Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#1 Příspěvek od RoKro »

Jednou za čas, ale bohužel někdy i vícekrát týdně, mi nastane situace, kdy odesílání spočítané jednotky GPUgridu shazuje připojení. Když spustím diagnostiku sítě (ve Win7), tak se připojení opraví, nejčastěji resetováním adaptéru. Ale jak zkusí boinc pokračovat v odesílání hotové práce na server GPUgrid, tak to po pár vteřinách zase spadne. Musí to být tím, už se to stalo několikrát. Když v takové situaci zakážu v BM připojení k internetu, ta už po resetu adaptéru běží internetové připojení bez problémů. V okamžiku, když spustím obnovu přenosu v BM, přenese se pár kilobajtů a zase to spadne. Vůbec netuším, co s tím. Počítám ještě primegrid a ten to nedělá. Obnovovat takhle dokola spojení, dokud se to celé nepřenese, je na mrtvici. Přenáší se několik souborů, ty malé párkilové se přenesou na jeden restart adaptéru, ale taky je tam nějaký cca 12MB a to je na desítky restartů. Kdybych dal zrušit přenos, přišel bych (nejen já, ale i hlavně gpugrid) o tu jednotku a to je škoda nějakých cca 6 hodin výpočtů.
Nevím, jestli mi padá to připojení mezi ADSL modemem a vnějším světem, nebo jestli padá něco v mé LAN (bohužel jsem na sítě dost lama), ale když to chcípne, tak se na web nedostane ani druhé pc připojené k ADSL modemu (ASUS 602g myslím) přes WiFi. Když ta funkce diagnostika sítě (někdy jsem se stejným výsledkem ručně restartoval modem, jen to celé déle trvalo) obnoví spojení, píše ve zprávě něco jako Problém - nedostupná výchozí brána - opraveno.
Zkusil jsem v nasatvení BM omezit rychlost uploadu na 20 nebo i až na 5 KB/s, ale nic to nezměnilo.
Je tu nějaký guru, co mě z toho vytáhne?
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#2 Příspěvek od vkliber »

Hmmm, zajímavý problém.
Bohužel Win7 nemám, ale zkusím poradit.
Nejlépe bude asi dohledat nějaký log soubor ... předpokládám, že by mělo něco být i ve zprávách od Win (Ovládací panely / Nástroje pro správu / Prohlížeč událostí ... nebo tak nějak podobně)
Dále bych možná jen tak ze srandy vyzkoušel dát natvrdo IP adresu GPUGRID do host tabulky ve Win. Nevím jak na Win7, ale v XP to je soubor C:\Windows\System32\Drivers\Etc\Hosts (bez přípony)

Kód: Vybrat vše

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# Nějaké komentáře
#
127.0.0.1       localhost
193.146.190.61  www.gpugrid.net
Ten řádek tam přidej a nezapomeň na konci nechat aspoň jeden volný řádek. Mezi IP a adresou je libovolný počet mezer. Restart není potřebný.
Důvodem proč jen tak ze srandy je to, že www.gpugrid.net a gpugrid.net mají jinou IP adresu a možná se ti tam hádají 2 DNS servery.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#3 Příspěvek od RoKro »

Diky za tipy, vyzkousim a urcite dam vedet. Netvrdim, ze je to jen ve Win7, jeste obcas, ale uz hodne malo poustim XP, tak si nepamatuju, jestli to zlobilo nekdy i na nich.
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#4 Příspěvek od RoKro »

Přišel jsem domu, zapnul počítač, povolil v BM přístup na internet, ťuknul na Obnovit přenos -> zbývajících asi 80% z 12MB souboru se přeneslo jak po másle. Nerozumím, nechápu, nic jsem od včerejší noci, kdy mě to trápilo, nezměnil. Možná to zlobí, jen když je něco nějak nastaveno na serverech gpugridu a když se to třeba u nich změní, tak to začne zase šlapat i mně, nevím.
Ten řádek s IP adresou jsem následně do souboru Hosts přidal, hned na začátek seznamu IP adres, mám jich tam asi milión, všechny jsou 127.0.0.1 stejné, jen názvem se ty řádky liší. Je to tam přidáno prográmkem Spybot search and destroy. Uvidím, jestli se problém bude zase někdy opakovat, nebo jestli už to dá pokoj. Zatím díky.
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#5 Příspěvek od RoKro »

Tak bohuzel, zapis toho radku do souboru hosts nepomohl. Dnes rano zase prisla v odesilani na radu jednotka, ktera mi pripojeni shazovala po par vterinach. Uvidim, co se bude dit odpoledne po navratu z fachy a zapnuti kompu. Treba uz to zase samo od sebe pojede.
V prohlizeci udalosti jsem nic podezreleho nenasel, ale to neznamena, ze to tam neni. Jen tomu moc nerozumim. Ale treba to s woknama nema moc spolecnyho a bylo by neco spis nekde v nejakym logu toho adsl modemu. Musim se mrknout, jestli se na nem neco takovyho vytvari, nebo jestli to jde nejak zapnout. Ach jo, takovyhle problemy miluju :smt017
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#6 Příspěvek od RoKro »

Tak kdyby někomu něco řekl log z adsl modemu a routeru v jednom, tak tady je. Ty první tři řádky jsou podle mě ta chyba a těch dalších pět je obnova spojení:

Dec 8 19:13:09 user crit kernel: eth0 Link DOWN.
Dec 8 19:13:09 user debug syslog: ifconfig eth0 down
Dec 8 19:13:09 user info kernel: br0: port 2(eth0) entering disabled state
Dec 8 19:13:13 user crit kernel: eth0 Link UP.
Dec 8 19:13:13 user debug syslog: ifconfig eth0 up
Dec 8 19:13:13 user info kernel: br0: port 2(eth0) entering learning state
Dec 8 19:13:13 user info kernel: br0: topology change detected, propagating
Dec 8 19:13:13 user info kernel: br0: port 2(eth0) entering forwarding state

Je to ten nejpodrobnější mód (debug), který jde na modemu zastavit.
Obrázek

Lenicka1313
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09 kvě, 2012 05:19

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#7 Příspěvek od Lenicka1313 »

Dobrý den. Vybrat perfektní internetové připojení rozhodně není žádná legrace. Nedávno jsme se o tom já a můj přítel přesvědčili. Snažili jsme se vše vyřešit „na vlastní pěst“, ale nakonec jsme se rozhodli kontaktovat poradnu. Jednalo se o tuto firmičku Internet UPC a nyní, několik měsíců po zavedení podle rady, si nemůžeme vůbec stěžovat. Vřele tedy tuto firmičku doporučuji.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání GPUgrid jednotek shazuje internetové připojení

#8 Příspěvek od vkliber »

Ahoj a vítej na fóru 45nn .

Jen doufám že to není PR zprávička 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „GPUGRID“