Czech National Team

Týmové fórum
Právě je sob 18 lis, 2017 04:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Seznam dárců HW
PříspěvekNapsal: pát 02 čer, 2017 13:06 
10.5263157895 %
10.5263157895 %

Tak dnešní poštou odchází ASUS 980ti, SAPPHIRE 290X, 2krát SSD ADATA Ultimate SU700 - 120GB a 3krát HDD WD Gold - 1TB.
Dejte mi vědět, že to dorazilo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 03 čer, 2017 03:13 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Skvělé !!!
O víkendu otestuji ty Blacky a mašinu nechám nachystanou na test těch dalších dvou zaslaných. To bych měl v týdnu do srazu stihnout.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 03 čer, 2017 14:35 
Offline Stats
52.6315789474 %
52.6315789474 %

Datum narození: 30 črc 1981
ID CNT statistik: 15029
simpanzi: 11ccc To není jen tak dar, ale rovnou DAR, podobně, jako ten vinnův (tímto také zdravím :smt006 )

Foreste: SP Collatz a GPUGRID; DP Milkyway (Tam by ten Titan Black asi neměl mít konkurenci)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 07 čer, 2017 04:39 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Od víkendu testuji ty Titany Black. Vyzkoušel jsem už všechny projekty až na PG, ale výsledky si ještě netroufám hodnotit. Požádal jsem včera o pomoc i Dzordzika a umožnil mu vzdáleně si s tím pohrát, jelikož třeba na Collatz se mně ten výkon zdá slabší, než by měl dle všech parametrů být. Co je velice pozitivní, je spotřeba těch grafik. Naměřil jsem 200W při maximálním vytížení, což je mnohem méně, než jaké je udávané TDP. Nemělo by tedy nic bránit jejich nasazení do PC-IQE. Doufám, že se nám to skutečně na srazu podaří zrealizovat. IQE by si takový HW určitě zasloužil. V podstatě i dle dosavadních testů je právě GPUGRID projekt, kde by ty karty mohly mít nejlepší uplatnění. Jak ale říkám, PG jsem na nich netestoval a už se k tomu do srazu ani nedostanu. Dnes se vrhnu na další darovanou grafiku, abychom mohli na srazu rozhodnout, jak s nimi se všemi nejlépe naložíme.

Včera jsem si vyzvednul na poště druhý balíček od simpanze. Byly v něm ty další dvě slíbené grafiky a pět překvapivě úplně nových disků. Nenacházím slov, kterými bych mu mohl nejlépe poděkovat za tak obrovskou podporu týmového HW. Zrovna včera jsem narazil na problém s diskem u jednoho týmového Skylaku, který budu muset hned po srazu vyměnit. Už mele z posledního. Té práce bude i s umístěním těch grafik hodně, ale bude to radost se do toho vrhnout. Posílám obrovský dík za celý tým, pokusíme se vše co nejefektivněji využít.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 07 čer, 2017 05:22 
10.5263157895 %
10.5263157895 %

V pořádku, rádo se stalo. VŠ PS: Až budou docházet disky, dejte vědět. A další grafiky jistě také budou, vše záleží na dostupnosti Volty.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 07 čer, 2017 09:49 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
simpanz : 33iii 22rrr .

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 07 čer, 2017 10:02 
Offline Stats
68.4210526316 %
68.4210526316 %

Datum narození: 14 zář 1947
ID CNT statistik: 13496
to nemůže být šimpanz, ten by ty dary neunesl 33iii to musí být aspoň gorila 33zzz :smt023 47aa

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 08 čer, 2017 04:40 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Po včerejším laborování a finálních testech Titánů Black od simpanze, jsem se dopracoval k následujícím závěrům:
- Collatz není pro tyto karty tím nejvhodnějším projektem. Z docela záhadného důvodu má tenhle black titán třikrát delší časy výpočtu, než čtyři již dříve vinnem darované Titány X devítkové série.
- GPUGRID je pro tyto karty mnohem vhodnější a u něj dosahují oproti X-kům vyššího výkonu. Nijak převratné to ovšem není, jedná se o cca 10% rozdíl. V každém případě budou ty dva blacky o 1/3 výkonnější, než tři 960-ky, aktuálně provozované v PC-IQE a to se stejnou spotřebou.
- na výhodu dvacetinásobného výkonu blacků v DP oproti X-kům jsem při testech prakticky nenarazil. Jednalo se i u MW o rozdíl procent, nikoliv násobků. Jediné co schází testnou a je s otazníkem, je výkon na PG, kde očekávám reálnou výhodu DP. Přecejen tento projekt má nejlépe optimalizované aplikace na všechno.

