Propagační články o BOINC a projektech

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC a DC projektech

#161 Příspěvek od forest »

Další ze všeobecných článků o distribuovaných výpočtech, vyšel minulý týden v CERN COURIER.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#162 Příspěvek od forest »

Další ze článků na kterém jsem s Janem Kondziolkou spolupracoval, vyšel na webu IYA: http://www.astronomie2009.cz/cz/novinky/boinc/42.html
Článek je velice rozsáhlý a dal o mnoho více práce než předešlý, bohužel jsme ani jeden nebyli na jeho uveřejnění (1.5.2009) upozornění, ale to není až tak podstatné, hlavně že se jej podařilo prosadit, za což bych chtěl Honzovi Kondziolkovi moc poděkovat a hlavně za trpělivost s tamní redakcí.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#163 Příspěvek od Honza »

To je dobrý počin.

Akorát mě dokáže vždy nazvednout, když se uvádějí nepravdivé údaje (viz dříve lhaní o tom, že to nic nestojí).
V BOINC platí do písmene pořekadlo „Nemusí pršet, stačí když kape“ a zde kape z milionů obyčejných počítačů.
Kde jsou na BOINCu ty miliony počítačů, které po kapkách přidávají výkon? Aktivních jich nejsou miliony, dokonce ani jeden milion. Z těch registrovaných 4 milionů je totiž aktivních sotva 1/8.

Článek je hezky koncipován a výběr projektů je s ohledem na potencionální čtenáře. Že některé moc nefungují (LHC, Orbit), jiné s potížemi (Milky) je věc jiná.
Text je přiměřeně dlouhý, aby jej čtenář učetl...

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#164 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Pekny clanok a na dobrom mieste.

Podla mna by sa ale velmi hodil - ako som uz spominal - na astroweb s vacsou citanostou, napr. spominane IAN maju ovela vacsiu citanost ako astronomie.cz a zaroven nedostatok clankov. A predsa Jan Kondziolka tam bol redaktorom - rozisiel sa snad v zlom? KOmentoval preco to nedal na IAN.cz? Tam by bol efekt clanku vyraznejsi..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#165 Příspěvek od vkliber »

Velice dobrý článek, pro nás většinu těžko hodnotitelný, myslím pro ty, kteří se s podobným obsahem setkávají dnes a denně a tudíž ho znají takřka nazpaměť ;-) , forma a vzhled článku je "tak akorát", grafika taky "ani moc ani málo" (některé obrázky nejdou rozkliknout do originální velikosti).
:smt038 :smt038 :smt038 .

Honza : pár nepřesností tam skutečně je (vždy za účelem : zjednodušení problematiky pro snadnější první čtení), ty milióny počítaču bych zrovna jako nepravdivý údaj nepovažoval : za celou historii BOINCu odkapala práce z několika miliónů počítačů ... na tom se snad shodeme :smile: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#166 Příspěvek od forest »

Právě tak to bylo myšleno, jen možná nevhodně zvolený čas. Ono nemusí kapat neustále, příště se kouknu na ta čísla podrobněji. Jinak k tomu co napsal Duro, další spolupráce pokračuje a chystáme další věci i s jinými redaktory a redakcemi. Rok astronomie je dobrá příležitost, jak na naši činnost upozornit, tak jdeme tento rok v propagaci právě tímto směrem. Další novinky budou zveřejněny na srazu, nebo těsně po něm 45cc

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#167 Příspěvek od Honza »

Ano, možná to nebylo nepříliš vhodně formulované. Jinak ano, velmi pravděpodobně existuje víc jak milion počítačů, které někdy odvedly na BOINCu nějakou práci.

Jo, taky díky za tabulku. Je to pro mě impulz, abych se jí nadále věnoval - teď by asi mohl přijít na řadu Ramsey.

Jinak jsem se dnes rozhodl výrazně redukovat počet strojů, na kterých mi běží BOINC - snad budu mít víc času na jiné věci. Navíc nedávných 10mega na PrimeGrid a 40mega celkem je poměrně dost odvedené práce. Myslím, že jsem (nejen!) BOINC projektům věnoval už hodně...

