Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Potoo
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 32
Registrován: pon 18 čer, 2007 09:16
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Práce

#1 Příspěvek od Potoo »

krahulik píše:Pro me to bude spatenka, protoze prumerny cas vypoctu jedne WU je minimalne 10x delsi :( Takze u me z dosavadnich 1 WU=1,5 hod=15 kreditu, se dostavam na 1WU=9 hod=80 kreditu (plus minus u obou prumer dle statistik)...za den bude prirustek nic moc, clovek toho za den nenapocita, pc mi nejede nonstop :(
Tak zkus třeba ABC projekt. Ten má jednotky docela krátký, řádově desítky minut. Část jednotek je delších a občas se objeví hodně dlouhý přes 10 hodin, ale zase extrémně dobře ohodnocený. Např. za jednotku co trvala kolem 14ti hodin jsem nakonec dostal 1000 kreditů, přitom na počítači co má běžně 22-24 kreditů za odpracovanou hodinu. A hodně kreditů dostávají i starší stroje. Např. Celeron 650 MHz necelých 5 kreditů za hodinu.
Obrázek

Saharak
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 32
Registrován: sob 12 kvě, 2007 09:59

#2 Příspěvek od Saharak »

krahulik píše:...za den bude prirustek nic moc, clovek toho za den nenapocita, pc mi nejede nonstop :(
já toho taky osobně třeba na papír za den moc nespočítam a PC jede nonstop (rosetta) !)
Krom toho nechápu, jak může jet PC celý den a nic nespočíst i když BOINC pracuje.

Rozhodně bych tedy nenahradil medicínský projekt projektem s prvočísly jen kvůli tomu, aby mi neklesly nějaké potrhlé statistiky.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#3 Příspěvek od Pepino65 »

můžeš přejít na uFluids, ten má teď jednotky, které na nepřetočeném C2D E6400 počítám kolem 1 minuty. http://www.ufluids.net
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#4 Příspěvek od krahulik »

Pepino65 píše:můžeš přejít na uFluids, ten má teď jednotky, které na nepřetočeném C2D E6400 počítám kolem 1 minuty. http://www.ufluids.net
Potoo píše:Tak zkus třeba ABC projekt....
ee,viz moje priorita nize
Saharak píše: Rozhodně bych tedy nenahradil medicínský projekt projektem s prvočísly jen kvůli tomu, aby mi neklesly nějaké potrhlé statistiky.
ano, tohle je argument c.1, pro me je prvorady tento projekt :wink:
WCG pocitam uz delsi dobu, zacal jsem pocitat pomoci WCG managera na Boincmgr jsem presel pozdeji. Jine projekty nemam v planu pocitat dokud pojede WCG. Ostatne jde to videt ze statistik :lol:
S tim pocitanim nepocitanim, to byl takovy povzdech :) On je rozdil, pokud clovek posle 15-20 vysledku nebo jen 3-4 denne. Jsem zvykly ze za den poslu vysledek, stava se u wvg ze clovek ani ten jeden wu za "den" co je pc zapnute nedopocita. Nemam rad dlouhe vypocty, pokud chci na PC delat i neco jineho, tak projekt jde dolu a jeho dopocitani se oddaluje. U predchozich podprojektu clovek napocital odeslal a jeste pak na pc dost udelal (grab & rip, game :)

Bohuzel pocitadlo jet pres noc nemuze, byt neni nafukovaci a tohle pc je v loznici (slouzi i jako druha TV). utlumene je dost, ted se budou jeste tisit piskajici disky. osobne jsem byl navykly u PC spat, ale casy na koleji jsou uz minulosti. Druhou masinku obcas zapojuju a podili se prevazne na druhem projektu, takze XLab dam asi k ledu.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#5 Příspěvek od forest »

Projekt slaví dnes 3 roky.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: WCG - Help Conquer Cancer

#6 Příspěvek od krahulik »

forest píše:S tím rozdělením si myslím že by problém nebyl, ale je zde jedna dost důležitá věc. Projekt má jeden web, jedno fórum, jedny statistiky a dělit to jen kvůli popisu na více dílů se mně nezdá moc vhodné.
Zde na fóru udělat jednotlivým podprojektům vlastní sekce, by byl ale myslím krok správným směrem.
Vyhovovalo by to tak?
Jen trosku upresnim.
Pod webem WCG jsou spolecne informace, tj, prehledy jednotlivych projektu, spolecna statistika a na foru ma kazdy projekt prostor. Web zaroven slouzi jako dulezity rozcestnik. Jednotlivy projekt tak ma svoji homepage* (z podstaty wcg to jsou stranky resitelu, tj. stranka verejne a nekomercni organizace),clovek tam narazi na pekne veci :)

*jsou na nich uzitecne informace/vysledky...vetsina provazana standardne s webem WCG.

AKTIVNI:
Help Conquer Cancer (doporucuji report z ledna 2008 pod Progress)

AfricanClimate@Home (aktualne http://www.csag.uct.ac.za/files/Status- ... arch08.pdf)

Discovering Dengue Drugs – Together (project status z ledna 2008)

Human Proteome Folding Phase 2 (taky reporty)

FightAIDS@Home (napr. 4 reporty nebo clanek http://pubs.acs.org/cgi-bin/sample.cgi/ ... 00044s.pdf )

NEAKTIVNI:
Help Cure Muscular Dystrophy (maji zdrzeni, vylepsuji program MaxDO pod WCG)

UKONCENE:
The Genome Comparison Project (100 %)
Help Defeat Cancer (100 %)
Human Proteome Folding Project (100 %, navazuje pokracujici projekt))

Jinak o projektech pod kridly wcg se da napsat spousta zajimaveho, napriklad diplomka :)
PROSIM O ZVAZENI, ZDA CELE VLAKNO ("WCG - Help Conquer Cancer") NEDAT POD WCG.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní debata o projektu

#7 Příspěvek od forest »

Dne 20.8.2008 byl odevzdán výsledek s číslem 200.000.000 :idea:
Na tomto obrovském balíku práce, se nemalou měrou podílel i náš tým 33iii

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ostatní debata o projektu

#8 Příspěvek od Honza »

Tomu, kdo odevzdal výsledek s pořadím 200m, byla zaslána informace a po jeho odpovědi mu bude zasláno tričko atd. Prostě dávají symbolickou cenu za určitý milník a to je myslím dobrá reklama a snad i motivace.

S to nemalou měrou je to asi podle úhlu pohledu...já bych řekl spíše malou měrou, možná velmi malou.
Protože CNT je na až konci první padesátky týmů podle total i RAC.
Protože v porovnání s pozicí na jiných projektech představuje WCG jedno z nejhorších umístění.
Protože z pohledu kreditového hodnocení se jedná zhruba o 2% v celkovém porftofilu týmu.
Protože CNT přispěl podle kreditu ani ne čtvrtinou procenta do totalu WCG.
Protože každý současný den na WCG přidělí více kreditu, než má CNT total za celou dobu účasti na projektu.

Ale třeba se to po uveřejnění velmi dobrého článku změní a bude se moci pro 300-miliontém výsloedku říci, že opravdu nemalou měrou.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní debata o projektu

#9 Příspěvek od forest »

WCG mám v hledáčku, ale jelikož mám omezený výkon stále jen prakticky na jednu mašinu, tak je to hodně dlouhodobý výhled. Ono vždy při přípravě článku dostanu velkou chuť danému projektu pomoct a nevím čím to je :smt017
Náš tým se více do WCG zapojil až po jeho připojení k BOINC, tak i proto je naše pozice až tak dole.

Také doufám že článek propagaci tohoto projektu pomůže, protože právě naše pozice byla tím hlavním proč jsem se zrovna do něho pustil. Projekty WCG jsou velice zajímavé a doufám že to lidi chytne.

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní debata o projektu

#10 Příspěvek od MIZ »

IMHO WCG trochu rozladil lidi, když jeho předchůdce počítající na platformě UD skončil zničeho nic, bez zaslání mailu lidem a jen s ubohým jediným odstavečkem na webu, kde bylo prosté oznámení o ukončení projektu. Žádné zdůvodnění, žádné vysvětlení, žádné shrnutí výsledků atp. Pokračovatel pak nepřevzal napočítané body. Po přechodu pod BOINC se opět začínalo s kreditem od nuly. To moc počtářů nenalákalo.
Počtáře neláká ani kreditové ohodnocení WCG a ani horší srozumitelnost, když je to vlastně jen zastřešení pro několik rozdílných projektů, kterým málokdo po letmém náhledu porozumí.
Nízkému zájmu laické veřejnosti o WCG se tedy nedivím.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Ostatní debata o projektu

#11 Příspěvek od krahulik »

MIZ píše:IMHO WCG trochu rozladil lidi, když jeho předchůdce počítající na platformě UD skončil zničeho nic, bez zaslání mailu lidem a jen s ubohým jediným odstavečkem na webu, kde bylo prosté oznámení o ukončení projektu. Žádné zdůvodnění, žádné vysvětlení, žádné shrnutí výsledků atp. Pokračovatel pak nepřevzal napočítané body. Po přechodu pod BOINC se opět začínalo s kreditem od nuly. To moc počtářů nenalákalo.
Počtáře neláká ani kreditové ohodnocení WCG a ani horší srozumitelnost, když je to vlastně jen zastřešení pro několik rozdílných projektů, kterým málokdo po letmém náhledu porozumí.
Nízkému zájmu laické veřejnosti o WCG se tedy nedivím.
Ja bych zkusil oponovat, zacinal jsem na UD a moje prvni kroky tady na foru byly docela nesikovne, protoze ja o svem managerovi moc psat nemohl v porovnani s Boinc managerem :) A z pohledu hodnoceni kreditu, resp. bodu uz vubec ne :) Alepson ze byl na WCG zalozen CNT, jinak bych na Boinc presel mnohem pozdeji :)
Po rozkoukani a pravidelnem surfovani na strankach WCG jsem take zaregistroval novy manazer a hned jsem to meldoval tady na foru (informace hovorila o spolecne spolupraci WCG na BOINC manazerovi ::) Nekdy v te dobe jsem tusim i presel z UD na Boinc.

