Prezentace BOINC a CNT v pps

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#81 Příspěvek od forest »

Myslim si ze krahulik jasne nastinil, kudy by se mely ubirat dalsi kroky pri predstavovani BOINC a CNT.

Nyni jsem trochu na vazkach, zda s ohledem na ta hlediska neaktualizovat jiz existujici clanek na webu s predstavenim BOINC a CNT, ci sepsat doplnucici clanek, nebo to udelat jako prezentaci.

Urcite do toho chci implementovat porovnani vykonu a to jak s nejlepsimi pocitaci sveta a BOINC, tak vykon naseho tymu, tak i vykon nasi republiky.

Urcite se chci do to pustit, ale bude to zase na delsi dobu a par osobnich schuzek, spis jde o podobu, obsah nejak dohromady dame.

Jsou vam tedy pristupnejsi clanky a tedy na konci prezentace dat odkaz na doplnujici clanek, nebo by bylo lepsi udelat na doplnujici informace druhou prezentaci?
Dle toho se da s praci pokracovat dale, ale tohle se musi na uvod vyresit, podle toho to budeme zpracovavat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#82 Příspěvek od forest »

Tak jsem zapracoval všechny požadované změny do prezentace a dvě největší už i aktualizoval na webu.
Do zítřka se pokusím aktualizovat i tu mailovou. Je u ní nutné zachovat minimální velikost, takže to dá trošku víc praáce, ale večer bych na to měl mít chvilku času.

Pak se hned vrhnu do anglické verze, jejíž překlad by již měl být díky Zelvuskovi hotov.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#83 Příspěvek od forest »

Tak už je na webu i poslední (ta mailová) prezentace aktualizovaná.
Pokud k téhle verzi prezentací nebudou další připomínky, tak ve stejné podobě udělám i ty 3 anglické verze a pak se snad už s Hradelmem vrhneme na ty podrobnosti k BOINC a CNT a popřemýšlíme o podobě.

Bohužel verze pro Linux vázne na nefunkčnosti časování v Open Officu a také na nemožnosti v něm prezentaci zaheslovat proti editaci. Snad to vše bude řešit nová verze OO, ale těžko říct kdy vyjde.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#84 Příspěvek od krahulik »

me jen napadlo, nekdo se muze optat, zda to co pocita uz ma nejake vysledky. Ja jsem na svych projektech zatim nenarazil na nejaky clanek, sumarizaci vysledku projektu atd.
Pokud jsem se nekde prehledl, neslo by toto nahodit u povolanych? Docela by se hodil nejaky sumar pokroku, vyzkumu atd., ktery by byl lehce srozumitelny a dostupny.
Obrázek

Uživatelský avatar
Dugi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 364
Registrován: čtv 05 črc, 2007 14:16
rok narození: 16 bře 1987
ID CNT statistics: 6455
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od Dugi »

krahulik píše:me jen napadlo, nekdo se muze optat, zda to co pocita uz ma nejake vysledky. Ja jsem na svych projektech zatim nenarazil na nejaky clanek, sumarizaci vysledku projektu atd.
Pokud jsem se nekde prehledl, neslo by toto nahodit u povolanych? Docela by se hodil nejaky sumar pokroku, vyzkumu atd., ktery by byl lehce srozumitelny a dostupny.
Právě othle jsem už jendou navrhoval na jednom fóru. Tuším, že forest to má zapsaný v deníčku v pořadníku nápadů :D
Obrázek

Moje malé diskusní fórum o kosmonautice - https://vesmir.thos.cz

Na čem počítám:
Falcon - noteboook Samsung R530 - Pentium Dual Core 2.1 GHz, 3 GB RAM

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#86 Příspěvek od forest »

JJ, zapsáno to je.
Bylo by to nejlepší psát do nějakého jednoho threadu v jednotlivých příspěvcích.

