Propagace obecně

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Zpráva
Autor
switch.man
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17 črc, 2017 10:13
rok narození: 01 lis 1982
ID CNT statistics: 9878

Propagace obecně

#1 Příspěvek od switch.man »

Dobrý den .)
Rád bych pomohl s propagací DC a ČNT, pokud by byl zájem.
Chápu, že prostředky jsou minimální nebo žádné.
Dovoluji si vám navrhnout několik tipů, co mne napadá z hlavy... jestli už něco z toho třeba běží nebo běželo a nevím o tom, omlouvám se, pár let jsem na Boinc a ČNT zapomněl a nevím, jaká je aktuální situace:

- tiskové zprávy (TZ)
Bylo by dobré napsat tiskovou zprávu o tom, co je DC, BOINC, kdo je ČNT a jak si stojí. Zpráva by měla obsahovat informaci o tom, že ČR je velemoc v DC (=dobrý titulek). Zpráva by měla za cíl zvýšit povědomí o DC a ČNT obecně a přilákat další nadšence.
Odladěnou zprávu poslat na česká média, věřím, že by nezůstala bez zájmu a je klidně možné, že se dostane do celostátních médií - tisk, TV, rozhlas, web. Zpráva se zajímavou informací je základ. To, že ČR je na světové špičce zajímavá informace rozhodně je.
- doporučuji vydávat a rozesílat TZ častěji, absolutní minimum je 1x / rok - kotakty na média mohu zajistit.
- zajímavá tisková zpráva je nejlevnější a možná i nejefektivnější způsob komunikace v médiích.
- máte třeba údaje o tom, byl-li nějaký nárůst počtu členů po nějakém mediálním výstupu? Třeba po článku na novinkách / živě.cz atd..

- mohl bych zajistit rozhovor v některých rozhlasech - 20-40 min dlouhý. = propagace zdarma. Je to jen o tom, že by se musel člověk (který je ochoten a pověřen mluvit za ČNT) dostavit do studia a mluvit na mikrofon. Jestli je někdo třeba "neoficiálním tiskovým mluvčím ČNT".

soutěže škol / podnikové soutěže
- moc se mi líbil váš projekt soutěže škol - rok 2012 tuším? Opakoval se někdy tento projekt? Pokud byl složitý na přípravu / realizaci, nešel by nějak zjednodušit?
- bylo by možné ve stejném duchu rozjet třeba "podnikovou ligu"? ligu státní správy?
- pokud je zapojení institucí formou soutěže složité / pracné na organizaci, pojmout to jinak = rozeslat výzvu k zapojení se do DC s vysvětlením přínosů pro vědu a společnost. A samozřejmě vysvětlit i výhody pro samotný zapojený subjekt = pozitivní PR, certifikát, subjekt se může profilovat jako někdo, kdo pomáhá vědě bez finančních nároků atd., Podle mne by na podobnou výzvu některé subjekty slyšely.

.. a čistě osobní dotaz - je v současné době (nebo zdali se chystá), prosím, nějaký ryze český, věděcký projekt k počítání? DC mám rád, ale chtěl bych, aby z DC měla prospěch přímo i česká věda, děkuji .)

kdyby kdokoliv cokoliv, klidně mi napište .)
krásný den přeji.

switch.man
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17 črc, 2017 10:13
rok narození: 01 lis 1982
ID CNT statistics: 9878

Re: Propagace obecně

#2 Příspěvek od switch.man »

ještě mne napadlo...

dobrým způsobem, jak se dostat víc do médií je "institut" mediálního partnera.
Jak to funguje ve zkratce.
Připraví se akce.. dejme tomu s pracovním názvem "Týden (nebo den) distribuované vědy" - samozřejmě v rozsahu, který je možné zvládnout.
V rámci této akce se nachystají popularizační aktivity, např.:
- přednáška(y) s pozvaným(i) zaintersovaným(i) hostem/hosty třeba na nějaké SŠ / VŠ, která by se uvolila propůjčit prostor
- představení soutěže škol / jiných subjektů - viz předchozí příspěvek
- někde jsem tu četl návrh na Hydepark civilizace - to by byla bomba

.. no, a když se nachystá nějaká takováhle akce, nabídne se mediální partnerství médiím. Věřím, že by na to některá média slyšela.
Podstatou mediálního parntneství je to, že mediální partner se defakto zavazuje informovat o té akci, které je partnerem = může zveřejnit tiskové zprávy, pozvánky na akce, může natočit reportáž, pozvat hosta do nějakého pořadu - dle domluvy o mediálním partnerství.

S výše popsaným bych mohl pomoci.