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#168 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

forest píše:Jinak k tomu co napsal Duro, další spolupráce pokračuje a chystáme další věci i s jinými redaktory a redakcemi. Rok astronomie je dobrá příležitost, jak na naši činnost upozornit, tak jdeme tento rok v propagaci právě tímto směrem. Další novinky budou zveřejněny na srazu, nebo těsně po něm 45cc
Vyborne. Verim, ze diskutujete aj s astro.cz - tam maju tiez nedostatok clankov a pritom velmi dobru citanost (este vacsiu ako IAN, par tisic unikatnych IPciek denne, ak si dobre pamatam). A sefredaktor Petr Kubala je fajn chalan, aj ked pri odchode z IAN sa trochu pochytil s ludmi z tamojsej redakcie (vratane Jana Kondziolku, ak si dobre pamatam) (co uz, tie medziludske vztahy, skoda ze nie sme vsetci roboti..)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC a DC projektech

#169 Příspěvek od forest »

Článek který se zabývá DC projekty z oblasti biologie, vyšel v nature: http://www.nature.com/embor/journal/v10 ... 00979.html

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Články o BOINC a DC projektech

#170 Příspěvek od Honza »

Rozhodně to není omezeno na oblast biologie. Zítra se snad dostanu k tomu si to poslechnout a třeba se mi to podaří v pár větách shrnout/popsat...

EDIT: Popletl jsem si thready, reagoval jsem na odkaz v threadu o PrimeGridu, sorry...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#171 Příspěvek od forest »

Docela mě zajímalo, čím se zrovna dnes zvednula tolik návštěvnost našeho webu. Narazil jsem na velmi častý zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz/astro- ... p_veda_wag
Zajímavé, že si někdo převezme celý článek bez toho, aby se optal autora na svolení. Ne že by mně to vadilo (spíše naopak, propagaci to moc pomůže), ale je to fakt zajímavé. Se budu muset ve čtvrtek optat, jak je to s tím svolením ČAS s převzetím článku.

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#172 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#173 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Duro Kotulic Bunta píše:Pekne:
http://www.astro.cz/clanek/3974
Aha, zdalo sa mi podivne ze dva dni po vydani clanku ho tu nikto na fore nekomentoval (ej, necitate astro.cz chlapci :) ), ale forestovo vyjadrenie to vysvetluje..
tak snad si to redakcia nabuduce trochu lepsie zorganizuje..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#174 Příspěvek od Mithrilx »

Dělám seminární práci do školy na téma distribuovaných výpočtů, už to mám vcelku hotové, jen bych to potřeboval zkontrolovat od někoho, kdo se v tom vyzná více, než já. Pár poznámek tam mám v závorkách. Budu rád za každou připomínku nebo radu.
Přílohy
Distribuované výpočty.doc
(50.34 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#175 Příspěvek od vkliber »

Základní postřeh (jen jsem to prolítl po stažení, vrátím se k tomu až bude více času).
Pleteš si pojmy BOINC, Manager, Core ... přečti si moje (sice mimo téma, ale snad ti to něco dá) příspěvky tady, tady, tady.

Důležitá informace : na jednom linux serveru provozuji BOINC zcela bez BOINC Managera (není ani nainstalován) ... z toho je zřejmé co dělá Core a co dělá Manager ... Manager je pouze vizualizační GUI aplikace, která komunikuje s BOINC Core. Například i připojení k projektu dělá BOINC Core (Manager to pouze zprostředkuje).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#176 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Ak vas zaujimaju blizsie informacie o hladani pulzarov prostrednictvom aplikacie Arecibo binary pulsar search v ramci projektu Einstein@home, uverejnili sme preklad anglickej verzie webu popisujuceho zakladne informacie o metode, zmysle hladania, suvislosti s hladanim gravitacnych vln atd.

Preklad je v slovencine, ak by bol zaujem samozrejme kludne ho mozte vyuzit na dopnenie komplexnej ceskej domeny o projekte Einstein@home, kedze aj v anglickom originale je koncipovana ako sucast tohto webu, a kedze z SK sa to bude urcite lahsie/rychlejsie prekladat ako z EN.

Clanok na boinc.sk:
http://boinc.sk/boinc/hladanie-pulzarov ... -preco-ako

Link na anglicky original je uvedeny v zavere clanku.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#177 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Konecne som sa dostal k podrobnemu precitaniu clanku o IQE PC na pctuning.cz.
Clanok sa mi pacil - nie je strucny, ale informaice su podane konzistentne a vyvazene (HW versus projektove info versus IQEho pribeh), takze mal som z neho dobry dojem.
Pacila sa mi aj diskusia pod clankom, najma odpovede na bod kde ludia kritizuju ze aj tak lieky nakoniec vyvinu farmaceuticke firmy.

Urcite vydareny clanok, a navyse uverejneny na vhodnom mieste vo vhodnom kontexte.
Takze len tak dalej, taketo usilie urcite ma vyznam...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#178 Příspěvek od Don »

clanek uz je mezi nejctenejsimi na serveru :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#179 Příspěvek od forest »

Kde takový žebříček najdu? Mně právě bylo docela líto, že nemají nikde počítadlo přečtení u článků. Porovnával jsem jen to haléřové ohodnocení a v tom si nevedl špatně.

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagační články o BOINC a projektech

#180 Příspěvek od Don »

nejctenejsi clanky a pocet jsou na hlavni strance dole vpravo
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“