zatím jsem se nerozhodl, jak to udělat a bohužel ani teď nemám moc čas zrovna tohle řešit. Teď spíše jsem opravoval nějaké věci na BOINC serveru.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Odpovědět

Zpět na „Asteroids@home“