----
A jedna věc úplně mimo mne napadá.. byť jsem zásadním odpůrcem dotací všeho druhu, myslím, že zrovna nezisková společnost CNT by byla výborným adeptem na inkaso nějaké lokální dotace třeba z Ministerstva školství nebo příslušného krajského úřadu, kde máte hlášené sídlo. Zejména pokud by se jednalo o výpočty pro tuzemský vědecký projekt.
----


Pěkný den přeji .)

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#3 Příspěvek od eisler jiri »

vesměs zajímavé návrhy :smt023 ale je nutné aby to něgdo ošéfoval. těch gdo na to mají koule je zde víc, ale gdo na to má čas a kontakty? pokud se nabídneš tak budeš jistě přijat s otevřenou náručí viď forest?
Obrázek
Obrázek

switch.man
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17 črc, 2017 10:13
rok narození: 01 lis 1982
ID CNT statistics: 9878

Re: Propagace obecně

#4 Příspěvek od switch.man »

rozumím .)
Bohužel moc netuším, jak funguje jádro ČNT, které se komunikací ven zabývá a kolik na to má času.
Kdybych věděl, jaké jsou kapacity (lidské a časové), snad bych pak mohl připravit nějaký podrobnější materiál s návrhy komunikace s přihlédnutím právě k časovým možnostem.

Samozřejmě, rád se zapojím a cokoliv by mi bylo svěřeno, na tom bych pracoval s chutí. Bohužel ale neznám konkrétně ani obecně fungování ČNT, všechny současné aktivity, struktury atd.
Takže buď bych se do toho musel nějak informačně vpravit, nebo fungovat jen jako zprostředkovatel.
Ale to je na diskuzi samozřejmě .)

PS: kdyby to chtěl někdo probrat osobně, můžeme se sejít klidně. Jsem v Pardubicích. Nevím, kde sídlí "jádro", ale do Prahy občas jezdím, stejně tak do Brna.

Pěkný den přeji!

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#5 Příspěvek od eisler jiri »

neboj cenrum CNT je zřejmě všude gde se počítá. pro mě je alfa samec forest který tým založil a furt ho táhne. ale nemá rád gdyž ho něgdo adoruje 33zzz 45kk 45kk
forest píše:
eisler jiri píše:tak to forestův český národní tým zase dokázal. v půli turnaje jsme druhý a první z národních týmů. musí shánět many, neb zemani jsou rozebráni f politice (a žoldnéřů je pomálu). tak zabrat. nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme
Toto ozačení určitě není vhodné. Tým tvoří lidé a je tedy nás všech. Je a bude takový, jaký si jej vytvoříme. V podstatě i ty funkce v o. p. s. máme jen abychom vyhověli zákonům a mohli dělat více věcí pro další rozvoj týmu. Je to nutné zlo, ale potřebné. [/quote]
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#6 Příspěvek od Diego »

Moc dobrý nápady 45uu Taky využiju příležitosti a znovu se nabízím že bych se staral o týmové fb stránky. Skoro nic se tam neděje a já sem věčně na netu 45cc 22rrr

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#7 Příspěvek od eisler jiri »

tak buď trpělif. pár kousků už by se mělo vrátit z práce, sednout k té řeholi na fóru CNT a řádně tě přivítat. v tom je skvělí viky (sorry vkliber náš dvorní statistik, který si může připsat další ovečku do stáda)
EDIT:
jak vidíš, tak než jsem to stačil dopsat tak nám do toho už skočil Diego 45hh
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagace obecně

#8 Příspěvek od forest »

Nápady jsou to skvělé a moc si těch nabídek pomoci s propagací vážím. Je zde ale jeden háček, proč vlastně už delší dobu neděláme nějakou širší propagaci, abychom lidi přitáhli na náš web a k naší činnosti. Tím háčkem je samotný web, raspektive jeho obsah. Většina článků by potřebovala aktualizaci, nové články už několik let nikdo nepíše a novinky máme vesměs jen o turnajích a týmových srazech. Když nový člověk přijde na náš web, musí mu připadat že už na něm dlouhou dobu nikdo nepracuje, což je v podstatě pravda. Sice se nám podařil skvělý kus práce na jeho rekonstrukci do nového moderního redakčního systému, ale na několik výzev o pomoc s tvorbou obsahu samotného webu nikdo nereaguje.

Snažím se po krůčcích alespoň aktualizovat naprosté základy, jakými jsou článek o systému BOINC a návody, ale s tímto tempem to budu dávat do nějakého slušného prezentačního stavu ještě několik let.

Zde i na srazu zaznívá poměrně hodně nápadů, ale končí to vždy na tom stejném......kdo to udělá. Nechci přímo odmítat nabízenou pomoc, jen dát další podnět do této diskuse. Má smysl s aktuálním stavem webu něco z toho rozjíždět?