V každém případě budou ty dvě grafiky velkou posilou v IQE-m a skvělou včasnou náhradou těch tří grafik, které tam již několik let bez problémů slouží. Mají mnohem lepší chlazení a i konstrukčně by měly být stavěné na vyšší životnost.

Chtěl bych moc poděkovat Dzordzikovi, který mně včera rozšířil obzory, co se nastavení Titánových ovladačů týče. K dalším dvěma grafikám se dostanu až po návratu ze srazu v neděli. Test Blacků měl kvůli plánované rošádě a jejich předání o víkendu maximální prioritu.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 17 črc, 2017 06:17 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Chtěl bych zde upřesnit, jak jsme ty čtyři darované grafiky využili a napsat další novinky.

Dva Titany Black jsou v PC-IQE. Podařilo se je klukům v Brušperku hned po srazu nainstalovat a dosud jedou bez potíží. Tedy na GPUGRIDu.

Nvidia 980ti jede ve stroji GPU3 (prozatimní provozní název). Tam hradila tam původní dvě 660-ky a výrazně navýšila výkon stroje. Adoptoval jej Doktor a na své náklady jej provozuje už více než rok. Aktuálně rovněž na GPUGRIDu.

Poslední čtvrtá ATI 290X jede společně s poslední naší týmovou 7970kou v nově zakoupeném a sestaveném stroji GPU4 (prozatimní provozní název). Ten adoptoval Jirka Eisler a obě velice silné grafiky se lopotí aktuálně na Collatz.

Jsem moc rád, že se nám je všechny podařilo umístit a zajistit provoz. Je to obrovská posila pro týmový výkon.

Dále se ještě budu domlouvat s nenymem na možném umístění některé z vyřazených grafik u něj. Ty které nebude kam umístit, dáme do prodeje a výnos si ponecháme jako zálohu na týmové stroje, pro případ nějaké poruchy. Takto to rozhodlo širší vedení na srazu. Musíme počítat s nějakými zadními vrátky. Všechny týmové stroje od přesunutí z Vimbau jedou non-stop bez delších výpadků a větších poruch, věčně ale nevydrží. Odešlo postupně jen několik zdrojů (ty jsme zatím nahrazovali těmi co zbyly z rozprodeje HW z Vimbau, ale už tato rezerva prakticky došla) a HDD (těch jsme už museli několik koupit, ale pět jich nově přišlo i od Simpanze darem, takže zdeaktuálně razervu máme).
Finanční rezervy ale po nákupu posledního stroje nejsou, takže je na čase nějaké opět vytvořit.

Na srazu nám jeden 40GB SSD Intelový disk daroval i Gigadisk. Hned po návratu ze srazu jsem jej využil jako náhradu za kleklý HDD ve Skylakovi 2. Rovněž moc děkuji za tento skvělý dar.

Další velkou spoustu staršího HW daroval na srazu Frenk, ale tím jsem se ještě nestihl pořádně prokousat. Pravděpodobně to vše rozprodáme, ale je potřeba pořádně otestovat, co z toho je vůbec funkční, abychom si na Aukru nepokazili pověst.

Určitě na tu finanční rezervu na HW může poslat kdokoliv i přímo finance na účet společnosti. Nebo také nějaký HW kousek, se kterým si nechce dávat práci s prodejem. Případně nějaké ty HDD a silnější zdroje se hodí pořád.

Za všechny dary (finanční i hmotné) tým samozřejmě poskytne odměnu, v ppodobě poskytnutého výkonu týmových počítačů.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 27 srp, 2017 16:09 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Z darů od Frenka jsem pro provoz vybral jednu 6950-ku, která je plně funkční. Adoptoval ji okamžitě Doktor a pojede společně v jednom z grafických strojů společně s 980ti. Bylo ovšem potřeba pro tento stroj pořídit nový silnější zdroj. V tomto ohledu již zdroje z Vimbau došly, stejně jako dříve HDD. Naštěstí se nabídnul Simpaz jej týmu darovat a v průběhu týdne jej objednal a poslal. Posílám velký dík :smt038
Stroj se mně podařilo na poslední chvíli rozšířit a pustit těsně před startem na MW do Sprintu. Frenk daroval dvě tyto grafiky, ale ta druhá bohužel není schopná trvalého provozu.

Zároveň daroval dvě slabší grafiky, které dám do prodeje a jednu funkční desku s AMD CPU, rovněž půjde na prodej. Tak to i bylo s Frenkem předem domluvené. Finance by měly sloužit jako rezerva pro týmový HW.

Kde a kdy jsem byl UoD

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina