Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum názorů

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#21 Příspěvek od jiri kovar »

Za sebe akceptuji všechno, co Kyong vymyslí, jen mi přijde efektivnější spočítat asteroid anbloc než rozdělený na kousíčky.
Jinak v jednoduchosti je krása. Jednoduše začít a pak třeba postupně poladit, nemusí být všechno hned včera. :smt023

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#22 Příspěvek od Murphy.cz »

Tak já bych v tom viděl hlavně lákadlo, takový bonbónek. Zas něco, co jiné projekty nemají - hlavně jestli se zavedou plošně badges ;-)
Obrázek

kadlis
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 170
Registrován: pát 26 úno, 2010 18:31
rok narození: 01 čer 1984
ID CNT statistics: 12911
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#23 Příspěvek od kadlis »

Nic ve zlém, ale podmínka "kdo by splnil minimální hardware" je dosti ujetá. Protože i když bys měl jen to nejlepší a při tom počítal pouze hodinu denně, tak bys neodevzdal ani za měsíc. Ne všichni jedou nonstop čistě pro DC i když mají výkonný hardware... Minimálně možnost opt-out by měla být.

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#24 Příspěvek od zdenek »

Taky bych byl pro zaškrtávátko.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#25 Příspěvek od vkliber »

zdenek píše:Taky bych byl pro zaškrtávátko.
33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#26 Příspěvek od nenym »

+1
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#27 Příspěvek od Kyong »

Tak na to jsem zapomněl, že by někdo takhle to počítal. Zaškrtávátko jde totiž pouze pro další aplikace, což je ale opět to nastavit a hlavně, jak jsem psal, další validator a assimilator navíc spuštěný, takže opět více paralelně souběžných procesů a zátěž na server navíc celkově.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

kadlis
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 170
Registrován: pát 26 úno, 2010 18:31
rok narození: 01 čer 1984
ID CNT statistics: 12911
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#28 Příspěvek od kadlis »

Jak jsem řekl, že u takto dlouhých úkolů nezávisí pouze na schopnosti stroje, nýbrž i velmi na vůli uživatele. Bez možnosti volby je skok z délky výpočtu v řádu hodin na délku v řádu dnů velmi... nešťastný?

V takovém případě bych tu myšlenku odložil do doby, než bude volba mezi typy realizovatelná. Ostatně spěch na to asi není, ne?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#29 Příspěvek od vkliber »

Kyong : nešlo by zaškrtávátko udělat jen jako volbu (bez dalších akcí ... aplikace, validátor, assimilátor) ... a koukal by se tam jenom scheduler při rozdělování práce na jednotlivé PC?
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#30 Příspěvek od Kyong »

Zkusím to prohlídnout, defaultně s tím totiž BOINC server nepočítá. Práce se totiž s čímkoli propojuje pomocí názvu aplikace totiž, takže dělení ještě úkolů podle délky tam chybí. Kredity, deadline a další podobné nastavení se pak připisuje k jednotce do databáze, takže tam není problém, aby bylo odlišné, ale nevím právě, jestli přidávaná práce půjde identifikovat nějak, když to BOINC bere podle aplikace. Sice by to teoreticky šlo, aby to hlídal podle třeba kreditu nebo něčeho, ale to je opět velice nevhodné řešení, protože jak bude potřeba něco z toho změnit, tak se bude muset měnit i kód a taky by se asi muselo zasáhnout i do scheduleru. Takže pokud to nepůjde, tak tohle dělat je velice nevhodné, protože to je hodně úprav a stačí jedna aktualizace BOINC serveru a můžu to vše upravovat znova. Zvláště u toho, jak mění API, aniž by to opravili v dokumentaci, tak to pak může dopadnout, že po upgradu nebude fungovat scheduler a nepůjde ani znova zkompilovat a bude potřeba prohledávat zdrojové kódy a hledat, co kde změnili.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#31 Příspěvek od Kyong »

Ještě připomínka, na kterou jsem úplně zapomněl. A jak by to bylo s kreditem? Protože pro každou planetku je jiné množství dat, tak i její následné zpracování se bude časově lišit.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#32 Příspěvek od zdenek »

Kyong píše:Ještě připomínka, na kterou jsem úplně zapomněl. A jak by to bylo s kreditem? Protože pro každou planetku je jiné množství dat, tak i její následné zpracování se bude časově lišit.
Dal bych fixní. 1 planetka = 100000000000000 kreditů 45hh 45hh

Ne vážně, fixní.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#33 Příspěvek od nenym »

Kyong píše:Ještě připomínka, na kterou jsem úplně zapomněl. A jak by to bylo s kreditem? Protože pro každou planetku je jiné množství dat, tak i její následné zpracování se bude časově lišit.
Dokážeš nějak velmi jednoduše a rychle zjistit, kolik by daná planetka vygenerovala WUs? Pokud ano, kredit bych dal (počet jednotek+1)*420, alespoň nějaký nepatrný bonus za celý task s větším rizikem erroru. Zdenkových 10^15 by bylo příjemných, mám však obavu, že by nestačily badge a musel bys jít do Jirkových vytoužených transuranů.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#34 Příspěvek od vkliber »