Z projektu WCG pravidelne dostavam informace, podekovani, vyroci, nove projekty. Mezi temito zpravami byla i zminka o prichodech novych projektu ciste jiz pod Boinc a s upozornenim ze UD se utlumuje. Prislo mi i nekolik vyzev, ktere informovali o chystanem ukonceni UD a doporuceni k prechodu pod BOINC (v te dobe jsme mel jeste nainstalovan UD, uz jsme nepocital, nicmene po zapnuti si nic nestahl, protoze jsem mel na nej nasmerovan puvodni projekt, ktery byl jiz v te dobe dokoncen - Help Defeat Cancer a byl jsem odkazan na wcg kde bylo info k postupu zmeny). Takze ja informace dostal, dokonce 2x, pac jsem mel v te dobe 2 ucty na jiny email.
Viz info z fora od foresta.

Muzu souhlasit, ze zamrzi neprepocitani nastradanych pointu do boinc statistik pri zmene platformy (az od zmeny se dupluje wcg statistika pointem i kreditem).

A opet si dovolim oponovat ohledne "laicke verejnosti", ze sve zkusenosti muzu rict, ze projekty zastresene WCG jsou pro laiky nejvic lakave a zkousnutelne a to je nejvetsi sila WCG. Take pokud by se napr. nektera organizace rozhodla pro distribuovane vypocty, tak u WCG ma full servis zajisten (staci se kounout na oficialni cleny WCG) - pri navrhu-diskusi-schvaleni projde pravdepodobne humanitarni "megaprojekt", nez hledani znamek inteligence ve vesmiru ci reseni sachovych orisku :)
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ostatní debata o projektu

#12 Příspěvek od Honza »

forest píše:Náš tým se více do WCG zapojil až po jeho připojení k BOINC, tak i proto je naše pozice až tak dole.
MIZ píše, že se počítalo od nuly, krahulik také. Přeci všechny týmy začínaly od nuly.
Jestli narážíš na to, že některé týmy počítali už pre-BOINC verzi a tudíž měli snažší přechod, tak si vzpoměň na to, jak jsi nechtěl mít v názvu týmu BOINC (a radši nacionalisty) a jak jsi vyzpěvoval, že CNT je i pro non-BOINC projekty. O to větší důvod, aby CNT byl max. do desátého místa - tedy ne o moc horší než jidne nebo než průměr.
Že se nepřeváděli kredity je jednině správné - každý projekt vstupující pod BOINC má začínat od nuly a případné "classic" kredity držet stranou (jako SETI, CPDN).

Prostě WCG byl dlouho na okraji zájmu a tomu odpovídá relativně malý odvedený výkon. Tečka.
I u mě byl a je dlouho na okraji zájmu - třeba proto, že to nikdy nebyl plnohodnotný BOINC projekt (extra buildy BOINCu, nelze mít duplicitní jména a tudíž na něm musím mít jiné jméno, než jinde).

Také si myslím, že o končení UD a lanaření pod BOINC byly informace. Newsletter chodit...i já jsem počítal UD a dostával jej.
Pokud tam chyběl nějaký souhrn toho, co UD docházal, tak je to rozhodně škoda a lidé věnující UD svůj čas se mohli cítit rozpačitě.

Z pohledu laické veřejnosti WCG určitou skupinu osloví. Popis projektů je netechnický a srozumitelný, web působí lidsky, není pro počítačové nadšence. To je zároveň to, co lidem odkojeným na BOINCu na WCG chybí.
Prostě WCG je jiný, avšak mezi ostatními projekty má co nabídnout.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní debata o projektu

#13 Příspěvek od forest »

Já myslel že bereš v potaz ty celkové výsledky, kde se přepočítávají body do BOINC na body WCG a kde se tady započítávájí i výsledky UD. Tam ty původní body najít lze, ale už jsem to pochopil.
V BOINC WCG jsme na 45 místě. Věřím že se to ale zlepší a doufám že jsem tomu se ZODem alespoň trochu pomohli, jelikož projekty WCG jsou svým zaměřením velice zajímavé.

Dá se to ale napsat i trochu jinak, jelikož WCG je zároveň sedmým projektem, pro který CNT odvedl nejvíce práce a to není vůbec špatné.

