Chyba ve výpočtu po několika dnech počítání

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Chyba ve výpočtu po několika dnech počítání

#1 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zde upozornit na poměrně zásadní problém tohoto projektu. Díky němu jsem v posledních několika týdnech promrhal několik výpočetních dní, které vyletěly oknem. Podrobněji jsem problém popsal přímo na fóru projektu a odkázal tam i na několik jednotek, které trvaly 2 dny a nakonec se ukončili 1-2 hodiny před koncem výpočtu chybou.
http://abcathome.com/forum_thread.php?id=478

Nemusel jsem pro to ani zakládat nové téma, jelikož v tom nejsem sám a netýká se to tedy jednoho počítače, ale je to všeobecná chyba, který se na projektu poslední více než měsíc vyskytuje a poměrně často (odhadem je to každá dvacátá jednotka). Bohužel se k ní vedení projektu ani neobtěžuje vyjádřit. Jedinou obranou je pozastavení výpočtů do doby, než se problém podaří vyřešit, nebo si několikrát za den prohlížet výsledky stažených jednotek na webu projektu (jestli náhodou u některého již někomu nedošlo k obdobné chybě) a rušit takové jednotky dřív, než se ukončí až po několika dnech výpočtu. Bohužel odhadovaný čas výpočtu je vždy několik hodin a vůbec neodpovídá skutečnosti. Přitom každá jednotka projektu má úplně jinou délku. I u těch jednotek které trvaly dva dny, byl čas dokončení několik hodin a neustále se to odsouvalo a procenta šly pomalu nahoru. Zhruba po 24h začal čas dokončení klesat, ale už bylo pozdě. I když takovou jednotku náhodou dopočítáte, budou vám ležet (jako mně již dvě takové) v pending, dokud podobné štěstí nebude mít ještě někdo jiný, nebo ji projekt úplně nezruší. Ty chybné jednotky jsou způsobené nějakým bugem již při jejich generování, tedy systém ani počítač na chybu nemají vliv, prostě jsou vadné.

Já osobně na projektu pokračovat ještě nějakou dobu budu (je pro mě lukrativní i přes ty chyby do CUPu), ale ostatním počtářům doporučuji dočasně přejít jinam, než bude problém odstraněn.

Uživatelský avatar
tatik
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 649
Registrován: úte 10 črc, 2007 03:04
rok narození: 0- 0-1971
ID CNT statistics: 3872
Bydliště: Rymarov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba ve výpočtu po několika dnech počítání

#2 Příspěvek od tatik »

Osobně si myslím, že jednotky "sieve" byly od začátku průšvih a jejich vydání (konec srpna 2009) vedlo k odlivu počtářů. Vydání těchto jednotek bylo z počátku kombinací špatně nastaveného kreditu a spousty vadných jednotek. Po tlaku počtářů byl kredit upraven, ale co mnoho počtářů neslo těžce, byla téměř nulová komunikace týmu s počtáři.
Vidím, že projekt má stále nějaké, řekl bych nyní výrazné, problémy. Všiml jsem si poklesu výkonu ve statistikách na boincstats, ale po příčině jsem nepátral. Teď je to jasné.
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. [Einstein Albert]
Kde jsem byl UoD
Moje osobní statistika
Medaile na WCG : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Medaile na Primegridu : ObrázekObrázek
Medaile na yoyo : ObrázekObrázek
Medaile na enigmě : Obrázek
Medaile na radioactive : Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Chyba ve výpočtu po několika dnech počítání

#3 Příspěvek od forest »

Tak nakonec jsem i u dvou jednotek které jsem náhodou jako jediný dopočítal, dostal ohodnocení 0 kreditu:

http://abcathome.com/workunit.php?wuid=14329099
http://abcathome.com/workunit.php?wuid=14351182

Tak štědré ohodnocení jsem opravdu nečekal. S tímto projektem končím, dokud si to nedají do pořádku.

Kdyby měl někdo zájem, řeší se to v tomto tématu:

http://abcathome.com/forum_thread.php?id=478

V podstatě už se tam jen počtáři domlouvají kam přejdou a nikdo z vedení projektu se za celou dobu neobtěžoval tam něco napsat.

Uživatelský avatar
tatik
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 649
Registrován: úte 10 črc, 2007 03:04
rok narození: 0- 0-1971
ID CNT statistics: 3872
Bydliště: Rymarov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba ve výpočtu po několika dnech počítání

#4 Příspěvek od tatik »

Domnívám se, že jsem odvedl nemálo práce pro projekt ABC. Dokonce jsem přečkal i tu dobu, kdy se stal projekt kreditovou tragedií (nízké ohodnocení nebo 0 kreditů za dokončenou jednotku) a situace se pomalu zlepšovala. Nakonec jsem odešel. Důvodem byla právě nekomunikace mezi ABC týmem a počtáři. Podotýkám, že jsem psal dotazy i přímo na jednotlivé členy ABC týmu. Bezvýsledně.
Je smutné, že počtáři dají k dispozici svůj volný výkon počítačů a ABC týmu je to jedno. Nakonec aby se ještě počtáři doprošovali.

Ti povím, foreste, když vidím, kolik procesorového času šlo v niveč, tak to určitě zamrzí. Mě to začalo být divné, když se začaly objevovat jednotky s dobou zpracování několik desítek hodin. Několik měsíců zpět se na fóru objevilo, že jednotky by se měly zpracovávat 2-4 hodiny.
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. [Einstein Albert]
Kde jsem byl UoD
Moje osobní statistika
Medaile na WCG : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Medaile na Primegridu : ObrázekObrázek
Medaile na yoyo : ObrázekObrázek
Medaile na enigmě : Obrázek
Medaile na radioactive : Obrázek

Odpovědět

Zpět na „ABC@Home“