Kyong píše:Zkusím to prohlídnout, defaultně s tím totiž BOINC server nepočítá.
...
Myslel jsem si, že aplikace bude stejná pro oba typy jednotek.
Představoval jsem si to takhle, že budou dvě sady připravených jednotek (krátké a celé) rozlišené třeba nějakým prefixem v názvu. Scheduler při požadavku na práci koukne do nastavení uživatele/počítače/profilu (home, work, school), jestli má povolené celé jednotky a pokud ano, přidělí celou jednotku, jinak krátkou jednotku. Chápu, že pak je třeba vyřešit další navazující náležitosti (validace, kredit, atd ...) a případný upgrade to může celé rozbít. Asi nejlépe sám zvážíš co bude nejlepší, jestli toto, nebo standardně novou aplikaci, přeji dobrou volbu 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#35 Příspěvek od zdenek »

Aplikace bude stejná. Ale je otázka jak to má boinc server udělané.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#36 Příspěvek od Kyong »

nenym píše:
Kyong píše:Ještě připomínka, na kterou jsem úplně zapomněl. A jak by to bylo s kreditem? Protože pro každou planetku je jiné množství dat, tak i její následné zpracování se bude časově lišit.
Dokážeš nějak velmi jednoduše a rychle zjistit, kolik by daná planetka vygenerovala WUs? Pokud ano, kredit bych dal (počet jednotek+1)*420, alespoň nějaký nepatrný bonus za celý task s větším rizikem erroru. Zdenkových 10^15 by bylo příjemných, mám však obavu, že by nestačily badge a musel bys jít do Jirkových vytoužených transuranů.
Já ano, BOINC nevím, protože by opět musel otevřít ten vstup a začít kouskovat, teoreticky jestli je definované INPUT_FILE_INFO, tak by to být problém nemusel, problém je, že bych musel přepsat část, co přiděluje kredit a jak jsem se na to díval, tak to se mi moc nechce. 45hh Tolik kódu kvůli přidělení kreditu, co tam je, se nedivím, že ten defaultní systém ten kredit přiřazuje, jak se mu zachce. To bych musel právě identifkovat, které části kódu jsem potřeba a které ne, ale bylo by to globálně pro kredit. Pro přidělení nezávislého se používá ten fixní kredit, ten ale funguje zase jinak, takže pokud by třeba byly dvoje verze délky jednotek, tak to zatím nevím, jak bych definoval dva různé algoritmy.
vkliber píše:
Kyong píše:Zkusím to prohlídnout, defaultně s tím totiž BOINC server nepočítá.
...
Myslel jsem si, že aplikace bude stejná pro oba typy jednotek.
Představoval jsem si to takhle, že budou dvě sady připravených jednotek (krátké a celé) rozlišené třeba nějakým prefixem v názvu. Scheduler při požadavku na práci koukne do nastavení uživatele/počítače/profilu (home, work, school), jestli má povolené celé jednotky a pokud ano, přidělí celou jednotku, jinak krátkou jednotku. Chápu, že pak je třeba vyřešit další navazující náležitosti (validace, kredit, atd ...) a případný upgrade to může celé rozbít. Asi nejlépe sám zvážíš co bude nejlepší, jestli toto, nebo standardně novou aplikaci, přeji dobrou volbu 45cc .
Ten prefix by možná šel, ale to opět musím promyslet. Protože to zřejmě bude muset pak projíždět znova zařazené jednotky, aby to zjistilo, které vyhovuji a trochu více by to možná zatěžovalo. Tak to promyslím.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#37 Příspěvek od zdenek »

Já bych dal fixní kredit, daný násobkem 480 dopředu pro nějaký "typový" šutr a hotovo. Holt by měl někdo štěstí na rychlejší a někdo ne. Případně počet testovaných period*480, ale z toho čouhá zbytečná práce. Hlavní tahák je mysllím ten celý asteroid.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#38 Příspěvek od nenym »

Jsem i pro fixní kredit za předpokladu, že bude kalibrovaný na nejdelší jednotky (tak to má Cosmology): když budeš mít kliku, získáš více kreditu za čas, když chytneš komplikovaný šutr, získáš plusminus autobus totéž, jako z krátkých jednotek. Odhaduji, že pokud bude reálné riziko nižšího kreditu, dlouhé tasky budou silně nepopulární. Něco jiného by byla alespoň 50% jistota úspěšného výsledku, tedy zápisu do databáze jako discover, pak by i riziko menšího kreditu bylo plně akceptovatelné pro všechny kromě hardcore credithunterů.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#39 Příspěvek od jiri kovar »

No původně jsem si říkal, že by se mohl dát nějaký průměr z již proběhlých šutrů (počet wu/na šutr), ale když to tady nenym načal, tak bych to viděl úplně stejně.
K tomuto možnému plusu (když bych chytil méně náročný šutr) se na druhé straně řadí ten možný error při dlouhém výpočtu, takže ta výhodnost by byla plus minus nula.

Ještě jedna možnost, nevím jestli reálná (protože nejsem programátor...):
Nechat rozdělit celý šutr normálně na wu a pak poslat na jeden PC s tím, že by onen příjemce musel mít nastavenu zásobu aspoň na 5 dní (či 6, 7, 8...).
Pochopitelně nevím, jak zajistit, aby server poznal, že jde o wu z jednoho šutru od A do Z.
Je-li to blbost, beru zpět, jen přemýšlím nahlas.

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka pro celý asteroid - obecná diskuze a průzkum ná

#40 Příspěvek od Murphy.cz »

Také se mi líbí nenymův návrh.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asteroids@home“