Jinak i s odstupem času beru rozhodnutí nemít v názvu týmu ani adrese domény a logu název BOINC jako velice správné. Jsme opravdu zapojení i do non-BOINC projektů a snažíme se o nich informovat jak jen to možnosti dovolí. Po článku o Stardust@Home, Wieferich@Home a nyní WCG (který již mezitím pod BOINC přešel), chystám článek o dalším z non-BOINC projektu. Chtěl jsem aby CNT a jeho web byly centrem DC projektů u nás a troufám si říct že se tu myšlenku (která nebyla brána vesměs jako reálná) zatím daří realizovat. Nechtěl jsem nikdy protlačovat žádný projekt ani DC systém, každá pomoc je totiž užitečná a CNT je týmem který chce pomáhat kde je to potřeba v rámci našich možností.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Ostatní debata o projektu

#14 Příspěvek od krahulik »

Jelikoz jsem i zaregistroval vyzvu na Primegridu, tak doplnim (pro nekoho novou informaci):

nas tym se dosud neucastnil zadne vyzvy (Challenge)!

V soucasne dobe jich jede nekolik (dalsi jsou chystane)...meritkem "vykonu", tj. poradi byva bud pocet ziskanych pointu nebo poskytnuteho vypocetniho casu (run time) nebo pocet odevzdanych vysledku. Temata byvaji ruzna (mesicni rany jsou ale pravidelne), rekl bych ze jich je dost, cesta k soutezivosti je otevrena.
K vyzve se musi prihlasit pouze kapitan tymu tim, ze vyzada od zakladatele vyzvy pozvanku (tusim ze jen klikne na tlacitko - ucastnit se/pridat tym do vyzvy)

Na foru pro leadry tymu jsou WCG vyzvy uvedeny zridka, viz aktualni nahled.

// Pokud me hlava neklame, tak v dobe meho propojeni k CNT byl tym kolem 20-23 mista (dle BOINC)! Rekneme, ze jsme za rok ztratily docela dost. Historie "a 365dni" (dle WCG) by mozna byla videt ve statistikach tymu zobrazene kapitanovi...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní debata o projektu

#15 Příspěvek od forest »

Turnajů všeobecně jsme se zatím neúčastnili, pokud neberu zapojení Wolleyho, který nás již několikrát úspěšně reprezentoval na PrimeGridu.
Možná že by stálo za to testnout, jaký by byl ohlas na účast v dalším turnaji na WCG. Osobně se do něho rád zapojím 22rrr

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní debata o projektu

#16 Příspěvek od forest »

Kdyžtak mně krahuliku napiš až bude začínat další ten turnaj. Koukal jsem ale že jsou i na několik měsíců, což je dost nářez. Mně docela vyhovoval nynější turnaj na 3 dny na PrimeGridu, nebo na týden co byl na QMC. Nu každopádně tým mohu přihlásit, to není problém.

capule
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 37
Registrován: ned 13 dub, 2008 18:20
Bydliště: Praha (puvodne Zlin)

Re: Ostatní debata o projektu

#17 Příspěvek od capule »

tak se nam podarilo prekonat seti.usa a jsme na 44-tem miste :smt038 , akorat mam obavu ze tym Clemson School of Computing nas asi brzo prevalcuje prece jen maji prumer cca 15x vyssi nez my :(
Obrázek

capule
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 37
Registrován: ned 13 dub, 2008 18:20
Bydliště: Praha (puvodne Zlin)

Re: Ostatní debata o projektu

#18 Příspěvek od capule »

tak uz jsme zase zpatky na 44-tem miste a jeste tak necely mesic a mame i PCQandA :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Ostatní debata o projektu

#19 Příspěvek od Mithrilx »

Teď se mi párkrát stalo, že mi přišla práce od projektu, který nemám povolený. Počítám rice a všechny ostatní mám vypnutý, ale několikrát mi přišli jednotky human proteom. Neví někdo, čím to je?

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Ostatní debata o projektu

#20 Příspěvek od krahulik »

Mithrilx píše:Teď se mi párkrát stalo, že mi přišla práce od projektu, který nemám povolený. Počítám rice a všechny ostatní mám vypnutý, ale několikrát mi přišli jednotky human proteom. Neví někdo, čím to je?
Zkontroluj si zda v My Project nemas jeste zaskrtnutou volbu "Povolit ziskat Wu z jineho projektu, kdyz nejsou dostupne z vybraneho projektu...
To byla jedina moznost v nastaveni, kdy jsem pote dostaval praci i "odjinud" (i kdyz myslim ze puvodni projekt mel WU dostatek)

Pokud ano, neresil bych to, pokud nemas zaskrtnute a chodi ti prace z jineho projektu, resil bych to na foru wcg.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „World Community Grid“