Abych odpověděl i na ten dotaz ohledně dopadů konkrétní propagace na zvýšení počtu členů. Nejvíce jich vždy přibylo při vydání článku na čtených serverech - novinky, pctunning, osel.cz, astro, atd. Na druhém místě byly časopisy, ale jejich čtennost myslím stále ubývá. Až jako poslední bych uvedl rozhlas a televizi. Je to logické, lidé si nezapamatují informace z poslechu, ale z časopisu si adresu mohou opsat, když si na to později vzpomenou a když čtou článek na netu, stačí jen na odkaz kliknout.

Školní soutěž měla jen jeden, ale za to mimořádně úspěšný ročník. Pro jeho opakování je rovněž potřeba aktualizovat a hodně doplnit články na webu.

Já již poslední dobou raději nic většího neslibuji, protože se mně nedaří vyřčené termíny plnit a nedělá mně to dobře.

Je to hodně o tom, že spousta členů se neodváží to co běžně v DC dělají, nebo o čem jinde čtou, dát do nějaké podoby článku na web, nebo jej alespoň aktualizovat, pokud se dozvědí něco nového.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#9 Příspěvek od vkliber »

switch.man píše:...

.. a čistě osobní dotaz - je v současné době (nebo zdali se chystá), prosím, nějaký ryze český, věděcký projekt k počítání? DC mám rád, ale chtěl bych, aby z DC měla prospěch přímo i česká věda, děkuji .)

...
Asteroids@home
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

switch.man
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17 črc, 2017 10:13
rok narození: 01 lis 1982
ID CNT statistics: 9878

Re: Propagace obecně

#10 Příspěvek od switch.man »

Děkuji za reakce.
Rozumím. Co se týče obsahu webu - podle mne je obsah v pohodě. Resp. z pohledu člověka, který teď kouká na týmové stránky cca po 3-4 letech a stále z pozice laika, mi obsah přijde ok. Projekty popsané jsou, podrobné návody taky.

Jediné, co mi na titulní stránce chybí, je nějaký zrychlený, přehledný popis zapojení se do DC a ČNT. Nebo alespoň jej umístit pod zvýrazněné tlačítko na hlavní liště. Něco kam směrovat zájemce, kteří počítat chtějí, ale nechce se jim trávit hodiny studováním návodů a hledáním informací ve struktuře webu.
Něco ve smyslu toho, jako když si třeba koupíte novou televizi, tak tam je mimo x-set stránkový manuál i papír pro rychlé zapojení - sem strč anténu, tenhle kabel píchni do zásuvky, na ovladači zmáčkni kanál a koukáš se - hotovo.

Prostě rychlý přístup a návod v několika krocích:
"Připoj se a počítej vědu s ČNT" (např.)
1) stáhni a nainstaluj BOINC manager pro tvůj OS
2) přihlas se do projektu který tě zajímá
3) přihlas se do ČNT
4) díky, počítáš = pomáháš vědě :)
(5) další a podrobnější postupy zde)

-----------
Medializace

OK, nebudu tlačit na pilu .)

Pokud budete souhlasit, dovolil bych si přichystat 1 až 2 tiskové zprávy, ve kterých by se měly objevit informace:
- Česká republika je na světové špici distribuovaných výpočtů
- co je a proč existuje DC
- kdo je ČNT a co dělá
- ČR je v DC výkonnější než ....
+ odkaz ČNT

a buď zahrnout do první zprávy nebo udělat jednu sólo s tématy:
- nabíjíte svůj telefon / tablet přes noc? nechte ho pomáhat vědě
.... jelikož obecně lidé začínají stále více využívat mobilní zařízení a klasické PCs / NTB jsou na ústupu = podchytit AOS, iOS, mob. WIN
-------------------

Tohle bych klidně nějak zpracoval, dal vám to sem do pléna k revizi a odsouhlasení a pak bych to klidně svými cestičkami šířil do světa.
Za pokus nic nedáte.... .) Přinejhorším se to hodí do koše, v opačném případě přibude pár počtářů a rozšíří se povědomí o problematice.

Jednině co, je možné, že na základě tiskové zprávy by se ozval třeba nějaký redaktor a chtěl doplňující informace.
A já bych jej musel nasměrovat na někoho, kdo má v hlavě víc informací o problematice. Většinou volají, nebo pošlou otázky mailem.
---
Děkuji za upozornění na Asteroids@home!