Určitě by se toho našla již nyní spousta, jenže co psát za důležité a co ještě ne. Důležitý výsledek má každý měsíc SIMAP když aktualizuje svou databázi. Důležitý výsledek má PrimeGrid vždy když najde větší prvočíslo. Důležitým výsledek byla i první fáze Zivis. Rovněž Einstein je již ve své několikáté fázi a CPDN také.

Nu bylo by toho opravdu hodně a bylo by asi co tam psát. Na článek by to časem mohlo být, když by se to pak dalo dohromady.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#87 Příspěvek od forest »

Dodělal jsem konečně tu anglickou verzi. Kompletní najdete zde.
Koukněte na to, kdo tento jazyk alespoň trochu ovládá a až v tom nebudou chyby, tak vydám všechny tři verze i v tomto jazyce.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#88 Příspěvek od forest »

Aby to bylo dobře pochopeno, tak bych potřeboval i potvrzení, zda je ten překlad správný :wink:

Na překladu dělal Kyong, Hradelm a Zelvuska.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#89 Příspěvek od krahulik »

dostanu se k tomu az vecer, pak pisnu
Obrázek

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

#90 Příspěvek od Zelvuska »

Zustala ti tam oprava... Ve ctvrtem (snad-je to ten o HIV) slidu ti v textu zustalo jeste slovicko annually...je cervene a ma byt vypustene (bylo nahrazeno tim every year...)

Jinak jsem tam uz nic nenasel...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#91 Příspěvek od forest »

Aha, to jsem si nevšimnul, do zítra to opravím, k PP se dostanu až večer.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#92 Příspěvek od krahulik »

co se tyce spise "upravy formatu atd" viz nize spise upozornim na gramaticke preklepy. Nelze zaprit snahu o doslovny preklad (coz neni velky problem), coz se na anglictinu moc nehodi, ja sam mam s tim problemy, tak nahodim jen par veci. Urcite by to chtelo trosku "poanglictit" nekym zkusenejsim.

Slide 1: mozna vynechat "cnt" v textu, obrazek (CNT) - text (chce..) - obrazek (CO)
SLide 2: chybka v "revolutionary" , "powerful"

Slide 3: u treti moznost zkusit zarovnat text na stred (aby slovo BOINC nebylo pod cislovkou 3) - bude to vypadat lepe
emne liznuti textu "banerem" CNT

Slide 5: asi se hnulo s textem nebo obrazkem, modry text se prolina s cervenym textem

Slide 6: text prekryva fotky

Slide 8: text prekryva obrazek tabulky, prehodit dolar, tj. $ 1000 award...(vcetne mezery mezi znakem a cislovkou)

Slide 10. text prekryva obrazky

Slide 11: dopsat E ve slove research

Slide 13: dopsat F ve slove effective

Slide 14: text se prekryva s CNT banerem

Slide 15: navrhuji misto OLD napsat HISTORICAL

Slide 16: dle ceskeho pravopisu, 10% = desetiprocentni, tzn. dle vyznamu dat pevnou mezeru mezi cislovku a symbol, jak kaze cesky pravopis, tj. 10 % = deset procent (i kdyz je to anglicky, mozna stejna chybka bude v CZ verzich)

Slide 17: jemne liznuti textu "banerem"

Slide 18: nejak se mi to nezda, zkusim nahodit trosku jinak formulovanou myslenku: Is our theory of the creation of the universe correct? (zde si nejsem jisty cleny, ale asi jo, a pak faktem jestli mame jenom jednu teorii, je mozne pridat "soucsnou teorii, tj is our current/actual theory :)

Slide 20: prekryti textu a obrazku

Slide 23: mozna uprava u lakani: and join a czech national team with above 5.000 active members...


Uz mi trosku nestiha hlava, mam toho dost kolem.

Priklanim se jeste zkusit najit nekoho anglicky ukecanejsiho, co mi napiseme, anglictinar treba ani nerekne (porozumet by ale mel). Reserse z anglictiny mi jdou lepe :) Takze moje pripominky jsou venku.
Naposledy upravil(a) krahulik dne stř 07 lis, 2007 13:38, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#93 Příspěvek od forest »

Můžeš mně prosímtě říct, v čem to pouštíš a na jakém rozlišení?
Mně se to nikde nepřekrývá, ani texty a ani texty s obrázkama :?

Každopádně díky za ty připomínky, doufám že se někdo přidá a doladíme to.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od vkliber »

K angličtině se nevyjádřím, neb nejsem kompetentní, nicméně problémy s překrýváním textů obrázků a problémy s barvama o kterých se zmínil krahulik jsem vůbec nevypozoroval (spouštěno na XP v PP Viewer 2007). Po grafické stránce se mi to jeví jako uhlazené.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#95 Příspěvek od krahulik »

forest píše:Můžeš mně prosímtě říct, v čem to pouštíš a na jakém rozlišení?
Mně se to nikde nepřekrývá, ani texty a ani texty s obrázkama :?

Každopádně díky za ty připomínky, doufám že se někdo přidá a doladíme to.
ted uz jsem na druhem psacim pocitadle, na primaru mam normalne powerpoint, ted si to stahnu znova a projedu i tu
EDIT: tak to same i na tomhle pocitadle, poustim to v powerpointu 2003 (predtim ceske verze bez problemu).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) krahulik dne úte 06 lis, 2007 23:23, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od vkliber »

Kouknul jsem na slide a je to odlišné než u mne. Připadá mi to, jako by jsi měl nějakou úzkou obrazovku :roll: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

#97 Příspěvek od Zelvuska »

krahulik píše:co se tyce...
ad Slide 2: to powerfull se mi nelibi, protoze to nejsou "mocne objevy" ale "revolucni objevy" ne?

ad Slide 11: V tom slove research chybi E a ne A (jen aby to pak Forest nehledal marne :) )

ad Slide 18: Teorii o vzniku vesmiru je urcite vicero :) Ta formulace se mi takhle libi, akorat jsem nasel, ze se tam pouziva on (Is our theory on the creation of the universe correct?)

Jinak se zbytkem souhlasim a to prekryvani se mi taky nestalo :)

EDIT: Ad ta obrazovka... kdyz jsem si to spocetl podle vlastnosti toho obrazku (predpokladam, ze nebyl oriznuty...) tak mi vychazi, ze mas pomer stran 7:5 zatimco klasicke je 5:4 (tedy mam ja...)

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#98 Příspěvek od krahulik »

uz melu z posledniho :/

stahnul jsem verzi, ktera je tady v diskusi, zadne upravy jsem napocitadlech nedelal, prezenatce se mi takhlezobrazi jak na 19, tak 17 LCD. Po prepsani do ppt problem stejny.

EDIT: problem bude pravdepodobne na me strane,stahl jsem cs komprimovanou verzi a mam to tamtake rozhozene.
takze priipominky ohleden ujeti textu a prolinani budou problemem u me. Ted jsem siuvedomil, ze holcina td delala nejake vlastni prezentace,takze az budumit cas tak to rozlousknu.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#99 Příspěvek od forest »

S tím překrýváním je to opravdu zvláštní, už jsem se bál že jsem něco zvoral.
Úpravy jsem tropchu udělat musel, protože délky textů nejsou mnohde stejné a tak to někde chtělo posunout, někde natáhnout a někde trochu uhnout s obrázkem, ale vždy jsem se snažil to urovnat aby to nějak vypadalo a i to u mě a v práci vypadá urovnané, tak proto jsem se divil. Jsem rád že je to jen u tebe, ikdyž moc nechápu čím to může být.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#100 Příspěvek od krahulik »

tak jsem projel i prezentaci v praci, kterou jsem si vcera v praci i stahl.

pouze u jednoho slajdu (c.6) mam prekryv textu s obrazky, powerpoint 2002 :-/
Po dnesnim stazeni, to same.

Stahl jsem si take na zkousku cs komprimovanou verzi (edit: a hluchou): (v ppt)

prekryv zadny, jenom u slide 16. se mi zobrazuje jiny font R u rakoviny (jak u ostatnich nevim) EDIT: u hluche verze take.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“