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#11 Příspěvek od Diego »

Za mě :smt023

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#12 Příspěvek od eisler jiri »

no co :smt038 nekupte takovýho otroka který se sám nabízí 47aa 45qq
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagace obecně

#13 Příspěvek od forest »

Pokud se ti web zdá v pohodě, tak s chutí do toho. Ten nástin postupu je jistě myšlený dobře a určitý díl úspěchu mít jistě bude. Rád pomohu v rámci možností.

Jinak jak jsi se ptal na toho tiskového mluvčího, tak takovou funkci ještě nemáme a rovněž není dosud obsazena funkce nástěnkáře :-D
S médii jsem dosud vždy jednal já, tedy co se týkalo e-mailové komunikace, tel. rozhovorů v rádiu i TV. Můžeš tedy tuto oblast směřovat na mě, když někdo projeví zájem o nějaký rozhovor, doplňující informace, nebo něco podobného.

Na tom webu budeme jistě pracovat, jen jsem chtěl upozornit na to, že to je běh na dlouhou trať a nemáme aktuálně lidské zdroje, jak to urychlit.

Zkrácený návod máme, ale i na ten je potřeba mít nějaký základ informací. Asi nebude nikdo instalovat v několika krocích něco, o čem nic neví. Proto není až tak stručný jak požaduješ, ale několik řádků textu tam je:
http://www.czechnationalteam.cz/?q=cont ... tu-windows

switch.man
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17 črc, 2017 10:13
rok narození: 01 lis 1982
ID CNT statistics: 9878

Re: Propagace obecně

#14 Příspěvek od switch.man »

Super, jak bude chvilka času, tak se do toho pustím.
forest píše:Asi nebude nikdo instalovat v několika krocích něco, o čem nic neví
mm.. myslím, že lidi, kteří mají plný prohlížeč lištiček MSN, seznamu a já nevím jakého jiného balastu, budou chtít instalovat právě rychle a jednoduše .) Tím nechci říci, že by byl Boinc balast, ale že když neřeší takový ten standardní bordel, tak Boinc moc řešit taky nebudou. Samozřejmě pro "poctivky a šťouraly", co si chtějí vše nejdřív podrobně nastudovat, je tady kvalitních materiálů naprostý dostatek, řekl bych.
Minimálně bych ten návod alespoň tedy posunul někam na výsluní / lepší pozici na titulní straně (odkaz na něj). Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se na něj z hlavní strany proklikal.
forest píše:S médii jsem dosud vždy jednal já
...to jsem chtěl slyšet .)

Krásný den vinšuju .) 22rrr

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#15 Příspěvek od Diego »

Dovolil jsem si vytvorit neoficialni tymovou fb stranku

https://facebook.com/BOINC-CNT-neoficiá ... =bookmarks

Doufam ze to nevadi ale na oficiani se nic nedeje 33aaa

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Propagace obecně

#16 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tak jsi měl napsat nenymovi o práva a mohl dělat čoromoro na ofiko 45nn

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Propagace obecně

#17 Příspěvek od gigadisk »

Taky bych byl radši, kdyby na té oficiální stránce bylo živo. Třeba takové fotky z minulého srazu ještě pár lidí ani nikam nenahrálo. Přitom je to škoda, jiné skupiny a stránky jsou v tomhle směru živější. Vše co se točí okolo týmu by tam mohlo být k nalezení. Kdyby alespon jeden příspěvěk týdně tam přibyl, hned by to bylo veselejší. :D On je problém, že je to stránka, takže příspěvky tam normální smrtelníci psát nebudou. Kdyby to byla skupina, tak tam může spamovat každý podle libosti a admin by to občas promazal. Příspěvky návštěvníků jsou stejně tak zapadlé, že tam nikdo nepíše.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Propagace obecně

#18 Příspěvek od Meharts »

V tom že je to stránka problém nevidím. Problém je že na začátku jsou všichni nadšeni a pak to umře.
Takže jsem pro rozšířit přispěvatele o x aktivních a nadšených lidí a může to fungovat. Určitě zachovat offiko a trochu poladit práva ať může přispívat každý fanoušek.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace obecně

#19 Příspěvek od vkliber »

Probereme to na srazu.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagace obecně

#20 Příspěvek od forest »

gigadisk píše:Taky bych byl radši, kdyby na té oficiální stránce bylo živo. Třeba takové fotky z minulého srazu ještě pár lidí ani nikam nenahrálo.
Pokud si jsem vědom, fotili jsme jen my dva a všechny fotky (krom zvířátek) jsou v týmové galerii na našem webu. Já na FB (pokud to jen trochu jde) nechodím vůbec, ale chápu, že je i tohle dnes potřeba. Jen se toho musí někdo ujmout. S rozšířením práv na přispívání dalších lidí nemám problém.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“